Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Zapłata abonamentu(Jedna Idea) przelewem przez net (https://forum.cdrinfo.pl/f5/zaplata-abonamentu-jedna-idea-przelewem-przez-net-58452/)

Posłany 05.11.2005 19:41

Zapłata abonamentu(Jedna Idea) przelewem przez net
 
Witam!

Nie chce mi się biegać po ajencjach PKO itp., więc chciałbym przez neta zapłacić sobie abonament. Nawet taniej będzie ;). Ale strona Orange nie grzeszy w pełną informację(albo jest zawsze za dużo informacji, albo za mało). W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jako zleceniodawca mogę być ja zamiast ojca? (konto jest moje, a telefon na ojca)
2. Czy to jest dobrze wypełnione i nie będzie problemów(chodzi mi tutaj o to "tytułem"):
http://sid.iglu.cz/przelew.png
Czy jeszcze dopisać "Konto Klienta: xxxxxxx" ??

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

polakT 05.11.2005 19:52

a nie łatwiej byloby zrbic plecenie zaplaty - wypełniasz formularz a ptem z knta zabieraja ci tylko tyle ile wymaga sytuacja i po krzyku

Posłany 05.11.2005 20:03

Ale chcxiałbym wiedziec jak przelew zrobić ;)

MaciejT 05.11.2005 20:19

wyglada na dobrze wypelnione.
dopilnuj, czy nastepujace dane sa identyczne z tymi, jakie byly na formularzach oplacanych tradycyjnie:

nr konta firmy telekomunikacyjnej
jej adres
nr/kod klienta
dane klienta

ustaw to jako Platnosc, a w kolejnych miesiacach bedziesz tylko wchodzil w Platnosc i podawal nowy nr faktury oraz nowa kwote do zaplaty. Taniej, szybciej, lepiej. Wiec po co sie meczyc?

@thomascamel: sposobem, ktory opisalem powyzej, masz wieksza kontrole nad wlasnymi wydatkami. Ustawiasz termin zaplaty na dzien okreslony na fakturze jako ostatni dzien platnosci (a gdy ten wypada w weekend to na dzien przed), i efekt jest taki sam - pieniadze masz do samego konca na wlasnym koncie. Oplata za usluge jest identyczna.

polakT 05.11.2005 20:35

@MaciejT - i tu taka mała różnica miedzy nami - osobiście wolę mieć pełny braz mojej sytuacji finansowej, a dodatkwo trafilo sie ze wychodzi mi ze fakture mam zapłacic na samym poczatku miesiaca, zaraz po kapitalizacji odsetek. W związku z czym zabieraja mi kase a ja nie mam potem watpliwości ile pieniazkow mi zostało. Poprostu jak komu wygodniej tak robi
pozdro :piwo:

ro29 05.11.2005 20:43

Płatność nie swojego rachunku
 
Witam !
Pozwolę sobie wejść do dyskusji - bo właśnie od niedawna się nad podobnym problemem zastanawiałem - chodzi o to, że mam konto w banku elektronicznym - i czasem opłacało by się zapłacić np. fakturę za energię i gaz przelewem - tylko się zastanawiam czy mogę to zrobić z "obcego" czyli mojego konta - no bo faktura jest na Ojca. Wiem, że teoretycznie jak wpiszę za co płacę to powinno być OK - ale boję się, że mogą coś namieszać itd. - więc ciekaw jestem czy ktoś ma doświadczenia z takimi płatnościami faktur z "cudzego" konta ?

Pozdrawiam

ro29

MaciejT 05.11.2005 20:46

Cytat:

Napisany przez thomascamel
@MaciejT - i tu taka mała różnica miedzy nami - osobiście wolę mieć pełny braz mojej sytuacji finansowej, a dodatkwo trafilo sie ze wychodzi mi ze fakture mam zapłacic na samym poczatku miesiaca, zaraz po kapitalizacji odsetek. W związku z czym zabieraja mi kase a ja nie mam potem watpliwości ile pieniazkow mi zostało. Poprostu jak komu wygodniej tak robi
pozdro :piwo:

Tak, tylko jak ustawisz realizacje Platnosci z data przyszla (powiedzmy za 10 dni), to i tak masz 2 tabelki prezentujace stan srodkow na koncie: Srodki dostepne (czyli srodki po odjeciu kwoty blokady, ktora zostala utworzona na kwote zleconej platnosci - to, ile realnie masz dostepne po wykonaniu wszystkich zleconych operacji), oraz Saldo rachunku (bez odjecia kwoty blokady na przyszla platnosc).

Wystarczy spojrzec na tabelke Srodki dostepne, i juz wiesz ile masz na koncie. Czyli faktycznie roznica jest jedna, albo sam wklepiesz nr faktury i kwote, majac zarazem pelna kontrole nad finansami, albo bank na podstawie faktury zrobi to za Ciebie, a w razie problemow wyjasniania bedzie cala masa.


@ro29: a co to za roznica przez czyje konto przejdzie? Wazne za kogo placisz... Gdy wplacasz pieniadze w agencji typu "zlotowka", to Twoje pieniadze i tak sa wplacane do odbiorcy poprzez rachunek agencji. Tyle, ze agencja wplaca za Ciebie, a wykonujac dziesiatki tysiecy operacji z jednego konta placi znacznie obnizona prowizje. Co z kolei przeklada sie na prowizje dla klienta koncowego. I wszyscy sa zadowoleni.

