Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 18.09.2005, 18:44   #1
Nowy na forum

Data rejestracji: 18.09.2005
sonne w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VCD, mpg - problemy

Sorki za tak banalny temat na takim forum, ale jestem kompletnie zielona w temacie video, a im więcej czytam tym mniej rozumiem

Mam 2 problemy:

1) Od niedawna mam neta i ściągnęłam sobie koncert w formacie avi, 690 MB kodowanie: DivX 5.0,MP3 192Kbps, rozdzielczość 720x576 i chciałabym sobie nagrać na płytę za pomocą Nero. Nie wiem czy zrobić utwórz VCD czy po prostu normalnie nagrać bez kombinowania, bo komletnie się na tym nie znam i nie wiem o co chodzi Nie mam odtwarzacza DVD, ani normalnego ani na kompie, więc nie wiem czy tworzenie VCD ma jakiś sens i czy to daje jakąś lepszą jakość czy jak?

2) Drugi koncert mam w formacie mpg. Jest opisany tylko w taki sposób: "RipDVD CVD_Music" i za cholerę nie mogę tego w niczym odtworzyć . Inne pliki mpg (teledyski) odtwarzają mi się bez problemu... Nie wiem czy plik zassał się uszkodzony czy jak... Próbowałam go otworzyć w AllPlayerze, ale wypisuje tylko "brak kodeka video lub zbiór uszkodzony oraz czy chcesz pobrać potrzebny kodek?" Pobieram i instaluję, ale w kółko to samo... W ogóle nie można otworzyć pliku. W końcu wzięłam to wtryniłam w "Dr.DivX'a" i przerobiłam na avi. Teraz można odtworzyć tylko plik ma jakąś dziwną rozdzielczość 352x576 i jest total spłaszczony w pionie... w dodatku plik zmniejszył się z 798MB na 286 MB Mogę ewentualnie ustawić jakąs inną rozdzielczość w Dr.DivX (max chyba 640x368 z tego co widzę) lub trochę pozmieniać inne parametry ale nie wiem czy to ma sens bo podobno taka kompresja mpg-avi, jeszcze w przypadku koncertu, jest bardzo stratna. Nie wiem już co z tym zrobić, a 2 miechy mi ściągało ten koncert

Jeszcze raz sorki za takie laickie pytania

Ostatnio zmieniany przez sonne : 18.09.2005 o godz. 20:31
sonne jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2005, 04:23   #2
Wyjadacz ;)

Data rejestracji: 08.10.2004
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ad1. Nie ma żadnego sensu konwertować tego do VCD lub SVCD skoro ne masz stacjonarnego odtwarzacza DVD. Nagraj na zwykłą płytke CD i to powinno Ci wystarczyć.

Ad2. Myślę, że Media Player Classic powinien sobie z tym plikiem poradzić.

Pozdrowienia Salem

PS Co to jest format VCD i SVCD :
Cytat:
VCD to format bazujący na kompresji MPEG-1 ze stałą ilością bitów na sekundę (bitrate) w wysokości 1150kbit/s przy rozdzielczości 352x240 (NTSC). VCD jest generalnie używane przy materiałach słabszej jakości (CAM/TS/TC/Screener(VHS)/TVrip) aby uzyskać mniejsze rozmiary plików i zmieścić tak dużo jak się da na jednej płytce. Zarówno VCD jak i SVCD są mierzone za pomocą minut a nie megabajtów i dlatego plik mpeg może się zdawać większy niż pojemność płytki, ale w rzeczywistości można zmieścić 74 minuty filmu na płytce CDR74.
Cytat:
SVCD bazuje na kompresji MPEG-2 (tak jak DVD), co pozwala na zmienną ilość bitów na sekundę (bitrate), aż do 2500kbit/s przy rozdzielczości 480x480 (NTSC), która jest potem zmieniana na format ekranu 4:3 w czasie odtwarzania. Ze względu na zmienny bitrate, długość filmu jaką można zmieścić na jednym CDR nie jest stała, ale zwykle kształtuje się między 35 a 60 minutami. Dla uzyskania lepszej jakości SVCD, dokonując zapisu przy zmiennym bitrate należy używać wielokrotnych przebiegów ('passes'). Zajmuje to więcej czasu ale obraz w efekcie jest znacznie czystszy.

Ostatnio zmieniany przez Salem : 19.09.2005 o godz. 04:29
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 21:49   #3
Nowy na forum

Data rejestracji: 18.09.2005
sonne w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne Salem pomogło
sonne jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję: