Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.06.2003, 20:41   #1
camfo
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Posty: 548
camfo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry No ja tego lite-on'a normalnie zabije - znowu się otwiera...

Kurde tak jak pisałem kiedyś to teraz ten problem powraca...moja cd-rw znowu się otwiera sama...próbuje zamknąć to ona się otwiera i tak w kółko...i pytam ponownie - da się ten problem jakoś inaczej rozwiązać niż wizytą u elektryka(bo przedtem to tylko pomogło)
__________________
Wszystko o Mkks Babia Góra Sucha Beskidzka - www.babiagora.prv.pl
GG - 4040275

najlepszy polski film - Dzień Świra!

I TY możesz pomóc:
www.pajacyk.pl
www.thehungersite.com
camfo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.06.2003, 21:15   #2
fiskomp
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 130
fiskomp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja bym na wselki wypadek zrobił skanik antyvirusowy. bo rozumię że jak zablokowałby się switche od tacki to inna sprawa, ale jeżeli to losowo i sporadycznie to stawiam na viruska

pozdrawiam,
fiskomp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2003, 21:15   #3
camfo
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Posty: 548
camfo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
fiskomp napisa***322;(a)
a ja bym na wselki wypadek zrobił skanik antyvirusowy. bo rozumię że jak zablokowałby się switche od tacki to inna sprawa, ale jeżeli to losowo i sporadycznie to stawiam na viruska

pozdrawiam,
Po co skanDziś z tego co wiem nie było prądu...i po tym się to zaczęło...ostatnim razem też tak było...
__________________
Wszystko o Mkks Babia Góra Sucha Beskidzka - www.babiagora.prv.pl
GG - 4040275

najlepszy polski film - Dzień Świra!

I TY możesz pomóc:
www.pajacyk.pl
www.thehungersite.com
camfo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2003, 21:51   #4
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: No ja tego lite-on'a normalnie zabije - znowu się otwiera...

Cytat:
camfo napisa***322;(a)
Kurde tak jak pisałem kiedyś to teraz ten problem powraca...moja cd-rw znowu się otwiera sama...próbuje zamknąć to ona się otwiera i tak w kółko...i pytam ponownie - da się ten problem jakoś inaczej rozwiązać niż wizytą u elektryka(bo przedtem to tylko pomogło)
hahahah ^_^ Takiego problemu jeszcze nie widziałem.

Z buta ją potraktować bo niegrzeczna jest!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2003, 00:31   #5
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A nie uszkodziłeś jej mechanicznie. Ja kiedyś niechcący uderzyłem otwartą tackę i potem nie chciała się otworzyć do końca (wysuwała się i od razu zamykała). Gdy oddałem do serwisu okazało się, że przeskoczyła o jeden ząbek (za robociznę wzięli 20 zeta).
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2003, 10:17   #6
camfo
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Posty: 548
camfo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jasut napisa***322;(a)
A nie uszkodziłeś jej mechanicznie. Ja kiedyś niechcący uderzyłem otwartą tackę i potem nie chciała się otworzyć do końca (wysuwała się i od razu zamykała). Gdy oddałem do serwisu okazało się, że przeskoczyła o jeden ząbek (za robociznę wzięli 20 zeta).
To raczej nie to - jak mówiłem to zawsze się dzieje jak wyłonczą prąd...
__________________
Wszystko o Mkks Babia Góra Sucha Beskidzka - www.babiagora.prv.pl
GG - 4040275

najlepszy polski film - Dzień Świra!

I TY możesz pomóc:
www.pajacyk.pl
www.thehungersite.com
camfo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2003, 20:36   #7
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no to kup se upsika albo chociaz listwe z filtrem przeciwprzepieciowym a spawarka do serwisu
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 10:25   #8
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadzam się z CrazyLucas'em. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie często zdarzają się zaburzenia w zasilaniu, koniecznie zainwestuj w UPS-a, najlepiej z automatyczną regulacją napięcia, albo co najmniej w dobrą listwę z filtrem przeciwprzepięciowym. Wyłączenia zasilania to niestety nie tylko wyłączenie komputera i utrata tego, nad czym się pracowało, ale także rozmaite skoki napięcia, przepięcia, piki, itd., które są nieobojętne dla elektroniki. Jeśli to zdarza się często, warto nawet inne sprzęty elektroniczne (TV, audio) podłączyć przez takie listwy.
U mnie poważne awarie zasilania zdarzają się bardzo rzadko, ale bywają też króciutkie, półsekundowe przerwy czy przygaśnięcia, które większości urządzeń nie przeszkadzają, ale komputer siada - dlatego zainwestowałem w UPS-a.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 12:02   #9
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question jaki UPS/listwa przeciwprzepięciowa? I za ile?

