Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Magnes neodymowy :) (https://forum.cdrinfo.pl/f5/magnes-neodymowy-47924/)

ksviper 09.02.2005 19:59

Magnes neodymowy :)
 
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał tego co w temacie do "poprawy działania" liczników energii elektrycznej ? mam zamiar nabyć coś takiego i nie wiem czy wydać kasę czy nie, podobno bardzo pomaga :)

.::piotrek::. 09.02.2005 20:04

Kiedys na allegro widzialem takie magnesy do kupna i sie nawet zastanawialem czy sobie nie kupic, oczywiscie do zabawy ;p Nie mam niestety pojecia jak tym sie "poprawia" dzialanie licznika energii elektrycznej, swoja droga to fajna rzecz by z tego byla ||

gallus 09.02.2005 20:08

Aaaa, to ten magnes, który obniża opłaty za energie...?? :)
Poczytaj na elektrodzie, coś tam chyba na ten temat było...:)

mr_spock 09.02.2005 20:10

pewnie jakis wynalazek z allegro :)

wiem tylko, ze kiedys widzialem oferte takiego magnesu za kilka set zlotych :|

Slyszalem jakis czas temu inny przekret odnosnie licznika, tylko ze gazowego
Gosc odkurzal dziuple gdzie byl zamontowany licznik
zauwazyl ze jak przystawia ssawke do niego, to cyferki sie cofaja
jak sie okazalo, licznik przy okazji byl nieszczelny i wypuszczal gaz, a odkurzacz ma silnik ktory iskrzy ;)
wynikow nie musze chyba przedstawiam ;)

nie wiem ile w tym prawdy, ale informacja pochodzi z teleexprasu

.::piotrek::. 09.02.2005 20:15

@mr_spock Te magnesiki ktore ja sobie ogladalem to po kilka zlotych byly, wiec nie wiem czy o tym samym mowimy, ale moze to teraz potanialo ;p

Ormianin 09.02.2005 20:16

Cytat:

Napisany przez ksviper
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używał tego co w temacie do "poprawy działania" liczników energii elektrycznej ? mam zamiar nabyć coś takiego i nie wiem czy wydać kasę czy nie, podobno bardzo pomaga :)


Tak sa takie magnesy, ale ich zastosowanie ma sie w innej materii... licznika e.e. nie zatrzymasz niestety :) musialbys poznac jego kosntrukcje moze bys zrozumial

Air 09.02.2005 20:22

Cytat:

Napisany przez .::piotrek::.
@mr_spock Te magnesiki ktore ja sobie ogladalem to po kilka zlotych byly, wiec nie wiem czy o tym samym mowimy, ale moze to teraz potanialo ;p

29,90 lub 39,90 na głównej stronie allegro tydzień temu.

grzeniu 09.02.2005 20:39

http://www.magnesy.pl/ tu jest bogata oferta
Co do licznikow e.e. to podobno (bo sam nie probowalem) potrafia przytrzymac miernik na taryfie nocnej czyli tanszej, a nie jak sie komus wydaje hamowac albo zatrzymywac naliczanie kWh. No i potrzeba raczej wiekszego magnesika, a nie ktoregos z tych malych zabawek. Oczywiscie trzeba miec licznik dwutaryfowy.

Smartek 09.02.2005 20:58

znajomy znajomego ma jakis za 200zl i mu dziala.., ale to nie na kazdym liczniku, bo jak znajomego znajomy pozyczyl temu znajomemu to jemu nie dzialalo :haha: - serio.., ale wybadal jakichs innych co przyjezdzaja i sprawdzaja za 200zl - jesli dziala to kupujesz jak nie to za free :)
pozdro ;)

grzeniu 09.02.2005 21:07

Mniej wiecej te magnesiki ktore cwaniaczki oferuja za 200zl stoja w cenniku za ok 30-40 zeta, prawie na kazdej gieldzie tacy szukaja jeleni.

PS Te magnesy podobno zatrzymuja tez wodomierze, ale to tez zalezy od typu (czytaj starosci) i wielkosci miernika.

.::piotrek::. 09.02.2005 21:19

Jak sadzicie czy jezeli zainwestuje sobie w taki magnesik i postaram sie zatrzymac domowy licznik to sie mamusia ucieszy?? ;p Co by moja mama mogla na to powiedziec ||

ksviper 09.02.2005 22:18

wiem, że podstawa to odpowiednie zamontowanie takiego magesu i odpowiedni licznik (e.e., wody, gazu) aby element "zliczający" był metalowy co umożliwia jego zatrzymanie, ale trochę szkoda wyrzucić ok. 50 PLN w błoto gdyby miało to nie działać

mr_spock 09.02.2005 22:22

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Mniej wiecej te magnesiki ktore cwaniaczki oferuja za 200zl stoja w cenniku za ok 30-40 zeta, prawie na kazdej gieldzie tacy szukaja jeleni.

