Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 11.03.2017, 18:48   #931
Marcinbar91
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.03.2017
Posty: 2
Marcinbar91 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy można wrzucić obrazu Linuxa, Windowsa i różnych innych programów do folderu auto-iso i instalować wybrany system z automatycznie wygenerowanego menu, czy będą z tym jakieś problemy?

Przydało by się sprawdzenie czy dany obraz istnieję i wyświetlanie tylko istniejące obraz w menu, bo potem nie wiadomo co jest, a czego nie ma.
Marcinbar91 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.03.2017, 10:51   #932
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Obrazy ISO systemów Windows wrzucasz do odpowiednich katalogów (windowsxp, windows8, etc) i menu jest generowane automatycznie (przy korzystaniu z opcji "instalacja Windows z automatycznego menu"). Oprócz tego możesz sam sobie ręcznie poustawiać nazwy obrazów dla systemów Windows (pozycje w menu bez słowa "automatycznego").

Można też sprawdzać, czy dany obraz ISO systemu Windows istnieje na dysku, ale tego nie robimy. Nie robimy ze względu na to, że nie wiemy jakie nazwy poszczególnych obrazów posiada dany użytkownik. Zazwyczaj każdy ma je nazwane "po swojemu".

W kwestii obrazów ISO systemów opartych o Linuxa, to można je skopiować do katalogu auto-iso i większość z nich powinna się uruchomić. Dla niektórych dystrybucji należy stosować indywidualne wpisy w konfiguracji. Jeszcze innych nie da się uruchomić.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2017, 03:18   #933
norbi49
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.03.2017
Posty: 2
norbi49 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo mi się wpodobał artykuł natomiast mam problem z wykonaniem. Korzystam Pendrive Samsunga 64 GB i zainstalowałem "CDRInfo.pl samostartujące menu na pendrive 2.16" i zgodnie z instrukcją zainstalowałem program poprzez plik instalacja, sformatowałem dysk podczas instalacji. Mój problem polega na tym że komputer na którym chcę uruchomić pendriva nie widzi go jako bootowalnego (Windows 8.1). Z czego może wynikać problem ? Czy to kwestia wielkości pendriva ?

z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
norbi49 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2017, 04:08   #934
qrdziel
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Lokalizacja: London
Posty: 50
qrdziel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czasami komputer jest bootowany przez bios, czasami przez uefi. Wtedy dysk musisz sam sformatować jako gpt.
Może to też być blokada w BIOSie. Np. Boot secure.
Aby być dokładnym sprawdź jak bootuje się z twojego modelu laptopa. Polecam wujka Google.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
qrdziel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2017, 12:22   #935
norbi49
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.03.2017
Posty: 2
norbi49 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wielkie qrdziel problem wynikał z uefi
norbi49 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.03.2017, 19:27   #936
Marcinbar91
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.03.2017
Posty: 2
Marcinbar91 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
...
Można też sprawdzać, czy dany obraz ISO systemu Windows istnieje na dysku, ale tego nie robimy. Nie robimy ze względu na to, że nie wiemy jakie nazwy poszczególnych obrazów posiada dany użytkownik. Zazwyczaj każdy ma je nazwane "po swojemu".
...
Chodziło mi bardziej o obrazy innych programów takich jak Hiren's Boot czy Ultimate Boot CD lub np. w podmenu dla antywirusów, które niekoniecznie mogą występować na pendrivie. Zwykły użytkownik nawet jak wrzuci taki obraz to menu go nie znajdzie bo nie ustawi odpowiedniej nazwy. Sam próbowałem to zrobić instrukcja "if", ale coś nie bardzo mi to wychodziło.

