Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2013, 12:08   #6691
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Problem z tym wylotem tylko taki że ktoś moze to uznać za kosz na śmieci. Albo maszynkę do popcornu.
I jak coś tam wrzuci to sie Mac usmaży, nie ma przeproś.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.12.2013 o godz. 12:12
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2013, 12:21   #6692
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Problem z tym wylotem tylko taki że ktoś moze to uznać za kosz na śmieci. Albo maszynkę do popcornu.
I jak coś tam wrzuci to sie Mac usmaży, nie ma przeproś.
Jeszcze wpływu kosmitów nie można wykluczyć.

Przy mnie kiedyś w serwisie chłopaki otworzyli obudowę i w kompie było do 1/4 wysokości syfu, oczywiście się zjarał wcześniej, 2 lata był nieczyszczony (od nowości), ale to i tak byłoby niemożliwe we w miarę normalnie sprzątanym domu.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 19:14   #6693
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tu zasyfienie jest mało możliwe, gdyż konwekcja unosi powietrze do góry.
Jeżeli już to zasyfi się od spodu.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 19:34   #6694
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Coś mi się wydaje, że w praktyce te Maki Pro się posrają z przeciążenia Bez urazy, ale rzeczywistość już nie pierwszy raz pokazywała jak to z wynalazkami od Apple jest: super antena w IP4, słitaśny system chłodzenia oraz super matryce w iMakach, piekarniki zamiast MakBooków...

Apple kosztem wszystkiego próbuje zrobić coś "ładnego". Nowy MacPro idzie tą drogą. Służy do szybkiego wysyłania słit foci na fejsiunia Prawdziwa robota zostaje na komputery z Windows i Linux.

(btw, Apple na 2013 rok ma poniżej 10% rynku stacji roboczych - o czym to świadczy? )

P.S. Po jednym z niusów na MajApple padła specyfikacja kart graficznych D300, D500, D700. Na 90% są to odpowiedniki od AMD takich kart jak W9000, W7000 i W5000.
W sumie to ciężko nazwać te kary odpowiednikami skoro ich wydajność jest obcięta - max TDP D700 to ponoć TYLKO 120W, gdzie W9000 ma 274W

P.S.2. Ponoć też zasilacz w tym najlżejszym modelu, który można nazwać iMakiem potrafi dostarczyć tylko 390W z 450 ;-)
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 29.12.2013 o godz. 19:37
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 20:15   #6695
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Masz racje, Apple zdarzają się wpadki tak jak każdej innej firmie.
Ale nie oznacza to automatycznie że wszytko mają źle.

Oczywiście, upychając tak mocny komputer do tak małej i cichej obudowy z zasilaczem 450W i 1 wentylatorem stawiasz sobie większe wymagania niż upychając go do wielkiej szafy chłodzonej ciekłym azotem. Więc ryzyko jest wyższe.

Ale ja tego od Apple oczekuje. Jeżeli faktycznie są najlepsi - niech stawiają sobie wysokie wymagania. Złożyć mocną stację to potrafi każdy, nawet ja. Daj mi kilkadziesiąt tysięcy złoże Ci w jeden dzień szybszy sprzęt z zasilaczem 2kW.

Czy nie jest ważne że komputer jest mały i cichy? Pewnie nie, w pracy na pewno. Choć ja wychowałem się na np Amigach i one były małe i ciche i wolałbym w domu taki komputer. 20kg blachy i 5 wiatraków to nie całkiem mój typ.
Następnego kompa chce zrobić mATX albo nawet ITX. Mam dziś nieco inne możliwości niż 7 lat temu.

D700 to NIE jest W9000! Nikt tak nie twierdzi, przecież nawet nazwa jest inna.
Owszem, pewnie bazuje na tym samym procesorze ale ma inne niższe taktowanie - to inna (gorsza) karta nie odpowiednik.

