Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Film i Muzyka

Film i Muzyka Lubisz oglądać filmy, słuchać muzyki, może chcesz podzielić się wrażeniami po premierze filmu? ...wejdź.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.01.2008, 13:49   #196
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
-cincotti.jpg

Niedawno nabyłem ww. płytę. Wykonawca do tej pory dla mnie nieznany ale usłyszałem jego utwory w audycji Marka Niedźwieckiego, pt. "Słodkie, słodsze i najsłodsze" emitowanej w radio "Złote Przeboje", w każdą sobotę od godz. 10.00 do 13.00
Posłuchałem i tak mnie urzekła ta płyta, że zaraz ją kupiłem. Kto lubi muzykę z pogranicza jazzu, funky i soulu, powinien ją mieć w swoim zbiorze. Klimat utworów przypomina piosenki Eltona Johna czy Billy Joela.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2008, 13:56   #197
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Phil Collins The First Farewell Tour 2004 DTS 5,1 1,5mbit ........ rewelka

Depeche Mode - Violator 2006 DTS 5.1 96kHz 24bit fiu fiu
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2008, 21:58   #198
DrunkenMaster
Stały Bywalec
 
Avatar użytkownika DrunkenMaster
 
Data rejestracji: 19.12.2003
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Posty: 68
DrunkenMaster zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Clannad - The Legend

"Robin of Sherwood" (1984)
DrunkenMaster jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.02.2008, 10:20   #199
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
MeatLoaf ma niekt***243;re fajne piosenki - z p***322;yt Bat out of Hell.
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.03.2008, 23:06   #200
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>

Xentrix
(Thrash metal)

Ta metalowa formacja była jedna z najciekawszych grup thrash metalowych, działających pod koniec lat 80tych w Wielkiej Brytanii.

"Shattered Existence" to ich debiutancki krążek, wydany został w 1989 roku. Producentem albumu był John Cuniberti, który miał już na koncie współpracę z Forbidden oraz z Joe Satriani'm. Zawartość albumu okazała się wybuchową mieszanką potężnych riffów charakterystycznych dla Metalliki z thrashowym brzmieniem formacji znanych z amerykańskiego Bay Area. Płyta zdobyła doskonałe recenzje w branżowej prasie i grupa obwołana została największa nadzieją brytyjskiej sceny.

Tu drugi album brytyjskich thrash metalowców, który na rynku ukazał się w 1990 roku. Tuż przed wydaniem tego krążka zespół zyskał na popularności wydając na singlu swoja wersję przeboju Raya Parkera "Ghostbusters". Po wydaniu tej płyty grupa również wyruszyła na swoją pierwszą europejska trasę razem z Annihilator. Krążek nagrany został w walijskim Loco Studios, ponownie pod okiem Johna Curiberti'ego, zawartość natomiast była rozwiniętą kontynuacją stylu, w jakim grupa zadebiutowała rok wcześniej na "Shattered Existence".

Dyskografia:
(1989) Xentrix - Shattered Existence
(1990) Xentrix - For Whose Advantage?
(1990) Xentrix - Ghost Busters
(1991) Xentrix - Dilute to Taste

(1992) Xentrix - Kin
(1992) Xentrix - The Order of Chaos
(1996) Xentrix - Scourge

Video:
Xentrix - No Compromise
Xentrix - For Whose Advantage?
Xentrix - Ghost Busters

http://www.metal-archives.com/band.php?id=746
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 12:06   #201
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ujdzie w t***322;oku.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 15:01   #202
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wciagnelo mnie ponad norme
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 17:53   #203
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Qbi@k Podgląd Wiadomości
Wciagnelo mnie ponad norme
bo brytyjskie - mnie też wciąga, choć leciutko

Brytole już tak mają, że fajnie grają
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 17:58   #204
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
Brytole już tak mają, że fajnie grają
true

Kawałek For Whose Advantage? rozwala mnie Cover do Ghost Busters tez fajnie zrobili
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 18:17   #205
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Proste to jest strasznie, ale ma sw***243;j klimat.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2008, 18:20   #206
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Proste W koncu to stary thrash metal Klimat tamtych lat jednak od razu czuc
__________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.03.2008, 14:19   #207
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bo to najlepsze lata dla metalu by***322;y.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2008, 20:56   #208
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Katie Melua ***8211; angielska piosenkarka pochodzenia gruzińskiego.
Chyba nie sposób przejść obojętnie obok jej niesłychanie czystego i pełnego vocalu.
Utwór Dylan-a w jej wykonaniu (bodajże) towarzyszy reklamie samochodu Renault Clio
http://youtube.com/watch?v=O1n8s8vD7gM

