Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.04.2003, 01:39   #1
karolk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2003
Posty: 4
karolk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
błąd fiksacji???

od pewnego czasu pojawia sie komunikat po nieudanym zapisie w nero""wykonanie polecenia fikscja nie jest możliwe= i zapis sie niepowiódł== obniżanie prędkosci zapisu nic tu niepomaga ,czy mi może nagrywarke szlag trafił..?? chcąc nagrac cos odrazu z pod XP.tez nic nie wychodzi nawet małe pliki nie da sie zapisac.
czy wie ktos o co chodzi?
__________________
k-k
karolk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.04.2003, 19:19   #2
ROBON
Bywalec
 
Avatar użytkownika ROBON
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Lokalizacja: Czeladź
Posty: 31
ROBON w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki napęd,jaki bios,jaki zasilacz
Sprawdź ASPI,różne płyty i jeżeli napęd posiada jakiś BurnProof lub podobny system ochrony bufora to go włącz albo wyłącz.
Jeśli masz możliwość to sprawdź napęd na innym kompie.
Jak te zabiegi nie pomogą to prawdopodobnie laser umiera
__________________
Wszystkie prawa Murphy'ego są optymistyczne )

Celeron 400
DFI CA61 rev:A
196 MB RAM
WDC WD800BB
SAMSUNG SV0432D
VOODOO3 3000 16M
BENQ 4816A
ROBON jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.04.2003, 19:21   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sprawdż na innych nośnikach ,,,:chytry:
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2003, 00:03   #4
karolk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2003
Posty: 4
karolk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dalej z tą fiksacją.....

sprzetowo to wygląda tak:nagrywarka to WAITEC CELERUS,bios7HZ(i innych nie ma) komp to p4 2400,z raid controlerem ale waitec podłączony jest do normalnego ide,jako master i jako slave inny cd napęd odtwarzacz. próbowałem nagrywac na różnych wstawieniach slave ,master itd nic nie idzie. zasilacz mam ENERMAX 430 WAT,podczepione pod niego 3 dyski ,cd room,i nagrywarka. aspi sciągnąłem nowe, próbowałem też tego napisanego dla nero, próbowałem pod xp, i pod win me,płytki mam 700mb. i fakt nie próbowałem na tych normalnych 650mb. ale np. na tych wielokrotnego zapisu też nic niewychodziło, prędkosc zapisu obniżyłem nawet do 2x.!!!(witec ma 10x4x32) MAM NOWE SPOSTRZEżENIE: jak zmieniłem w nero z: disc at ones na track at onse- to błąd o niemożliwosci przeprowadzenia fiksacji zamienił sie na -power calibration error. jak mnie jeszcze troche powkurza te pudło to zmienię na cos co naprawde nagrywa,choc szkoda bo ma raptem rok, inagrał może 80 płyt. dzięki za dotychczasową pomoc^_^ i czekam na inne sugestie co ztym zrobic(po za kasacją)
__________________
k-k
karolk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2003, 08:03   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,868
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pytanie - na jakich cdrw probowales, bo twoj sprzet nie lyknie HS CDRW (4-10) tylko zwykle cdrw 1-4x. Mnie to wyglada jednak na kiepskie plytki cdr, poprobuj na innych no i te cdrw czy masz dobre. Mozesz tez przeczyscic optyke w nagrywarce. Jesli te wszystkie manewry nic nie daja to pozostaje tylko zmiana sprzetu.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2003, 10:24   #6
dekielp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2003
Lokalizacja: Koszalin
Posty: 4
dekielp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie również pojawił się błąd fiksacji z tym że tylko przy nagrywaniu zwykłych płytek CD-R (przy każdej próbie wypalania zaraz po zakończeniu buforowania danych do zapisu). CD-RW niby nagrywa ale niczym nie idzie tego odczytać. Nagrywarke mam LC CED-8120B (12x 8x 32x), ma juz prawie 2 lata. Tak samo zachowuje sie z różnymi wersjami Nero jak i Windowsa. A zaczęło się to dziać parę dni temu. Zdaje mi się że moja jak i twoja nagrywarka nadaje się już tylko jako zwykły czytnik płytek.
dekielp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.04.2003, 13:09   #7
ROBON
Bywalec
 
Avatar użytkownika ROBON
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Lokalizacja: Czeladź
Posty: 31
ROBON w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ahoj !
Błędy fiksacji i "power calibration" w 90% oznaczają niewydolność mocy lasera tzn. na odczyt pary jeszcze wystarcza ale na zapis już nie.
Jeśli jesteś do spawary bardzo przywiązany , to możesz wymienić optykę,pytanie tylko czy jest to opłacalne?
__________________
Wszystkie prawa Murphy'ego są optymistyczne )

