Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (https://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć :) (https://forum.cdrinfo.pl/f26/filmy-ktore-warto-obejrzec-46663/)

Smartek 19.01.2005 15:15

Filmy, które warto obejrzeć :)
 
Wiec tak, wiem, ze temat byl i to niedawno, ale nie moglem odkopac tamtego tematu poprzez wyszukiwarke - po wpisaniu "film", "filmy" itp. zawsze wyskakiwalo mnostwo innych, wiec proponuje - albo odnalezc tamten i go przykleic, moj usunac..., albo moj przykleic na stale, zeby byl ciagle w jednym miejscu - czesto ogladam filmiki, a zapewne nie ja sam i z checia podziele sie wrazeniami :)... jesli pomysl sie nie podoba, trudno :P..

---

w ostatnie trzy wieczory obejrzalem jak dla mnie NAPRAWDE DOBRE(!) filmy:

- Mindhunters [Łowcy Umysłów] - polecam...
- Saw [Piła] - SUPER zaskakujace zakonczenie, b. dobry film! POLECAM! :)
- Cellular [Komórka] - tez fajny..., a nawet troche smieszny :)

piszcie swoje pozycje..

pozdro ;)

slomek 19.01.2005 15:44

Przed chwila skonczylem ogladac Paparazzi. Film calkiem spoko, mozna obejrzec

Smartek 19.01.2005 16:04

dobrze wiedziec - mam na HDD :)
pozdro ;)

kraluk 19.01.2005 16:12

A ja polecam film Ostatni Samuraj. Osobiście bardzo mi się podobał.

slomek 19.01.2005 16:25

Jeszcze moge dodac film The Grudge. Polski tytul Klątwa, mozna sie troche bac ale ja osobiscie nie przepadam za takimi filmami

3|\/|3$s 19.01.2005 16:32

Kids
Ghost In The Shell.. Part 1 i Part 2
Football Factory
Resident evil Part 1 i Part 2
Hackers 2 - ....historia Kevina Mitnicka

Burak_PL 19.01.2005 16:49

Cytat:

Napisany przez 3|\/|3$s
Kids
Football Factory

Tak i do tego Farenheit 9.11 plus to o McDonaldzie z dokumentów...

knydel 19.01.2005 17:38

Cytat:

Napisany przez 3|\/|3$s
Kids
Ghost In The Shell.. Part 1 i Part 2


Jakbyś porównał te dwie części. Dwójka dużo lepsza/gorsza od jedynki ? Mam 2 ale jakoś sie "boję" oglądać :)

woitas 19.01.2005 18:03

Cytat:

Napisany przez knydel
Jakbyś porównał te dwie części. Dwójka dużo lepsza/gorsza od jedynki ? Mam 2 ale jakoś sie "boję" oglądać :)

2 jest jakby to powiedzieć - inna - bardziej dojrzała. podobał mi się i to bardzo.
poza tym polecam:

Kaena Zagłada Światów
Nikotyna (bodajże hiszpański film)
SAW
Komórka
Iniemamocni
Zaklęta Ella - komedia. laska dostała przy narodzinach dar... posłuszeństwa :P
Harold and Kumar go to White Castle - myślałem, że zjadę ze smiechu :D
House Of Flying Daggers (Chiny) - mistrzowska reżyseria, świetna fabuła i nietuzinkowy scenariusz.
Immortel (europejska kooprodukcja) - obowiązkowa pozycja dla amatorów dobrego kina.
May (triller)
R Point (horro koreański)
Salems lot
Super Size Me - coś o mc donald's :)
The Manchurian Candidate - w rolach głównych D. Washington (więcej nie potrzeba pisać :) )

Edwardo 19.01.2005 18:06

Shall we dance
Super Size Me - ten o mcdonalds
Team America - bardzo polecam
The Last Sign - sredniawy
New York Taxi - jak komus sie podobalo Taxi 1, 2 ,3 to i to mu sie psodoba
Oceans 12 - chyba nie musze pisac:)

kraluk 19.01.2005 18:10

Cytat:

Napisany przez Edwardo
Super Size Me - ten o mcdonalds

Mówicie o tym filmie, a ja go wogóle nie kojarze... Mógłby ktoś mi przybliżyć fabułę tegoż filmu??? Nie piszcie, że jest o mcdonalds, bo tyle wiem:)

smolik 19.01.2005 18:12

a ja wczoraj obejrzałem sobie
Man on fire i spodobał mi się.
Ponadto Klątwa - The grudge

polakT 19.01.2005 18:13

a ja mam wielki piekny plan i napewno go zrealizuje po raz kolejny machnac trylogie Wladcy z dodatkami <- wszystko na raz tylko trzeba duzo :piwo: ale nie bedzie problemu

woitas 19.01.2005 18:32

teraz czekam na to: 8 )

http://img43.exs.cx/img43/9530/sincityposter2b9pz.jpg

Japer 19.01.2005 18:37

Polecam Without A Paddle - lekka komedia , Czarny Kot , Biały kot - zvariovana komedyja , Forgotten , Blessen , Godsend - dla ludzi lubiących cos w stylu ...Omena...? ;-P ....Super Size Me - gosc przez miesciz zywi sie W MCDonalds.. lub Bad Santa - koemdia :-)

Edwardo 19.01.2005 18:37

Super Size Me - koles robi doswiadczenie, postanawia jesc przez 30 dni w McDonald i obserowac u lekrzy co sie z nim dzieje a konkretniej z jego cialem.

najbardziej oblesna scena - jak wyciaga wlosa z kubka...