PS Te magnesy podobno zatrzymuja tez wodomierze, ale to tez zalezy od typu (czytaj starosci) i wielkosci miernika.

Jakos sobie z wodomierzem nie potrawie tego wyobrazic.
Przeciez jak jest jakas turbinka/smigielko, ktore pod wplywem predkosci przeplywu wody odpowiednio porusza licznik... jak to mozna zatrzymac???

Tlizzy 09.02.2005 22:39

można

Skubi 09.02.2005 22:42

@mr_spock
Ten magnes na wdomierz działa chyba tak ze przyciąga to smigiełko i zwieksza sie tarcie tego smigiełka i dlatego sie wolniej obraca.
Taka moja teoria ;)

grzeniu 09.02.2005 22:53

Cytat:

Napisany przez mr_spock
Jakos sobie z wodomierzem nie potrawie tego wyobrazic.
Przeciez jak jest jakas turbinka/smigielko, ktore pod wplywem predkosci przeplywu wody odpowiednio porusza licznik... jak to mozna zatrzymac???

Naped z turbinki kreconej przez wode przekazywany jest do glowicy zliczajacej magnetycznie, cos jak w mechanicznym szybkosciomierzu/liczniku kilometrow w samochodzie, wiec mozna odpowiednio silnym magnesem to zatrzymac. Przykladasz go np na wierzchu glowicy, albo gdzies z boku (kwestia prob) i dziala.
Im mniejszy wodomierz tym latwiej, takie domowe 1/2 - 3/4 cala to spoko, z wiekszymi jest trudniej i potrzeba wiekszych (drozszych) magnesow albo i dwoch niekiedy.

REi 09.02.2005 23:29

Taki maly off-top ;) :
co do magnesow przeczytajcie to :
http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=613
normalnie Sci-Fi!

Predi 10.02.2005 00:57

a macie moze jakis magnesik na licznik neostrady? ;)

Atronic 10.02.2005 05:29

Cytat:

Napisany przez gallus
Aaaa, to ten magnes, który obniża opłaty za energie...?? :)
Poczytaj na elektrodzie, coś tam chyba na ten temat było...:)

Nazywaj rzeczy po imieniu. Nie obniza opłaty , tylko pozwala kraść prąd . Sybtelna różnica , aly czy chcecie całe życie tylko kraść ? począwszy od softu ( bo za drogi ) , teraz prąd ( bo za drogi) , a jutro mercedesa sąsiadowi ( bo też za drogi ) . NIe zarabiam wielkich pieniędzy . Mam ok 1,8 tys na czteroosobową rodzinę , ale nie uważam aby rozwiązaniem każdego problemu była tylko kradzież .

woitas 10.02.2005 05:51

wiesz, energetyka okrada nas, to dlaczego my mamy nie okradać jej?
nie potrafię sobie wyobrazić, jak bez ingerencji w sam licznik można go zatrzymać.
kiedyś, w czasach kiedy liczniki na wodę nie były plombowane, odkręcało się go i montowało na odwrót :P
teraz niestety nie da się :|

Ormianin 10.02.2005 07:17

Cytat:

Napisany przez woitas
wiesz, energetyka okrada nas, to dlaczego my mamy nie okradać jej?
nie potrafię sobie wyobrazić, jak bez ingerencji w sam licznik można go zatrzymać.
kiedyś, w czasach kiedy liczniki na wodę nie były plombowane, odkręcało się go i montowało na odwrót :P
teraz niestety nie da się :|

Zgadzam sie ze ceny mediow sa za wysokie w stosunku do zarobkow... jednak licznika jakims tam magnesem neodymowym czy jak on sie tam nazywa nie zatrzymasz... wynika to z budowy licznika e.e. poza tym sa liczniki jedno i trojfazowe... owszem mozna zablokowac przelacznik zegarowy w dwutaryfowych trojfazowych licznikach e.e ale nie zawsze sie to udaje i raczej marny z tego efekt, zaczytywalem sie kiedys na forach elektrycznych m.in. elektroda.pl o takim zjawisku... jak dotad jesli mechanicznie nie zatrzymasz licznika to jakis tam magnes nic nie da... a pisze tylko tak "edukacyjnie" nie namawiam nikogo do zatrzymywania... wieksze sa konsekwencje z tego powodu niz dobr rzeczy, kara za zlapanie na kradziezy jest wysoka, a strach zyc z takim obciazeniem ze przyjdzie panz elektrowni i jeszcze cos wyniucha:) co do licznika gazowego to bzdura bo czesci sa plastikowe, a liczniki na wode to calkowity banal bo czesci sa albo platikowe albo jakis stop aluminium i bzdura na linii! :) lepiej jest oszczedzac !

