Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.04.2015, 14:04   #1
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pionieer DVR-555H-S - testy płyt

Szukam płyt które godnie zastąpią verbatimy dvd+r które do niedawna świetnie się paliły na tej stacjonarnej nagrywarce czyli na Pionieer DVR-555H-S.
To dokladnie taka:
http://www.pioneer.eu/pl/products/ar...5H-S/page.html
Nagrywarka ma ok 7 lat i swoje już wypałila.Jestem pewien że wypałilem na niej pare tysięcy płyt.
Jeszcze pare dni temu było tak

-verbatim-dvd-r.png

Niestety kupiłem nowe płyty verbatima dvd+r i zaczeły się problemy.
Nagrywarka przestałą je wykrywać co jednoznaczne z tym że nie nie mogę na nich nagrywać.
Kupiłem więc kolejny cake i trafiłem na takie które widziała i nagrywała w podobnej jakości jak ta powyżej.
No ale skończył się i kupiłem kolejne i teraz niestety nie widzi już żadnych verbatimów dvd+r.
Pierwsza myśl była taka że "umarła" ale przetestowałęm płyty różnych firm i z wszystkimi sobie radzi.
Nagrywa zarówno na płytach takich firm jak Sony,TDK czy Maxell jak i na tych mniej znanych oraz typu "no-name".
Dlatego też nie rozumiem jaki to rodzaj uszkodzenia nagrywarki ale chce wybrać w miare najlepszą płytę dla tej nagrywarki.

Już wiem że nie będzie to esperanza dvd+r.
Jakośc nagrania poniżej.

-esperantza-dvd-r.png

Co ciekawe na Verbatimie dvd-r czyli na minusach dalej nagrywa i to bardzo dobrze

-verbatim-dvd-r.png

Z minusami jednak jest dziwna sytuacja.Niektore płyty verbatima nie daja sie testowac na kompie na liteon ihas124.Naped jakby ich nie widzial w nero speed i nie moge zrobic testu.Naped odczytuje te plyty inne napedy takze ale nie moge ich testowac.Dlatego mimo dobrych wynikow pomijam minusy verbatima


Jak widać nagrywarka ciągle potrafi w miare dobrze nagrać bo to płyty roznych firm palone wczoraj:

Sony dvd+r

-sony-dvd-r.png

-sony2-dvd-r.png

TDK dvd+r

-tdk-dvd-r.png

Maxell dvd+r

-maxell-dvd-r.png

-maxell2-dvd-r.png

Mam wrażenie że nagrywarka najlepiej nagrywa na Maxelach.
A co o tym myślicie ?

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 16.04.2015 o godz. 14:28
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.04.2015, 18:43   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ritek wybudował ostatnio nową i nowoczesną tłocznię w Chinach i płyty z niej zarówno CD i DVD są dobre
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2015, 14:08   #3
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A z tego co wstawiam najlepiej wyglada Maxell ?
Bo waham sie miedzy Maxell a Sony.

Kolejny test Maxell dvd+r na tej stacjonarnej nagrywarce,

-maxell3.png

Istotna informacja
jest taka ze kupiłem druga identyczna nagrywarke czyli pioneer dvr 555h.
I ta nagrywarka widzi te verbatimy ktorych nie widzi ta moja pierwsza.
Tyle ze jakosc nagran jest zastanawiajaca.
Tak nagrala pierwsza plyte verbatim dvd+r

-verbatim-dvd-r.png

A kolejna verbatima dvd+r (z tego samego cake) nagrala juz tak

-verbatim-dvd-r-nowe-nagrytwarce-pioniera.png

Naprawde nie wiem co o tym myslec.Sam juz nie wiem czy ta pierwsza moja ktora mam od nowosci nagrywarka tak dziwnie sie zepsula ze tylko nie widzi verbatim dvd+r a pozostale widzi i nagrywa calkiem przyzwoicie.Jedak nie rozumiem co to by byla za dziwna usterka.
Ta druga nagrywarka ktora kupilem na dniach pierwsza plyte verbatim dvd+r nagrala bardzo zle a nastepna juz bardzo dobrze.
Postawilbym wiec teze ze jest spora losowosc co do ich jakosci ale ta moja pierwsza nagrywarka nie widzi wcale tych verbatimow dvd+r.
Czyli nie widzi ani tych sztuk ktore ta druga nagrywa dobrze ani tych ktore ta druga nagrywa zle.
Moze wiec jest to zbieg okolicznosci polegajacy na tym ze ta pierwsza nagrywarka sie psuje a jednoczesnie jakosc verbatima jest mocno losowa.