MacGyver 19.01.2005 18:46

Aktualnie
Resident Evil 2: Apokalipsa (Resident Evil: Apocalypse)
Zakładnik (Collateral)
Klątwa (Grudge, The)
Garfield (Garfield: The Movie)
Kruciata Bourne'a (Bourne Supremacy, The)
Egzorcysta: Początek (Exorcist: The Beginning)

Czekam na:
Ocean's Twelve - Dogrywka (Ocean's Twelve)
Blade mroczna trójca (Blade: Trinity) - 28 I
Poznaj moich rodziców (Meet the Fockers) - 2 II
(Interpreter, The) 4 III
Płonąca Pułapka (Ladder 49) - 4 III
(Constantine) 11 III
Gwiezdne wojny: Epizod III - Zemsta Sithów (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith) - 19 V
Batman: Początek (Batman Begins) 8 VII
(Hostage)
X-Men 3 - 5 V 2006
Epoka lodowcowa 2 (Ice Age 2, The) 2 VI 2006
Indiana Jones 4 2006
Bond 21 2006
Mission Impossible 3 2006

Ze starszych filmów polecam:
Wydział pościgowy (U.S. Marshals)
Equilibrium (Equilibrium)
Rock, The (Twierdza)
Enemy of the State (Wróg Publiczny)
...i pewnie jeszcze kilka innych

Japer 19.01.2005 18:49

Cytat:

Napisany przez Edwardo
Super Size Me - koles robi doswiadczenie, postanawia jesc przez 30 dni w McDonald i obserowac u lekrzy co sie z nim dzieje a konkretniej z jego cialem.

najbardziej oblesna scena - jak wyciaga wlosa z kubka...

najlepsza scena jest ,kiedy w rytm jakiejs muzy powaznej goscia operuja na stole na zywca..i wszystko jest pokazane dokladnie oczywiscie :-)

kodziu 19.01.2005 18:56

The terminal :)
Saga american pie oraz szkoły uwodzenia
Eurotrip
Dziewczyna z sąsiedztwa
.... i jak sobie coś przypomne to dopisze :D

PS Te filmy oglądalem nie dawno i tak jakoś utknęły mi w pamięci :)

Smartek 19.01.2005 18:59

Cytat:

Napisany przez Edwardo
Super Size Me - koles robi doswiadczenie, postanawia jesc przez 30 dni w McDonald i obserowac u lekrzy co sie z nim dzieje a konkretniej z jego cialem.

najbardziej oblesna scena - jak wyciaga wlosa z kubka...

o dzizys - to musi byc gorsze od piły :), hehe...
jakos przeoczylem ten filmik :).
Co do R point - taki sredni... ale nie happy-endowy naszczescie :)
blade'a mam, ale TC.. jakos nie mam ochoty go ogladac narazie...
teraz koncze sciagac vinci, bylem w kinie ale ojciec nie widzial :)
pozdro ;)

shuma02 19.01.2005 19:06

"Supersize Me" polega na amerykanskim chwycie marketingowym.
W stanach kupujac zwykly 'sredni' zestaw w McDonaldzie, za parenascie centow wiecej dadza tobie DUZE frytki i picie. Pracownicy Fast Foodow sa szkoleni tak by za kazdym zamowieniem pytac "Czy chcialbys to powiekszyc".

Gosc w filmie przyjal ze za kazdym razem sie go o to spytaja on sie z tym zgodzi...

shuma02 19.01.2005 19:07

"Supersize Me" polega na amerykanskim chwycie marketingowym.
W stanach kupujac zwykly 'sredni' zestaw w McDonaldzie, za parenascie centow wiecej dadza tobie DUZE frytki i picie. Pracownicy Fast Foodow sa szkoleni tak by za kazdym zamowieniem pytac "Czy chcialbys to powiekszyc".

Gosc w filmie przyjal ze za kazdym razem sie go o to spytaja on sie z tym zgodzi...

shuma02 19.01.2005 19:07

"Supersize Me" polega na amerykanskim chwycie marketingowym.
W stanach kupujac zwykly 'sredni' zestaw w McDonaldzie, za parenascie centow wiecej dadza tobie DUZE frytki i picie. Pracownicy Fast Foodow sa szkoleni tak by za kazdym zamowieniem pytac "Czy chcialbys to powiekszyc".

Gosc w filmie przyjal ze za kazdym razem sie go o to spytaja on sie z tym zgodzi...

nimal 19.01.2005 20:26

Super Size Me - swietne :)
Immortel - naprawde dobe kino
Equilibrium - starcoc ale super
Star Wars - jest nowa wersja wiec trzeba zobaczyc :)
Matrix i Cassablanca - do tych tytolow zawsze bede wracal :D

Eliasz 19.01.2005 20:33

A ja lubie m.in. filmy wojskowe, czyli coś w stylu
Delta Force Black Hawk Down
Szeregowiec Ryan
Tears of the Sun - polecam oglądnąć ten film
i jeszcze kilka innych. Macie jakieś ciekawe tytuły z tego gatunku??

Jest już Alexander w jakiejś dobrej wersji (najlepiej DVDrip) ???

MacGyver 19.01.2005 20:49

Cytat:

Napisany przez Eliasz
Macie jakieś ciekawe tytuły z tego gatunku??