raptor123 10.02.2005 08:31

@Ormianin co do liczników wody mylisz się da się je zatrzymać, ale zależy to jaki jest licznik, bo te nowe liczniki w środku sa wykonane z plastiku i jakiś tam stopów, a te stare dają się zatrzymać bez problemu.

ed hunter 10.02.2005 11:38

ja am zmienony licznik wody w zeszłym roku i jest cały z mosiądzu i plastiku stary też niemiecki tak samo (wymiana co 4 lata) a jak ktoś chce kraść to niech się najpierw zastanowi. :)

Eliasz 10.02.2005 13:53

Hehehehe dobre dobre, tylko gorzej jak ktos przyłoży magnes drugą stroną i zamiast przyciągać będzie odpychał ^_^ ^_^ ^_^

rembrant 10.02.2005 19:24

Co do licznikow wody to ostatnio mi wymieniali i wymienia sie je co 5 lat wynika to wlasnie z tego ze wiele osob dokonuje przerobek licznikow w celach kradziezy,
jest na to wiele sposobow i po zdjeciu licznika jest on badany i sprawdzany jest jego stan a dane porownywane z licznikiem wzorcowym.
Jezeli podczas takich badan wyniknie ze licznik zle wskazuje, to jest on rozbierany na czynniki pierwsze i wtedy diagnosta ktory go bada,
a bada ich setki tygodniowo i zna sie na rzeczy potrafi wiele rzeczy udowodnic, a wtedy nie jest tak kolorowo.

Jest kilka sposobow omijania licznika:
1. Mozna go przytrzec wtedy lekko spowalnia, usterka nie do wykrycia bo licznik mogl sie tak naturalnie zuzyc robi sie to odkurzaczem wtedy licznik kreci sie na sucho,
a jak na sucho to nie ma wody ktora uzywana jest jako czynnik zmniejszajacy tarcie i wtedy licznik szybko sie zagrzewa i blednie zlicza zuzyta wode (ryzyko - mozna go zatrzec a wtedy to juz sie nie rusza i d... zbita)

sa jeszcze inne spsoby ale... sami wiecie :)

ed hunter 10.02.2005 19:27

można się też nie myć i pić wodę z bagna.

rembrant 10.02.2005 19:27

A co do magnesow to liczniki domowe sa z plastiku itp. w kazdym badz razie nie z metali i magnes nie pomoze, co do pradu to najlepszy sposob podpiac sie do sasiada, a najgorszy podpiac sasiada do siebie :) z magnesem to nie wiem jak jest ale chyba ciezko uzyskac jakies wymierne efekty, jak wlaczysz czajnik 2500W to rzadna sila nie zatrzyma tego pedzoncego kolka u mnie to wyglada tak jakby mialo wyskoczyc z orbit (w sumie to na to ciagle licze) pozatym teraz montuja liczniki elektroniczne :(

grzeniu 10.02.2005 20:56

Rembrant poczytaj co napisalem wyzej o licznikach e.e., a co do wodomierza to polecam rozebrac jakiegos szmelca i obejrzec sobie jak to dziala.
Oczywiscie jesli gdzies ktos juz ma elektroniczne to d*** blada.

Eliasz 10.02.2005 23:46

Jak ktos chce miec wode za free to wystarczy rano odrecic ja tak zeby wrecz kapalo (no moze troche wiecej;)) na wieczór mamy wanne pełną wody :D Ogólnie chodzi o to żeby woda płyneła tak pomału żeby nie przekręcić licznika ;) W sumie to sam nie prubowałem ale podobno działa.

mr_spock 11.02.2005 09:40

Cytat:

Napisany przez Eliasz
Jak ktos chce miec wode za free to wystarczy rano odrecic ja tak zeby wrecz kapalo (no moze troche wiecej;)) na wieczór mamy wanne pełną wody :D Ogólnie chodzi o to żeby woda płyneła tak pomału żeby nie przekręcić licznika ;) W sumie to sam nie prubowałem ale podobno działa.