Smaczku temu wszystkiemu dodaje fakt ze tak mi wczoraj wypalil verbatima dvd+r naped w kompie czyli ihas 124

-verbatim-dvd-r-ihas124-x8.png

Niektore plyty verbatima ihas124 pali jeszcze gorzej a jeszcze tydzien dwa gdy mialem inne serie verbatima to palil wrecz idealnie.
Dlatego nie chce mi sie wierzyc ze sa zepsute obie stacjonarne nagrywarki pioniera oraz ze pada ihas124.
No ale z kolejnej juz strony kolejna palona plyta verbatima dvd+r ale na nagrywarce blu ray z kompa czyli bdr207 wypalila sie tak:

-verbatim-dvd-r-bdr207-x8.png

Pionier bdr207 ogolnie dobrze sobie radzi z tymi verbatimami ale pozostale napedy strasznie grymasza.
Nie wiem co o tym wszystkim myslec.
Czyzby verbatim zmienil cos w swoich plytach ? Kiedys obojetnie na czym je palilem bylo co najmniej dobrze a zazwyczaj bardzo dobrze.
Teraz zwyczajnie zaczynam unikac verbatimow.

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 17.04.2015 o godz. 14:27
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2015, 14:56   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez dune2 Podgląd Wiadomości
A z tego co wstawiam najlepiej wyglada Maxell ?
Bo waham sie miedzy Maxell a Sony.

Kolejny test Maxell dvd+r na tej stacjonarnej nagrywarce,


Istotna informacja
jest taka ze kupiłem druga identyczna nagrywarke czyli pioneer dvr 555h.
I ta nagrywarka widzi te verbatimy ktorych nie widzi ta moja pierwsza.
Tyle ze jakosc nagran jest zastanawiajaca.
Tak nagrala pierwsza plyte verbatim dvd+r



A kolejna verbatima dvd+r (z tego samego cake) nagrala juz tak



Naprawde nie wiem co o tym myslec.Sam juz nie wiem czy ta pierwsza moja ktora mam od nowosci nagrywarka tak dziwnie sie zepsula ze tylko nie widzi verbatim dvd+r a pozostale widzi i nagrywa calkiem przyzwoicie.Jedak nie rozumiem co to by byla za dziwna usterka.
Ta druga nagrywarka ktora kupilem na dniach pierwsza plyte verbatim dvd+r nagrala bardzo zle a nastepna juz bardzo dobrze.
Postawilbym wiec teze ze jest spora losowosc co do ich jakosci ale ta moja pierwsza nagrywarka nie widzi wcale tych verbatimow dvd+r.
Czyli nie widzi ani tych sztuk ktore ta druga nagrywa dobrze ani tych ktore ta druga nagrywa zle.
Moze wiec jest to zbieg okolicznosci polegajacy na tym ze ta pierwsza nagrywarka sie psuje a jednoczesnie jakosc verbatima jest mocno losowa.

Smaczku temu wszystkiemu dodaje fakt ze tak mi wczoraj wypalil verbatima dvd+r naped w kompie czyli ihas 124

Niektore plyty verbatima ihas124 pali jeszcze gorzej a jeszcze tydzien dwa gdy mialem inne serie verbatima to palil wrecz idealnie.
Dlatego nie chce mi sie wierzyc ze sa zepsute obie stacjonarne nagrywarki pioniera oraz ze pada ihas124.
No ale z kolejnej juz strony kolejna palona plyta verbatima dvd+r ale na nagrywarce blu ray z kompa czyli bdr207 wypalila sie tak:



Pionier bdr207 ogolnie dobrze sobie radzi z tymi verbatimami ale pozostale napedy strasznie grymasza.
Nie wiem co o tym wszystkim myslec.
Czyzby verbatim zmienil cos w swoich plytach ? Kiedys obojetnie na czym je palilem bylo co najmniej dobrze a zazwyczaj bardzo dobrze.
Teraz zwyczajnie zaczynam unikac verbatimow.
Bardzo możliwe że w tym pierwszym Pioneer jest już zużyty\słabszej mocy laser i
słabszych jakościowo\gorzej wykonanych płyt nie widzi\nie rozpoznaje......
Jak sam zauważyłeś płyty DVD dziś to prawdziwa loteria ....nawet w jednym cake potrafią się mocno różnic\tłocznie cały czas szukają oszczędności ,zmieniają komponenty ,technologię a Twoje Pioneer ktoś zaprojektował \napisał firmware\testował dla płyt jakie były w czasach powstania modelu .......a w tym czasie wiele się zmieniło....

Pioneer BDR potrafi najwyraźniej dobrać odpowiednią moc lasera do tych płyt \\\\Pionki to dobre napędy więc mnie to nie dziwi,........
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2015, 22:26   #5
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No wlasnie te stacjonarne pionki tez sa dobre ale tak jak piszesz robili je pod dobre nosniki a teraz to jest totalna losowosc.Ciekawe co verbatim zmienil w produkcji swoich plyt ze nagle "wymeczony" laser ich nie widzi.
Gdyby nie moja mania do kolekcjonowania ulubionych seriali to nie mialbym problemu a tak pale srednio 50 plyt tygodniowo i jestem skazany na stacjonarne dvd
Czyli na ta chwile najlepiej ta pierwsza pali na maxellu ?
Jeszcze zaraz wstawie kolejne testy tej pierwszej (co nie widzi verbatimow) na plytach sony i na maxelu.
Ty sie znasz najlepiej wiec moze mi podpowiesz na czym lepiej nagrywa

Maxell dvd+r

-maxell-dvd-r-stary-pioneer.png

Sony dvd+r

-sony-dvd-r-stary-pioneer.png

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 18.04.2015 o godz. 00:21
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2015, 00:35   #6
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kolejny Maxell na starej nagrywarce juz nagral sie bardzo slabo.
Wszystko wskazuje ze ona jednak umiera.
Dobrze ze juz mam malo do zgrania z jej dysku.