Ostatni Bastion (Last Castle, The)
Może brak jest akcji tak jak w przedstawionych przez Cie tytułach ale film warty obejżenia...
Cytat:

Postawiony przed sądem wojennym były generał Irwin (Robert Redford) został skazany na więzienie wojskowe o zaostrzonym rygorze. Więzienie kierowane jest przez pułkownika Wintera, który początkowo odnosi się z należytym szacunkiem do osławionego generała. Wkrótce jednak zaczyna okazywać mu wrogość. Szczególnie gdy Irwin komentuje jego metody prowadzenia więzienia. Zdeterminowany Winter wszelkimi środkami decyduje się złamać generała. Jego praktyki napotykają jednak na opór Irwina, który w swojej misji znajduje zwolenników wśród pozostałych więźniów. Celem Irwina jest przejęcie władzy nad więzieniem i usunięcie pułkownika Wintera z jego stanowiska.

GUMI70 19.01.2005 20:50

Nie wiem jak wy ale dla mnie obowiązkiem jest chociaż raz na miesiąc luknąć "PULP FICTION" -pamiętacie tan film? No i jeszcze " AMERICAN BEAUTY"

Ai jeszcze mała sugestia -piszcie przy polskich tytułach ich odpowiedniki angielskie (z reguły) lub odwrotnie.

Smartek 19.01.2005 20:51

Cytat:

Napisany przez Eliasz
A ja lubie m.in. filmy wojskowe, czyli coś w stylu
Delta Force Black Hawk Down
Szeregowiec Ryan
Tears of the Sun - polecam oglądnąć ten film
i jeszcze kilka innych. Macie jakieś ciekawe tytuły z tego gatunku??

Jest już Alexander w jakiejś dobrej wersji (najlepiej DVDrip) ???

aleksandra nie ma wlasnie :| ...
a szkoda, bo TS'y i TC niewarto ssac :)
pozdro ;)

bubson 19.01.2005 20:52

POLECAM:

1. Meet the Fockers (2ga czesc "Poznaj moich rodzicow")
2. Blade Trinity (jak zwykle miodzio filmik :) )
3. Resident Evil - Apocalypse
4. Ladder 49 (John Travolta)
5. Forgotten
6. Exorcist - the beginning
7. Without the paddle (mozna plakac ze smiechu)
8. The Saw
9. The Grudge
10. The Terminal (Tom Hanks w nietypowej roli)
11. Elektra (ale tak pol na pol - nie jest super ciekawy ten film, jedynie glowna aktorka jest, hmm...intersujaca :) )
12. The Incredibles (Iniemamocni - co za *****ne tlumaczenie.....)
13. White Noise (Michael Keaton i EVP - glosy zmarlych)
14. National Treasure (Nicolas Cage)
15. Walking Tall (z The Rock - aktor z Krol Skorpion i Rundown)
16. Harold and Kumar go to White Castle (polewka zupelna - scena w ubikacji z dwoma laskami chyba the best :) :) :) )
17. Paparazzi
18. Assault on Precinct 13
19. Racing Stripes (fajny filmik o zebrze co koniem wyscigowym chciala byc :) )
20. 'ciag dalszy nastapi' ..... 8 )



ODRADZAM:
1. Ocean's Twelve (szczerze zawiodlem sie ogladajac ten film.....)
2. Napoleon Dynamite
3. Phantom of the Opera
4. Dodge Ball

W miare uplywu czasu lista 'odradzam' i 'polecam' na pewno urosnie 8 )

Eliasz 19.01.2005 20:54

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Ostatni Bastion (Last Castle, The)
Może brak jest akcji tak jak w przedstawionych przez Cie tytułach ale film warty obejżenia...

Oglądałem :P w sumie to już nie pamietam tytułów a nie chce mi się przewałać CDeków;), ale jeszcze kilka filmów z tego gatunku oglądałem.
A widzieliście film "Byliśmy żołnierzami" czy coś takiego? warto ściągnąć??

B@rtek 19.01.2005 20:57

@Eliasz ja ostatnio oglądałem "Na tyłach wroga" :D

Moge polecić tylko jak liczysz na jakąś super szybką akcję to nie oglądaj :nie:

MacGyver 19.01.2005 20:58

Cytat:

Napisany przez bubson
11. Elektra (ale tak pol na pol - nie jest super ciekawy ten film, jedynie glowna aktorka jest, hmm...intersujaca )

...Jennifer Garner znana jako Agentka o 100 twarzach ;)

Stef 19.01.2005 21:01

sky capitan - pierwszy film ktory wylaczylem po 15 minutach ogladania. moze potem byl warty obejrzenia,ale po 15 minutach nie zaluje ze go wylaczylem. mialem wersje dvdrip,ale jak go wlaczylem to yslalem ze ogladam mizerna kinowke,a to sie okazalo,ze tak ejst film nakrecony....
jakos mnie to nie przekonuje,choc pomysl moze i dobry.

super size me-extra film,tylko nie wiem czemu podczas filmu chcialo mi sie ciagle jesc;)

collateral-fajny film,niezle sie oglada,ciekawy

r point-tez dosc ciekawy...

dziewczyna z sasiedztwa-fajna bajeczka,bo takie cos w rzcezywistosci chyba sie nie zdarza,ale nie patrzac na to...... bardzo dobra komedia :)

wiekszosc filmow ktorych wymieniacie widzialem,ale max w polowie,bo mm jakis taki dziwny "dar" ze w pozycji horyzontalnej zasypiam po ok 20 minutach,wiec jak ogladam film,to ok polowe filmu pamietam a potem to juz tylko marzenia senne :)

aha.moge sie wypowiedziec co do filmow animowanych, bo z tych to chyba widzialem wiekszosc.bo dla siostry nagrywam ;)
najlepszy to shrek 1-nie do pobicia. shrek 2 i epoka lodowcowa tez a niezle.
mulan,lilo & stitch-jak sie ma dobry humor to naprawde sa smieszne:)
rybki z ferajny- film OK,nawet chyba bardziej dla starszych niz dla malych dzieci ;)