Spójrzmy nawet na ceny - kompletnego Maca Pro z dwiema D700 dostaniesz za 20k, np tu:
http://www.cortland.pl/apple-mac-pro...b-256-amd.html

Dwie karty W9000 z 6GB pamieci kosztują ... 23k . Nawet cenowo nie są to odpowiedniki.
http://cenowarka.pl/eu/amd-firepro-w...2-a820860.html
Masz za złe Apple że sprzedaje karty ~30% wolniejsze i o prawie 60% mniej prądożerne za (na oko) ćwierć ceny? Myśle że nabywcy tego komputera raczej się ucieszą.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.12.2013 o godz. 20:38
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 20:38   #6696
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Masz racje, Apple zdarzają się wpadki tak jak każdej innej firmie.
Ale nie oznacza to automatycznie że wszytko mają źle.
Tylko w tym problem, że oni te błędy popełniają za każdym wypuszczeniem nowego produktu - zawsze się coś znajdzie nie tak. Aż dziwne na firmą, która produkuje zazwyczaj JEDEN model danego produktu. Produkuje HW i SW! Taki Windows, czy Linux musi działać na takiej palecie urządzeń, że OSX by chyba się zawiesił ze strachu na myśl, że musi nagle to obsłużyć - już nie wspomnę że są problemy z tym co obsługuje.
Cytat:
Ale ja tego od Apple oczekuje. Jeżeli faktycznie są najlepsi - niech stawiają sobie wysokie wymagania. Złożyć mocną stację to potrafi każdy, nawet ja. Daj mi kilkadziesiąt tysięcy złoże Ci w jeden dzień szybszy sprzęt.
Ale nie będzie taka mała i cicha.
Oni nie są najlepsi. Kiedyś może mieli przewagę w pewnych segmentach, niestety po uzabawkowieniu całej palety sprzętu są już dalek w tyle za konkurencją
Cytat:
D700 to NIE jest W9000! Nikt tak nie twierdzi! Nawet nazwa jest inna.
Owszem, pewnie bazuje na tym samym procesorze ale ma inne niższe taktowanie - to inna karta nie odpowiednik.
Bardzo dużo serwisów pokazuje, że to właśnie W9000. Cóż prawda okaże się w lutym, jak sprzęt zostanie rozłożony na części pierwsze przez takie serwisy jak iFixit.
Jeżeli wtedy okaże się że to nie są odpowiedniki tych kart, to tylko jeszcze gorzej wpłynie na Apple - dali badziewie

Te ceny które podałeś to dla detalistów... Ceny w hurcie dla firm które składają są całkiem inne.

Cytat:
Ucieszą się też z innego powodu, dysk SSD 1TB na PCI-E o zbliżonych parametrach kosztuje 8k.
http://www.komputronik.pl/product/20...w_Profile.html

Dopłata do tego dysku w maku to zaledwie 3,3k!
Wierzysz że to to samo? Bo ja nie. Apple jest akurat znane z tego, że od pewnego dłuższego czasu wpycha do urządzeń niższej jakości podzespoły aby mieć jak najwyższą marżę.


Cytat:
Aż sam sie dziwie gdzie tu Apple zarabia bo ten komputer jest po prostu tani.
Jak na to co oferuje tani nie jest... Za tą kasę złożysz niestety mocniejszą stację roboczą opartą o Windows - Widać to na przykładzie porównania które pokazałem wyżej. iMac z 2012 roku ma taką samą wydajność co to "cudeńko"
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 20:46   #6697
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Tylko w tym problem, że oni te błędy popełniają za każdym wypuszczeniem nowego produktu
Dziwne że zawsze to słysze od Ciebie - nigdy od posiadaczy ich produktów.

