Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   aukcje na ebayu (https://forum.cdrinfo.pl/f5/aukcje-ebayu-47652/)

jazonik 04.02.2005 22:04

aukcje na ebayu
 
Witam,

chciałbym sprzedać coś na ebayu, ale mam pełno wątpliwości, których nie wyjaśnili mi na ich stronie. Otóż nie działa w Polsce PayPal. Jeśli wystawię coś na aukcji, to jak najbezpieczniej jest odebrać pieniądze?

Druga sprawa jest taka, że ebay różni się od allegro, więc chciałbym wiedzieć jakie są tam zasady... tzn. czego nie wolno sprzedawać i jak umawiać się z ludźmi, którzy wygrali aukcje, aby nie popełnić gaf.

Zapewne są tu osoby, które sprzedają na ebayu. Proszę pomóżcie, gdyż nie mogę znaleźć interesujących mnie informacji być może dlatego, że strona ebay.com i jej system pomocy jest dla mnie zbyt skomplikowana :'(

Predi 04.02.2005 22:23

poczekaj, bedziesz mial po polsku :) www.ebay.pl na razie kompletuja jeszcze ekipe, wiec nie wiadomo kiedy ruszy, skonczyly sie dobre czasy dla allegro.........

Lwiczek 04.02.2005 22:34

miejmy nadzieje, ze wejscie ebay'a na polski rynek = polski paypal :]

jazonik 04.02.2005 22:35

aleście mi pomogli... Prosiłem o pomoc dot. amerykańskiego ebay.com. Nie chcę czekać na polską wersję.

Lwiczek 04.02.2005 23:57

hmm... może po prostu nikt nie wie a nadarzyła sie sposobność poruszenia tego tematu? :>

Ziele 05.02.2005 00:06

Cytat:

Napisany przez Predi
poczekaj, bedziesz mial po polsku :) www.ebay.pl na razie kompletuja jeszcze ekipe, wiec nie wiadomo kiedy ruszy, skonczyly sie dobre czasy dla allegro.........

Mam nadzieje bo Allegro juz przesadza z tymi prowizjami. Co prawda są inne strony aukcyjne ale mało osób tam wchodzi.

Predi 05.02.2005 00:23

pociesze Cie ze ebay podobno wcale nie bedzie tanszy.......

Ziele 05.02.2005 01:51

ale jak się konkurencja pojawia to ceny zazwyczaj spadają :D

woitas 05.02.2005 09:37

zazwyczaj :D
chyba, że się dogadają :P

shuma02 05.02.2005 16:39

Witam,

czy eBay bedzie tanszy od Allegro czy nie to nie wiem, wiem ze jesli bedzie bezpieczniejszy to warte to bedzie swieczki. Sami przeciez wiecie o horrorach jakie ludzie opisuja o Allegro.

Jestem zarejestrowany na eBay juz chyba od trzech lat. Na 100+ kupionych i sprzedanych rzeczy tylko raz sie poslizgnalem i stracilem pieniadze; a to przez to ze ktos zaplacil skradziona karta kredytowa. Wszystko bylo by OK gdybym tylko mial dowod wysylki ale ja wszystko wyzucalem; teraz wiem lepiej i trzymam wszystko na wszelki wypadek.

eBay, przynajmniej w stanach, jest pod regulaminami rzadu i przez to jesli ktos cos przekreci moze byc karany, Allegro nie ma zadnego zabezpieczenia i dlatego jest to taki dziki zachod...lub wschod.

by zalozyc sobie konto na eBay by cos sprzedac bedziesz im musial podac jakies konto bankowe lub numer karty, by oni mogli z ciebie sciagnac koszty wystawienia. forma zaplaty moze byc na przyklad International Money Order, lub jakis przelew na konto bankowe. nie wiem dokladnie w jaki inny sposob mozna zaplacic za aukcje w polsce, ale sa polacy ktorzy sprzedaja rzeczy z polski wiec poszukaj na eBay powiedzmy za polskimi aukcjami (polska shirt, polska dvd, poland...) i zobacz jakie formy platnosci oni akceptuja.

to chyba na razie tyle na ten temat. zapraszam na moja aukcje eBay'a...
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...category=33673

trzymta sie.

