Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 3, średnio 5.00. Tryby wyświetlania
Stary 30.06.2017, 15:12   #946
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wrzuciłbym wszystkie wersje osobno, ale już 32GB mam zapachane. Natomiast ta wersja ważny nieco ponad 3GB i ma wszystko, ale podczas wyboru pokazuje mi tylko Professional.
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.07.2017, 21:34   #947
M4K
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.06.2017
Posty: 4
M4K w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy jest już jakieś konkretne rozwiązanie problemu z instalacją systemu Windows 7 z poziomu menu gruba ? W czasie instalacji wyskakuje mi błąd o braku sterownika CD/DVD. Obraz wypalony na płycie, instaluje się poprawnie. Może jest to problem w skrypcie uruchamiającym instalacje ? Będę wdzięczny za pomoc przy wyeliminowaniu tego błędu. Sprawdzałem na 3 laptopach i na stacjonarnym, wszędzie ten sam błąd. Próbowałem wrzucić .iso do katalogu Auto-ISO, ale instalacja nie uruchamia się. Z góry wielkie dzięki.

Ostatnio zmieniany przez M4K : 03.07.2017 o godz. 21:37
M4K jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2017, 08:37   #948
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
pqi: Sterowniki fira nie mają nic do tego. Nie jestem pewien (bo nie sprawdzałem), ale być może kwestią jest numer seryjny podany w AutoUnattend.xml.

m4k: Tutaj jest opisane w jakich sytuacjach instalacja Windows 7 nie zadziała. Podpowiem: nie zadziała na portach USB 3.0 oraz z pendrajwów "widocznych" w systemie jako pamięć nieprzenośna. Są metody, aby obejść ten problem, ale wymagają one ingerencji w obraz ISO systemu Windows 7.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2017, 10:53   #949
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
pqi: Sterowniki fira nie mają nic do tego. Nie jestem pewien (bo nie sprawdzałem), ale być może kwestią jest numer seryjny podany w AutoUnattend.xml.
Możesz mieć rację. Edytowałem klucze, ale niektóre w ogóle nie widzą obrazu, inne tylko professional.

Plik edytowałem w folderze
"FiraDisk", a plik w głównym folderze na pendrive - też "AutoUnattend.xml" za co odpowiada? tam widzę jest jeszcze inny klucz.

Co zatem zrobić, aby zobaczył wszystkie wersje, nie tylko pro?
Dopisanie kilku kluczy powoduje, że instalator się gubi i w ogóle nie przechodzi dalej.
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2017, 14:22   #950
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Znaleźć klucz, który pozwala na aktywację wszystkich trzech systemów. Wydaje mi się, że takie nie istnieją. Można też spróbować dorobić opcję wyboru klucza podczas instalacji. Ale to wymaga testów (czyli czasu, którego ostatnio brak).
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2017, 14:51   #951
pqi
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 28.06.2017
Posty: 7
pqi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
Znaleźć klucz, który pozwala na aktywację wszystkich trzech systemów. Wydaje mi się, że takie nie istnieją. Można też spróbować dorobić opcję wyboru klucza podczas instalacji. Ale to wymaga testów (czyli czasu, którego ostatnio brak).
Dokładnie, klucz uniwersalny nie istnieje, jest przypisany do konkretnej wersji.
Mówisz, że można dorobić opcję wyboru klucza podczas instalacji - czy możesz mnie nakierować? Spróbuję to wykonać.
pqi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.07.2017, 08:08   #952
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
W chyba najlepszym na rynku pakiecie Easy2Boot jest to idealnie rozwiązane. Klucze leżą w osobnych plikach i podczas instalacji wybierasz ten, który jest Ci potrzebny.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2017, 21:57   #953
miastek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 13.08.2017
Posty: 2
miastek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, od jakiegoś czasu szukam złotego środka na przygotowanie pendriva serwisowego z narzędziami i instalacjami systemów od Win 7 do Win10, narzędzia to live Win8.1 np. Gandalf's , lub DLCD + do tego Linux Live.
Rozwiązanie w temacie wydaje się idealne, ale brakuje mi jednej dosłownie opcji, mianowicie jak przygotować pendriva abym miał możliwość uruchamiania go z poziomu zarówno z poziomu Biosu i UEFI ?
Dziękuję za pomoc.
miastek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.08.2017, 23:33   #954
qrdziel
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Lokalizacja: London
Posty: 50
qrdziel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sformatować pod gpt, ale wtedy nie uruchomisz pod zwykłym biosem. Złotym środkiem są dwa pendrive.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
qrdziel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.08.2017, 09:47   #955
miastek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 13.08.2017
Posty: 2
miastek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Istnieje możliwość przygotowania pendriva aby go odpalać z poziomu Biosu i Uefi, jest coś takiego jak dlcboot.com ale znowu zintegrowanie instalek Win 7/8 i 10 jest problemem.
miastek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2017, 15:13   #956
Robert de Clair
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2003
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 20
Robert de Clair zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam

W menu 2.16 pojawil sie (lub po prostu pozostał) problem z obrazem win 10 creators fall pobranym z m$ przez mediacreationtool (MKT)
Win7 na tym samym penie instaluje się tak jak przystało.

