Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.04.2007, 13:23   #1
zas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2005
Posty: 3
zas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CD-RW nie daje się odczytać na stacjonarnym DVD

Witam!
Mam 5 szt. CD-RW (m.in. Verbatim 16x 24x, Emtec 4x 10x 12x). Nagrywam w Nero już od 3 lat i jak do tej pory nie było z nimi problemów, nagrywane były juz chyba po 20-30 razy. Po nagraniu jakiegoś filmu, czy pliku mp3, czy audio, czy tez zdjęć - nie było problemu z odtworzeniem tego na stacjonarnym DVD (Thomson DTH 223).

Któregoś dnia (dosłownie z dnia na dzień) stacjonarny przestał czytać te płytki, mimo że inne nadal czyta (CD-R i DVD-R oraz co ciekawe też DVD-RW).
Zauwazyłem też że z tych 5-ciu sztuk CD-RW, Emteki (4x 10x 12x) na nagrywarce LG GSA-4163B (firmware A106) nie dają mi w Nero ani w Alkoholu mozliwości wyboru predkości (opcja nieaktywna), ale juz w nagrywarce GCE-8527B (w innym komputerze) mam możliwość wyboru prędkości (ale co ciekawe to Verbatim 16x 24X daje do wyboru prędkość w obu nagrywarkach). Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że wcześniej mogłem wybrać tę prędkość dla Emteków na obu nagrywarkach.

Będę jeszcze próbował sprawdzić te płytki na innym DVD stacjonarnym, zobacze też jak zachowa się jakaś nowiutka płytka po jej nagraniu.
Ale może juz ktoś to przerobił i zna odpowiedź.

Moje podejrzenia to: 1) laser w DVD stacjonarnym słabnie, 2) płytki sie zuzyły (ale wszystkie naraz?), 3) jedna z nagrywarek psuje mi w jakiś sposób robotę, 4) cholerka wie co jeszcze.
zas jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.