Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Wzmacniacze sieciowe (https://forum.cdrinfo.pl/f5/wzmacniacze-sieciowe-20057/)

lipek16 18.04.2003 09:29

Wzmacniacze sieciowe
 
Czy istnieją urządzenia wzmacniające sygnał w sieci lokalnej? Wiem że funkcję to pełnią huby bądź switche. Ale mi chodzi o takie urządzenie które wpinałoby się szeregowo w kabel tak żeby można było połączyć komputery na większą odleglość i czy odległóść tajest jakoś ogrzniczona czy nie?(tzn. czy można wpinać tyle wzmacnizczy ile się da i czy wtedy wszystko będzie działało w porządku.) Jeżeli takie urządzenia istnieja to jak kształtują się ich ceny i gdzie je mozna kupić?

bas 18.04.2003 13:12

Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

lipek16 napisa***322;(a)
Czy istnieją urządzenia wzmacniające sygnał w sieci lokalnej? Wiem że funkcję to pełnią huby bądź switche. Ale mi chodzi o takie urządzenie które wpinałoby się szeregowo w kabel tak żeby można było połączyć komputery na większą odleglość i czy odległóść tajest jakoś ogrzniczona czy nie?(tzn. czy można wpinać tyle wzmacnizczy ile się da i czy wtedy wszystko będzie działało w porządku.) Jeżeli takie urządzenia istnieja to jak kształtują się ich ceny i gdzie je mozna kupić?
Jaką potrzebujesz przejsc odległość?

-Sid-The-Rat=> 18.04.2003 13:14

jesli chodzi o dlugosci ~50m to skretka kat.5 radzi sobie no prob... a znane sa przypadki kiedy i 100m przechodzi (warunkiem jest brak kabli wysokiego napiecia w poblizu!) - tak dziala siec w naszym wydzialowym klubie

Pedros 18.04.2003 13:18

Cytat:

-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
jesli chodzi o dlugosci ~50m to skretka kat.5 radzi sobie no prob... a znane sa przypadki kiedy i 100m przechodzi (warunkiem jest brak kabli wysokiego napiecia w poblizu!) - tak dziala siec w naszym wydzialowym klubie
Znane są przypadki, że przechodzi i 130 m.
btw - czy ktoś przetestował jednakową długość powiedzmy 100 m skrętki utp, ftp i stp?

lipek16 18.04.2003 13:20

Re: Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

bas napisa***322;(a)
Jaką potrzebujesz przejsc odległość?
około 150 metrów na dworze między dwomama domami

bas 18.04.2003 13:21

Cytat:

-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
jesli chodzi o dlugosci ~50m to skretka kat.5 radzi sobie no prob... a znane sa przypadki kiedy i 100m przechodzi (warunkiem jest brak kabli wysokiego napiecia w poblizu!) - tak dziala siec w naszym wydzialowym klubie
Jeśli chdozi o skrętkę to norma mówi o 100metrach, zarówno dla 10 BASE-T jak i 100BASE-TX, z praktyki wynika, że da się przejść spokojnie 140metrów, natomiast jeśli chodzi o bnc (wiadomo 10BASE2) to można przejść 185 metrów, dać repeter i kolejne 185 metrów.

bas 18.04.2003 13:22

Re: Re: Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

lipek16 napisa***322;(a)
około 150 metrów na dworze między dwomama domami
Lec to zwykłą, nieekranowaną skrętką w rurce pcv w ziemi, najwyżej będzie chodziło na 10 a nie na 100.

update: nie ekesperymentuj z materiałem, kup skrętke madexu(drut), tą po 0.5netto.

lipek16 18.04.2003 13:25

Re: Re: Re: Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

bas napisa***322;(a)
Lec to zwykłą, nieekranowaną skrętką w rurce pcv w ziemi, najwyżej będzie chodziło na 10 a nie na 100.
Wolałbym na powietrzu ale domyślam się że wtedy będą większe zakłocenia. Jak głeboko zakopywać???


bas 18.04.2003 13:29

Re: Re: Re: Re: Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

lipek16 napisa***322;(a)
Wolałbym na powietrzu ale domyślam się że wtedy będą większe zakłocenia. Jak głeboko zakopywać???
Jak głęboko Ci się chce, jeśli nikomu to nie przeszkadza i nikt tam nie będzie kopał to na szpadel spokojnie wystarczy. Jeśli chodzi o przewieszki to musiałbyś kupić skrętkę ekranowaną i uziemić, kosztowo wychodzi to podobnie jak doliczysz linke nośną i spinki, a trochę ruchu na powietrzu Ci niezaszkodzi.