Ostatnio zmieniany przez Marcinbar91 : 30.03.2017 o godz. 19:33
Marcinbar91 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2017, 10:29   #937
piotrek91512
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.05.2017
Posty: 2
piotrek91512 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Mam komputer z płytą główną Asrock K7S8X jak uruchomić multi bootowalnego pendriva na tej płycie . Próbowałem plop boot manager, bootuje z usb ale nie da się uruchomić żadnego programu ani instalacji Windowsa. Próbowałem z menu easy2boot, cdrinfo, oraz czystym grub. Za każdym wyświetla komunikat że plop zabezpiecza przed zapisem .
piotrek91512 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2017, 10:35   #938
badboy23
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.10.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 118
badboy23 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam, jak stoi sprawa z uefi, ruszyło się coś?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
badboy23 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.06.2017, 11:26   #939
piotrek91512
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.05.2017
Posty: 2
piotrek91512 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyta nie obsługuje uefi
piotrek91512 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2017, 15:02   #940
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry Problem z wieloma Windowsami i Linuxami

Witam, mam pytanie odnośnie struktury katalogów. Mam kilka wersji Windowsów w osobnych plikach *.iso - jak je dodać do menu? Po wrzuceniu kilku plików do katalogu 'windows7' albo 'windows8' nie działają mi wersji 32bit - pisze, że nie ma takich plików i żeby poprawić to w pliku conf.cfg. Oczywiście pliki iso są w tych katalogach i są podpisane w conf.cfg. Myślałem o stworzeniu innych folderów (i każdy plik wrzucić w osobny folder), ale nie wiem gdzie precyzuje się ich nazwy.

Druga sprawa - ściągnąłem kilka dystrybucji linuxa, nazwy pokrywają się z tymi w pliku 'menu-linux.lst, a mimo to pisze 'file not found'. I tak przy każdym linuxie (dołączam screen).

Czy spotkał się ktoś z Was z takimi problemami ?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-mint.jpg  
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2017, 15:20   #941
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
badboy23:

Pomysły są, ale kompletnie brak czasu na ich realizację i testy.

pqi:

1. Czy korzystając z opcji automatycznej instalacji systemów Windows nie działają wersje 32-bitowe, a 64-bitowe działają?
2. W tym przypadku jeżeli korzystasz z opcji "z zapisem zmian użytkownika" wymagane jest utworzenie wirtualnej partycji w postaci pliku. Jak to zrobić? Opisane jest to tutaj
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2017, 15:42   #942
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Misiek4:
1. Tak, wrzucając w 'auto-iso' leci wszystko z marszu, nie ma żadnego problemu.
2. Nie robiłem tej partycji - w takim razie muszę sprawdzić. Czy dane zostaną utracone z pena?

Dzięki za szybką odpowiedź.
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.06.2017, 15:51   #943
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
1. To gdzie jest problem, bo nie bardzo rozumiem?
2. Jak to zrobisz zgodnie z opisem, to nie zostaną. Ale jak to mówią: zawsze trzeba mieć kopię zapasową.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2017, 09:01   #944
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problemem jest to, że chciałem sobie posegregować windowsy, ale z drugiej strony nie zauważyłem, że autoiso działa też niekoniecznie w katalogu 'auto-iso', tylko w wypadku Windowsów też foldery z nazwami systemów.
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2017, 14:16   #945
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Misiek4: a wiesz co może być powodem tego, że po wrzuceniu *.iso z windows 8.1 wersje core, professional, enterprise 3in1 - widzi mi tylko professional. Na laptopie oryginalnie jest windows 7 home premium. Czy sterowniki fira mają coś do tego ?
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bootowalny pendrive, instalacja, instalacja windows z iso, iso, menu, menu na pendrive, menu na usb, pendrive, samouruchamialne usb, usb, windows 10, windows 8, windows 8 na usb, windows xp z usb, windows7

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Windows USB/DVD Tool - co zrobić kiedy drań odmawia rozpakowania obrazu na USB Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 03.06.2012 23:52
Windows i Linux na jednym pendrive Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 9 09.05.2012 21:43
Nagrywanie pliku iso na DVD w Nero salo5 Dane 2 06.12.2006 18:00
Autorun na pendrive danielski12 Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB 19 20.10.2006 08:14
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 15.05.2003 00:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.