PS. widzieliscie taki film Kung Pow?
najbardziej chora komedia jaka widzialem.... chora,ale bardzo zabawna...szczegolnie jak sie ja oglada na imprezie :)

maj3 19.01.2005 21:01

Cytat:

Napisany przez Eliasz
Oglądałem :P w sumie to już nie pamietam tytułów a nie chce mi się przewałać CDeków;), ale jeszcze kilka filmów z tego gatunku oglądałem.
A widzieliście film "Byliśmy żołnierzami" czy coś takiego? warto ściągnąć??

fajna wojenka duzo trupów
fajne sceny z napalmem
po co sciagac mam na dvd
aha niedawno było wydanie jako dodatek do jakis gazetki za parenascie pln

MacGyver 19.01.2005 21:08

Cytat:

Napisany przez Stef
PS. widzieliscie taki film Kung Pow?

Oglądałem ;p Fajny motyw z krową :haha:
IMO bardziej chorym filmem jest Chłopaki na Ibizie :ysz:

czero 19.01.2005 21:21

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Oglądałem ;p Fajny motyw z krową :haha:
IMO bardziej chorym filmem jest Chłopaki na Ibizie :ysz:

Orgasmo, albo Top Secret widziales z nastawieniem na ten ostatni [super/idiotyczna komedia z valem kilmerem] :haha:??

legion 19.01.2005 21:24

http://www.apple.com/trailers/fox/fa.../FF_large.html

@woitas ta sama Alba :D tez w tym filmie :D

http://www.elektramovie.com/shell.php?cc=pl

smolik 19.01.2005 21:47

Cytat:

Napisany przez Eliasz
A ja lubie m.in. filmy wojskowe, czyli coś w stylu
Delta Force Black Hawk Down
Szeregowiec Ryan
Tears of the Sun - polecam oglądnąć ten film
i jeszcze kilka innych. Macie jakieś ciekawe tytuły z tego gatunku??

Polecam "Enemy at the Gate" - "Wróg u Bram" świetny filmik.
"Tears of the sun" - "Łzy słońca" z Brucem Willisem o ile sie nie mylę filmik spoko.
A tak na gorąco to własnie jestem po obejrzeniu "Ong Bak" tajlandzki film który polecam milośnikom wschodnich sztuk walk i nie tylko.
Świetne sceny walk prosta fabuła ale myslę że naprawdę warto obejrzeć ten filmik a nie tylko te amerykańskie "superprodukcje".

Kasprzak 19.01.2005 21:50

Notatnik (The Notebook) - polecam,swietny film na walentynki, wiele osob powie romansidlo, ale fajne.
Love Actually - komedia romantyczna...cos na wzor Cztery Wesela i Pogrzeb. Tez swietne.
O dwóch takich co poszli w miasto (Harold and Kumar Go to White Castle) - swietna komedia. Tematy przewodnie -> "Jaranie", "laseczki", "zabawa"
Egzorcysta - dobry film
Załadnik wszyscy pewnie znaja, Tom Cruise...dobry film
Aviator dobry
Vanilla Sky on ciagle mi sie podoba :);d
Dodgeball - komedia, i do tego ta gra...
Córka prezydenta - tez moze byc, lekki film
Sky Captain podoba mi sie za pomysl
Wszystkie wyzej wymienione w pozostalych postach widzialem i tez polecam bo ciekawe pozycje...:) a szkoda pisac tego samego w moim poscie...

ps czekam na...Ocean's Twelve - Dogrywka i National Treasure moze byc fajny jeszcze

Edwardo 19.01.2005 21:58

Casshern
kto ogladal to gratuluje, kto nie ogladal niech zaluje i szybko zassa
film moim zdaniem przejefajny
hmmm zle okreslenie
nie da sie go opisac jaki jest
polaczenie kultury mangi, japonskiego kina, amerykanskiego kina, efektow w stylu matrix i wogle i w szczegole.
nie bede pisal o przeslaniu filmu, bo poprstu za duzo pisac.
jak dla mnie film lepszy od niejednego filmu psychologicnzego itp...

acha, warto dodac ze cala (a przynajmniej wiekszosc) scenria filmu jest generowana na kompie

edit: skad zasysacie wasze kopie bezpieczenstwa?
ja uzywam filelist
ale widze ze tam nie ma niektorych tytulow co wymieniliscie

ed hunter 19.01.2005 22:24

9 LIVES z Wesley`em Snipes`em - niezła akcja.

woitas 20.01.2005 05:59

Cytat:

Napisany przez legion

:) thx

Burak_PL 20.01.2005 07:40

Cytat:

Napisany przez kraluk
Mówicie o tym filmie, a ja go wogóle nie kojarze... Mógłby ktoś mi przybliżyć fabułę tegoż filmu??? Nie piszcie, że jest o mcdonalds, bo tyle wiem:)

Koleś przez miesiąc żywi się w MacDonaldzie w zżera tony McChickenów, Big Maców........itd. no i wygląda jak wygląda.

