Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Przydatne aplikacje na Androida (https://forum.cdrinfo.pl/f124/przydatne-aplikacje-androida-89711/)

sobrus 10.06.2014 07:47

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1285291)
A co z ROMami producentów? Miałem stocka od HTC i ICH aplikacja kalendarza pozwalała na lokalne tworzenie kalendarzy.

I chwała im za to, ja mam praktycznei 100% czystego Androida 4.0.4 i tego nie mam.
Cytat:

Tak pod linkiem pokazane jest za co odpowiadają te ptaszki. Nigdzie nie widzę jednak wzmianki, że automatycznie wszystko było zaptaszkowane.
U siebie również tego nie zauważyłem po aktualizacji usług od Google.
U mnie te adaptery włączyły się automatycznie, dlatego szukałem w necie co to jest i skąd się wzięło.

Cytat:

Problem z Androidem jest u Ciebie taki, że kupiłeś urządzenie kierując się tylko ceną. Dostałeś system, który w 90% nie zostanie zaktualizowany...
Musiałeś w nim bardzo wiele poprawić bo producent spieprzył. Nic dziwnego, że masz tyle negatywnych doświadczeń.
Chwila moment, czy aktualizacja Androida 4.0 do 4.4 cokolwiek by zmieniła? Czy Android 4.4 ma zawsze fabrycznego roota? Lokalne kalendarze "out-of-the-box"? Mniejszą synchronizację z Google? Obawiam się że nie. Więc nie zaciemniaj tematu, bo moje urządzenia nie ma tu nic do rzeczy. To co poprawiałem - skrypty startowe też nic do tematu nie wnosi i nie przedstawiam tego jako argument "przeciw".

I raczej niewiele telefonów z 2012 roku dostanie 4.4 niezależnie od ceny. Nikt wróżką nie jest żeby przewidywać co będzie za dwa lata.
Mój Android jest w 90% czysty 4.0 od Google, jedyne różnice to bodajże obsługa dwóch kart SIM i jedna customowa aplikacja Gigabyte to oszczędzania energii.

Co do kalendarza to spoko, pewnie sobie go doinstaluje, skoro mój Android sam z siebie takiej opcji nie oferuje. Gdybym miał stockowego to pewnie różnica byłaby kolosalna ... ;)

PS. Firmowy Samsung S2 z Androidem 4.1 w którym prawie wszytko jest samsungowe - też nie ma kalendarzy lokalnych, mam do wyboru cytuje: "Konto Samsung", "Facebook", "Google" i "Serwer". Więc nie zwalaj na mój tel ;)

nimal 10.06.2014 08:47

Sobrus - to akurat wina Samsunga
od kiedy przez moje lapki przeszedl pierwszy smartfon markowany w PRC (bo ze tam sa produkowane wszystkie to wiadomo :P ) juz nie wroce do gniotow spod znaku Samsunga, Sony czy innego bardziej markowego - goly Android z rootem to jest cos pieknego :)
i nie pisze, ze bardziej znane u nas marki robia zle telefony - sa ok, tylko strasznie zasyfione dodatkami zeupelnie niepotrzebymi wiekszosci ludzi

Berion 10.06.2014 10:30

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1285291)
CO do lokalnych kalendarzy. Jak chcecie je mieć to doinstalujcie Offline Calendara. Utworzy kalendarz lokalny i on będzie widoczny w standardowej aplikacji kalendarza.

Popatrz, a u mnie owy program nie chciał stworzyć kalendarza. Z androidem jest jeszcze jeden problem, część aplikacji działa na telefonie X, a część na Y.

Normalnie to jest tak jak napisał M@X o iOS. Włączam aplikację kalendarza i... OMFG tworzę kalendarz! Tak po prostu... i używam.

