Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 03.09.2015, 17:02   #7651
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Kupiłem ostatnio Microsoft Lumia 535 Dual Sim.
Zapłaciłem niecałe 400 zł.
Nie potrzebuję żadnego root'a.
Działa bez żadnych kombinacji. Nie kombinuję dodatkowo bo nie ma takie potrzeby. W ramach licencji mam 30 GB miejsca na OneDrive oraz pełny pakiet Office. Zainstalowany WP 8.1, z możliwością (UWAGA - Możliwością, a nie KONIECZNOŚCIĄ) upgrade do WP 10.
Wszystkie niezbędne do codziennej pracy aplikacje są od razu zainstalowane, nie ma w zasadzie potrzeby instalowania niczego ze sklepu.
W strzelanie świnkami nie gram, więc nie wiem jak to działa i czy za to się płaci.
400 zł, nie 4000 zł.
Nie mam telefonu od Apple, nie miałem i mieć nie będę. ... WP nie trawię - wręcz mnie irytuje. Z kolei telefon z Androidem za 400 zł działa źle... powiem więcej miałem telefon z Androidem za 800 zł to mnie krew na niego zalewała. Ciągle z nim były problemy. Dla tego mam S5 i w końcu przestał mnie denerwować - wszystko w nim działa jak należy... szybciej miałem model flagowy HTC Sensation i przez trzy lata również mnie nie denerwował. Wniosek z tego taki, że należy kupić drogi (bo nikt mnie nie przekona - że 2 tyś. za telefon to mało) - co by działało wszystko jak należy.

Co do oprogramowania Office w telefonie jest mi nie potrzebne... co innego przeglądarka CAD... co do gier - nie gram na telefonie i grać nie zamierzam - nie mam 14 lat by się jarać grą na 5 calowym ekranie...

Co do onedrive ja mam jakieś 130 Gb i co z tego... mam swoją chmurę w NAS Synlogic - więc mi to obojętne - bo i tak z tego nie skorzystam...

Co do ortografii - mam słownik w przeglądarce ale jak piszę w telefonie to autokorekta czasami coś skrzani. Zawsze możesz zablokować moją osobę i tym samym nie będziesz oglądać moich błędów - skrypt forum ma takową funkcje - jak ignorują użytkownika... warto się z nią zaprzyjaźnić...
__________________

Ostatnio zmieniany przez mgit : 03.09.2015 o godz. 17:17
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.09.2015, 17:30   #7652
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Drogie dzieci jeszcze wezcie widelec i sobie zacznijcie dokuczac tylko nie po oczach
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2015, 05:07   #7653
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Dla mnie osobiście WP jest zbyt ograniczony i zamknięty.
Dla mnie system operacyjny, który nie pozwala na pracę aplikacji typu Tasker jest tylko zabawką.
Możliwość automatyzacji pewnych procesów jest kluczowe.

Kolejna kwestia to możliwość szerokiego konfigurowania ustawień pod siebie. System ma działać tak jak ja chcę a nie jak ustalili sobie autorzy.

Ostatnie to praca z jak największą paletą akcesoriów i sprzętu.
Ja rozumiem, że używałeś przez dłuższy czas systemu WP 8.1 i jego możliwości okazały się niewystraczające.
Czy mógłbyś wskazać, które konkretnie aplikacje (wbudowane w system) nie dają Ci możliwości pracy (pomijam strzelanie świnkami) i jaki inny system spełnia te możliwości, a WP nie?

Nie znam aplikacji "typu Tasker", więc nie zabieram głosu na ten temat - czy możesz mi przybliżyć ich funkcjonalność, wystarczy tę, której nie ma WP 8.1

delete

Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Nie mam telefonu od Apple, nie miałem i mieć nie będę. ... WP nie trawię - wręcz mnie irytuje.
Czy mógłbyś sprecyzować, czym konkretnie WP 8.1 Cię irytuje i na jakim konkretnie telefonie?

Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Z kolei telefon z Androidem za 400 zł działa źle... powiem więcej miałem telefon z Androidem za 800 zł to mnie krew na niego zalewała. Ciągle z nim były problemy. Dla tego mam S5 i w końcu przestał mnie denerwować - wszystko w nim działa jak należy... szybciej miałem model flagowy HTC Sensation i przez trzy lata również mnie nie denerwował. Wniosek z tego taki, że należy kupić drogi (bo nikt mnie nie przekona - że 2 tyś. za telefon to mało) - co by działało wszystko jak należy.
Tutaj się nie zgodzę - gdyby nie Twoja awersja do WP, to byś się przekonał, że można mieć znakomity telefon z niezawodnym systemem za kilkaset PLN.
Co do Andka - jeszcze nie miałem w ręku maszyny z tym systemem, która by działała tak, jak bym chciał.
2K PLN a telefon to dla mnie kompletna głupota - w końcu to jest tylko TELEFON. Znam o wiele lepsze sposoby wydania takiej kwoty. Oczywiście rozumiem, że - jeśli ktoś mieszka w Warszawie i pracuje w korporacji, to MUSI mieć najdroższy możliwy telefon bo "keeping up appearances".



Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Co do oprogramowania Office w telefonie jest mi nie potrzebne... co innego przeglądarka CAD... co do gier - nie gram na telefonie i grać nie zamierzam - nie mam 14 lat by się jarać grą na 5 calowym ekranie...
I tu mnie zaskoczyłeś - nie bardzo rozumiem, w jaki sposób profesjonalista z branży IT może się obejść bez czytania i edytowania dokumentów w formacie *.doc, czy też arkuszy *.xls.
Przeglądarka CAD Nie wiem co to jest, nie znam się na aplikacjach inżynierskich (bo to ten segment - prawda?), ale obawiam się, że czytanie i obróbka projektów na telefonie to zwykła głupota i czepianie się na siłę szczegółów

Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
"Wniosek z tego taki, że należy kupić drogi (bo nikt mnie nie przekona - że 2 tyś. za telefon to mało) - co by działało wszystko jak należy. "
Byłoby fajnie, gdybyś mógł przetestować przez tydzień (Uwaga - przetestować,nie KUPIĆ) jakąś taniutką Lumię w zakresie 535 - 640.
To wydatek rzędu 400~600 zł bez smyczy nazywanej "abonamentem".
Bardzo chętnie dowiem się, co tak bardzo Cię irytuje w WP 8.1 i czego w nim nie możesz dostosować do własnych potrzeb.

Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Co do ortografii - mam słownik w przeglądarce ale jak piszę w telefonie to autokorekta czasami coś skrzani.
No to może najwyższy czas zmienić na coś, co działa?

Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Zawsze możesz zablokować moją osobę i tym samym nie będziesz oglądać moich błędów - skrypt forum ma takową funkcje - jak ignorują użytkownika... warto się z nią zaprzyjaźnić...
Ale po co - nie rozumiem - obraziłeś się Ja chciałem pogadać, że nie blokować dyskutanta
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 04.09.2015 o godz. 17:57
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2015, 10:34   #7654
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja mam lumie 1020 i dziala dosc dobrze , wczesniej mialem nokie 808 pureview na symbian i powiem tobie ze z tego calego chlamu zwanym android/ios/wp mi pasowala nokia na symbian prostota i funkcjonalnosc bo np. co za de*bil wymyslil ze nie moge sobie skopiowac kontaktow z telefonu na WP bezposrednio na karte i przelozyc do innego telefonu musze uzyc do tego outlook i synchronizacji z serwerami M$ a jak inny telefon nie ma WP to co wtedy ? jak dla mnie te wszystkie trzy systemy to bezmyslne debi*lowo korporacji i robienie z uzytkownikow balona
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 04.09.2015 o godz. 10:38
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2015, 18:36   #7655
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Czy mógłbyś sprecyzować, czym konkretnie WP 8.1 Cię irytuje i na jakim konkretnie telefonie?
Po prostu wszystko - od interfejsu - po opcje menu i wygląd oraz działanie. A najbardziej te głupie kafle.

Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Tutaj się nie zgodzę - gdyby nie Twoja awersja do WP, to byś się przekonał, że można mieć znakomity telefon z niezawodnym systemem za kilkaset PLN.
Co do Andka - jeszcze nie miałem w ręku maszyny z tym systemem, która by działała tak, jak bym chciał.
2K PLN a telefon to dla mnie kompletna głupota - w końcu to jest tylko TELEFON. Znam o wiele lepsze sposoby wydania takiej kwoty. Oczywiście rozumiem, że - jeśli ktoś mieszka w Warszawie i pracuje w korporacji, to MUSI mieć najdroższy możliwy telefon bo "keeping up appearances".
Jak pracujesz w korporacji - to telefon dostajesz... jako służbowy.
Inżynierom służbowych telefonów nie dają... wychodzą z założenia, że marketingowiec ma telefon a inżyniera wypadało by zawieść. I jak inżynier zechce zadzwonić to mu marketingowiec telefon ma udostępnić. Nie mówię tu o telefonie stacjonarnym w biurze oczywiście.
Co do głupoty, tu się nie zgodzę, cenię komfort a skoro mnie na to stać - to dla czego by nie? Nie kupuję telefonu na raty czy abonament. Więc - skoro mnie stać i jestem gotowy zapłacić za komfort pracy - to dla czego by nie?

Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
I tu mnie zaskoczyłeś - nie bardzo rozumiem, w jaki sposób profesjonalista z branży IT może się obejść bez czytania i edytowania dokumentów w formacie *.doc, czy też arkuszy *.xls.
Przeglądarka CAD Nie wiem co to jest, nie znam się na aplikacjach inżynierskich (bo to ten segment - prawda?), ale obawiam się, że czytanie i obróbka projektów na telefonie to zwykła głupota i czepianie się na siłę szczegółów
A czy ja powiedziałem, że nie czytam dokumentów *.doc na telefonie. Twierdze, że mi ich Office jest zbędny - mam DocumentToGo i mi wystarcza - używany raz na ruski rok.
Co do CAD, jak sam powiedziałeś - nie znasz się. Nikt nie mówi tu o projektowaniu a podglądzie plików CAD. Wyobraź sobie taką sytuację. Jedziesz na jakąś budowę / ba nawet idziesz na halę. Kilka detalów nie pasuje. Co robisz? Sprawdzasz czy są poprawnie wykonane. Spamiętasz milion narysowanych przez siebie detali? Idziesz do biura szukać rysunków? Jak biuro blisko - to można, a jak na budowie jesteś oddalonej o 500 km... i akurat brakuje ci tego rysunku... otwierasz na telefonie i gotowe. Widzisz czy się zgadza czy nie.

Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Byłoby fajnie, gdybyś mógł przetestować przez tydzień (Uwaga - przetestować,nie KUPIĆ) jakąś taniutką Lumię w zakresie 535 - 640.
To wydatek rzędu 400~600 zł bez smyczy nazywanej "abonamentem".
Bardzo chętnie dowiem się, co tak bardzo Cię irytuje w WP 8.1 i czego w nim nie możesz dostosować do własnych potrzeb.
Nie mogę przetestować - nie będę kupować czegoś - co mnie irytuje - aby testować i się jeszcze bardziej w tym swoim przekonaniu utwierdzać.

Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
No to może najwyższy czas zmienić na coś, co działa?
No i zmieniłem na S5 i jestem zadowolony. Szybciej Pentagram Monster X5 Pro / HTC Sensation, Nokia E52 / Nokia E50 / HTC Magic / N95 i wiele wiele innych

Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Ale po co - nie rozumiem - obraziłeś się Ja chciałem pogadać, że nie blokować dyskutanta
Do obrażania mi daleko - no ale skoro byki ci przeszkadzają - to jest to jakieś rozwiązanie.
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 08:50   #7656
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
te wszystkie trzy systemy to bezmyslne debi*lowo korporacji i robienie z uzytkownikow balona
+1

Android jest o tyle ciekawy że każda firma robi dodatkowo w balona na swój sposób. Samsung ma samsung sync, Asus ma swoją chmurę itd
Czyli każdy może poczuć się trochę jak google i nie przeniesiesz danych z samsunga do HTC, bo backup na każdym tel ma inny format

Natomiast sam system z wersji na wersję jest coraz bardziej wkurzający. Mam wrażenie że "Usługi Google Play" korzystają już z naszych telefonów bardziej intensywnie zbierając dane niż my sami.
No i są z wersji na wersję coraz bardziej zespawane z systemem.

