Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Plik.mod i moi (https://forum.cdrinfo.pl/f13/plik-mod-moi-72198/)

kalkrzy 11.06.2007 08:24

Plik.mod i moi
 
Mam film zgrany z kamery dwa pliki :MOV00A.MOD,MOV00A.MOI ichciałbym to zapisać lub przerobić do formatu DVD.Film można obejżeć za pomocą odtwarzacza Nero ShowTime.Bardzo prosze o porade
kalkrzy

ed hunter 11.06.2007 09:30

Ulead VideoStudio?...

a do kamerki nic nie dali?

kalkrzy 11.06.2007 09:56

Nie nic niemam
kalkrzy

Placio74 11.06.2007 12:11

Skoro masz Nero ShowTime to pewnie i Nero Vision.
Jest dość prawdopodobne, że pliki .mod to po prostu MPEG-2 - sprawdź za pomocą GSpot.
Możliwe, że wystarczy zmienić rozszerzenie na .mpg i skorzystać z Nero Vision albo podobnego programu.

joujoujou 11.06.2007 12:14

http://filext.com/file-extension/mod

Cytat:

JVC stores the video in files with a .MOD extension which are standard MPEG-2 VOB files with Dolby Digital sound. Third-party editing applications should be able to edit them.

JediKnight 02.12.2007 07:25

Sam mam ten problem
 
Koledzy, szukam naprawdę prostego i niezawodnego sposobu zmiany pliku MOD (bo mam kamere JVC GZ-MC100) na plik MPEG-2 lub jaki kolwiek znany plik, z którym sobie poradzi program Movie Maker. Próbowałem innych programów takich jak: VirtualDubMod. Niestety stopień skomplikowania tychże programów jest wystarczający by mnie zniechęcić, do dalszego ich użytkowania. Dlatego proszę o poradę, co mogę zrobić, wraz z wytłumaczeniem, krok po kroku, za rączke mnie poprowadzić do celu. Używam Windows XP Home Edition. Chodzi mi tak wogóle, że chce sobie dowolnie przerabiać filmy z kamerki, tylko w Movie Maker (np chce skleić utoworek mp3 z filmem z kamery). Z góry dziękuje za rzetelną pomoc w tym temacie. Zostawie swe dane na wszelki wypadek: gg 5843538, emial: romek@jango.pl

Placio74 03.12.2007 07:39

Cytat:

Napisany przez JediKnight (Post 866057)
Koledzy, szukam naprawdę prostego i niezawodnego sposobu zmiany pliku MOD (bo mam kamere JVC GZ-MC100) na plik MPEG-2 lub jaki kolwiek znany plik, z którym sobie poradzi program Movie Maker. ...

Pliki .mod z kamer JVC to MPEG-2 (zgodne z DVD).

Zmień rozszerzenie na .mpg.

Windows Movie Maker nie otworzy plików o innych rozszerzeniach niż domyślnie przez niego 'obsługiwane'.

Windows Movie Maker korzysta przy odczycie z filtrów DirectShow oraz kodeków DMO.

Po zmianie rozszerzenia pliku i mając zainstalowane odpowiednie filtry umożliwiające odtwarzanie danego wideo - WMM powinien otworzyć dany plik wideo i powinna być możliwa edycja.

Czasami (może nawet często) problematyczny jest sposób w jaki WMM wybiera filtry DirectShow.
Przydatna jest możliwość wyłączania/włączania obsługi różnych filtrów.
Narzędzia > Opcje... > Zgodność

Niestety WMM nie jest zaawansowanym edytorem i natywnie nie wspiera MPEG-2.
Mogą być kłopoty z prawidłowymi proporcjami obrazu oraz z przeplotem.

Dodatkowo WMM umożliwia zapis tylko do WMV oraz DV-AVI i tylko o określonych parametrach.
Nie ma możliwości zmiany rozdzielczości, FPS, bitrate, kodeków audio/wideo według potrzeb użytkownika.
Są do wyboru tyko gotowe profile.

W WMM nie ma możliwości obróbki bez ponownej rekompresji przy zapisie.

bania 21.04.2009 14:45

MOI, MOV
 
Cytat:

Napisany przez Placio74 (Post 866438)
Pliki .mod z kamer JVC to MPEG-2 (zgodne z DVD).

Zmień rozszerzenie na .mpg. ...

Jak się zmienia rozszerzenie ?

joujoujou 21.04.2009 14:54

Tak się zmienia.

bania 21.04.2009 16:21

JVC
 
Jeśli zmieniam rozszerzenie na .mpg lub AVI to jest sam obraz bez dźwięku..
Jak mogę to zmienić ?

Placio74 21.04.2009 17:16

Cytat:

Napisany przez bania (Post 1018758)
Jeśli zmieniam rozszerzenie na .mpg lub AVI to jest sam obraz bez dźwięku..
Jak mogę to zmienić ?

Na .avi? Bez sensu (nie ten kontener).
W jakim odtwarzaczu sprawdzałeś? SMPlayer, VLC, KMPlayer?
Jeśli sprawdzałeś w Windows Media Player lub podobnym, to czy masz zainstalowany wymagany dekoder audio?

sobrus 22.04.2009 10:42

hmm dlaczego ile razy mam napisać coś pod postem Placio74 to brzmi to jak....

AviDemux.. :sciana:

przecież nie jestem aż tak monotematyczny :rotfl:

Placio74 22.04.2009 11:06

Ależ ten wątek ma już dwa lata...

Avidemux nieźle sprawdzi się przy 'prostej' obróbce oraz ewentualnej konwersji.
Nie zastąpi oczywiście edytora NLE.

Sporym plusem Avidemux jest obsługa MPEG-2 - zarówno jeśli chodzi o odczyt jak i zapis oraz możliwość edycji (cięcie/łączenie) bez re-enkodowania. Innym, to że nie korzysta z zewnętrznych kodeków.

Pliki MOD z kamer JVC, to (jak było już wspomniane) po prostu MPEG-2 - więc...

Cobalter 23.04.2009 10:33

BŁAGAM POMÓRZCIE!!!!!!!!!
 
Cześć. Mam BARDZO duży problem. Muszę obrobić film z kamery SDR-H40 Panasonica. Jednak w miejscu pliku mam mnóstwo plików MOD i MOI, a na końcu jest plik PGI. Proszę, wytłumaczcie mi krok po kroku jak to scalić. Mam zamiar to obrabiać w Windows Movie Maker, i on nie chciał mi tego zamienić. Kiedy przerzuciłem się na laptopa z Vistą i Cyberlinkiem, to było to tam zapisane jużjako MPEG, ale i tak nie chce mi się to w włączyć w WMM.
Proszę pomóżcie, bo mam BARDZO mało czasu :help::help::help::help::help::help::help::help::h elp:.

bania 25.04.2009 12:10

Cytat:

Napisany przez Placio74 (Post 866438)
Na .avi? Bez sensu (nie ten kontener).
W jakim odtwarzaczu sprawdzałeś? SMPlayer, VLC, KMPlayer?
Jeśli sprawdzałeś w Windows Media Player lub podobnym, to czy masz zainstalowany wymagany dekoder audio?

Sprawdzałam w Windows Media Player i zainstalowałam koder-dekoder.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.