I jeszcze jedno Andy, aplikacje gugla są integralną częścią Androida (nie znajdziesz Androida bez tych programów bo Google tego nie zalicencjonuje i nazwy Android użyć nie będzie mógł). A zatem to wina Androida, przykro mi ale takie są realia.

sobrus 10.06.2014 18:44

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1285332)
Sobrus - to akurat wina Samsunga
od kiedy przez moje lapki przeszedl pierwszy smartfon markowany w PRC (bo ze tam sa produkowane wszystkie to wiadomo :P ) juz nie wroce do gniotow spod znaku Samsunga, Sony czy innego bardziej markowego - goly Android z rootem to jest cos pieknego :)
i nie pisze, ze bardziej znane u nas marki robia zle telefony - sa ok, tylko strasznie zasyfione dodatkami zeupelnie niepotrzebymi wiekszosci ludzi

Ale mój telefon który jest ponoć wszystkiemu winny powstał w Taiwanie - to Gigabyte G1362. I ma praktycznie czystego Androida poza tym co napisałem. I ma roota.

Co do SGS2 to nie cierpie tego telefonu, podobnie jak większość moich kolegów (to są nasze służbówki). Sprzęt nawet nawet ale soft porażka. Ani to ładne ani stabilne. Samoistne restarty w trybie 3G to prawdziwa plaga. Gdybym miał taki prywatnie od razu wleciałby CM. A wtedy Andy by mi powiedział że jak nie chciałem zapłacić 2k i kupiłem gówno to musze kombinować...

nimal 11.06.2014 07:25

wlasnie o tym pisze
Samsung, Sony i inne mega firmowoki to imho szajs z powodu ton g..ien ktore instaluje na nich producent uniemozliwiajac normalnemu userowi deinstalacje i sprzedawane za cene kilkukrotnie wyzsza niz produkty "alternetywnych producentow" :)

andy 14.10.2014 19:19

Ilość załączników: 4
Gdyby ktoś szukał aplikacji do SMS ;)
https://play.google.com/store/apps/d...m.textra&hl=pl

Cytat:

Textra is the first messaging app that features the new Android L Material Design look you've heard so much about.

sobrus 14.10.2014 20:21

Miałem tą Textre i jakoś mnie nie powaliła.
Co z tego że przemalowali ją a'la Windows Phone.

Szczerze mówiąc sprawdziłem sporo aplikacji do SMS, nawet coś tam kupiłem i żadna nie zagościła u mnie dłużej niż 5 minut.

Najbardziej lubie ICMess.

andy 14.10.2014 20:25

Jest szybka, ma jak dla mnie zniewalający design. Nie ma tyle opcji co Messaging Pro no ale nie ma programów idealnych.

@sobrus co Ci w niej nie pasuje?

Berion 14.10.2014 20:43

Mnie nie pasuje kolorystyka festynu. Więc i pewnie Androida L nigdy nie wgram.

Po za tym nie widzę wersji płatnej, więc pewnie z jakimś reklamowym gównem jest.

andy 14.10.2014 20:46

Kolory można zmienić. Mnie aplikacja urzekła i na razie zostaję.
8sms ma reklamy... Można je usunąć za kasę - co prawie zrobiłem, jednak ta aplikacja WOW!

Berion 14.10.2014 20:47

Nie można wszystkich... Chyba, że ta klawiatura to jest z Androida. To w takim razie cofam kalumnie. ;)

andy 14.10.2014 20:53

Tak klawiatura od Google. Mi się podoba ;-)
Trochę zbliżonego stylu używam w SwiftKey.

Berion 14.10.2014 21:35

Klawiatura jest ładna, ale kolory... I do tego marnuje miejsce w pionie na pola do podpowiedzi, które mi nigdy nie działały, więc IMO są bezużyteczne (wkurzają mnie te wszystkie T9, swype'y i inne podpowiedzio-ułatwiacze z których nie potrafię korzystać ;p).

andy 14.10.2014 22:22

Ty Berion po prostu nie przepadasz za takim designem. Dla mnie klawiatura ma ładne stonowane kolory, które pięknie się komponują ze sobą.

Jeżeli chodzi o pola do podpowiedzi to aplikacja (SwiftKey) uczy się na tym co piszesz - dzięki temu wie co podpowiedzieć po każdym słowie i u mnie to działa. Raz lepiej, raz gorzej...ale działa ;)

Zainstaluj sobie Textrę i przetestuj - nic nie kosztuje.

M@X 14.10.2014 22:23

W sensie cieszysz sie, ze wreszcie w Androidzie 5 i Textrze odkryto wreszcie stylistyke iOS 7? ;-)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.