Niestety o ile mój Android 4.0 bez tych usług ma działający sklep google to Lollipop niestety na taką sztuczkę już nie pozwoli

Jeżeli system ma działać jak chcemy to niestety root... ja zablokowałem 23 najbardziej wkurzające mnie services a to tylko 10% całości usług google których wcale nie chce
Tu jest fajna aplikacja do tego:

https://play.google.com/store/apps/d...disableservice

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.09.2015 o godz. 08:59
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 09:06   #7657
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja u swojej zony robilem roota w galaxy s4 i bylem zaskoczony ile mozna wywalic z tego systemu i ciagle dziala stabilnie i malo tego nawet sklep play dziala bo ona musi miec dostep do mnie nader denerwujacego playstore
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 09:29   #7658
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja mam wywalone z 80% aplikacji systemowych bo walczę wciąż z wakelockiem
Był na 4.3, był na 4.4 już druga aktualizacja do 5.0 i wciąż jest masakra padam...
Wakelock jest orphaned - żadna z aplikacji się do niego nie przyznaje.

Lubie tego zenfona i jego UI jakby nie to to bym go sprzedał już dawno.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.09.2015 o godz. 09:33
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 13:40   #7659
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tak nawiasem mówiąc to trochę wkurzające że gdy mamy telefon wyłączony to on wcale nie śpi tylko nasłuchuje na wifi, na sieci komórkowej, na GPS, analizuje, zbiera, google analytics, zbiera historię lokalizacji i robi to wszystko marnując energię oraz nasze limity internetu (o zdrowiu nie wspominajac, tel nosimy blisko ciała).

Nic dziwnego że nie używany telefon ma problemy wytrzymać 2 dni na baterii choć spokojnie mógłby tydzień.

Ustawienia androida są tak nieczytelne, że na przykład lokalizacja jest w dziesięciu miejscach, zależnie też od wersji androida:
- w ustawieniach synchronizacji (location reporting adapter)
- w ustawieniach usług google ( historia lokalizacji )
- w ustawieniach wifi ( zezwalaj na nasłuch nawet gdy wifi jest wyłączone )
- w ustawieniach lokalizacji ( w dodatku kłamliwie sugerując, że właczenie lokalizacji sieciowej zwiększa precyzję działania GPS, co jest bzdurą )
- przy każdym włączaniu GPS chyba ze się zgodzimy
- dodatkowo gdzieś jest oddzielne pozwolenie na korzystanie z lokalizacji przez aplikacje google...

no masakra nie wiem jak w innych systemach ale tu jest taki bajzel, że najchętniej bym to wyciął w całości ale się już nie da.
W Lollipopie po wyłaczeniu niektórych usług google z rootem GPS przestaje w ogóle działać ( nie widać satelit) albo próba włączenia zawiesza telefon ... bagno...

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.09.2015 o godz. 13:51
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 14:30   #7660
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wróć no nokii 3310, pozbędziesz się absolutnie wszystkich problemów na które narzekasz.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 14:42   #7661
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Dobrze wiesz, że to nie jest wyjście.
Nie mam natomiast złudzeń : nie pojawi się system który będzie zorientowany na użytkownika, a nie na zarabianie kasy.

Bo przecież o to chodzi firmom o kasę. I nawet choć mam powyłączane wszystko co w google się da, w tym reklamy oparte na zainteresowaniach to dziwnym trafem na każdej stronie widzę reklamę Jaguara XE (tylko na Androidzie).

Wygrać to nie wygram - przykładowo Google ustala lokalizację nie tylko w oparciu o GPS i lokalizację ale też IP czy same zapytania do wyszukiwarki i odwiedzane strony.
Trzebaby w ogóle nie korzystać z internetu ..

Ale przynajmniej mogę rootem odzyskać trochę normalności.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.09.2015 o godz. 15:08
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 15:30   #7662
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Przecież nikt Cię nie zmusza na korzystanie z aplikacji od Google. Jest smartfon z CyanogenModem - OnePlus.
Są i inne ale teraz nie jestem w stanie wymienić modeli.
Wystarczy chcieć...
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 15:37   #7663
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ale ja piszę o androidzie nie o jakiejs egzotyce ...
Jest tez az jeden model na sailfish os i cos na ubuntu ...
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 16:31   #7664
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No i pewnie to wina Google, że nikt nie robi smartfona z czystym Androidem? :-P
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2015, 16:33   #7665
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Wróć no nokii 3310, pozbędziesz się absolutnie wszystkich problemów na które narzekasz.
Ja bym chętnie wrócił, bo przy pracy niezastąpiona, ale jak kupiłem z Chin podróbkę, to wytrzymała do pierwszego upadku. Oryginał wytrzymywał upadek z pierwszego piętra, taka różnica.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.