Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2008, 14:20   #1
michalgad
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2008
Posty: 2
michalgad w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Dźwięk niezgrany z filmem

Witam
Chciałem zgrac sobie kilka filmików na moją MP4 (LG FM37). Pobralem za pomocą strony www.keepvid.com dany filmik z YouTube (zapisał sie na kompie jako .vlf -Flash Video). No i zeby go "wwalić" na MP4 trzeba go przekonwertować (zmienic jego format) na AVI lub MPEG. Skorzystałem z programu Any Video Converter i skonwertowałem filmik do żądanego formatu. Zanim go zgrałem na MP4 sprawdziłem go czy wszystko sie zgadza... ale jak włączam filmik to dźwiek jest jakby opóźniony, ten filmik akurat prezentował przejezdzający z dużą predkoscią pociąg no i jak pociąg przejechał to dźwięk wagonów (kół) jeszcze trwał tak jakby ten pociąg nadal jechał. Sprawdzilem na necie ten filmik i tam jest wszystko OK, dźwiek pasuje w danym momencie do danej klatki filmu.
Z tego wynika, ze problem lezy w Any Video Converter, który podczas zmieniania formatu cos namieszał z dźwiękiem filmiku.


PZDR!
michalgad jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.01.2008, 14:46   #2
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez michalgad Podgląd Wiadomości
Witam
Chciałem zgrac sobie kilka filmików na moją MP4 (LG FM37). Pobralem za pomocą strony www.keepvid.com dany filmik z YouTube (zapisał sie na kompie jako .vlf -Flash Video). No i zeby go "wwalić" na MP4 trzeba go przekonwertować (zmienic jego format) na AVI lub MPEG. Skorzystałem z programu Any Video Converter i skonwertowałem filmik do żądanego formatu. Zanim go zgrałem na MP4 sprawdziłem go czy wszystko sie zgadza... ale jak włączam filmik to dźwiek jest jakby opóźniony, ten filmik akurat prezentował przejezdzający z dużą predkoscią pociąg no i jak pociąg przejechał to dźwięk wagonów (kół) jeszcze trwał tak jakby ten pociąg nadal jechał. Sprawdzilem na necie ten filmik i tam jest wszystko OK, dźwiek pasuje w danym momencie do danej klatki filmu.
Z tego wynika, ze problem lezy w Any Video Converter, który podczas zmieniania formatu cos namieszał z dźwiękiem filmiku.


PZDR!
Takie rzeczy można zrobić przy pomocy Virtual Dub.

-virtual-dub.jpg

Co do Any Video Converter, to nie znam tego programu. Może jest w nim podobna opcja jak w Virtual Dub.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2008, 15:05   #3
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli źródłowy FLV miał zmienne FPS (VFR), Any Video Converter (a konkretnie MEncoder na którym bazuje) sobie z tym nie poradzi (brak synchronizacji audio/wideo) i wiele innych programów również.

Podaj link do tego filmiku FLV na YouTube.

Obawiam się czy przesunięcie dźwięku w pliku AVI jest stałe, czy 'pływające' (tzn. inne w różnych fragmentach).

BTW
Czy Twój odtwarzacz PMP nie wymaga czasami odpowiednio przygotowanych plików wideo (AVI; Xvid, MP2; określona rozdzielczość i FPS; brak klatek B)?
Jakie masz oprogramowanie do konwersji dostarczone razem z odwarzaczem? Któraś wersja AVIConverter?
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2008, 18:16   #4
michalgad
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2008
Posty: 2
michalgad w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Proszę
http://pl.youtube.com/watch?v=sNA8rY3ScVU oto ten filmik, ale mam ten sam problem z kilkoma innymi filmikami.
Mój odtwarzacz MP4 LG FM37 Touch Me wymaga plików dostosowanych do formatu AVI wyłącznie przez program LG Media Center, którego uzywam (był na płytce w zestawie MP4órki).
Powiem szczerze, ze na poczatku stosowania tej MP4 nie miałem problemu z dźwiekiem w video-był taki jak w video na internecie, czyli zgrany, nie poruszony.
michalgad jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2008, 09:41   #5
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oj, tak... ten plik ma zmienne FPS (average = 25; estimated true = 29,97).

Aktualnie znam tylko dwie możliwości konwersji takiego pliku bez utraty synchronizacji:

- wykorzystanie skryptu Avisynth (wymagany splitter i dekoder dla FLV - czyli FLV Splitter i ffdshow z włączoną obsługą FLV1 i ewentualnie VP6F);
przykładowy skrypt:
Kod:
DirectShowSource("c:\nazwa_pliku.flv", fps=29.97, convertfps=true)
29,97 FPS - ponieważ takie jest prawidłowe akurat dla tego pliku;
convertfps jest wymagane przy zmiennym FPS (a to może występować nie tylko w FLV, ale również w MP4, MKV, WMV i kilku innych kontenerach);

- rekompresja za pomocą FFmpeg lub jednej z graficznych nakładek na ten enkoder, np. Pazera Free FLV to AVI Converter albo Internet Video Converter.

