Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Jakie płyty wybrac DVD-R czy DVD+R? (https://forum.cdrinfo.pl/f104/jakie-plyty-wybrac-dvd-r-czy-dvd-r-82148/)

akira5 13.04.2009 15:04

Jakie płyty wybrać DVD-R czy DVD+R?
 
Witam. Posiadam przerobiona konsole Playstation2. Wiem jak wypalać gry lecz dręczy mnie pytanie jakie płyty wybrać DVD-R czy DVD+R? Przejrzałem wiele informacji, ale odpowiedzi bywały różne. Jedni twierdzili ze minusy są lepsze bo mniej meczą konsolę i lepiej sobie z nimi radzi i takie same odpowiedzi dotyczyły plusów. Proszę was o pomoc. Jakie płyty są naprawdę lepsze dla ps2? :help:

zene_k 13.04.2009 15:09

To zależy od wielu czynników, między innymi nagrywarki, czy lepiej nagrywa +, czy -. Proponuję zakupić dobre nośniki + i -, np. verbatim lub sony i samemu poeksperymentować.

Desden 13.04.2009 17:47

Cytat:

Napisany przez akira5 (Post 1017205)
Witam. Posiadam przerobiona konsole Playstation2.

Jaką? Jeśli slim to bez różnicy jesli gruba to musisz podac model;)

akira5 13.04.2009 17:54

Gruba konsolka w kolorze srebrnym :) Model: SCPH-50004 i przerobiona chipem RIPPER 2 GOLD. A co to ma wspólnego z płytami?

Berion 13.04.2009 18:28

@zene_k dobrze mówi, ale jeśli ma się V0-V7 to lepiej nagrywać na minusach. Tamte lasery nie za dobrze sobie z radziły +R.

akira5 13.04.2009 19:34

Dzięki za porady. Chętnie poczytałbym opinie osób, które mają grubszą konsolkę i nagrywają na minusach

Berion 14.04.2009 01:25

Mam V4 i nagrywam na plusach. ;)

(...) bo moja sobie radzi. :P Co prawda ostatnio zmieniłem nagrywarkę, ale minusów już zwyczajnie nie kupuję, więc i testów nie mam za bardzo jak porobić. I na czym testować też nie specjalnie - podobno Pionki kłamią w tej materii.

akira5 16.04.2009 13:42

I jeszcze małe słówko o nagrywaniu. Założyłem inny temat, ale nikt w nim nie dyskutuje :( Wiec trochę go wam przybliżę ponieważ jest dla mnie ważny.

Naczytałem sie sporo na temat nagrywania gier na ps2 i doszłem do wniosku, że najlepszym zestawem do wypalania będzie:

- nagrywarka Pioneer
- płyty Verbatim
- program ImgBurn (poleca Berion) - tworzenie obrazów i nagrywanie
- prędkość 4-8x

Zgadzacie sie z tym? Co ty na to Berion? Z jaka prędkością polecacie mi nagrać pierwsza płytę? Raczej wyprobuje DVD-R na początek :D

Berion 16.04.2009 19:57

Program nie ma znaczenia. Akurat ja preferuję ImageBurn, ale może to być równie dobrze i "Stefananwypalaplyte_x86_xp-vista". ;)

No ja bym ósemką poleciał. Ale i tak jak pisałem wcześniej: to kwestia testów.

kumicz 15.09.2009 13:32

co do prędkości zdarzyło mi się kilka razy zapomnieć i ustawieniu tej funkcji i wypalałem na MAXa ;) (przy moim zestawie x16, nagrywarka Philips, EMTEC DVD-R1-16x) i działa

sobrus 15.09.2009 14:01

Zdarzają sie kombinacje wypalarki i płytki które palą najlepiej przy prędkości max :taktak:.
Co do płytek EMTEC to jest to generalnie szajs. Ale skoro działa...

JARO1232 15.10.2009 12:28

Czy opłaca mi się przerabiać Ps2 slim model Scph - 77004cb v 15 ?
 
Witam - mam pytanko, co wiecie i co sadzicie na temat płytek dvd Tdk Scratchproof po 3,50 sztuka w L,b,n, czy one są dobre do ps2 slim model Scph - 77004cb v 15, czy to pójdzie po przerobieniu chipem nobo 760 ? czy raczej lipa? jak coś to piszcie mi na gg ok. mój nr gg 13421657
Bo nie wiem czy ładować kasę w przeróbkę i czy mi się to opyla, bo w l,b,n media serwis powiedzieli mi od 250zł w górę zależnie od modelu i wersji konsolki, chipa i tego co on ma robić. Jak coś wiecie lub przeszliście przez taki problem jak ja to piszcie, będę wdzięczny za każdą :help: dzięki z góry.:idea:

Berion 15.10.2009 18:36

Płyt owych nie używałem, także nie wiem "na czym" są.

Czy "pójdzie" to zależy od stanu Twojego lasera, jakości płyty i nagrywarki (upraszczając).

250zł? To fajnie bo Modbo760 to koszt maksimum 50zł. ;] Po za tym nie rozumiem stwierdzenia: "co on ma robić". Każdy Modbo760 robi to do czego go zaprojektowano, tutaj się nic nie wybiera. Olej to, kup Swap Magic i wgraj na kartę FMCB. Wyjdzie Ci o 3/4 taniej.

JARO1232 16.10.2009 00:12

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1052961)
Płyt owych nie używałem, także nie wiem "na czym" są.

Czy "pójdzie" to zależy od stanu Twojego lasera, jakości płyty i nagrywarki (upraszczając).

250zł? To fajnie bo Modbo760 to koszt maksimum 50zł. ;] Po za tym nie rozumiem stwierdzenia: "co on ma robić". Każdy Modbo760 robi to do czego go zaprojektowano, tutaj się nic nie wybiera. Olej to, kup Swap Magic i wgraj na kartę FMCB. Wyjdzie Ci o 3/4 taniej.

Dzięki za rade, ale z tego co słyszałem i czytałem to swap jest dosyć problematyczny, po za tym nie wiem czy na mojej ps2 slim v 15 przeróbka na mc by w ogóle poszła, z tego co wiem to raczej nie. Moja konsolka ma chyba nawet nie cały rok, czyli laser jest fungiel nówka więc chyba mi się opłaca przerobić.
Co do twojego pytania - to chip ma odpalać - zapasowe kopie gier + programy i inne rzeczy typu .np filmy divix ixvid oczywiście po wgraniu odpowiedniego programu tupu divix ixvid plsyer czy coś koło tego, do dam że zwykłe dvd video są czytane bez żadnych problemów nawet na dvd rw esperanza. jeśli wiesz jakie płytki są dobre do ps2 slim i mógł byś coś polecić to :spoko: zapraszam na mojego chomika na www.chomikuj.pl chomik JARO.PL1
pozdro.

darek0920 16.10.2009 00:39

Cytat:

po za tym nie wiem czy na mojej ps2 slim v 15 przeróbka na mc by w ogóle poszła, z tego co wiem to raczej nie
A z tego co ja wiem to raczej tak,poczytaj tutorial o FMCB


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.