Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Router z WiFi - Jaki wybrać, co potrzebuję? D-link? 3com? Pentagram? Inny? (https://forum.cdrinfo.pl/f113/router-wifi-jaki-wybrac-co-potrzebuje-d-link-3com-pentagram-inny-71713/)

pali 05.10.2012 19:32

andy

Różnie, pod obraz albo z pamięci.

Matefusz
Z twojej wklejki jedyne sensowne jest, że Atherosa zazwyczaj są lepsze niż Ralinka. Reszta to głupoty.

Matefusz 05.10.2012 19:53

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1225050)
@Matefusz jakie ta osoba ma wymagania?

Nie ma żadnych. Raz skonfigurowane ma działać i tyle :)

Reetou 07.10.2012 21:58

Słyszał ktoś, może ktoś widział?

Routerek do kablówki, czyli bez jakiś krzywych modemów wbudowanych. Wymagania nieduże ;)
- wifi n-ka (dualband, aczkolwiek niekoniecznie),
- gigabitowy switch,
- wbudowana bramka voip,
- rozsądna cena, na Drayteka mnie nie stać ;)

Matefusz 08.10.2012 07:04

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1225102)
Słyszał ktoś, może ktoś widział?

Routerek do kablówki, czyli bez jakiś krzywych modemów wbudowanych. Wymagania nieduże ;)
- wifi n-ka (dualband, aczkolwiek niekoniecznie),
- gigabitowy switch,
- wbudowana bramka voip,
- rozsądna cena, na Drayteka mnie nie stać ;)

Modem masz osobno i ethernetem do WANu będziesz podłączał?

melag 08.10.2012 09:56

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1225102)
Słyszał ktoś, może ktoś widział?

Routerek do kablówki, czyli bez jakiś krzywych modemów wbudowanych. Wymagania nieduże ;)
- wifi n-ka (dualband, aczkolwiek niekoniecznie),
- gigabitowy switch,
- wbudowana bramka voip,
- rozsądna cena, na Drayteka mnie nie stać ;)

TP-LINK WR1043ND - N-ka bez duala, brak bramki voip, możliwość wgrania OpenWRT, a na tym można podobno "wszystko".

TP-LINK WDR3600 - N-ka, dual band, hardware praktycznie identyczne z modelem WDR4300, różnica w ilości antenek, DD-WRT, OpenWRT, w oryginalnym sofcie brak voip.

andy 08.10.2012 21:13

Cytat:

Napisany przez Reetou
Routerek do kablówki, czyli bez jakiś krzywych modemów wbudowanych. Wymagania nieduże ;)
- wifi n-ka (dualband, aczkolwiek niekoniecznie),
- gigabitowy switch,
- wbudowana bramka voip,
- rozsądna cena, na Drayteka mnie nie stać ;)

Nka, Nce nie równa. Ile ma mieć anten? Można i kupić N Lite, tylko wtedy nie spodziewaj się cudów ;)

Bramkę VoIP można postawić na każdym routerze z obsługą OpenWRT(Asterix) - http://wiki.openwrt.org/doc/howto/voip.asterisk Jeżeli dłubanie Ci nie straszne to będzie to zdecydowanie tańsze rozwiązanie.

Jaka to rozsądna cena? na Nce 2x2(do 300Mb/300Mb), z OpenWrt można już coś dostać do 250zł.

Reetou 08.10.2012 21:18

Chcę bramkę sprzętową, a nie dłubać. Wiesz, taką z RJ11 do której podłączę normalny telefon. Nka może być nierówna.

andy 25.11.2012 14:45

Witam, przyszła kolej na aktualizację oprogramowania na moim routerze :)

Obecnie znajduje się na nim OpenWrt Backfire (10.03.1-RC5, r27608). Mam zamiar wrzucić mu OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 beta2.

Lepszym sposobem jest wgranie pełnego fw przez tftp, czy może aktualizacja przez luci fw(sysupgrade)?

Kris 12.12.2012 17:00

Panie i Panowie, jaki router z ADSL do Neostrady 2MB (niestety więcej się u mnie nie da - nie wiem czy to ADSL czy ADSL2+ czy jakiś inny ADSL) kupić z LANem (4x LAN) i WiFi do jednorodzinnego domku?