Cytat:
puch napisa***322;(a)
(...)U mnie poważne awarie zasilania zdarzają się bardzo rzadko, ale bywają też króciutkie, półsekundowe przerwy czy przygaśnięcia, które większości urządzeń nie przeszkadzają, ale komputer siada - dlatego zainwestowałem w UPS-a.
Witam!
To teraz pytanie. Jaki najlepiej kupić UPS i za ile?
Wiem, że to już było, ale co np. ty masz puch?

Albo jaka listwa przeciwprzepięciowa?
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 16.06.2003 o godz. 12:07
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 15:50   #10
Sobol
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Sobol
 
Data rejestracji: 20.02.2002
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 128
Sobol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czesc,
pamietam, ze kiedys tez byly takie problemy i pomagało uaktualnienie BIOS'a. Oczywiscie pamietaj, ze robisz to na własną odpowiedzialność...

pozdro
__________________
>>Pozdrawiam Sobol<<
Sobol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 19:17   #11
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kupno ups'a to rozwiazanie problemu (powiedzmy).
ale jaka jest jego przyczyna.
bo raczej to nie jest spotykane aby po zaniku napiecia byly w/w szopki. jak tam z listwa - jest?
bios - mozliwe ale czy w nowszych to usuneli (powinno byc w opisie co zmienili w danej wersji).


pzdrwm Nkita_Bennet
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 22:38   #12
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CIAPEK napisa***322;(a)
Witam!
To teraz pytanie. Jaki najlepiej kupić UPS i za ile?
Wiem, że to już było, ale co np. ty masz puch?

Albo jaka listwa przeciwprzepięciowa?
Listwę mam Spark - bodaj najlepszy model z serii - bo każda firma robi kilka modeli, z coraz skuteczniejszymi filtrami zabezpieczeniami - warto chyba kupić najlepszą, chroniącą przed największą liczbą zakłóceń zasilania.

Dobre UPS-y mają podobno to, co dobra listwa (flitry i zabezpieczenia) i jeszcze więcej. Najtańsze zasilacze "dla ludzi" działają w trybie off-line, tzn. monitorują napięcie zasilania i przełączają się na pracę z akumulatorów gdy napięcie zaniknie lub spadnie albo podskoczy poza ustawione granice. Lepsze modele pracują w trybie line-interactive, tzn. mają jeszcze układ AVR, automatycznej regulacji napięcia, tzn. potrafią podnieść lub obniżyć napięcie z sieci nawet wtedy, gdy znacznie wykracza poza tolerancję - dzięki temu nie przełączają się na pracę z akumulatora nawet przy silnych skokach - warto więc szukać takiego zasilacza, bo pracuje on także jako stabilizator napięcia. Dobrze jest, jeśli zasilacz ma możliwość komunikacji z komputerem i dobre oprogramowanie - wówczas po zaniku zasilania możliwe jest automatyczne zamknięcie aplikacji (czasem nawet z awaryjnym zapisaniem kopii otwartych dokumentów) i bezpieczne wyłączenie komputera).
Najbardziej znane i podobno bardzo dobre są zasilacze APC, ale są one drogie, i modele line-interactive z AVR kosztują chyba co najmniej ok. 1000 zł, a te tańsze to modele off-line. W podobnej cenie co "tanie" off-line firmy APC można kupić modele line-interactive z AVR np. jednej z polskich firm.

Jedno mogę Ci poradzić - nie warto oszczędzać na mocy i pojemności akumulatora. Zasilacz 300 lub nawet 500 VA może zostać przeciążony przez współczesne prądożerne komputery i monitory, a w każdym razie da zaledwie parę minut na zamknięcie systemu. Zasilacz większej mocy, ale ze zbyt małym akumulatorem da zbyt krótki czas podtrzymania.