A po tym filmie w McDonaldzie dali ultoki z listą czynności i tym ile kalorii spalamy podczas wkonywania ich. Icha odpowiedź na w film (Nasze jedzenie nie tuczy ludzi tylko też, zę mają mało ruchu) czy jakoś tak......:P

A co do innych filmów polecam Sekretne Okno z J.Deepem, Ladykillers ale nie był tak "super", ale wypowiedzi psora były fajne 8 )

Predi 20.01.2005 09:57

ja polece:
1) phone booth (nie wiem czy drugi wyraz dokladnie tak sie pisze)
2) hero
3) wrog u bram
4) I robot
5) eguilibrium
6) wieczny student
7) kaena (tylko wersja eng!)
8) chronicles of riddick
9) white chicks

na razie tyle mi sie przypomnialo ;)

Lukash 20.01.2005 10:54

Jeśli chcecie obejrzec naprawde cos dobrego to polecam Rozrabiaki w Waszyngtonie(Senior Trip) komedia 1995 roku ale najlepsza komedia pewnie sporo osob widzialo ja jej szukam w necie ale nigdzie nie ma....http://www.filmweb.pl/Film?id=34294

MacGyver 20.01.2005 11:11

Cytat:

Napisany przez Edwardo
edit: skad zasysacie wasze kopie bezpieczenstwa?
ja uzywam filelist ale widze ze tam nie ma niektorych tytulow co wymieniliscie

Ja kupuje w sklepie eMule - jest tam dużo promocji (ostatnio wszytsko za free ;p )

Edwardo 20.01.2005 11:32

no tak, ale osiol slimaczy mi sie troche...
a na torencie to 11-15h i moge sobie ogladac.
w przypadku osla, czas wydluza sie prawie do tygodnia :(

Burak_PL 20.01.2005 20:06

Z "jajcarnych" to jeszcze Eurotrip i nie-ostry dyżur

Maciej 20.01.2005 20:24

bardzo a to bardzo dużo filmów jest warte obejrzenia, jedne mniej drugie bardziej, jak i te nowsze jak i te starsze.

M@X 20.01.2005 20:49

Tylko kolega woitas nadmienil cos o filmach ktore moglyby mnei zainteresowac. Teraz moja dream lista ostatnich miesiecy:
Cremaster 1,2,3,4,5 - seria filmow Matthew Barneya bedaca mozna powiedziec dzielem jego zycia. Kremaster to bodajze miesien odpowiadajacy za naprezenie czlonka - 5 filmow, 5 roznych wyzwalanych emocji, 5 roznych stanow wzwodu!
Dogville - Lars von Trier w najlepszym wydaniu. Teatr szturmem wkracza w sfere kinematografii. Problem zezwierzecenia spoleczenstwa na przykladzie malego wiejskiego miasteczka w latach trzydziestych. GENIALNE!
Kontrolerzy - dzien z zycia wegierskich kontrolerow biletow w metrze.
Nikotyna - hiszpanski film. Haker + gangsterzy + wszystko dzieje sie szybciej niz wypalenie jednego papierosa + zastanowmy sie czy tak naprawde palenie szkodzi ;-D
Oldboy - Quentin Tarantino powiedizal o tym filie "Ten film jest bardziej tarantinowski niz wszystko co do tej pory nakrecilem". Orientalny klimat, duzo krwi i przemocy, a wszystko okraszone charaktersytyczna do tej pory wylacznie dla QT konwencja.
Piec nieczystych zagran - Pojedynek Larsa von Triera z jego mentorem z mlodosci - Joergenem Lothem. Loth ma przerobic swoja etiude pod tytulem "The Perfect Man" na 5 roznych sposobow podyktowanych przez LvT. M.in. zrobic z niej film animowany, nakrecic ja na Kubie czy sprawic by zadne ujecie nie przekraczalo dwunastu klatek. Niesamowity pojedynek artystow kinematografii!
R Point - Niesamowity trzymajacy w napieciu horror. Zero gumowych lalek czy efektow za grube miliony. Tu liczy sie klimat, schizofrenia dopadajac bohaterow (nawiasem mowiac zolnierzy wyslanych w poszukiwaniu oddzialu ktory zaginal), a wynikajaca z faktu iz tytulowe R Point to miejsce nawiedzone. Po "Kregu" ktory byl szczerze mowiac taki sobie, "Klatwie" czy "Dark Water" moge smialo powiedziec ze jest sposrod nich najlepszy. I prosze - nie kreccie jego amerykanskiej wersji!!!
Zatoichi - Zatoichi to legenda dla Japonczykow. Nakrecono o nim wiecej filmow niz o Godzilli. Jego nigdy nie przestanie sie krecic - podobnei jak u nas Bonda, ale Zatoichi to dla Japonczykow ktos kilkaset razy wazniejszy niz Bond dla nas. Postac niewidomego samuraja walczacego w imie wyzszych idei!

Festiwal w Gdyni przyniosl jescze "Dzien w ktorym umre" i niesamowite "Pregi" Magdaleny Piekorz. Kto lubi ambitne kino : niech naprawde poswieci czas na obejrzenie choc jednego filmu z powyzszej listy.

Najwieksze gowna ostatnich miesiecy (moim zdaniem):
Aleksander
Blade 3
Klatwa (amerykanska oczywiscie)
Komorka
Kroniki Riddicka
Resident Evil 2
Z podniesionym czolem

...i cale mnostwo innego Hollywoodzkiego kina ktore wychodzi z zalozenia ze po co miec oryginalny pomysl skoro ma sie 100 milionow na efekty specjalne. Wszelkie opinie sa wylacznie subiektywne i nie prosze o polemike.