Nightwish ***8211; fińska grupa z Tarji Turunen to coś w stylu metalu symfonicznego. Utwory doskonale zaaranżowane i wykonane.
http://youtube.com/watch?v=EAsqNog7pmI

Marek Biliński ***8211; przeglądając zasoby portalu youtube natknąłem się ostatnio na amatorski zapis koncertu Warszawa On Off. Wykonanie utworu ***8222;Po drugiej stronie świata***8221; biorąc pod uwagę grę na żywo zachwyca. Pod koniec kwietnia ma się pojawić nowa płyta tego multiinstrumentalisty.
http://youtube.com/watch?v=20PLQ1uLtv8

Emilie Simon ***8211; jeśli ktoś oglądał Marsz Pingwinów ten pewno zdążył już ją poznać.
To ***8222;odświeżona***8221; Bjork ***8211; bardzo ciekawa postać sceny francuskiej. Odsłuch w systemach przestrzennych to uczta dla ucha.
http://youtube.com/watch?v=xuL2TrOh-lU&feature=related http://youtube.com/watch?v=b_j0LjvTQLw

Vangelis ***8211; ma w swym dorobku mnóstwo płyt godnych uwagi jednak jest jedna, bez której trudno sobie wyobrazić film - Blade Runer
http://youtube.com/watch?v=uJrOVLEUBgw&feature=related

J.M.Jarre ***8211; kontrowersyjna płyta Teo And Tea chyba nie powinna się na tej mojej liście znaleźć.
Wszystko za sprawą dwóch utworów moim zdaniem zasługujących na podpis tego wykonawcy ***8211; Otuch To Remember oraz Ok., Do It Fast

Węgry ***8211; także potrafią czyli grupa NEO ***8211; znana ze ścieżki dźwiękowej w filmie Kontrolerzy.
Potrafi wpaść w ucho (Everybody Come On) potrafi też zastanowić (Renard)
http://youtube.com/watch?v=Y8vtcDV8l0s&feature=related

Teraz będzie ostrzej.
To ,że warto posłuchać potwierdziła liczba sprzedanych płyt oraz popularność ***8211; nawet jeśli na scenie są czasem dziesiątki lat:

AC/DC ***8211; bardzo równa płyta Back In Black i moim zdaniem chyba najlepsza w ich dorobku.
http://youtube.com/watch?v=BwxJ46HWXbA&feature=user

Judas Priest - lubię tą grupę, po części na ich muzyce + AC/DC, Deep Purple, Scorpions, LED Zeppelin się wychowałem.
Przypomina się dziwno enigmatyczny Rocka-Rolla ale dla mnie ich interpretacja utworu Johnny B Good to już pierwsza liga.
http://youtube.com/watch?v=zcXrcdEsWto


Ta moja lista powinna być dłuższa ale nie chcę przynudzać.
Co zastanawia? ***8211; że coraz trudniej w muzyce o zaskoczenie i powiew świeżości.
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2008, 23:59   #209
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,442
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Katie Melua - toleruj***281;.

Nightwish - nie.

Bili***324;ski - fajnie kiedy***347; gra***322;, ciekaw jestem, co poka***380;e wkr***243;tce.

Emilie Simon - wol***281; Bjork.

Vangelis - do Bladerunnera dorzuci***322;bym jeszcze 1492 Conquer Of Paradise - bez tej muzyki r***243;wnie***380; film by***322;by nie do wyobra***380;enia.

Jarre - tak, ale pierwsze 4,5 p***322;yt.

W***281;gry kojarz***261; mi si***281; z winem.

Co do AC/DC, to osobi***347;cie wol***281; dorobek z czas***243;w Scotta, cho***263;by p***322;yta Highway To Hell.

Przyk***322;ad - Touch Too Much

Judas Priest - dla mnie kapela numer 1.

The Sentinel - studio i live:

http://pl.youtube.com/watch?v=LvwziPSOUrs
http://pl.youtube.com/watch?v=AgCe56T4HxU
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2008, 01:06   #210
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Węgry kojarzą mi się z winem.
A mnie z tłustym i ostrym żarciem :mniam:

Ale pamiętam, że w czasach mojego pierwszego gramofonu nabyłem drogą kupna winyla zespołu Lokomotiv GT (nie pamiętam, jak to się pisało) i nie powiem, podobało mi się.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.