Podobno z picznikiem ee jest podobnie.
ma swoja bezwladnosc i odpowiednio maly prad moze nie poruszyc

Arnold 11.02.2005 10:31

Magnesy neodymowe mogą zakłócić pracę liczników EE (starego typu) ponieważ liczniki wykorzystują pole magnetyczne do obracania tarczą licznika.
Nowe liczniki EE są elektroniczne i takich nie da się zakłocić magnesem.
http://miasta.gazeta.pl/plock/1,35710,2530831.html

luminat 11.02.2005 10:41

Cytat:

Napisany przez Eliasz
Jak ktos chce miec wode za free to wystarczy rano odrecic ja tak zeby wrecz kapalo (no moze troche wiecej;)) na wieczór mamy wanne pełną wody :D Ogólnie chodzi o to żeby woda płyneła tak pomału żeby nie przekręcić licznika ;) W sumie to sam nie prubowałem ale podobno działa.

W tego co slyszalem co przez nieszczelnosc kranow tracimy dziennie kilka lub, kilkanascie litrow wody, wiec z tego wynika ze powyzszy sposob nie dziala.

Eliasz 11.02.2005 11:28

@luminat - Być może, wszystko zależy chyba od licznika, czy jest czuły czy nie

Maciej 11.02.2005 11:40

a w Toruniu na jednym z osiedli mieli taki sposób na liczniki z wodą...:
poprostu używali małych ścisków stolarskich, by ścisnąć przednią plastikową osłonę tak aby blokowała wskazówki. Nie mam pojęcia czy to działa, czy nie. Sposób tak stał się nagminny i popularny, że spółdzielnia gdy skapneła się o co chodzi zaczeła zakładać osłony ze styropianu na liczniki z wodą, tak więc chyba to działało.

rycho 11.02.2005 11:43

Cytat:

Napisany przez Maciej
a w Toruniu na jednym z osiedli mieli taki sposób na liczniki z wodą...:
poprostu używali małych ścisków stolarskich, aby ścisnąć plastikową osłonę tak aby blokowała wskazówki. Nie mam pojęcia czy to działa, czy nie. Sposób tak stał się nagminny i popularny, że spółdzielnia gdy skapneła się o co chodzi zaczeła zakładać osłony ze styropianu na liczniki z wodą, tak więc chyba to działało.

Miałem coś napisać, ale nie zdążyłem ;) :piwo:

rembrant 11.02.2005 14:58

@grzeniu

no moze to co ty napisales jest prawda, ale sa tez inne sposoby i po co kombinowac, nie napisalem o sposobie ktory zatrzymuje licznik na tyle ile chcemy, a nie pozostawia sladu na urzadzeniu, sposob ktory przy ekspertyzie nie jest do wykrycia, ale sami wiecie wtedy cena wody wzrosla by do niebotycznych rozmaiwrow, albo padla by firma metron a tego z patriotycznych powodow nie moge uczynic :)

ksviper 11.02.2005 18:07

@rembrant:
pamiętasz takie zdanie: "Pomożecie ? - Pomożemy !!!"
jesli tak to pomóż !!!

rembrant 11.02.2005 18:09

Cytat:

Napisany przez ksviper
@rembrant:
pamiętasz takie zdanie: "Pomożecie ? - Pomożemy !!!"
jesli tak to pomóż !!!

no pamietam, wtedy nikt nie mial licznika w domu, wszystko byo wspolne, a wlasciwie to o co chodzi?

rembrant 11.02.2005 18:11

Cytat:

Napisany przez rycho
Miałem coś napisać, ale nie zdążyłem ;) :piwo:

tak szybko napisałeś że nie zdążyłem przeczytać :piwo:

ed hunter 11.02.2005 18:14

wiecie co wychodzi na to, że to forum ma pomagać w złodziejstwie ;) nie raz czytałem tu: nie umiesz kraść to się naucz a d*** nie zawracaj :)

Maciej 11.02.2005 18:17

Cytat:

Napisany przez ed hunter
wiecie co wychodzi na to, że to forum ma pomagać w złodziejstwie ;) nie raz czytałem tu: nie umiesz kraść to się naucz a d*** nie zawracaj :)

okradać...
jak złodziej złodzieja ||

ed hunter 11.02.2005 18:29

święta prawda Maciej, jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu :P

rembrant 11.02.2005 19:11

Cytat:

Napisany przez ed hunter
święta prawda Maciej, jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu :P

co Boskie Bogu a co cesarskie cesarzowi

ed hunter 11.02.2005 19:24

nie chcę być posądzany o kretyńskie komentarze ale czy to zapowiedź nowego ruchu? ilu was jest ;)?

