Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Nagrywanie płyt Audio-Cd a odtwarzacze... (https://forum.cdrinfo.pl/f2/nagrywanie-plyt-audio-cd-odtwarzacze-55053/)

mcfly 04.08.2005 12:19

Nagrywanie płyt Audio-Cd a odtwarzacze...
 
Już jakiś czas temu próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego na w odtwarzaczu cd w wieży Samsunga znajomego, niektóre płyty Audio nagrywane na nagrywarce działają, a niektóre nie działają. ( oryginalne płyty wszystkie chodziły bez wyjątku, tylko te które były nagrywane w np. nero na nośnikach wszelakich firm - częsciowo nie chodziły ). Teraz problem powrócił tzn. mam radio samochodowe Sony i ono w ogóle nie odtwarza "pirackich" tzn. nagranych na mojej nagrywarce płyt Audio Cd ( nagranych z mp3 - nie skopiowanych). Czy ktoś wie dlaczego tak sie dzieje oraz jak taki problem ominąć ? Musi być jakieś logiczne wytłumacznie dlaczego odtwarzacz widzi że oryginał to oryginał a piraty zlewa ...i pewnie jest jakieś obejście :-)
dzięki za pomoc

icemac 04.08.2005 12:33

a z jaka predkoscia pALISZ te nosniki ??

ja staram sie palic 4x w ostatecznosci 8x i to MAx i czytane sa wszedzie :tak!:

mcfly 04.08.2005 12:55

Hmm prędkość jakoś nie grała do tej pory roli... tzn. wypalałem na róznych prędkościach, nośnikach i nagrywarkach. W tym pierwszym przypadku ( wieży) dochodziło do takich absurdów że potrafiła nie czytać jednej z dwóch płyt tej samej forirmy nagranych na jendej wypalarze, z ta samą prędkością tym samym progiem... a co do radyjka samochodowego to wygląda na upartego "dziada" i nie czyta nieoryginałów. Na wszelki wypadek spróbuje jeszcze zaraz wypalić min. prędkościa.
Za to jak już wspomniałem cd działa z wszelkimi badziweiami z cyklu płyty z gazet itp no i oryginałami.

mcfly 04.08.2005 22:24

4x 8x 12x... itd predkosc nie gra roli :) i tak nie czyta - sprawdzone.

SEBAW 05.08.2005 08:03

Przy wypalaniu audio wybieraj zawsze metodę Disc-At-Once oraz zamykaj CD.

mcfly 05.08.2005 10:27

Ja naprawde nie wypalam plyt od wczoraj :) takie rzeczy jak metody wypalania, zamykanie, zostawianie otwartej sesji, zmiany nosnikow, predkosci ... to wszystko mam za soba. Raczej chodzilo mi tu o rzeczowe podejscie do sprawy, napewno mozna wytlumaczyc na jakiej zasadzie radio wie ze to oryginal, i w ten sposob sprawic zeby tak samo myslalo o wypalonej w domowych warunkach plytce.

icemac 05.08.2005 12:29

trzeba przeczyscic laser w wiezy :tak!:

moze sie pobrudzil :>

mcfly 06.08.2005 08:01

To już też było :), w wiezy czyscilem ( w radiu samochodowym nie ) i nic :)

andy 06.08.2005 09:30

Może radio ma blokadę na piraty. Sprawdza ATIP i jeżeli istnieje to nie odpala płytek. Bo jak wiemy oryginały nie posiadają ATIPu.

mcfly 07.08.2005 16:26

Przeczytalem co nieco o Atipie... i w sumie duzo madrzejszy nie jestem :) wprzypadku tego radio mogloby to byc odpowiedz na moje problemy.. wiec teraz pytanie czy sa tloczone w ogole plyty bez ATIPi czy oryginaly go rzeczywiscie nie posiadaja ???
dzieki za pomoc

Maciej 07.08.2005 18:00

Jeśli nie odtwarza płyt CD-R/W to już nie będzie odtwarzał, taka już polityka Sony.
Prosty przyklad to Sony PlayStation :). Laser jest tak skalibrowany aby nie czytał płyt wypalanych.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.