lipek16 18.04.2003 13:30

Bas kiedyś mi chyba proponowałeś że możesz załatwić jakieś elementy sieciowe. Mam pytanie po ile masz
1.szpule kabla 305m nieekranowanego kategorii5 (drut)
2.karty sieciowe Surecom'a
3.jakiś switch 8 portwy też Surecom'a
4.gniazda sieciowe
Podaj mi najtańsze ceny jaki masz

Pedros 18.04.2003 13:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

bas napisa***322;(a)
Jak głęboko Ci się chce, jeśli nikomu to nie przeszkadza i nikt tam nie będzie kopał to na szpadel spokojnie wystarczy. Jeśli chodzi o przewieszki to musiałbyś kupić skrętkę ekranowaną i uziemić, kosztowo wychodzi to podobnie jak doliczysz linke nośną i spinki, a trochę ruchu na powietrzu Ci niezaszkodzi.
Yep...:) linka fi 2 mm 0,50 zł/m + śruby rzymskie (fi 6 np.) po 2 zł/sztukę + haki kołek fi 12 mm - grosze
A skrętką ftp madex (u mnie po jakieś 1,05 zł/m) zrobiłem 92 metry.
Ciekawe...
bas jak dobrze uziemić tę skrętkę
ale też sam jestem ciekaw Twojej odpowiedzi na podstawowe pytanie tego topica

btw - a co sądzicie o elementach (karty, switchy) D-Linka?

bas 18.04.2003 13:40

Cytat:

lipek16 napisa***322;(a)
Bas kiedyś mi chyba proponowałeś że możesz załatwić jakieś elementy sieciowe. Mam pytanie po ile masz
1.szpule kabla 305m nieekranowanego kategorii5 (drut)
2.karty sieciowe Surecom'a
3.jakiś switch 8 portwy też Surecom'a
4.gniazda sieciowe
Podaj mi najtańsze ceny jaki masz

Kabel nieekranowany madexu o ile pamiętam mogę sprzedać po 0.65netto, karty sieciowe po 21netto, switch 8 suercom 150netto. Gniazdek nie pamietam, ceny po, których mogę sprzedać, musisz doliczyć koszt transportu, skąd jesteś?

bas 18.04.2003 13:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wzmacniacze sieciowe
 
Cytat:

Pedros napisa***322;(a)

bas jak dobrze uziemić tę skrętkę
ale też sam jestem ciekaw Twojej odpowiedzi na podstawowe pytanie tego topica

Uziemiasz: skrętka ekranowana, ekran do wiadra takiego z gs'u, robisz w nim dziurki, z piachem wymieszanym z solą zakopanym metr pod ziemią


Cytat:

Pedros napisa***322;(a)

btw - a co sądzicie o elementach (karty, switchy) D-Linka?

Ostatnio bardzo zawiodłem się na d-linku, konkretnie na DWL-900AP+ i DI-614+, duplikują pingi, nie chcą działać na odległościach na, których nonamy chodzą idealnie. DWL-900AP+ w trybie wirless client z fw 2.3 ma bardzo małą tablicę macową, dopiero zmiana softu na 2.56 pozwala na wmiarę normalną pracę, ale duplikuje.

lipek16 18.04.2003 14:16

Cytat:

bas napisa***322;(a)
Kabel nieekranowany madexu o ile pamiętam mogę sprzedać po 0.65netto, karty sieciowe po 21netto, switch 8 suercom 150netto. Gniazdek nie pamietam, ceny po, których mogę sprzedać, musisz doliczyć koszt transportu, skąd jesteś?
Netto?? Czyli mam doliczać Vat czy bez tego możesz załatwić. Jestem spod Radomia. I tak i tak musiałbym pokryć koszty bo chciałem ewentualnie zamówić w www.assmann.pl

bas 18.04.2003 14:38

Cytat:

lipek16 napisa***322;(a)
Netto?? Czyli mam doliczać Vat czy bez tego możesz załatwić. Jestem spod Radomia. I tak i tak musiałbym pokryć koszty bo chciałem ewentualnie zamówić w www.assmann.pl
Musisz doliczyć 22% vatu, szkoda, że nieodezwałeś się 2 dni temu, bo wczoraj ktoś jechał do Radomia, a najbliższy jakiś transport do Radomia będę miał za miesiąc może dwa, trudno najwyżej pójdzie to pocztą albo kurierem.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.