Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Magnes neodymowy :) (https://forum.cdrinfo.pl/f5/magnes-neodymowy-47924/)

ksviper 09.02.2005 19:59

Magnes neodymowy :)
 
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał tego co w temacie do "poprawy działania" liczników energii elektrycznej ? mam zamiar nabyć coś takiego i nie wiem czy wydać kasę czy nie, podobno bardzo pomaga :)

.::piotrek::. 09.02.2005 20:04

Kiedys na allegro widzialem takie magnesy do kupna i sie nawet zastanawialem czy sobie nie kupic, oczywiscie do zabawy ;p Nie mam niestety pojecia jak tym sie "poprawia" dzialanie licznika energii elektrycznej, swoja droga to fajna rzecz by z tego byla ||

gallus 09.02.2005 20:08

Aaaa, to ten magnes, który obniża opłaty za energie...?? :)
Poczytaj na elektrodzie, coś tam chyba na ten temat było...:)

mr_spock 09.02.2005 20:10

pewnie jakis wynalazek z allegro :)

wiem tylko, ze kiedys widzialem oferte takiego magnesu za kilka set zlotych :|

Slyszalem jakis czas temu inny przekret odnosnie licznika, tylko ze gazowego
Gosc odkurzal dziuple gdzie byl zamontowany licznik
zauwazyl ze jak przystawia ssawke do niego, to cyferki sie cofaja
jak sie okazalo, licznik przy okazji byl nieszczelny i wypuszczal gaz, a odkurzacz ma silnik ktory iskrzy ;)
wynikow nie musze chyba przedstawiam ;)

nie wiem ile w tym prawdy, ale informacja pochodzi z teleexprasu

.::piotrek::. 09.02.2005 20:15

@mr_spock Te magnesiki ktore ja sobie ogladalem to po kilka zlotych byly, wiec nie wiem czy o tym samym mowimy, ale moze to teraz potanialo ;p

Ormianin 09.02.2005 20:16

Cytat:

Napisany przez ksviper
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał tego co w temacie do "poprawy działania" liczników energii elektrycznej ? mam zamiar nabyć coś takiego i nie wiem czy wydać kasę czy nie, podobno bardzo pomaga :)


Tak sa takie magnesy, ale ich zastosowanie ma sie w innej materii... licznika e.e. nie zatrzymasz niestety :) musialbys poznac jego kosntrukcje moze bys zrozumial

Air 09.02.2005 20:22

Cytat:

Napisany przez .::piotrek::.
@mr_spock Te magnesiki ktore ja sobie ogladalem to po kilka zlotych byly, wiec nie wiem czy o tym samym mowimy, ale moze to teraz potanialo ;p

29,90 lub 39,90 na głównej stronie allegro tydzień temu.

grzeniu 09.02.2005 20:39

http://www.magnesy.pl/ tu jest bogata oferta
Co do licznikow e.e. to podobno (bo sam nie probowalem) potrafia przytrzymac miernik na taryfie nocnej czyli tanszej, a nie jak sie komus wydaje hamowac albo zatrzymywac naliczanie kWh. No i potrzeba raczej wiekszego magnesika, a nie ktoregos z tych malych zabawek. Oczywiscie trzeba miec licznik dwutaryfowy.

Smartek 09.02.2005 20:58

znajomy znajomego ma jakis za 200zl i mu dziala.., ale to nie na kazdym liczniku, bo jak znajomego znajomy pozyczyl temu znajomemu to jemu nie dzialalo :haha: - serio.., ale wybadal jakichs innych co przyjezdzaja i sprawdzaja za 200zl - jesli dziala to kupujesz jak nie to za free :)
pozdro ;)

grzeniu 09.02.2005 21:07

Mniej wiecej te magnesiki ktore cwaniaczki oferuja za 200zl stoja w cenniku za ok 30-40 zeta, prawie na kazdej gieldzie tacy szukaja jeleni.

PS Te magnesy podobno zatrzymuja tez wodomierze, ale to tez zalezy od typu (czytaj starosci) i wielkosci miernika.

.::piotrek::. 09.02.2005 21:19

Jak sadzicie czy jezeli zainwestuje sobie w taki magnesik i postaram sie zatrzymac domowy licznik to sie mamusia ucieszy?? ;p Co by moja mama mogla na to powiedziec ||

ksviper 09.02.2005 22:18

wiem, że podstawa to odpowiednie zamontowanie takiego magesu i odpowiedni licznik (e.e., wody, gazu) aby element "zliczający" był metalowy co umożliwia jego zatrzymanie, ale trochę szkoda wyrzucić ok. 50 PLN w błoto gdyby miało to nie działać

mr_spock 09.02.2005 22:22

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Mniej wiecej te magnesiki ktore cwaniaczki oferuja za 200zl stoja w cenniku za ok 30-40 zeta, prawie na kazdej gieldzie tacy szukaja jeleni.

PS Te magnesy podobno zatrzymuja tez wodomierze, ale to tez zalezy od typu (czytaj starosci) i wielkosci miernika.

Jakos sobie z wodomierzem nie potrawie tego wyobrazic.
Przeciez jak jest jakas turbinka/smigielko, ktore pod wplywem predkosci przeplywu wody odpowiednio porusza licznik... jak to mozna zatrzymac???

Tlizzy 09.02.2005 22:39

można

Skubi 09.02.2005 22:42

@mr_spock
Ten magnes na wdomierz działa chyba tak ze przyciąga to smigiełko i zwieksza sie tarcie tego smigiełka i dlatego sie wolniej obraca.
Taka moja teoria ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.