Predi 05.02.2005 16:52

Cytat:

Napisany przez shuma02
Witam,

czy eBay bedzie tanszy od Allegro czy nie to nie wiem, wiem ze jesli bedzie bezpieczniejszy to warte to bedzie swieczki. Sami przeciez wiecie o horrorach jakie ludzie opisuja o Allegro.

nie ma szasny zeby bylo inaczej bo:
1) oszystwa to i tak ulamek procenta udanych transakcji
2) na polskim ebay sprzedawac beda Ci sami ludzie co na allegro
3) te Twoje horrory to takie bajki dla dzieci bo ja juz kupilem 30 przedmiotow i nie zostalem oszukany, a dzisiaj kupuje 31-wszy

tomzzz 05.02.2005 16:53

Czesc
a czy to musi byc e-bay amerykanski?
Zapisz sie na niemiecki albo i austriacki moze byc i po klopocie . Pieniadze odbierasz zwyczajnym przelewem bankowym ,oddkad jestsmy w unii to przelewy nie stanowia problemu. Tyle tylko ze drogo wypada wiec przy drobnych aukcjach bo ja wiem Dvd czy podobne to sie po prostu nie kalkuluje. Ja jestem na e-bay niemieckim juz od ponad 4 lat i bardzo to sobie chwale . Wybor artykulow jest czasem wiekszy niz w usa a problem tylko ze ebay jest juz tak popularny w niemczech ze ceny na prawie wszystkie artykuly sa niewiele tansza niz w sklepach.

shuma02 05.02.2005 16:59

Cytat:

Napisany przez tomzzz
Wybor artykulow jest czasem wiekszy niz w usa

I tutaj jednak nie masz racji, a przynajmniej nie do wieszkosci artykulow. eBay USA jest najwiekszy, i to mozna bardzo latwo sprawdzic zwyczajnie szukajac za czyms pierw na jednym pozniej na drugim. jesli artykuly sa powiedzmy zwiazene z regionem, jak powiedzmy jakas europejska zabawka, to tak, pewnie bedzie tego wiecej w europie, eBay Niemcy czy eBay United Kingdom. ale eBay USA za zwyczaj nie pobijesz.

shuma02 05.02.2005 17:02

Cytat:

Napisany przez Predi
te Twoje horrory to takie bajki dla dzieci bo ja juz kupilem 30 przedmiotow i nie zostalem oszukany, a dzisiaj kupuje 31-wszy

sluchaj, to nie sa 'moje' horrory. sam przeciez wiesz ze juz nie raz byl tu na tym forum post o Allegro, wiec nie rozumiem jak mozesz pisac ze sa to bajki. do tego dorzucam historie moich bliskich kumpli i juz nie ma 'bajek'.

Predi 05.02.2005 17:14

Cytat:

Napisany przez shuma02
sluchaj, to nie sa 'moje' horrory. sam przeciez wiesz ze juz nie raz byl tu na tym forum post o Allegro, wiec nie rozumiem jak mozesz pisac ze sa to bajki. do tego dorzucam historie moich bliskich kumpli i juz nie ma 'bajek'.

a ja CI powiem tak, sluchaj.,.. wiesz jakie horrory sie dzieja na polskich drogach? bo ja sie boje wyjezdzac z garazu.. tyle sie mowi o wypadkach.......

wiesz ile tysiecy aukcji sie konczy powodzeniem? wiadomo ze jest odsetek oszustw.... jezeli masz spoleczenstwo to wiadomo ze bedzie w nim i zlodziej.... ale to nie znaczyc ze na allegro dzieja sie horrory..... sam chcialem kupic dysk og goscia z zabrza, spytalem czy moge odebrac osobiscie, powiedzial ze nie bo jest w lodzi z tym dyskiem :ysz: a w lokalizacji wpisal zabrze, cos smierdzi - nie kupuje

te uszustwa to w duzej mierze wina samych oszukanych + pecha, a nie regula

i owszem nieraz byl tu poruszany temat o allegro, tylko ze gdyby forumowicze pisali o udanych transakcjach to by to zginelo w tlumie te posty o oszustwach,


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.