Atronic 12.02.2005 07:16

świetne idee. Tylko kradnąć wodę nie okradacie żadnych monopolistów , tylko własnych sąsiadów. Wasze liczniki są PODLICZNIKAMI , a główny jest przy wejściu rur do budynku. I tak zapłacicie za tą wodę tylko w postaci strat i wycieków będzie jej koszt rozłożony na wszystkich lokatorów budynku.

rembrant 12.02.2005 14:03

Cytat:

Napisany przez Atronic
świetne idee. Tylko kradnąć wodę nie okradacie żadnych monopolistów , tylko własnych sąsiadów. Wasze liczniki są PODLICZNIKAMI , a główny jest przy wejściu rur do budynku. I tak zapłacicie za tą wodę tylko w postaci strat i wycieków będzie jej koszt rozłożony na wszystkich lokatorów budynku.


Nikt tu niczego nie radnie a rozmawiamy o tym jak mozna to zrobic a to wcale o niczym nie swiadczy. Sadzac po Twoim opisie to swiety nie jestes. A oprogramowanie masz legalne? Tylko za to placi ten kto kupiuje oryginal. Pozdrawiam

Fantomas 12.02.2005 14:46

Cytat:

Napisany przez Maciej
a w Toruniu na jednym z osiedli mieli taki sposób na liczniki z wodą...:
poprostu używali małych ścisków stolarskich, by ścisnąć przednią plastikową osłonę tak aby blokowała wskazówki. Nie mam pojęcia czy to działa, czy nie. Sposób tak stał się nagminny i popularny, że spółdzielnia gdy skapneła się o co chodzi zaczeła zakładać osłony ze styropianu na liczniki z wodą, tak więc chyba to działało.

Rubinkowo?

Atronic 12.02.2005 15:10

Cytat:

Napisany przez rembrant
Nikt tu niczego nie radnie a rozmawiamy o tym jak mozna to zrobic a to wcale o niczym nie swiadczy. Sadzac po Twoim opisie to swiety nie jestes. A oprogramowanie masz legalne? Tylko za to placi ten kto kupiuje oryginal. Pozdrawiam

Masz święta racje . Ja tez nie jestem święty , tylko nie wymyslam do tego teorii w stylu " trzeba okradac bogatych i innych monopolistów" . Trzeba nazywać rzeczy po imieniu . Użytkownik pirackiego softu= taki sam złodziej jak ten co kradnie wode , prąd czy mercedesy.
PS Nie każdy soft za który sie nie płaci jest kradziony , chyba słyszałeś o open source czy freeware

Dudi77 02.03.2005 06:57

To Jest Mozliwe
 
To dzialanie tego magnesu na liczniki gazowe, elektryczne i wodomierzy jest prawdziwe opisywali to w gazecie. Ten magnes nie zatrzymuje licznika, ale skutecznie spowalnia (kilkakrotnie) jego naliczanie, tylko trzeba uwazac, jak sie go przymocowuje biegunami, bo jak sie zle zalozy, to zamiast spowalniac, bedzie przyspieszac naliczanie jednostek.

Cytat:

Napisany przez mr_spock
Jakos sobie z wodomierzem nie potrawie tego wyobrazic.
Przeciez jak jest jakas turbinka/smigielko, ktore pod wplywem predkosci przeplywu wody odpowiednio porusza licznik... jak to mozna zatrzymac???


Ormianin 02.03.2005 08:16

Cytat:

Napisany przez Dudi77
To dzialanie tego magnesu na liczniki gazowe, elektryczne i wodomierzy jest prawdziwe opisywali to w gazecie. Ten magnes nie zatrzymuje licznika, ale skutecznie spowalnia (kilkakrotnie) jego naliczanie, tylko trzeba uwazac, jak sie go przymocowuje biegunami, bo jak sie zle zalozy, to zamiast spowalniac, bedzie przyspieszac naliczanie jednostek.

No wiec mialem przez jakis czas taki magnes dla zabawy, byla to mala wersja tego magnesu (moze za mala?), bawilem sie tu i tam, pieknie zbiera gwozdzie, opilki metalu i wszystko co lezy na ziemi... ale liczniki dziaja nadal tak samo :)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/top...0-0-asc-0.html

Ziele 02.03.2005 15:32

Takie magnesy są też montowane z głowicach laserów do czytników cd... i w dyskach twardych. nawet takie małe są mocne. Nie chce nawet myśleć co by pozostało z palców jakby trzymając dwa takie duże w ręce nagle sie ściągneły :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.