Jak ściągnę LG Media Center, zobaczę co się da w nim zrobić.
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2008, 09:48   #6
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
zmienne fps czego to nie wymysla... ja tez to avisynthem obchodze ale zastanawiam sie czy avidemux tego nie ***322;yka przypadkiem.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2008, 11:02   #7
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
... ale zastanawiam sie czy avidemux tego nie łyka przypadkiem.
Niestety nie.
Podobnie VirtualDub z pluginem dla FLV.

Chyba tylko niektóre FLV tworzone są celowo ze zmiennym FPS - reszta FLV z VFR to raczej robota konwerterów on-line.

Poza tym w plikach FLV nie jest zdefinowane FPS (są od tego wyjątki), tak jak to jest np. w kontenerze AVI.
Adobe Flash Player przy odtwarzaniu wykorzystuje tzw. timecodes (argh... jak to tłumaczyć?).
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2008, 11:19   #8
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
czasokody nie no chyba kody czasowe ale co to za ustrojstwo nie mam poj***281;cia...
nie lubie FLV. Same z nimi problemy a jako***347;***263; tych z sieci zazwyczaj ***380;a***322;osna.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.01.2008, 11:42   #9
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
...
nie lubie FLV. Same z nimi problemy a jakość tych z sieci zazwyczaj żałosna.
Hmm... nie zawsze. Zdarzają się stronki na których jest całkiem dobrej jakości Flash Video (szczególnie kompresowane kodekiem VP6). Ale na dobrą sprawę nie dotyczy to takich 'masowych' serwisów jak Youtube.

BTW
Ostatnio na Youtube zauważyłem kilka plików FLV z dźwiękiem Nellymoser zamiast MP3. Wydaje się że to jest przy bezpośrednim uploadzie on-line z kamery. Oczywiście takie pliki również będą sporym kłopotem dla użytkowników wykonujących późniejszą rekompresję.

Rany, duży ten LG Media Center - już ponad 100 MB i jeszcze nie ściągnięty...
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2008, 09:16   #10
Placio74
VideoAudio
 
Avatar użytkownika Placio74
 
Data rejestracji: 10.04.2005
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 218
Placio74 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przyjrzałem się bliżej konwersji w LG Media Center.
Hmm... w sumie nic 'niezwykłego'.

Wideo jest kompresowane kodekiem Xvid z wykorzystaniem profilu Simple Profile/Level 1, zmiana rozdzielczość na 320x240, FPS na 30, bitrate nieco poniżej 2000 kbps.
Audio skompresowane jest kodekiem Lame MP3, bitrate 128 kbps, CBR, 44.1 KHZ, 16 bitów, stereo.

Te same kodeki i te same parametry można poustawiać przy kompresji w VirtualDub albo MediaCoder - mając jednak większą kontrolę.

Oczywiście w przypadku FLV ze zmiennym FPS należy skorzystać ze skryptu Avisynth.
Obsługa .avs nie jest problemem dla VirtualDub i aktualnie również MediaCoder.

Domyślam się że można również skorzystać z odpowiednio skonfigurowanego FFmpeg.

Jeśli mimo wszysko chciałby ktoś skorzystać z konwertera z LG Media Center przy konwersji FLV...
Trzeba skorzystać z makeAVIS (jest razem z ffdshow), tworząc 'fałszywy' plik AVI ze skryptu Avisynth.
W ten sposób unikamy podwójnej rekompresji.

Oczywiście wspomniany wcześniej skrypt Avisynth można wykorzystać również przy rekompresji innych formatów wideo (RMVB, MKV, MP4, ...).

Do sprawdzenia prawidłowego FPS można zwykle wykorzystać odtwarzacz SMPlayer.
Opcje > Pokaż informacje i właściwości

Dwa artykuły związane z tym co napisałem:
- Konwersja RMVB do AVI w programie VirtualDubMod z użyciem kodeka XviD
Opisaną metodę konwersji (z wykorzystaniem skryptu Avisynth) można zastosować dla większości plików wideo (pod warunkiem że są zainstalowane odpowiednie filtry DirectShow, czyli w uproszczeniu pliki wideo są odtwarzane np. WMP);
- Wykorzystanie MakeAVIS w konwersji AVI na DVD z napisami w NeroVision Express
Tu oczywiście 'fałszywe' pliki AVI utworzone ze skryptów Avisynth za pomocą makeAVIS, można wykorzystać także w innych aplikacjach (sprawdzałem na konwerterze z LG Media Center, ponieważ nie przyjmuje bezpośrednio skryptów .avs).
Placio74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.