To ja coś zepsułem, czy dla tego obrazu trzeba innej metody/edycji któregoś pliku?
Wcześniejsza wersja win 10 creators działała mi z menu 2.13, więc po wcisnieciu tam nowego iso myslalem ze to problem z lapkiem, (np nietypowy kontroler usb) odpuściłem, i zainstalowałem ten os z pena przygotowanego przez MKT.
Dzisiaj jednak próbowałem zainstalować 10 creators fall na starszej maszynie i efekt ten sam.
Potem pobralem 2.16 i nie ma zmiany. Pobieram jeszcze starsza wersje windows, bo jak gamon po pobraniu nowej starą usunąłem. Instalacja kończy się niedomkniętym powershelem i informacją zdaje się o braku obrazu. Po przeskipowaniu shell sie zamyka i instalator dalej dziala no ale nie widzi napedu zródłowego/prosi o podanie sterownika.

Wpis postaram się przeedytować jak będę coś więcej wiedział.
__________________
Bądź sobą, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi

Ostatnio zmieniany przez Robert de Clair : 09.11.2017 o godz. 16:23
Robert de Clair jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.11.2017, 16:32   #957
Robert de Clair
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2003
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 20
Robert de Clair zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Marcinbar91 Podgląd Wiadomości
Chodziło mi bardziej o obrazy innych programów takich jak Hiren's Boot czy Ultimate Boot CD lub np. w podmenu dla antywirusów, które niekoniecznie mogą występować na pendrivie. Zwykły użytkownik nawet jak wrzuci taki obraz to menu go nie znajdzie bo nie ustawi odpowiedniej nazwy. Sam próbowałem to zrobić instrukcja "if", ale coś nie bardzo mi to wychodziło.
wiem, przepraszam, spóźnione.

Dotyczy wersji 2.13 (w 2.16 jeszcze nie sprawdzałem)

Hirensy 10.1 i 15.2 działają mi w auto iso
DLCD 2014 3.0 i 2017 3.4 również
Podobnie ubuntu, trinity, clonezilla, ampe, live ophcrack (tutaj trzeba recznie sciezke do tablic po zbootowaniu dac ale to sie zdarza takze po uzyciu CD)
__________________
Bądź sobą, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi
Robert de Clair jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.11.2017, 16:17   #958
Robert de Clair
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2003
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 20
Robert de Clair zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
reWitam: głupio tak pisać trzy posty pod sobą, ale nie mam możliwości edycji. Problem z creators fall wynikał z nazwy obrazu.

Podsumowując - wszystko gra.
Jeśli ktoś z osób mających pieczę mógłby wkleić to sprostowanie jako edycję wypowiedzi 2 posty wyżej, byłbym zobowiązany.
__________________
Bądź sobą, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi
Robert de Clair jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2017, 05:36   #959
JaroFon
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.11.2017
Posty: 3
JaroFon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Od niedawna korzystam z menu_pendrive-cdrinfo_pl_2.16 przede wszystkim do instalacji systemów Windows. Mam pytanie związane z tym MENU. Oczywiście wszystko działa mi poprawnie, system się instaluje z obrazu ISO, ale nie wiem czy można jakoś rozwiązać mój problem. Podczas instalacji systemu komputer musi się restartować. Problem w tym że po restarcie zawsze uruchamia się MENU z PenDrive. Czy mogę podczas instalacji systemu zrezygnować z uruchamiania MENU z PenDrive aby instalacja systemu postępowała dalej? Na chwilę obecną aby przejść do dalszej instalacji muszę wyjąć PenDriwe z USB. Czy jest opcja żeby podczas uruchamiania komputera można było wybrać czy chcę uruchomić MENU z PenDrive czy nie?
JaroFon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.11.2017, 08:23   #960
Robert de Clair
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.08.2003
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 20
Robert de Clair zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli Twój BIOS pozwala na tymczasowe wybranie urządzenia bootującego, to:
1 ustaw w biosie HDD/SSD jako pierwsze urządzenie
2 podczas bootu wcisnij przycisk odpowiadający za wybór tymczasowego urządzenia np ESC, F8, F10, F12 w zależności od tego jak fantazja poniosła producenta płyty. I wybierz pendrive z instalką systemu.
3 po pierwszym przeladowaniu zgodnie z ustawieniami BIOS komputer powinien odpalić się z HDD

Jeśli Twój bios NIE ma bootowania tymczasowego
1 wejdz do biosu i ustaw pendrive jako pierwze urzadzenie bootujace
2 po instalacji systemu, pierwszym przeladowaniu wejdz do biosu i wybierz swój dysk jako urządzenie bootujące.

Jest jeszcze trzecia sytuacja, kiedy BIOS widzi pendrive jako dysk, i jest w nim ustawiona kolejność bootowania z dysków, wówczas po pierwszym przeładowaniu musisz ustawić by HDD był tym dyskiem głównym.

To nie jest tak, że włożony pendrive wymusza bootowanie się z niego, po prostu tak masz ustawione w biosie.

Pozdrawiam
__________________
Bądź sobą, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi
Robert de Clair jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bootowalny pendrive, instalacja, instalacja windows z iso, iso, menu, menu na pendrive, menu na usb, pendrive, samouruchamialne usb, usb, windows 10, windows 8, windows 8 na usb, windows xp z usb, windows7

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Windows USB/DVD Tool - co zrobić kiedy drań odmawia rozpakowania obrazu na USB Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 03.06.2012 23:52
Windows i Linux na jednym pendrive Berion Komputery - oprogramowanie i sprzęt 9 09.05.2012 21:43
Nagrywanie pliku iso na DVD w Nero salo5 Dane 2 06.12.2006 18:00
Autorun na pendrive danielski12 Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB 19 20.10.2006 08:14
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 15.05.2003 00:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.