Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (http://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (http://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Magnes neodymowy :) (http://forum.cdrinfo.pl/f5/magnes-neodymowy-47924/)

grzeniu 09.02.2005 23:53

Cytat:

Napisany przez mr_spock
Jakos sobie z wodomierzem nie potrawie tego wyobrazic.
Przeciez jak jest jakas turbinka/smigielko, ktore pod wplywem predkosci przeplywu wody odpowiednio porusza licznik... jak to mozna zatrzymac???

Naped z turbinki kreconej przez wode przekazywany jest do glowicy zliczajacej magnetycznie, cos jak w mechanicznym szybkosciomierzu/liczniku kilometrow w samochodzie, wiec mozna odpowiednio silnym magnesem to zatrzymac. Przykladasz go np na wierzchu glowicy, albo gdzies z boku (kwestia prob) i dziala.
Im mniejszy wodomierz tym latwiej, takie domowe 1/2 - 3/4 cala to spoko, z wiekszymi jest trudniej i potrzeba wiekszych (drozszych) magnesow albo i dwoch niekiedy.

REi 10.02.2005 00:29

Taki maly off-top ;) :
co do magnesow przeczytajcie to :
http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=613
normalnie Sci-Fi!

Predi 10.02.2005 01:57

a macie moze jakis magnesik na licznik neostrady? ;)

Atronic 10.02.2005 06:29

Cytat:

Napisany przez gallus
Aaaa, to ten magnes, który obniża opłaty za energie...?? :)
Poczytaj na elektrodzie, coś tam chyba na ten temat było...:)

Nazywaj rzeczy po imieniu. Nie obniza opłaty , tylko pozwala kraść prąd . Sybtelna różnica , aly czy chcecie całe życie tylko kraść ? począwszy od softu ( bo za drogi ) , teraz prąd ( bo za drogi) , a jutro mercedesa sąsiadowi ( bo też za drogi ) . NIe zarabiam wielkich pieniędzy . Mam ok 1,8 tys na czteroosobową rodzinę , ale nie uważam aby rozwiązaniem każdego problemu była tylko kradzież .

woitas 10.02.2005 06:51

wiesz, energetyka okrada nas, to dlaczego my mamy nie okradać jej?
nie potrafię sobie wyobrazić, jak bez ingerencji w sam licznik można go zatrzymać.
kiedyś, w czasach kiedy liczniki na wodę nie były plombowane, odkręcało się go i montowało na odwrót :P
teraz niestety nie da się :|

Ormianin 10.02.2005 08:17

Cytat:

Napisany przez woitas
wiesz, energetyka okrada nas, to dlaczego my mamy nie okradać jej?
nie potrafię sobie wyobrazić, jak bez ingerencji w sam licznik można go zatrzymać.
kiedyś, w czasach kiedy liczniki na wodę nie były plombowane, odkręcało się go i montowało na odwrót :P
teraz niestety nie da się :|

Zgadzam sie ze ceny mediow sa za wysokie w stosunku do zarobkow... jednak licznika jakims tam magnesem neodymowym czy jak on sie tam nazywa nie zatrzymasz... wynika to z budowy licznika e.e. poza tym sa liczniki jedno i trojfazowe... owszem mozna zablokowac przelacznik zegarowy w dwutaryfowych trojfazowych licznikach e.e ale nie zawsze sie to udaje i raczej marny z tego efekt, zaczytywalem sie kiedys na forach elektrycznych m.in. elektroda.pl o takim zjawisku... jak dotad jesli mechanicznie nie zatrzymasz licznika to jakis tam magnes nic nie da... a pisze tylko tak "edukacyjnie" nie namawiam nikogo do zatrzymywania... wieksze sa konsekwencje z tego powodu niz dobr rzeczy, kara za zlapanie na kradziezy jest wysoka, a strach zyc z takim obciazeniem ze przyjdzie panz elektrowni i jeszcze cos wyniucha:) co do licznika gazowego to bzdura bo czesci sa plastikowe, a liczniki na wode to calkowity banal bo czesci sa albo platikowe albo jakis stop aluminium i bzdura na linii! :) lepiej jest oszczedzac !