Cytat:
Oni nie są najlepsi.
Wiedziałem ze tak napiszesz, bo najłatwiej. Ja tu nie oceniam - jeżeli są najlepsi (a według siebie są) - to niech to udowadniają ambitnymi konstrukcjami. Tak postępuje najlepszy.
I póki co takie konstrukcje mają. I jeżeli chcesz znać moje osobiste zdanie to tak - są najlepsi.
Zeby było coś świeżego : pokaż mi inny telefon na 64 bitowym ARM o podobnej wydajności. iPhone miał premiere pare miesięcy temu i co? I nic. Konkurencja po raz n-ty obudziła się z ręką w nocniku.
Jak mógłbym nazwać najlepszym kogoś kto średnio co rok budzi się z ręką w nocniku?
A coż ciekawego i ambitnego i świeżego zaprezentowała konkurencja? Chociażby na rynku PC? Wyśmiewać każdy potrafi...

Cytat:
Bardzo dużo serwisów pokazuje, że to właśnie W9000. Cóż prawda okaże się w lutym, jak sprzęt zostanie rozłożony na części pierwsze przez takie serwisy jak iFixit.
Rusz troche głową zamiast powtarzać głupoty z kolorowych pism.
Jeżeli Intel sprzedaje ten sam procesor jako powiedzmy i5-4670K i i5-4570 to czemu się nie oburzasz? Przecież to ten sam procesor? Dlaczego nie mówisz że to odpowiednik i każdy komputer na 4570 to szmelc i oszustwo?

PS. kawałek o dysku skasowałem, ponieważ sprawdziłem i tak cudownie nie jest. Uwzględniając że to dopłata to cena total wychodzi ok 5k, a dysk można kupić za ~6 (inny producent). Wciąż tanio - ale bez rewelacji.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.12.2013 o godz. 20:54
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 21:00   #6698
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Dziwne że zawsze to słysze od Ciebie - nigdy od posiadaczy ich produktów.
Odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta - wyparcie. Kupili sprzęt za duże $ i ciężko się przyznać do tego że ma wady
Oczywiście nie chcę generalizować, że tak wszyscy mają, jednak zdecydowana większość.
Cytat:
Wiedziałem ze tak napiszesz, bo najłatwiej. Ja tu nie oceniam - jeżeli są najlepsi (a według siebie są) - to niech to udowadniają ambitnymi konstrukcjami.
Ale mnie tym rozbawiłeś. Wyżej wyraźnie napisałeś: Jeżeli faktycznie są najlepsi. To zupełnie nic nie sugeruje...
Według siebie mogą być i najdoskonalsi w całym wszechświecie. To że tak o sobie mówią wcale tego nie oznacza. Zresztą widać to po ich produktach i usługach.
Np. zachwalanie swojej super chmury iCloud a ona biega na infrastrukturze MS i Amazonu No ale marketing ponad wszystko ;-)

Cytat:
I jeżeli chcesz znać moje osobiste zdanie to tak - są najlepsi.
Przecież nie oceniasz?

Cytat:
Zeby było coś świeżego : pokaż mi inny telefon na 64 bitowym ARM o podobnej wydajności. iPhone miał premiere pare miesięcy temu i co? I nic. Konkurencja po raz n-ty obudziła się z ręką w nocniku.
Aż czekałem aż ktoś wspomni o tych 64 bitach hehehehehehe Teraz to jest tak wielki chłyt marketingowy że HOHO. Poza zwiększeniem objętości aplikacji, zwiększeniem zużycia pamięci tych aplikacji co oczywiste NIC nie zyskali. 64 bity przyda się DOPIERO jak z pamięcią RAM wyjdą poza 4GB ;-) Obecnie to jest im tak potrzebne...
Jak konkurencja była pierwsza z np. z NFC to jakoś nie chwaliłeś tego jak chwalisz 64bity tylko próbowałeś za wszelką cenę pokazać że to przecież nic.

Jak wyszły pierwsze telefony z elastycznymi wyświetlaczami czy przeźroczystymi, to jakoś nie widziałem, że ktoś o tym w taki sam sposób pisał jak teraz rozpisuje się o "REWOLUCYJNYM" procesorze 64-bitowym, który na desktopie jest od ilu? 6-7 lat?

Może i jestem cięty na Apple ale tylko dlatego, że nie lubię hipokryzji i obłudy. Ludzie ciągle powielają mity, które z rzeczywistością nie mają NIC wspólnego.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 29.12.2013 o godz. 21:02
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 21:09   #6699
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak sobie składam peceta, to wybieram co jest dobre/energooszczędne/tanie itd. i to kupuję, tu dostajesz gotowca, jak coś spaprzą, to płacz, za to, że przepłaciłeś 3 razy. Ale ładne.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 21:10   #6700
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta - wyparcie. Kupili sprzęt za duże $ i ciężko się przyznać do tego że ma wady
Nie wiedziałem ze masz doktorat z psychologi.... jeszcze napisz o syndromie sztokholmskim i będziesz miał komplet...
Cytat:
Ale mnie tym rozbawiłeś. Wyżej wyraźnie napisałeś: Jeżeli faktycznie są najlepsi. To zupełnie nic nie sugeruje...
Napisałem jak to miało zabrzmieć. Myśl co chcesz. Osobiście uważam ze tak jest, ale to moja prywatna opinia i tam o tym nie pisałem.

Cytat:
Według siebie mogą być i najdoskonalsi w całym wszechświecie. To że tak o sobie mówią wcale tego nie oznacza. Zresztą widać to po ich produktach i usługach.
Np. zachwalanie swojej super chmury iCloud a ona biega na infrastrukturze MS i Amazonu No ale marketing ponad wszystko ;-)
Przecież nie oceniasz?
Musisz uważać gdzie oceniam a gdzie nie. Nie oceniałem w poście do którego się przyczepiłeś. A prywatna ocena dotyczy całokształtu. Nie lubie ich usług, całkowicie mi nie odpowiadają, ale uważam że są obecnie najlepsi.

Cytat:
Aż czekałem aż ktoś wspomni o tych 64 bitach hehehehehehe Teraz to jest tak wielki chłyt marketingowy że HOHO. Poza zwiększeniem objętości aplikacji, zwiększeniem zużycia pamięci tych aplikacji co oczywiste NIC nie zyskali. 64 bity przyda się DOPIERO jak z pamięcią RAM wyjdą poza 4GB ;-) Obecnie to jest im tak potrzebne...
Jak konkurencja była pierwsza z np. z NFC to jakoś nie chwaliłeś tego jak chwalisz 64bity tylko próbowałeś za wszelką cenę pokazać że to przecież nic.
Nie wiedziałem że 64 bity przydają się tylko do obsługi pamięci. Czyżbyś zapomniał o np. rozmiarze rejestrów procesora? Szerokości magistrali? Bo ja zapomniałem o ważnej rzeczy - procek Apple to ARMv8. A konkurencja cała bez wyjątku używa v7.

Cytat:
Jak pierwsze telefony z elastycznymi wyświetlaczami, z przeźroczystymi to jakoś nie widziałem, że ktoś o tym w taki sam sposób pisał jak teraz rozpisuje się o "REWOLUCYJNYM" procesorze 64-bitowym, który na desktopie jest od ilu? 6-7 lat?
I gdzie możnesz kupić te telefony? W filmiku na YT? A z procesorami to udam że nie widziałem, jeżeli 64 bity na ARM i x86 to dla Ciebie to samo... Pokaż mi dystrybucje linuksa działającą na aarch64? Przecież według Ciebie jest od paru lat? To dlaczego Debian dopiero nad tym pracuje?

Cytat:
Może i jestem cięty na Apple ale tylko dlatego, że nie lubię hipokryzji i obłudy. Ludzie ciągle powielają mity, które z rzeczywistością nie mają NIC wspólnego.
Ja Ci nie bronie być ciętym, sam ich nie lubie. Ale głupiej krytyki też nie...
Nie lubie ich zamkniętego ekosystemu, uzależniania od iTunes i swoich usług. Nie lubie ich cen. Nie lubie kastrowania z funkcji typu bluetooth. Ale lubie ich pomysły na sprzęt i to że je wprowadzają nie oglądając się na resztę.
To że od 20 lat wszyscy tłuką komputery na ATX nie znaczy że tak jest najlepiej. Czasem przyda się nowy pomysł. Ale zaraz jest buuu, bo wygląda jak kosz, bo to apple, bo na pewno sie grzeje... .

