Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Piszczy mi w głosnikach (https://forum.cdrinfo.pl/f113/piszczy-mi-glosnikach-53781/)

JacoM 27.06.2005 18:12

Piszczy mi w głosnikach
 
Witam

Problem jest taki. Mam głosniki w zestawie 5.1 Creative Inspire 5100 karte (Sound Storm) na płycie głownej ABIT NF7S rev2. Po pierwsze zestaw mi dziala prawidłowo jedynie jesli kanał cenatralny z tyłem jest podłączony na odwrót, czyli rozowy do czarnego i czarny do rozowego. Po drugie we wszystkich głosnikach słychac cichy ale bardzo uporczywy pisk, wcale nie musze dawac głosno aby go było słychac. Mam zainstalowane nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international.
Co zrobic z tym fantem...

Air 27.06.2005 18:33

Cytat:

Napisany przez JacoM
Witam

Problem jest taki. Mam głosniki w zestawie 5.1 Creative Inspire 5100 karte (Sound Storm) na płycie głownej ABIT NF7S rev2. Po pierwsze zestaw mi dziala prawidłowo jedynie jesli kanał cenatralny z tyłem jest podłączony na odwrót, czyli rozowy do czarnego i czarny do rozowego. Po drugie we wszystkich głosnikach słychac cichy ale bardzo uporczywy pisk, wcale nie musze dawac głosno aby go było słychac. Mam zainstalowane nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international.
Co zrobic z tym fantem...

Jaki masz monitor bo to mi coś przypomina. To samo miałem z moim zestawem 6700, na Live 5.1. U mnie zakłócenia powodował monitor. Robiłem różne rzeczy typu dokładanie dodatkowego rozmagnesowanie na kable, filtry itp. Po pół roku problem się sam rozwiązał. Głośniki (odpukac ) przestały piszczeć.

Dodatkowo monitor zakłócał mi również mój telefon stacjonarny.

Moitor to LG Flatron 700P

JacoM 27.06.2005 18:35

Mam samsunga syncmaster700 ale to nie to, wlasnie go wylaczylem i dalej piszczą :(
dzieki

adbok 27.06.2005 18:38

zobacz czy mozesz wyciszyc inne podzespoly np: mikrofon

JacoM 27.06.2005 18:40

Wycisze wszytko, łacznie z wyjsciem na glosnki i dalej piszczy, dodam ze po odlaczeniu od kompa przestaje piszczec

kodziu 27.06.2005 18:48

Mi kiedyś w głośnikach szumiało :D Pomogła dopiero wymiana zasiłki... :/

Pożycz moze od kogoś jakiś zasilacz i zobacz czy problem nadal występuje.

JacoM 27.06.2005 18:55

zasilacz od czego ? od glosnikow ? hmm skad wytrzasnąć taki do tego zestawu, no nic popytam, ale co ty na to, ze piszczenie ustaje jesli ja odlacze je od kompa (oczywiscie właczone)

kodziu 27.06.2005 21:14

Cytat:

Napisany przez JacoM
zasilacz od czego ? od glosnikow ? hmm skad wytrzasnąć taki do tego zestawu, no nic popytam, ale co ty na to, ze piszczenie ustaje jesli ja odlacze je od kompa (oczywiscie właczone)

Ja tylko mówie jak było... do tej pory tego nie pojmuje :/ Może jakieś przebicia były albo co :)

Predi 27.06.2005 21:23

Cytat:

Napisany przez JacoM
zasilacz od czego ? od glosnikow ? hmm skad wytrzasnąć taki do tego zestawu, no nic popytam, ale co ty na to, ze piszczenie ustaje jesli ja odlacze je od kompa (oczywiscie właczone)

probowales wszystko wyciszac? piszcza tylko pod winda czy wogole kiedy jest wlaczony? bo jezeli tylko pod winda to sproboj powyciszac np. odtwarzacz audio cd itd. ups. jest wyzej :podbite:

zobacz w takim razie czy dobrze wtyczka wchodzi w gniazdo, czy nie ma stycznosci z masa itd.

zene_k 27.06.2005 21:30

Wyłącz mikrofon i zobacz co będzie

Piszczenie jest efektem sprzęgania i przeważnie właśnie z mikrofonem

JacoM 27.06.2005 21:47

Wszystko wyłaczone i dalej piszczy. Zobacze moze jakies przebicia, ale na czym ? wtyczki wchodzą gładko i dokładnie tam gdzie trzeba.
Sciagam nowe stersy, moze cos da. Pokaze w moim sklepie jak to dziala, jak nic nie wydumają to chyba nowa płytka poleci na serwis.
Ps. Własnie oglądalem Madagaskar, SUUUUPER
Dzieki Dobranoc

adbok 27.06.2005 22:28

a mozesz glosniki podlaczyc do jakiegos innego "grajka" niz pc?? radio jakies mp3 czy cos zobaczymy czy bedzie dalej piszczec

JacoM 28.06.2005 18:57

własnie testowałem z odtwarzaczem cd/mp3, i spokoj(cisza), wiec to wina kompa, ale czego dokladnie...

Igloo 29.06.2005 06:22

a masz dobrze uziemiony komputer?? gniazdo z bolcem to podstawa :)

JacoM 23.07.2005 12:14

Dalej mi spokoju nie daje moj dzwiek, piszczy nadal, ale to na pewno cos z karta, sprawdzilem dzwiek na sluchawkach, tez w nich piszczy.
Dodam ze nie dziala mi equalizer i ustawienia otoczenia w nVMixer...
cos z tym jest ? nie wlaczylem czegos ? czego ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.