Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2011, 18:23   #1
bastik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.05.2011
Posty: 12
bastik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nec dvd Nd 4550A - nie otwiera płyt

Witam
Mam nagrywarkę Nec dvd Nd 4550A do tej pory wszystko było ok aż do czasu, kiedy postanowiłem nagrać płytę dvd, płyta się nie nagrała, więc zrobiłem to, co już z tą nagrywarką robiłem wcześniej, czyli wgrałem jej nowego bios-a, jak dotąd to pomagało. Nagrywarka jest już dosyć stara a najnowszy bios 1.9 jest chyba z 2007, no, ale nowszego już nie ma i zapewne nigdy nie będzie, wersja, którą miałem też była wersją 1.9 no, ale pomyślałem, że wgranie jej na nowo pomoże. No i niestety bios wgrał się poprawnie bez żadnego błędu po drodze, uruchomiłem komputer ponownie i się okazało, że nagrywarka widzi płyty (cd i dvd), ale ich nie otwiera, przywiesza całego kompa i to jest jej całe działanie. Mam pytanie czy da się ją jeszcze jakoś uratować?.
Pozdrawiam
bastik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.05.2011, 18:59   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz rozebrać napęd, popatrzeć do środka...
Przeczyść laser, przesmaruj prowadnice - może to tylko kwestia zabrudzonej optyki.
Czasem to skutkuje, czasem na krótko, czasem w ogóle, ale co masz do stracenia?

A tak w ogóle, to przymierzaj się do zakupu nowej. Jest tu nawet temat "jaką kupić nagrywarkę".
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2011, 20:15   #3
bastik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.05.2011
Posty: 12
bastik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli nic nie da jak wgram np. bios-a starszego niż ten którego aktualnie mam ? (nawet nie wiem czy tak można)
Jak wrzuciłem jakąś płytkę z autostartem to wyskakuje mi okienko do przeglądania zawartości ale nic więcej, komp dostaje zwisa i tyle.
bastik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2011, 20:49   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Możesz próbować, nie masz nic do stracenia...ale nie podejrzewam, żeby to coś dało.
Wygląda na to, że laser nie potrafi odczytać zawartości płytek - może jest już za słaby, może tylko zabrudzony. Obecne napędy niestety tak robią, byle jak byle tanio, byle przetrzymały gwarancję.
Na płytkach tłoczonych (oryginalnych) też masz to samo?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2011, 21:29   #5
bastik
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.05.2011
Posty: 12
bastik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety, na tłoczonych dzieje się to samo.
Ciekawe czy był by sens wymiany lasera jak czyszczenie nic nie da ( czy to nie będzie kosztować więcej niż sam sprzęt)
bastik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2011, 00:49   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Absolutnie się nie opłaci.
Nawet serwisy w ramach gwarancji tego nie robią, tylko wymieniaja na nowe. Koszt części i kalibracja lasera (+ kosztowny sprzęt do tego) wykluczają to. Nowy napęd kosztuje poniżej stówki i nowa gwarancja do tego.
Lajf is brutal.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 12:59
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 20:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.