Celeron 400
DFI CA61 rev:A
196 MB RAM
WDC WD800BB
SAMSUNG SV0432D
VOODOO3 3000 16M
BENQ 4816A
ROBON jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 01:59   #8
dekielp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2003
Lokalizacja: Koszalin
Posty: 4
dekielp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zdaje mi się że nie będzie to opłacalna zabawa (nawet do 50zl bezcelowa, chociaz nie mam pojecia ile to mogloby kosztowac, lepiej kupic nowego lite-ona), z racji swego wieku nie wróżę jej długiego życia nawet jako zwykły czytnik, cóż wszystko kiedyś umrze
dekielp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 11:04   #9
Grzech.CT
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2003
Posty: 1
Grzech.CT w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem ostatnio podobny problem (problemy):
1. Na jednym komputerze (WinXP + dwa dyski + nagrywarka Plextor 482448 + DVD) myslalem ze rozlecial mi sie dysk. Okazalo sie ze kieszen Rozkrecilem kompa zmienilem tasiemki. Poprzednio mialem IBM 40 GB + DVD i Plextor + Caviar. Zamiana IBM + Caviar i ... Okazało się że nie mogę nagrać 90% płyt. Błąd fiksacji i SCSI ...
Zmienialem plytki: TDK, Verbatim, Esperanza, Akoss i RW: Akoss, Datex, Liteon, TEAC, Philips i krew mnie zalewała bo naped ma 6 m-cy i kosztuje 3 razy wiecej niz normalny.Serwisy dzialaja jak ...
Wymienilem cale oprogramowanie + stery (ludzie jakie to wkorzajace jak cos nie przynosi rezultatu) Po 2 dniach postanowilem zrobic rzecz najprostsza (idiotyczne, że człowiek rzeczy oczywiste robi na koncu ) - zmienic ustawienia na z przed awari.
Po powrocie do starych ustawien wszystko wrocilo do normy.

2. Na drugim starszym zestawie WinXP SCSI dysk IBM + Plextory nagrywarka 12x i cd 40x wystepuje mi blad fiksacji na plytach MEMOREX'a CDRW 4x 700MB lecz na innych jest oki.
__________________
pozdrawiam - Grzech
Grzech.CT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 11:08   #10
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
ROBON napisa***322;(a)
Ahoj !
Błędy fiksacji i "power calibration" w 90% oznaczają niewydolność mocy lasera tzn. na odczyt pary jeszcze wystarcza ale na zapis już nie.
Ale również może to oznaczać, że soczewka lasera jest zabrudzona.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 13:29   #11
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
dekielp napisa***322;(a)
U mnie również pojawił się błąd fiksacji z tym że tylko przy nagrywaniu zwykłych płytek CD-R (przy każdej próbie wypalania zaraz po zakończeniu buforowania danych do zapisu). CD-RW niby nagrywa ale niczym nie idzie tego odczytać. Nagrywarke mam LC CED-8120B (12x 8x 32x), ma juz prawie 2 lata. Tak samo zachowuje sie z różnymi wersjami Nero jak i Windowsa. A zaczęło się to dziać parę dni temu. Zdaje mi się że moja jak i twoja nagrywarka nadaje się już tylko jako zwykły czytnik płytek.
mam taka sama spaware od 3 lat - po ok 2 zaczela mi sie sypac tak ze dalo sie nagrac tylko x4 potem wogule odmowila posluszenstwa

rozkrecilem, wyczyscilem co sie da, poprawilem polaczenia kabli i mialem kilka miesiecy spokoju, niedawno podkrecilem laser

jak chcesz sie bawic to sprobuj zrobic podobnie, jak nie kupuj litka - ta wersja BLACK OEM stoi u mnie w Gdansku 180zl brutto
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 19:26   #12
dekielp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2003
Lokalizacja: Koszalin
Posty: 4
dekielp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pytanie tylko jak podkrecic laser (tzn. gdzie dokladnie sie to robi)? nadmienie ze na srubokretach jak i lutownicy sie znam.
dekielp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2003, 20:12   #13
ROBON
Bywalec
 
Avatar użytkownika ROBON
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Lokalizacja: Czeladź
Posty: 31
ROBON w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
dekielp napisa***322;(a)
pytanie tylko jak podkrecic laser (tzn. gdzie dokladnie sie to robi)? nadmienie ze na srubokretach jak i lutownicy sie znam.

To lepiej sam się za to nie łap!
Daj to do roboty komuś co lepiej dziamie temat (pod warunkiem że wyczerpane są inne możliwości)
__________________
Wszystkie prawa Murphy'ego są optymistyczne )

Celeron 400
DFI CA61 rev:A
196 MB RAM
WDC WD800BB
SAMSUNG SV0432D
VOODOO3 3000 16M
BENQ 4816A
ROBON jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2003, 05:41   #14
dekielp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.04.2003
Lokalizacja: Koszalin
Posty: 4
dekielp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dobrze mowisz, tak wiec brac sie za to nie bede.
dekielp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.