Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.08.2010, 08:52   #1
qrche
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 1
qrche w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Slimtype DVD A DS8A1P - problem

Witam. Mam poważny problem z napędem dvd w laptopie. Krótki opis sytuacji: naped to Slimtype dvd a ds8a1p.Potrzebowałem nagrać dvd + dl, i choć w specyfikacji napędu był zaznaczony zapis płyt DL to moja nagrywarka nie nagrywała. Po lekturze kilku forów stwierdziłem, że lekarstwem bedzie update firmwere. Pobrałem odpowiednie oprogramowanie (tzn. takie jakie sugerowali autorzy postów). Miałem więc EEpromUtility, FlashUtility oraz LtnFlash. Użyłam w pierwszej kolejności EEprommUt oraz FlashUtility do zrobienia kopii eeprom i firmware (okazało się że to ca11). Zaopatrzyłem się równierz w wersje nowszą oprogramowania tzn ca24. Postępowałem zgodnie z instrukcjami ("1. zgrałem na wszelki wypadek EEPROM nagrywarki na dysk przy pomocy programu EEpromUtility
2. zgrałem na dysk oryginalny firmware CX12 (u mnie ca24) /FlashUtility/
3. wgrałem firmware CX17 (jak wyżej) do nagrywarki /FlashUtility/
4. zrestartowałem kompa ")...
... i wszystko byłoby w porządku gdyby nie tacka napędu, której się nie dało zamknąć. Nagrałem nawet poprawnie jedną płytę DL, przytrzymując ręką przez pół godziny tackę (nic ciężkiego nie miałem w zasięgu). Wgranie starego softu (tego z kopii) nie poprawiło sytuacji. Zacząłem eksperymentować z softem cx12 i cx17. I nic. Postanowiłem użyć programu LtnFlash. Oczywiście zgodnie z opisem z forum zabrałem się do radosnej pracy. Po restarcie komputer jakoś długo się uruchamiał. Jak już w końcu podniósł się to okazało się,żę napędu nie ma w systemie. Później sprawdziłem w Biosie. Tam tez go nie było. Ale jeszcze się nie poddałem. Zrobiłem pendrive z dosem bootowalnym i użyłem programu xsf zgodnie z opisem
(cyt "1. I downloaded XSF from http
2. I made a bootable USB-pendrive using "Format Utility for HP Drive Key or DiskOnKey USB Device" and "Windows XP MS-DOS Startup floppy"
3. I took out HDD from my laptop to be sure that I won't damage it
4. I booted the computer from pendive and flashed primary master ch. using DS8A1P_CA11_C0deKing firmware
5. The DVD drive became alive and fully functional.")

Proces flashowania rzeczywiście przebiegł pomyślnie. Tak przynajmniej wydawało mi się w tym momencie. Po restarcie dalej go tam nie było. Spróbowałem więc innych plików .bin, ale już mi się nie udało. Tak więc skończyły się pomysły i oraz porady z sieci. Jeśli ktoś ma jakiś konstruktywny pomysł to bedę wdzięczny (już rozważam zakup nowj nagrywarki).
qrche jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem - długie nagrywanie płyt DVD mcm3 Napędy optyczne DVD 1 11.01.2009 09:44
problem z nagrywarką dvd marmur Napędy optyczne CD 1 10.02.2006 10:13


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.