Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (http://forum.cdrinfo.pl/)
-   Film i Muzyka (http://forum.cdrinfo.pl/f26/)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć :) (http://forum.cdrinfo.pl/f26/filmy-kt-re-warto-obejrze-46663/)

joujoujou 28.05.2012 12:44

W dzisiejszych czasach, gdzie efekty specjalne mogą wszystko, widza trudno jest czymkolwiek zaskoczyć.

A co do fabuły/wątku/itp. - sami spróbujcie wymyślić coś odkrywczego, czego jeszcze nie było - życzę dużo szczęścia. :P

- Deckard - 28.05.2012 14:19

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1210638)
W dzisiejszych czasach, gdzie efekty specjalne mogą wszystko, widza trudno jest czymkolwiek zaskoczyć.

A co do fabuły/wątku/itp. - sami spróbujcie wymyślić coś odkrywczego, czego jeszcze nie było - życzę dużo szczęścia. :P

a może by nakrecic szczesliwe zycie narodu w którym rzad nie kłamie i dba o obywateli ,

a politycy zarabiaja srednia krajowa to by był SF, hit jakich mało

joujoujou 28.05.2012 14:22

Kto by takie nudy oglądał? http://img217.imageshack.us/img217/5481/ziewem4.gif

Poza tym to nie SF - to utopia. :]

Reetou 28.05.2012 14:36

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 1210617)
Odkrywczego to nic... Nowatorskie, świeże, fascynujące były stare już : Star Wars, Alien i Aliens, Terminator I, Matrix I, Blade Runner, Predator I, Robocop I, Żołnierze Kosmosu I. Z bliższych czasowo do niezłych produkcji zaliczyłbym Incepcję (thriller/SF), poprawny w sumie Surogaci (też thriller/SF), Battle of Los Angeles (militarny/SF) oraz z pewnym wahaniem Dzień Niepodległości. Zawiódł mnie nieco ostatni Battleship (military/SF) oraz Avatar (przeciętny western z nieznośnym smrodem ekologicznym, New-Ageowym i "proindiańskim").

O ile z większością się zgodzę to Battle of LA nie podobał mi się w ogóle, natomiast Avatar całkiem-całkiem... Popatrzyłem sobie też na Iron Sky - generalnie obejrzeć można, ale cieniutki jest, jakieś 4/10.

Jabba the Hutt 28.05.2012 19:22

A tak -Impostor oglądałem (Test na człowieczeństwo), Screamers też ale mi sie nie podobał, Johny M - a jakże, dobry film !

Dziś próbowałem obejrzeć "Ghost Rider 2" - przerwałem po 15 minutach. Nie da rady. Po prostu cienizna i bzdel. Zacząłem też sensacyjny Machine Gun Preacher z Gerardem Butlerem. Niby lubię tego aktora, ale... znowu znudził mnie ten film, tylko,że po 30 minutach. Więc obu nie polecam.

Obejrzałem też "Underworld - Przebudzenie". Muszę stwierdzić,że pierwszy Underworld miał swój urok jako film akcji (choć o wampirach) to ciagnięcie tematu jest błędem.

Jest sporo dobrych książek, według których można zrobić ciekawe filmy. Choćby Asimova - cykl Roboty, Fundacja. Cosik na podstawie Honor Harrington (z pierwszych tomów). Jak dotąd jednak powstał tylko nie najciekawszy Ja Robot. A jest jeszcze Webera - Bolo i Weterani (o superczołgach). Z naszego Lema - Niezwyciężony czy Fiasko (moim zdanie jego najlepsza powieść a pisał ją ..dla pieniędzy).

andrzejj9 28.05.2012 19:36

Ghosta dałem radę przecierpieć jedynkę (i chyba opisałem to nawet tu jako jeden z najgorszych i najgłupszych filmów, jakie widziałem w ostatnich latach). Przy dwójce zerknąłem na ocenę na IMDB i spasowałem.. Nie czuję się ostatnio na tyle tolerancyjny ;)

nimal 29.05.2012 18:18

niedawno wciaglnolem Girl with Dragon Tattoo - bardzo pozytwnie musze ocenic
dwie i pol godziny, wciaga - dobry kawal pozadnego kina imho

choc po opiniach krazacych wiem, ze sporo osob raczy sie ze mna nie zgodzic
czekam na dalsze czesci sagi Millenium i mam nadzieje, ze sie nie zawiode :)

a z zupelnie innej beczki - pasjami ostatnio ogladam serial Dexter
genialny :)
wczesniej skonczylem polska sage Pitbull - zadko w polskiej kinematografii zdazaja sie takie perelki :) genialny serial!

superrrmario 29.05.2012 20:57

Obejrzyj szwedzkie Millenium. Moim zdaniem lepsze.

woitas 28.06.2012 19:12

Projekt X - historia imprezki urodzinowej, która z założenia miała być kultowa i przyczynić się do popularności głównych bohaterów... Powiem tylko, że huragan Katrina to przy tym pryszcz :D

Efekt przerósł oczekiwania twórców komedii, gdyż okazało się, że film stał się inspiracją dla wielu młodych ludzi, którzy w podobny sposób zapragnęli wypłynąć na szerokie wody sławy xD

ed hunter 28.06.2012 21:40

We Francji już są wyroki...

Kogoro 28.06.2012 21:56

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1210760)
Obejrzyj szwedzkie Millenium. Moim zdaniem lepsze.

Lepsze i to znacznie, ale z drugiej strony Fincher nakręcił całkiem niezły film.
Jednak Amerykanie źle skonstruowali postać Lisbeth (Rooney Mara). Można się także przyczepić do sposobu adaptacji z europejskiego na kino amerykańskie.

- Deckard - 29.06.2012 14:58

Cytat:

Napisany przez woitas (Post 1213906)
Projekt X - historia imprezki urodzinowej, która z założenia miała być kultowa i przyczynić się do popularności głównych bohaterów... Powiem tylko, że huragan Katrina to przy tym pryszcz :D

Efekt przerósł oczekiwania twórców komedii, gdyż okazało się, że film stał się inspiracją dla wielu młodych ludzi, którzy w podobny sposób zapragnęli wypłynąć na szerokie wody sławy xD

mnie sie ten film nie cholere nie podobał,klasyfikuje go 'komedyjaka dla hamerynskiego młodego pokolenia'

nie widze nic smiesznego w rozpizdrzaniu komus chaty itp smiesznych akcji

film jak dla mnie na poziomie american pie 5 i innych tego typu gówienek

dl anastolatków dla których liczy sie taniec z gwiazdami spiew na lodzie iphone nk i fejsbook

tak wiem stary jestem

superrrmario 29.06.2012 17:35

Naraziłeś się ajfonowcom :)

Gumis75 03.07.2012 20:08

Zielona Mila - genialny film (jak i książka).

M@X 04.07.2012 05:22

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1213958)
Naraziłeś się ajfonowcom :)

Ja sie nie obrazilem :-)!

Zreszta... Poszedlbym na taka impreze z checia, gdyby mnie mlodziez zaprosila :-)!

Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:25.