raptor123 10.02.2005 09:31

@Ormianin co do liczników wody mylisz się da się je zatrzymać, ale zależy to jaki jest licznik, bo te nowe liczniki w środku sa wykonane z plastiku i jakiś tam stopów, a te stare dają się zatrzymać bez problemu.

ed hunter 10.02.2005 12:38

ja am zmienony licznik wody w zeszłym roku i jest cały z mosiądzu i plastiku stary też niemiecki tak samo (wymiana co 4 lata) a jak ktoś chce kraść to niech się najpierw zastanowi. :)

Eliasz 10.02.2005 14:53

Hehehehe dobre dobre, tylko gorzej jak ktos przyłoży magnes drugą stroną i zamiast przyciągać będzie odpychał ^_^ ^_^ ^_^

rembrant 10.02.2005 20:24

Co do licznikow wody to ostatnio mi wymieniali i wymienia sie je co 5 lat wynika to wlasnie z tego ze wiele osob dokonuje przerobek licznikow w celach kradziezy,
jest na to wiele sposobow i po zdjeciu licznika jest on badany i sprawdzany jest jego stan a dane porownywane z licznikiem wzorcowym.
Jezeli podczas takich badan wyniknie ze licznik zle wskazuje, to jest on rozbierany na czynniki pierwsze i wtedy diagnosta ktory go bada,
a bada ich setki tygodniowo i zna sie na rzeczy potrafi wiele rzeczy udowodnic, a wtedy nie jest tak kolorowo.

Jest kilka sposobow omijania licznika:
1. Mozna go przytrzec wtedy lekko spowalnia, usterka nie do wykrycia bo licznik mogl sie tak naturalnie zuzyc robi sie to odkurzaczem wtedy licznik kreci sie na sucho,
a jak na sucho to nie ma wody ktora uzywana jest jako czynnik zmniejszajacy tarcie i wtedy licznik szybko sie zagrzewa i blednie zlicza zuzyta wode (ryzyko - mozna go zatrzec a wtedy to juz sie nie rusza i d... zbita)

sa jeszcze inne spsoby ale... sami wiecie :)

ed hunter 10.02.2005 20:27

można się też nie myć i pić wodę z bagna.

rembrant 10.02.2005 20:27

A co do magnesow to liczniki domowe sa z plastiku itp. w kazdym badz razie nie z metali i magnes nie pomoze, co do pradu to najlepszy sposob podpiac sie do sasiada, a najgorszy podpiac sasiada do siebie :) z magnesem to nie wiem jak jest ale chyba ciezko uzyskac jakies wymierne efekty, jak wlaczysz czajnik 2500W to rzadna sila nie zatrzyma tego pedzoncego kolka u mnie to wyglada tak jakby mialo wyskoczyc z orbit (w sumie to na to ciagle licze) pozatym teraz montuja liczniki elektroniczne :(

grzeniu 10.02.2005 21:56

Rembrant poczytaj co napisalem wyzej o licznikach e.e., a co do wodomierza to polecam rozebrac jakiegos szmelca i obejrzec sobie jak to dziala.
Oczywiscie jesli gdzies ktos juz ma elektroniczne to d*** blada.

Eliasz 11.02.2005 00:46

Jak ktos chce miec wode za free to wystarczy rano odrecic ja tak zeby wrecz kapalo (no moze troche wiecej;)) na wieczór mamy wanne pełną wody :D Ogólnie chodzi o to żeby woda płyneła tak pomału żeby nie przekręcić licznika ;) W sumie to sam nie prubowałem ale podobno działa.

mr_spock 11.02.2005 10:40

Cytat:

Napisany przez Eliasz
Jak ktos chce miec wode za free to wystarczy rano odrecic ja tak zeby wrecz kapalo (no moze troche wiecej;)) na wieczór mamy wanne pełną wody :D Ogólnie chodzi o to żeby woda płyneła tak pomału żeby nie przekręcić licznika ;) W sumie to sam nie prubowałem ale podobno działa.

Podobno z picznikiem ee jest podobnie.
ma swoja bezwladnosc i odpowiednio maly prad moze nie poruszyc

Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:44.