Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (https://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć :) (https://forum.cdrinfo.pl/f26/filmy-ktore-warto-obejrzec-46663/)

andrzejj9 30.04.2012 20:37

a mi właśnie to bardzo obcym zalatuje..

I nawet wygląda zachęcająco, ale oglądając ostatnio różne niby dobre filmy, zaczynam twierdzić, że już właściwie nie ma nic do oglądania. Wszystko to już było, wszystko jest tak schematyczne, że na dobrą sprawę można przewijać. Coraz mniej jest takich, po których stwierdzam, że warto je było obejrzeć.

może chwilowy przesyt..

mdfire 01.05.2012 08:27

A ja polecam film "Nietykalni" ("Intouchables"). Doskonały francuski film, który mogę polecić każdemu, kto chce sobie poprawić humor. Naprawdę wychodząc z kina człowiek nie przestaje się uśmiechać. Jak dla mnie 9/10.

Smartek 23.05.2012 12:24

Jakiś dobry thriller/dramat na wieczór po nauce? :)

ed hunter 23.05.2012 12:38

A może niezła akcja z zagadką, no i nie typowa akcja w rozumieniu zabili go i uciekł? "Dziewczyna z tatuażem" całkiem fajnie się ogląda.

Dramat wojenny "W ciemności" niezłe, ale można się trochę zdołować.

Komedia co ma ruszać za serce, to "Spadkobiercy" niesamowita hawajska muzyka, dziwnie nastrojone gitary hawajskie i śpiew w dźwięcznym i ładnym hawajskim języku, niesamowite krajobrazy, naprawdę świetna gra dobrych aktorów i śmieszne jest nieźle. :)

Zetoxa 23.05.2012 15:15

no i nieśmiertelne "przeminęło z wiatrem" :spoko:

ed hunter 23.05.2012 15:56

Cytat:

Napisany przez Zetoxa (Post 1210286)
no i nieśmiertelne "przeminęło z wiatrem" :spoko:

No kurde przestań, na tej zasadzie to na poprawę humoru najpierw Pół żartem, pół serio, co za fatal tłumaczenie.

- Deckard - 23.05.2012 17:14

Cytat:

Napisany przez Smartek (Post 1210278)
Jakiś dobry thriller/dramat na wieczór po nauce? :)

'5 piw z biedronki w miejscowym parku', najpierw thriller co by ci mandatu nie wlepili a rano na kacu dramat k***a

Jabba the Hutt 27.05.2012 21:41

"Man on the Edge" - sprawny thriller, nic odkrywczego ale zobaczyć warto. Podobnie "Contrabanda", o przemytnikach. Oba filmy jakoś tak 7/10

andrzejj9 27.05.2012 21:49

John Carter

Miałem mieszane uczucia oglądając (bo i nie ustrzeżono się kilku głupszych scen i motywów), ale generalnie obejrzeć spokojnie można. Bez rewelacji, ale całkiem przyzwoicie zrobiony filmik, o niezłych w sumie efektach (jak na dzisiejsze czasy nic nadzwyczajnego, chociaż mi dość mocno przypominał Avatara). I w sumie do Avatara jest na swój sposób dość podobny.

6,5/10

Jabba the Hutt 27.05.2012 22:08

John Carter - jakoś coraz slabsze SF robią....

Kogoro 28.05.2012 05:58

Cytat:

Napisany przez andrzejj9 (Post 1210597)
John Carter

Miałem mieszane uczucia oglądając (bo i nie ustrzeżono się kilku głupszych scen i motywów), ale generalnie obejrzeć spokojnie można. Bez rewelacji, ale całkiem przyzwoicie zrobiony filmik, o niezłych w sumie efektach (jak na dzisiejsze czasy nic nadzwyczajnego, chociaż mi dość mocno przypominał Avatara). I w sumie do Avatara jest na swój sposób dość podobny.

6,5/10

Avatar + Diuna + GW.

A można się i więcej doszukać.
W sumie przyjemny seans, bohaterowie bez dylematów moralnych to plus.
Plusik także za próbę nakręcenia sf w stylu retro. Niezbyt to się jednak udało.
Wywalenie 250 mln $ na adaptacje literacką sprzed 100 lat i brak pomysłów na solidne efekty i rekwizyty (stylizowane prymitywnie na steam punk) to przegięcie.

Co ciekawe, twórcy mogli wziąć lekcję z poprzedniej próby przeniesienia przygód Cartera na ekran. Trzy lata temu powstała inna wersja. Nie oglądałem, ale chyba nie ma co żałować.

woitas 28.05.2012 05:58

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 1210600)
John Carter - jako***347; coraz slabsze SF robi***261;....

Widzia***322;e***347; ostatnio co***347; dobrego, odkrywczego? Bo poza sequelami, prequelami i kontynuacjami starych hitĂłw nic si***281; obecnie nie dzieje.
Idziesz do kina na popcorn, by obejrze***263; popcorn.
Kryzys, brak pomys***322;u, a mo***380;e efekt tworzenia odm***258;***322;***380;d***380;onego spo***322;ecze***324;stwa...

Wys***322;ane z mojego MT11i

Jabba the Hutt 28.05.2012 08:15

Odkrywczego to nic... Nowatorskie, świeże, fascynujące były stare już : Star Wars, Alien i Aliens, Terminator I, Matrix I, Blade Runner, Predator I, Robocop I, Żołnierze Kosmosu I. Z bliższych czasowo do niezłych produkcji zaliczyłbym Incepcję (thriller/SF), poprawny w sumie Surogaci (też thriller/SF), Battle of Los Angeles (militarny/SF) oraz z pewnym wahaniem Dzień Niepodległości. Zawiódł mnie nieco ostatni Battleship (military/SF) oraz Avatar (przeciętny western z nieznośnym smrodem ekologicznym, New-Ageowym i "proindiańskim").

Faktycznie Sequele i Prequele rządzą. Star Trek nowy dał się oglądać. Terminator V też. Czy Prometeusz nas nie zawiedzie ?

andrzejj9 28.05.2012 08:42

Mnie niestety ostatnio praktycznie wszystkie filmy zawodzą... (na czele a nowym Szerlokiem) Może dlatego Carter nawet mi się podobał (bo miałem naprawdę niskie oczekiwania..).

- Deckard - 28.05.2012 10:03

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 1210617)
Odkrywczego to nic... Nowatorskie, świeże, fascynujące były stare już : Star Wars, Alien i Aliens, Terminator I, Matrix I, Blade Runner, Predator I, Robocop I, Żołnierze Kosmosu I. Z bliższych czasowo do niezłych produkcji zaliczyłbym Incepcję (thriller/SF), poprawny w sumie Surogaci (też thriller/SF), Battle of Los Angeles (militarny/SF) oraz z pewnym wahaniem Dzień Niepodległości. Zawiódł mnie nieco ostatni Battleship (military/SF) oraz Avatar (przeciętny western z nieznośnym smrodem ekologicznym, New-Ageowym i "proindiańskim").

Faktycznie Sequele i Prequele rządzą. Star Trek nowy dał się oglądać. Terminator V też. Czy Prometeusz nas nie zawiedzie ?

doogladnij sobie jeszcze jeśli nie widziałeś :

Even Horizon,Impostor i Screamers Tajemnica Syriusza,Moon ,Johny Mnemonic

Co do jakości filmów SF to już od dawna budżet i jakość efektów ,klasa aktorów nie idą w parze z końcowym efektem dobrego filmu,

np Impostor czy Moon świetny w/g mnie

a nowe SF to w większości bajki dla dzieci czy nowego pokolenia


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.