-maxell-dvd-r-stary-pioneer.png

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 18.04.2015 o godz. 02:02
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2015, 13:16   #7
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Musisz z nagrywarką do sklepu iść .......... i testować przed zakupem
Naprawdę trudno coś polecić tym bardziej że mina prawie w każdym cake dziś siedzi......
Jeżeli RitekF16 ładnie Tobie wychodzi to szukaj TDK\Maxell Made in Tajwan \Platinium DVD+R,....TraxData\Memorex\Ritek DVD+R...ostatnio naprawdę całkiem niezłe się trafiają od kiedy RITEK nową tłocznię postawił...........
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2015, 18:10   #8
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Niezbyt rozumiem dlaczego musialbym isc do sklepu z nagrywarka ?
Przeciez mam rozne plyty w domu i je testuje.Pozostaje analiza wynikow testow.
Nie da sie z nich wyciagnac wniosku czy lepiej wypadaja maxell czy sony ?

Verbatim dvd+r nagrany na tym drugim "nowym" pionierze.
Jak widac jakosc nagrania w kratke

-verbatim-dvd-r-nowy-pioneer.png

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 18.04.2015 o godz. 18:39
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2015, 20:28   #9
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Maxell dvd+r na "starej" stacjonarnej nagrywarce pioniera.

-maxell-dvd-r-stary-pioneer2.png
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2015, 23:33   #10
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kolejne verbatimy dvd+r nagrane na tym "nowym" pionierze.
Jak widac jest zle.Wiecej verbatimow nie bede kupowal bo na maxelach wyniki sa znacznie lepsze i co najwazniejsze nie ma znaczacych wpadek.

-verbatim-dvd-r-nowy-pioneer.png

-verbatim-dvd-r-nowy-pioneer2.png
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2015, 07:18   #11
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A nie pora zainwestowac w blueray , pojemnosc wieksza plyty tanie
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2015, 07:21   #12
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A sa stacjonarne nagrywarki blu-ray w dobrej cenie ?
Bo ja widzialem tylko jvc za 7 tys i mimo ceny bez wejscia hdmi wiec i tak nie nagram w hd oraz jakis funai ktory jest ciezko dostepny.
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2015, 07:25   #13
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A mozna wiedziec po co ci stacjonarna nagrywarka ? . Prosciej bedzie kupic zwykly palnik do pc i kupic dekoder na enigma2 , masz dostep do materialow po sieci bezposredni wglad na dysk , mozesz przezucic na usb i wiele wiecej opcji sa nawet 4x dvb-s2 itd.
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2015, 07:55   #14
dune2
Ban na politykę
 
Data rejestracji: 07.03.2012
Lokalizacja: Sopot
Posty: 573
dune2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
A mozna wiedziec po co ci stacjonarna nagrywarka ? . Prosciej bedzie kupic zwykly palnik do pc i kupic dekoder na enigma2 , masz dostep do materialow po sieci bezposredni wglad na dysk , mozesz przezucic na usb i wiele wiecej opcji sa nawet 4x dvb-s2 itd.
A mozna ale dziwne ze sam nie wiesz bo jej dzialanie jest chyba oczywiste a wiec do nagrywania filmow,seriali i programow z kanalow tv (wielu kanalow bo upc ma ich wiele)
Nie wiem nawet co to enigma2 i nie mam zwyczaju niczego odbierac po sieci wiec z pewnoscia nie bedzie to prosciej niz klikniecie przycisku "rec" czy "play".
Wkladam plytke i wypalam i cale szczescie bo nagrywajac srednio 50 dvd tygodniowo materialu to bylby koszmar gdybym mial do tego uzywac pc

Ostatnio zmieniany przez dune2 : 20.04.2015 o godz. 08:05
dune2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.04.2015, 08:24   #15
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja ci dalem sugestie i sam nie lubie ogladac niczego po sieci , pora sie zainteresowac co to enigma2 , zamiast 50 plyt tygodniowo wypalisz 10 bo pojemnosc BD to realnie 23GB
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Sprzedam] Duplikator płyt, drukarkę do płyt Rimage Userex Kupię/Sprzedam/Zamienię 1 25.06.2012 14:24
Jak zmusić 1633S do odczytu nagranych przez siebie płyt DVD-R? MKJ Napędy optyczne DVD 12 19.03.2005 23:20
Testy płyt verbatm,tdk,platinum,maxmax anasiza Napędy optyczne DVD 15 26.11.2004 21:23
cdrinfo.pl testy nośników, wasze rady SoBal Napędy optyczne CD 21 06.06.2003 09:22


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.