Lukash 20.01.2005 21:41

Cytat:

Napisany przez Burak_123
Z "jajcarnych" to jeszcze Eurotrip...

ten film mnie rozczarował nie był jakis super myslalem ze bedzie lepszy wole road trip i senior trip:)

smolik 20.01.2005 22:24

@M@X.666
A oglądałeś ONG BAK?? Ten film ma też coś w sobie z Tarantino. To taki Tajlandzki Tarantino.

M@X 20.01.2005 22:32

smolik : tak, ogladalem ong bak, ale nie powiedizalbym ze ma w sobie cos z Tarantino. Jak dal mnie to jest za duzo mordobicia. Choc moze w filmie w ktorym chodzi o mordobicie to zaleta, ale w takim razie ten film skreslam nawet za kategorie. Mordobiciom osobiscie mowie "niet" ;-D

ed hunter 20.01.2005 22:39

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Ja kupuje w sklepie eMule - jest tam dużo promocji (ostatnio wszytsko za free ;p )


tylko trzeba uważać na wybrakowane produkty; lepiej znać miejsce skąd wziąć :)

Edwardo 20.01.2005 22:50

Cytat:

Napisany przez M@X.666
TylFestiwal w Gdyni przyniosl jescze "Dzien w ktorym umre" i niesamowite "Pregi" Magdaleny Piekorz. Kto lubi ambitne kino : niech naprawde poswieci czas na obejrzenie choc jednego filmu z powyzszej listy.

tylko skad wziac te filmy? :/
tak samo Kontrolerzy nie moge zgranc... na torancie nie znalazlem... szkoda...

M@X 20.01.2005 23:05

No wlasnie nei wiem... Dlatego warto jezdzic na festiwale. Duzo dobrych filmow za smieszne pieniadze!

Edwardo 20.01.2005 23:17

jeszcze trzeba miec czas na te festiwale...
w kraku jestem a czasu nie mam isc nawet na rynek oberzec szopki :/
shit happens..
kurde, kiedy ja na starowce bylem, chyba jakos we wrzesniu :)

M@X 20.01.2005 23:19

A no niestety trzeba... Ja zawsze jakos staram sie wsjo zalatwiac do przodu zeby znalezc czas ;-D

Edwardo 20.01.2005 23:36

heh, "uczelnia nie zajac, nie ucieknie"
"co masz zrobic dzisiaj - zrob jutro"
"nauka nie ku**a, dwa dni postoi"

mantar 21.01.2005 00:00

Czy udało się komuś moze znaleźć lub ktoś ma taki stary film niemiecki "dla dorosłych" było kilka odcinków jak "Bawarskie przypadki"? Nie wiem czy dokladnie taki jest tytul ale taki krązył kiedyś na kasetach video - teraz nie mozna tego nigdzie znaleźć w "cyfrowych przekazach" - gdyby ktoś coś wiedział - dajcie znać - dzięki z góry.

Mily_ 21.01.2005 05:58

Mi się podobały filmy:
Underworld
Pojutrze
a mam zamiar iść na:
Alexander
Upiór w operze...

kedarkk 21.01.2005 06:54

Aleksander - szkoda czasu
 
Mówisz że idziesz na Aleksandra ??
A ja Ci powiem że szkoda czasu. :nie: :) :)
Pozdrowienia :klotnia: :)

nimal 21.01.2005 06:57

wszyscy wieszaja psy na alexandrze, jeszcze ani jednej pozytywnej opinii o tym nie slyszalem
az sie sciagac nie chce :|

Smartek 21.01.2005 07:21

o kurcze, a ja dostalem oferte pojscia do kina [z klasa..] i co? 18zl w sumie - bilet + autobus :|
pozdro ;)

nimal 21.01.2005 07:24

za 18pln masz 3 piwa w kanjpie, 6 w knajpie studenckiej, 9 w akademiku/sklepie
albo inaczej - 7-8 plyt dvdr, 18 cdr (wszystko verbatim oczywiscie)
albo niezle winko... || szkoda kasy na kino, przynajmniej na taki film ;)

Edwardo 21.01.2005 09:48

Cytat:

Napisany przez nimal
za 18pln masz 3 piwa w kanjpie, 6 w knajpie studenckiej, 9 w akademiku/sklepie

a w happyhours masz 7 piwek w kanjpie, a w reddragon masz jakies 15litrow piwa (po 2 litrze jest juz calkiem smaczne)

Cytat:

Napisany przez nimal
albo niezle winko...

albo pare winek ;)

a i jeszcze na paczke fajek wyzbierasz :D

maj3 21.01.2005 10:03

Cytat:

Napisany przez nimal
za 18pln masz 3 piwa w kanjpie, 6 w knajpie studenckiej, 9 w akademiku/sklepie
albo inaczej - 7-8 plyt dvdr, 18 cdr (wszystko verbatim oczywiscie)
albo niezle winko... || szkoda kasy na kino, przynajmniej na taki film ;)

za 18 pln mozna juz kupić 1/2 40% płynu i to w sklepie:jupi:
a nie na jakims emule || czy innym bazarku:fiu:

nimal 21.01.2005 10:08

Edwardo - na takie wynalazki to juz za stary jestem - watroba drastycznie traci toleracje z momentem oblania dyplomu ;) potem sie juz uwaza so sie pije :D
Maj3 - a to co innego

Predi 21.01.2005 11:30

Cytat:

Napisany przez Mily_
Mi się podobały filmy:
..
Pojutrze

ogladnij sobie Scorcher'a - to samo, tyle ze ze dwa latka wczesniej i nie tak naladowany efektami, duzo bardziej mnie przekonal i przykul do ekranu niz pojutrze ktore za fabule powinno dostac :banan:

ed hunter 21.01.2005 11:34

Cytat:

Napisany przez nimal
za 18pln masz 3 piwa w kanjpie, 6 w knajpie studenckiej, 9 w akademiku/sklepie
albo inaczej - 7-8 plyt dvdr, 18 cdr (wszystko verbatim oczywiscie)
albo niezle winko... || szkoda kasy na kino, przynajmniej na taki film ;)


albo dokładasz 22 i łapiesz AIDS i zapalenie wątroby typu c od tirówki ||

Burak_PL 21.01.2005 20:07

Cytat:

Napisany przez Mily_
a mam zamiar iść na:
Alexander

nie polecam :P

andrzejj9 21.01.2005 20:24

Ja na razie się z niczym nie dopiszę, bo ostatnio nie mam w ogóle czasu, żeby oglądać filmy, ale zainteresowało mnie kilka pozycji, które wymieniliście i mam pytanie. Które z poniższych na pewno NIE ma jeszcze w DVDRip?

National Treasure (Nicolas Cage)
Kung Pow
Rybki z ferajny
Top Secret
Ong Bak
Harold and Kumar Go to White Castle
Casshern
Chronicles of riddick
The Perfect Man
R Point
AKA National Lampoon's Senior Trip


I jeszcze mam pytanie, jaki jest oryginalny tytuł Rybek z ferajny?

M@X 21.01.2005 20:32

Oryginalny tyytul "Rybek..." to Shark Tale, a co do kopii to sie nie orientuje...

Edwardo 21.01.2005 20:34

Casshern jest w dvdripie, nawet 2xcd
Shark Tale tyz dvdrip tylko chyba jeszcze nie ma pldub
inne nie wiem...

smolik 21.01.2005 20:43

Na pewno Nie ma
National Treasure

woitas 21.01.2005 21:10

jeśli ktoś lubi kino azjatyckie (naprawdę dobre kino) i ma przy tym mocne nerwy - polecam film Duch... :P
masakra.
momentami idzie dostać zawału... genialne budowanie atmosfery napięcia i grozy... :)

andrzejj9 21.01.2005 21:14

Cytat:

Napisany przez smolik
Na pewno Nie ma
National Treasure

No to już się przekonałem. Przed chwilą zacząłem ściągać jedną wersję i musze przyznać, że tak złej jeszcze nie widziałem. Zajmowało ponad 700MB i film miał może rozdzielczość mniej więcej przeciętnego avatara i jeszcze był piksel na pikselu.. Nie wiem, po cholerę w ogóle coś takiego na dysku trzymać. Przecież tego i tak nie można obejrzeć...

A shark tale zaraz poszukam, dobre to?

sc0rpi0 21.01.2005 21:28

Ja polecam film "Ladder 49" o strażakach. Naprawdę dobry. Niezła obsada, do pośmiania, dreszczyka emocji i posmucenia.

Kasprzak 21.01.2005 21:40

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
No to już się przekonałem. Przed chwilą zacząłem ściągać jedną wersję i musze przyznać, że tak złej jeszcze nie widziałem. Zajmowało ponad 700MB i film miał może rozdzielczość mniej więcej przeciętnego avatara i jeszcze był piksel na pikselu.. Nie wiem, po cholerę w ogóle coś takiego na dysku trzymać. Przecież tego i tak nie można obejrzeć...

A shark tale zaraz poszukam, dobre to?

Rybki z Ferajny...

Mnie sie podobalo tak sobie...
nie przebije Gdzie jest nemo?, Shreków, itp...

Matievoo 21.01.2005 22:02

Ja ostatnio oglądałem film "Garfield" bardzo fajny moim zdaniem ;)

Matievoo 21.01.2005 22:04

Cytat:

Napisany przez Kasprzak
Rybki z Ferajny...

Mnie sie podobalo tak sobie...
nie przebije Gdzie jest nemo?, Shreków, itp...

Fajny ten film ??
Oczym to jest mniej więcej coś takiego jak film pt."Gdzie jest nemo?"" ;)

czero 21.01.2005 22:41

Cytat:

Napisany przez woitas
jeśli ktoś lubi kino azjatyckie (naprawdę dobre kino) i ma przy tym mocne nerwy - polecam film Duch... :P
masakra.
momentami idzie dostać zawału... genialne budowanie atmosfery napięcia i grozy... :)

A jaki jest oryginalny tytul tego filmu??

Pierwszy 21.01.2005 22:51

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
No to już się przekonałem. Przed chwilą zacząłem ściągać jedną wersję i musze przyznać, że tak złej jeszcze nie widziałem. Zajmowało ponad 700MB i film miał może rozdzielczość mniej więcej przeciętnego avatara i jeszcze był piksel na pikselu.. Nie wiem, po cholerę w ogóle coś takiego na dysku trzymać. Przecież tego i tak nie można obejrzeć...

National.Treasure.TELECINE.5.1.AC3.XviD-DiAMOND - bdb jakość, a jak dobry/słaby jest film to niewiem, bo jeszcze nie widziałem...

woitas 21.01.2005 23:01

Cytat:

Napisany przez czero
A jaki jest oryginalny tytul tego filmu??

to po japońsku, więc może być problem.
znalazłem coś takiego: Ryeong (AKA Dead Friend / Ryung) - Duch

smolik 21.01.2005 23:19

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
No to już się przekonałem. Przed chwilą zacząłem ściągać jedną wersję i musze przyznać, że tak złej jeszcze nie widziałem. Zajmowało ponad 700MB i film miał może rozdzielczość mniej więcej przeciętnego avatara i jeszcze był piksel na pikselu.. Nie wiem, po cholerę w ogóle coś takiego na dysku trzymać. Przecież tego i tak nie można obejrzeć...

