Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Homebrew

Homebrew Aplikacje, emulatory, biosy, dashe, exploity etc.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.12.2007, 13:03   #1
vault dweller
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Lokalizacja: rom0:/
Posty: 10,503
Berion jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Berion jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Berion jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Berion jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Berion jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Berion jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nagrywanie i uruchamianie programów na PS2 (SMS, uLELF etc.)

Problem ten powraca na forum jak bumerang dlatego też postanowiłem napisać ten krótki mini poradnik.

I - Nagrywanie *.elf-ów na płytę CD/DVD

Nagrywanie programów na PS2 jest wystarczająco dobrze opisane w podanym linku, toteż nie widzę sensu powielać tych samych informacji. Dodam też, że nie muszą to być konkretnie te programy, może być dowolny, który potrafi:
  • Przygotować obraz CD w mode2 (bloki po 2356), bez joliet, 8+3 znaki, jedna, zamknięta sesja i w taki też sposób wypalić.
  • Przygotować obraz DVD w mode1, bez joliet, 8+3 znaki, jedna, zamknięta sesja i w taki też sposób wypalić.
Skąd takie restrykcje? Bowiem poprawna kompilacja właśnie tak wygląda i aby mieć stu procentową pewność, że płyta zostanie poprawnie przygotowana i uruchomi się na każdym z modchipów, swapie, poprzez exploit etc. należy się do tego stosować.

Ponadto aby cokolwiek uruchomić z płyty przez PS2Browser koniecznie trzeba napisać SYSTEM.CNF. Budowa pliku została wystarczająco dobrze opisana w tutorialu opisującym nagrywanie programów na płytę. Jeśli nadal masz z tym problem polecam swój program, który napisałem między innymi na taką okazję:

# CNF-Tool #

II - "Wypaliłem płytę i nie działa"

Wypaliłeś płytę i konsola jej nie widzi (wraca do browsera lub wyrzuca czerwony ekran)? Takiego stanu rzeczy może być kilka przyczyn (zakładając oczywiście poprawność kompilacji i fakt posiadania modchipa/swap magic/exploita mrb).
  • Napęd w PS2 jest wyjątkowo marnej jakości przez co należy się postarać o jak najlepszą jakość wypalenia (jak najmniej błędów C1/C2, PI/PO itd.).
  • Twoja konsola nie radzi sobie z określonym typem nośnika optycznego: CD lub DVD, choć znacznie częściej pada najpierw odczyt DVD. To samo tyczy się jego rodzaju. CD/DVD-RW radzę unikać jak ognia. DVD+R używaj wyłącznie jeśli jesteś pewien, że konsola (napęd) sobie z nimi radzi.
Resztę niuansów znajdziesz w tutorialu traktującym o przyczynach niedziałającej kopii.

III - Uruchamianie programów z MC

Uruchamianie programów z karty pamięci możliwe jest wyłącznie na modchipach z obsługą Dev.olution Mode 1 (DEV1) i dla każdego z modchipów jest to indywidualna sprawa. Różne modchipy, różnie bootują programy. innymi słowy, różne modchipy poszukują różnych nazw plików, a czasem w różnie nazwanych folderach.

Nasz tutorial opisuje DEV1 dla: Ripper 2 Gold (Deluxe jest bez obsługi DEV1), Ripper 3.xx (czyli wszystkie chipy z serii Ripper 3), DMS3 (SE, SE PRO), DMS4 (SE, Pro, E.Z.I SE, E.Z.I Pro), H2O (wszystkie chipy z serii H2O).

Lokalizacje plików/folderów i ich nazw dla przykładowych chipów:
  • MC0:/BOOT/BOOT.ELF (R1)
    DMS4, H2O, Modbo7xx, Ripper 3.xx


  • MC0:/BOOT/BOOT2.ELF (R2)
    Modbo7xx


  • MC0:/BOOT/BOOT3.ELF (L2)
    Modbo7xx


  • MC0:/\BOOT\BOOT.ELF (/\)
    DMS3, Ripper 2, Ripper 3.xx


  • MC0:/MATRIXTEAM/MANAGER.ELF (/\)
    Matrix Infinity, Modbo7xx
Ponadto opis dla Swap Magic 3.6 (w 3.8 wybiera się programy z menu, ale skróty klawiszowe nadal działają), który nijak się ma do DEV1, ale ze względu na podobną tematyką, mylenie tych dwóch rzeczy i święty spokój, scaliłem w jeden.

IV - Skąd pobrać programy dla PS2?

Oczywiście z internetu, a więc różnych serwisów scenowych i oczywiście stron autorów programów (jeśli takowe istnieją).
Jeśli jesteś leniwy możesz pobrać gotowy do wypalenia obraz, który przygotowałem.

V - "Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć?"

Wszelkie podstawowe informacje na temat konsoli, których nie znajdziesz w instrukcji obsługi ;) zmieściliśmy w jednym, zgrabnym FAQ.

PlayStation 2 - FAQ
__________________
NIE odpowiadam na wiadomości prywatne z pytaniami dotyczącymi problemów z konsolą, jej osprzętem i sceną. Od tego jest forum!

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

mUj SwEeTaŚnY Bl0gAs3k



Ostatnio zmieniany przez Berion : 28.01.2008 o godz. 18:15
Berion jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
TrackbacksWyłączone
PingbacksWyłączone
RefbacksWyłączone



Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2012, vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2