Naleznosci za zakupy/rachunki/faktury firmowe nalezy uiszczac z konta firmowego (chyba).

andrzejj9 05.11.2005 20:57

Cytat:

Napisany przez ro29
Witam !
Pozwolę sobie wejść do dyskusji - bo właśnie od niedawna się nad podobnym problemem zastanawiałem - chodzi o to, że mam konto w banku elektronicznym - i czasem opłacało by się zapłacić np. fakturę za energię i gaz przelewem - tylko się zastanawiam czy mogę to zrobić z "obcego" czyli mojego konta - no bo faktura jest na Ojca. Wiem, że teoretycznie jak wpiszę za co płacę to powinno być OK - ale boję się, że mogą coś namieszać itd. - więc ciekaw jestem czy ktoś ma doświadczenia z takimi płatnościami faktur z "cudzego" konta ?

Pozdrawiam

ro29

Ja. Robiłem tak kilka razy i nie było do tej pory problemu. Nawet nie pamiętam, czy w tytule pisałem numer faktury, czy po prostu nazwisko osoby, na którą ten rachunek był wystawiony.

ro29 05.11.2005 21:55

Cytat:

Napisany przez MaciejT
(...)

@ro29: a co to za roznica przez czyje konto przejdzie? Wazne za kogo placisz... Gdy wplacasz pieniadze w agencji typu "zlotowka", to Twoje pieniadze i tak sa wplacane do odbiorcy poprzez rachunek agencji. Tyle, ze agencja wplaca za Ciebie, a wykonujac dziesiatki tysiecy operacji z jednego konta placi znacznie obnizona prowizje. Co z kolei przeklada sie na prowizje dla klienta koncowego. I wszyscy sa zadowoleni.

Naleznosci za zakupy/rachunki/faktury firmowe nalezy uiszczac z konta firmowego (chyba).

Witam !
Chyba jakaś różnica jest - bowiem jako nadawca figuruje ktoś inny (choć nazwisko to samo). Wiem że liczy sie numer faktury i za co to jest - ale wiem też, że róznie to bywa czasem przy księgowaniu np. w TP - więc jestem przezorny (może za bardzo ??).
A w agencjach typu "złotówka" nigdy nic nie płaciłem - jakoś nie mam do nich zaufania - szczególnie, że ostatnio znów, jakaś sieć "zniknęła" || . Wolę odżałować (lub rodzice) te parę złotych i zapłacić na poczcie czy w banku (niedaleko otworzyli niedawno filie banku spółdzielczego - opłaty jak na poczcie, ale nie ma kolejek i jeszcze czekoladkę za opłatę dostaje się :) )
A np. rachunki za Tele2 płacimy w sklepie - punkt Via - prowizja 0.99 zł

Ale teraz jak mam konto elektroniczne to można by to po prostu czasem wykorzystać np. zimą itd. lub np. do zapłaty tych rachunków, które mają standartową prowizję - stąd moje pytania

Pozdrawiam
ro29

P.S. @andrzejj9 - dzięki za informację !!

Posłany 05.11.2005 22:41

@ro29: Mnie tak oszukano w agencji typu "Złotówka". W moim przypadku był to "Grosik". Na szczęście straciłem tam tylko 38zł. Ale współczuję ludziom co wpłacali po 3k zł :/ Bo oczywiście w moim przypadku musiałem drugi raz zapłacić :(

grzeniu 05.11.2005 23:59

Ze swojego rachunku w mBanku placilem juz rozne nie swoje rachunki (np ubezpieczenia zony) i wszystko gra. Trzeba tylko dokladnie wpisac tytul przelewu, nr faktury i na kogo jest faktura (wszystko co jest w tytule przelewu) i to wystarczy.
Mozesz nawet uruchomic polecenia zaplaty za kogos - kwestia odpowiedniego wypelnienia zlecen dla banku i wierzyciela i tez dziala bez problemu.

Nie wiem w jakim banku masz konto, ale np w mBanku mozesz wejsc na czata i tam na poczekaniu ich doradca udzieli ci wszelkich informacji.

ro29 06.11.2005 09:41

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Ze swojego rachunku w mBanku placilem juz rozne nie swoje rachunki (np ubezpieczenia zony) i wszystko gra. Trzeba tylko dokladnie wpisac tytul przelewu, nr faktury i na kogo jest faktura (wszystko co jest w tytule przelewu) i to wystarczy.
Mozesz nawet uruchomic polecenia zaplaty za kogos - kwestia odpowiedniego wypelnienia zlecen dla banku i wierzyciela i tez dziala bez problemu.

Nie wiem w jakim banku masz konto, ale np w mBanku mozesz wejsc na czata i tam na poczekaniu ich doradca udzieli ci wszelkich informacji.

Witam !
Dzięki za info !
Konto mam akurat w Inteligo - tam chyba żadnego czata nie ma - oczywiście mógłbym zadzwonić do konsultanta i się spytać, ale jakoś mi to jeszcze nie wyszło ;)

Pozdrowienia
ro29

Posłany 06.11.2005 11:04

Ja też mam w Inteligo ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.