Ja sprawdzam sobie na http://www.nforce.nl/ czy juz wyszedł DVDrip.

Pierwszy 21.01.2005 23:31

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez smolik
Ja sprawdzam sobie na http://www.nforce.nl/ czy juz wyszedł DVDrip.

Na nforce niema ani słowa o releasie o którym pisałem - a jednak...

Edwardo 22.01.2005 00:32

Cytat:

Napisany przez woitas
to po japońsku, więc może być problem.
znalazłem coś takiego: Ryeong (AKA Dead Friend / Ryung) - Duch


a linka na torrenta masz moze?
bo nie znalazlem...

REi 22.01.2005 02:44

Polecam obejzec Ghost in the Shell 1 i 2 ale po kolei, dla nie wtajemnym moze sie wydawac ze to filmy senacyjne ale to thrilery polityczne - troche glebsze kino :D

Trailer GitS'a 2 - http://filmforce.ign.com/articles/53...html?fromint=1

poza tym polecam Matrixa 1 :D (inspirowanego pierwszym GitS'em)
Telefon - Phone Booth
the Time Mashine
Leona zawodowca

lubiacym anime i/lub grafike komputerowa polecam Appleseed (versje 2004)

andrzejj9 22.01.2005 07:43

Cytat:

Napisany przez Pierwszy
National.Treasure.TELECINE.5.1.AC3.XviD-DiAMOND - bdb jakość, a jak dobry/słaby jest film to niewiem, bo jeszcze nie widziałem...

Wiesz, bardzo dobra jakość to też pojęcie względne. Pamiętam to zwłaszcza z czasów, kiedy zdarzało mi się kupować filmy na giełdzie ;)

Ale mi się kompletnie nie spieszy z oglądaniem najnowszych pozycji, bo i tak bardzo rzadko mam czas, żeby włączyć jakiś film. Tak więc spokojnie poczekam, aż wszystko co chce zobaczyć będzie na DVD. Nie ma pośpiechu :)


A na razie ściągam Fish Tale. Już myślałem, że przez noc się ściągnie, bo szło 50kB/s, ale jak zawsze, kiedy nie kontroluję ODC to spadło do 3... Można tam jakoś ustawić, żeby ściągał tylko na przykład powyżej 20kB/s (to wiem, że można), ale też sam wyszukiwał takie źródła?

bakupl 22.01.2005 08:00

A mi się spodoało Yamakasi 1, bo 2 to juz jej nie rozumiem :| Jakąś trudna jest :|

Lukash 22.01.2005 11:06

Widział może już ktoś The Grudge - Klątwa ?? bo nie wiem czy warto ogldac??

Edwardo 22.01.2005 11:10

Cytat:

Napisany przez Lukash
Widział może już ktoś The Grudge - Klątwa ?? bo nie wiem czy warto ogldac??


warto!

Pierwszy 22.01.2005 12:10

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Wiesz, bardzo dobra jakość to też pojęcie względne.

oceń sam
ps. nigdy nie kupowałem płyt na giełdzie, więc niewiem o czym mówisz...

Zelea 22.01.2005 12:18

a widzial z Was cos takiego ??

Replacements
Remember The Titans
Secondhand Lions
Green Mile
Blood In Blood Out

to sa wedlug mnie wprost niesamowite produkcje... :P :)

Edwardo 22.01.2005 13:58

Zielona Mila, owszem, reszty nie czaje...

knydel 22.01.2005 14:46

Może ktoś wie o co chodzi z napisami do Ghost in the Shell 2. Mianowicie w ogóle nie pokrywają się z napisami angielskimi wyświetlanymi w filmie - dodam, że szukałem już troche innych i wszystkie mniej wiecej są takie same

REi 22.01.2005 14:58

Bo polscy tlumacze sa po prostu genialni - w GitS1 zdanie 'Must be a lose wire' przetlumaczono jako 'To pewnie ta pora miesiaca' :/

knydel 22.01.2005 15:00

No ale to żeby jedno zdanie a to cały film (no przynajmniej pierwsze 10 min które widziałem) jest takie. Na to samo by wyszło jakbym je w ogóle wyłączył :)

Air 22.01.2005 16:23

No to chyba będę pierwsza osobą której się film "Aleksander" podobał. Nie wiem czego się spodziewaliście po tym filmie, bo jeśli jadki w stylu Troi to napewno mogliście się zawieść. Jest to typowy film historyczno- biograficzny. Niektóre fakty może niecałkiem sie zgadzają ale jak dla mnie rewelacja.

Kostiumy genialne, sceny walki które były zrobione bardzo realistycznie, tak jak opisano w książkach. No i sam Babilon - majstersztyk.

Może w niektórych momentach przydługie dialogi, ale ujdą w tłumie.

P.S. Klatwa do dupy. Film się kupy nie trzyma. Jedynie z uwagi na Sarah Michelle Gellar można zobaczyć.

Edwardo 22.01.2005 16:45

Cytat:

Napisany przez Air
P.S. Klatwa do dupy. Film się kupy nie trzyma.


jak to sie nie tzyma?
bo nie jest wszytko puszczone po kolej co sie dzialo?
no bez jaj... ;)
troche wyobrazni i skupienia...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.