Wystarczy TP-LINK TD-8840T?
http://www.x-kom.pl/p/37392-router-z...wan-4xlan.html

Czy może coś droższego? Np. Tp-Link TD-W8960N (ma b. dobre recenzje na ceneo)? Czy może coś jeszcze lepszego, żeby nie traciło synchronizacji itp.?

Da radę toto przez strop się przebić i ścianę? Musi być opcja bezprzewodowa, bo żona sobie tablet zażyczyła pod choinkę. :ysz: (dostanie Ainola, to jak się jej znudzi, to nie będzie szkoda kasy).
A mój stary USRobotics nie ma takiej opcji... :(

pali 12.12.2012 17:07

Da radę, ale Wi-Fi jest przeznaczone do jednego pomieszczenia (pierwsza strefa Fresnela wolna od przeszkód). Zbrodnia, której chcesz dokonać jest kolejnym przykładem Polnische Wirtschaft, wieczną prowizorką za pomocą drutu, gwoździa i krzywego młotka.

http://interprojekt.pl/koszykMagazyn...RY_RADIOWE_54M

Kris 12.12.2012 17:11

Co ja ku..wa na to poradzę... czasem warto wziąć ze sobą netbooka do kibla...

Baba chce i tyle. Ty mi lepiej poradź co kupić... :)

Potem sobie weźmie tego tableta pięterko niżej i co... kto zbierze opir...l, że nie działa plejada?

pali 12.12.2012 17:24

Od czytania na toalecie robią się hemoroidy; tak słyszałem w radio i mówił to doktor profesor.

Podejrzewam, że także inne przypadłości, Ty już dobrze wiesz jakie i nie prowokuj tu dyskusji politycznych.

Znajdź TP-Link z obsługą 802.11n, ADSL2+ i dobry będzie. Antenę odkręcaną olej, przecież nie będziesz w domu stawiał wielkiej anteny. A jak zechcesz na ogród, to ew. dołączysz drugi router.

Co do mocy to każdy ma dozwolone 100 mW.
Zresztą aby zwiększyć zasięg, to należy moc spróbować zmniejszyć....

andy 12.12.2012 21:26

@Kris czy planujesz w niedalekiej przyszłości zwiększyć pakiet w Neozdradzie? Ile kasy chcesz wydać? Za 80 PLN to ty niczego porządnego z WiFi N (nie Lite) i modemem ADSL nie kupisz...

pali 12.12.2012 21:38

Kris, nie ma Ciebie na komunikatorze, chciałem prywatnie, ale po namyśle tutaj napiszę, ku przestrodze innych.

Hemoroidy to pikuś.

Czytałem gdzieś artykuł doktora profesora, gdzie on wykładał że jeśli szanowna żona czyta esemesy, komórki i tablety w toalecie to znaczy, że Ty Krisu drogi... już zaraz albo już nawet teraz... poroże.... wielkie... na gwiazdkę sam sobie kupisz... :ysz:

Kris 13.12.2012 06:03

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1234011)
@Kris czy planujesz w niedalekiej przyszłości zwiększyć pakiet w Neozdradzie? Ile kasy chcesz wydać? Za 80 PLN to ty niczego porządnego z WiFi N (nie Lite) i modemem ADSL nie kupisz...

Andy, zwiększyć, ze względu na odległość od centrali, nie da się... :(
Straszą mnie, że będzie synchronizację modem tracił.
Mogę wydać więcej, tak myślę, że do 200 zł to spokojnie. Ostatnio kupowałem USR9150 chyba z 10 lat temu...

Cytat:

Napisany przez pali (Post 1234013)
Kris, nie ma Ciebie na komunikatorze, chciałem prywatnie, ale po namyśle tutaj napiszę, ku przestrodze innych.

Hemoroidy to pikuś.

Czytałem gdzieś artykuł doktora profesora, gdzie on wykładał że jeśli szanowna żona czyta esemesy, komórki i tablety w toalecie to znaczy, że Ty Krisu drogi... już zaraz albo już nawet teraz... poroże.... wielkie... na gwiazdkę sam sobie kupisz... :ysz:

:D

Spokojnie, zawsze może Wifi przestać działać... tak samo komórka i tablet. :mruga:
Na szczęście o to się nie martwię.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.