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.12.2013 o godz. 21:22
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2013, 21:32   #6701
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie wiedziałem że 64 bity przydają się tylko do obsługi pamięci. Czyżbyś zapomniał o np. rozmiarze rejestrów procesora? Szerokości magistrali? Bo ja zapomniałem o ważnej rzeczy - procek Apple to ARMv8. A konkurencja cała bez wyjątku używa v7.
No i jaki mają na tym zysk? Czekam na jakieś profesjonalne testy, które pokażą że przez zmianę architektury procek dostał kopa większego niż 5-10%.
Apple to zrobiło teraz na przyszłość. Nie musieli tego rozdmuchiwać bo tego się teraz nie odczuje. Kropka.
Cytat:
I gdzie możnesz kupić te telefony? W filmiku na YT? A z procesorami to udam że nie widziałem, jeżeli 64 bity na ARM i x86 to dla Ciebie to samo... Pokaż mi dystrybucje linuksa działającą na aarch64? Przecież według Ciebie jest od paru lat? To dlaczego Debian dopiero nad tym pracuje?
Hmm LG i Samsung ma modele z elastycznymi wyświetlaczami. LG ma też obudowę, która się SAMA LECZY. Oczywiście nie w 100%. Jakoś nie widziałem żeby to ktoś zachwalał na potęgę.
Cytat:
I gdzie możnesz kupić te telefony? W filmiku na YT? A z procesorami to udam że nie widziałem, jeżeli 64 bity na ARM i x86 to dla Ciebie to samo... Pokaż mi dystrybucje linuksa działającą na aarch64?
Pokaż mi OSXa, który obsługuje podobną ilość sprzętu co Linux i Windows
Cytat:
Ja Ci nie bronie być ciętym, sam ich nie lubie. Ale głupiej krytyki też nie...
Nie lubie ich zamkniętego ekosystemu, uzależniania od iTunes i swoich usług. Nie lubie ich cen. Nie lubie kastrowania z funkcji typu bluetooth. Ale lubie ich pomysły na sprzęt i to że je wprowadzają nie oglądając się na resztę.
To że od 20 lat wszyscy tłuką komputery na ATX nie znaczy że tak jest najlepiej. Czasem przyda się nowy pomysł. Ale zaraz jest buuu, bo wygląda jak kosz, bo to apple, bo na pewno sie grzeje... .
W krytyce staram się zawsze używać merytorycznych argumentów. Pomysły? Ich pomysły to kopia konkurencji, żeby nie płacić opłat licencyjnych Dlaczego tak szybko zrezygnowali z BluRay? Hehehehe
Następcą będą dyski holograficzne. Ciekawe co wtedy powie Apple?

Cytat:
Nie wiedziałem ze masz doktorat z psychologi.... jeszcze napisz o syndromie sztokholmskim i będziesz miał komplet...
No to właśnie działa na podobnej zasadzie. Samemu często ciężko jest się przyznać do tego, że mogłem wybrać lepiej. Jednak jeszcze nie zdarzyło mi się uparcie twierdzić, że mój sprzęt nie ma wad
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 29.12.2013 o godz. 21:35
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 10:50   #6702
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Oni sa tak najlepsi, ze firmy z branzy foto/video gdzie kilka lat temu ciezko bylo sobie wyobrazic uzywanie czegos innego niz mac juz appla nie maja albo koncza wypie....nie go na smietnik. I to jest potwierdzenie tego kto ma racje. Rynek PRO to zweryfikowal.
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 16:47   #6703
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
No i jaki mają na tym zysk? Czekam na jakieś profesjonalne testy, które pokażą że przez zmianę architektury procek dostał kopa większego niż 5-10%.
Andy, udajesz czy naprawdę nie widziałeś wyników wydajności dwurdzeniowego Apple A7? Ten procesor wywołał prawdziwą panikę w branży, spędziłeś ostatnie miesiące na Marsie?
Nic na ARM nie może się z nim równać jedynie Bay Trail x86_64.
Jasne najlepiej zamknąć oczy i powiedzieć: ja nie widziałem więc tak nie jest.