Sam mam już od ponad 2 lat EVER Net 700, i mam dość mieszane uczucia. Nie mogę polecić go z całkowicie czystym sumieniem, ale też nie mam skali porównawczej, bo żaden mój znajomy nie ma UPS-a, więc nie mam żadnych innych doświadczeń.

Oprogramowanie monitorujące EVER-a jest moim zdaniem trochę niedopracowane (a w ogóle podobno mało co dorównuje oprogramowaniu PowerChute firmy APC).

Mój zasilacz po ok. roku eksploatacji spalił się - tzn. spalił się (z dymem itd.) jakiś jego moduł - co ciekawe, mimo awarii z niewątpliwymi efektami zapachowymi i wizualnymi zasilacz ani się sam nie wyłączył, ani nawet nie przepalił się jego bezpiecznik. Dobrze, że byłem w pobliżu komputera i po prostu wyciągnąłem wtyczkę z gniazdka.
Firma EVER oferuje w ramach gwarancji 24- czy 48-godzinną naprawę (pomijając czas transportu, który jest zresztą bezpłatny poprzez Servisco). Zaniosłem zasilacz do sklepu. Servisco odebrało go dopiero po paru dniach. Naprawa trwała z pewnością dłużej, niż 48 godzin, a potem jeszcze parę dni zajęło firmie Servisco dostarczenie zasilacza z powrotem do sklepu. Sklep przyjął przesyłkę bez sprawdzania. Gdy przyszedłem po odbiór i otwarto pudełko, okazało się, że cały styropian wewnątrz był pokruszony na drobne, zasilacz latał luzem w pudełku, i połamane (pokruszone) były gniazda zasilacza do podłączenia zasilanych urządzeń. Oczywiście zasilacza nie odebrałem, i zaczęły się rozmowy pomiędzy sklepem, firmą EVER i Servisco na temat tego, co z tym dalej zrobić, kto jest winien, i kto ma ponosić koszty. W końcu, po ładnych paru dniach, ktoś się z kimś dogadał, zasilacz wrócił do Poznania, został naprawiony i odesłany. Odebrałem go, już nieco zirytowany, bo minęły już dobre trzy tygodnie, nie sprawdzając go dokładnie - włączyłem go tylko na chwilę z akumulatora. Po przyjeździe do domu stwierdziłem, że zasilacz działa wspaniale - ale tylko z akumulatora. Nie raczył zauważyć, że w sieci jest napięcie. Cały czas leciał z akumulatora. Oczywiście odwiozłem go do sklepu, sklep znów skontaktował się z EVER-em, ten zamówił transport w Servisco, Servisco odebrało dopiero po paru dniach, itd., aż wreszcie, po jakichś sześciu tygodniach od awarii dostałem wreszcie z powrotem działający zasilacz. W żaden sposób nie miało się to do obietnicy 24-godzinnej naprawy! Ale nie miałem wtedy siły i czasu na robienie awantury.

Od tamtego czasu - już dobre półtora roku - zasilacz działa bez zarzutu.
Nie wiem, może moje doświadczenie było jednostkowe i trudno sobie na jego podstawie wyrabiać opinię n/t firmy, bo może być całkowicie błędna. W końcu wszystko może się popsuć. Niedawno właśnie to renomowane APC wzywało klientów do serwisu ze względu na bardzo poważną wadę pewnych serii zasilaczy, grożącą pożarem! Ale, jak mówię, zupełnie nie mam porównania.

Pomijając tę awarię - zasilacz sprawdził się w działaniu przy zanikach zasilania, zarówno bardzo krótkich, chwilowych, jak i trochę dłuższych. Uratowało mi to skórę już ładne parę razy.
Jakkolwiek więc moje własne doświadczenia z UPS-em nie są może zbyt szczęśliwe, każdego namawiam do takiego zakupu, bo pracuje się spokojniej.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 22:53   #13
bjacek
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.06.2003
Posty: 34
bjacek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bestię trzeba normalnie wyprać.
1. Zozbierz napęd
2. Podziel pranie na:
a. delikatne
b. gotowanie
3. Do pralki
Teraz tak poważnie. Często brudzi się styk odpowiedzialny za wyłączanie silnika tacki. Przyczyną mogą być np. papierosy palone w okolicy kompa (tak było u mnie). Pomogło przemycie styku wacikiem namoczonym w 100ml spirytusu (resztę wypiłem).
bjacek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.