http://michalmynarski.komorkomania.p...-wszystko-cz-3
http://www.chip.pl/news/sprzet/proce...tow-procesorow
dwa pierwsze z brzegu linki na odświeżenie pamieci. A7 ma lipne dwa rdzenie @1.3Ghz. I przegania topowe 4 rdzeniowce@2.7, a Ty mówisz o 5-10% zysku... I jest na rynku niezagrożony od września.


Cytat:
Pokaż mi OSXa, który obsługuje podobną ilość sprzętu co Linux i Windows
Pokaż mi Ferrari z ładownością Żuka. Ilość obsługiwanego sprzętu jest jakąś miarą jakości systemu? OSX nie obsługuje dużo - bo po co? Za to fajnie że korzysta z tego co ma. Po co Ci super GPU na Linuksie skoro wsparcie dla OpenCL jest póki co beznadziejne, a programy z tego korzystające można policzyć na palcach jednej ręki drwala po wypadku? Ja znam tylko jeden (DarkTable)!
Wiesz ze bardzo lubie linuksa, ale choć mam 4 letnią kartę HD5670 to i tak nie moge wykorzystać jej możliwości. To wcale nie jest fajne. Sytuacja się poprawia, ale do poziomu OSX to zajmie co najmniej kilka lat.
A taki Final Cut korzysta z GPU garściami, ten dwa FirePro w MacPro nie są tam dla dekoracji.

Cytat:
Dlaczego tak szybko zrezygnowali z BluRay? Hehehehe
Następcą będą dyski holograficzne. Ciekawe co wtedy powie Apple?
Nic nie powie, bo już zaczyna dystrybucje filmów 4K przez iTunes. Nośnik to element zbędny w ich procesie biznesowym tak samo jak dla Google zbędny jest system operacyjny.
Wystarczy przeglądarkowy kastrat aka ChromeOS.
Pomysł jeszcze bardziej idiotyczny niż ten z BluRay. Przeglądarka zamiast systemu w laptopie? Really? Chromebook

@Demek
Naprawdę myślisz że to wina sprzętu? Profesjonaliści korzystają głównie z programów a nie z komputera. Programy teraz są takie same, tu i tu masz jakieś Adobe. Moc taka sama.
Ale cena nie całkiem ta sama.
Jaki jest wiec sens kupowania Apple? No właśnie niewielki i to jest największa bolączka Apple, starają się wyróżnić jak mogą, np poprzez takie mini stacje robocze czy OSX z autorskim softem pokroju Final Cut i Aperture.
W momencie gdy zaczną oferować tylko to co konkurencja ale drożej - przepadli. Ale i tak tracą rynek.

Moim zdaniem jednym z wyjść byłoby pójscie we włąsne desktopowe ARM i przenieść się całkiem na tą platformę. Dla nich zysk większy, bo wtedy nie płacą Intelowi i większa energooszczędność i np ... 32 rdzenie?.
A7 nie jest już tak daleko od intela ....
Pomysł ARM w dekstopie jest totalnie szalony ale jeżeli ktokolwiek może to zrobić to (na razie) chyba tylko oni...

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 30.12.2013 o godz. 17:16
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 16:56   #6704
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiedziałem gdzie to dać, niech będzie tu.

Gdyby komuś się stęskniło do wiecznie żywych świątecznych hitów filmowych, to na itunes "Kevin sam w domu" w HD i za darmo.

https://itunes.apple.com/ie/movie/ho...ne/id344796733
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2013, 18:34   #6705
Berion
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
W iTunes nie ma filmów w HD.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.