Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.12.2018, 00:10   #31
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale ta warstwa jest twarda jak diabeli. Nie porysujesz, chyba że cyrklem. Zresztą, ja nawet nie rozumiem w ogóle problemu rysowania płyt, wystarczy szanować... I tam gdzie na CD czy DVD można zrobić "mikrorysy" tak na BD już nie.
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.12.2018, 08:53   #32
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
moze i twarda ale nie znasz mozliwosci ludzi a 0.1mm vs 0.6mm wypada lepiej
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2018, 11:39   #33
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wobec powyższego, nie wypada.
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2018, 16:58   #34
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
co do modowania zawartosci eeprom nie tylko sie rozchodzi o zmiane regionu ale mase innych bonusow
Zgrywanie gier z PS3 wybił mi z głowy ten co wszystko psuje. (bodajże Master)
Gier na X nie mam, ani nie będę wypalał.
Nagrywarka będzie nowa, czyli na gwarancji, więc raczej nic poza wgraniem nowszego FW nie wchodzi w grę.
Dużo znasz tych dodatkowych "bonusów"?

---------------------------------------------------------------------------

Co do trwałości, bo trochę zgłupiałem.

BD ciężko porysować bo ma najtwardszą powierzchnię, ale jak się porysuje to będzie ****nia (tylko 0.1mm do danych).
Jak to wygląda wtedy z regeneracją?
Jest ona możliwa, ponieważ są chyba maszyny które usuwają również rysy z BD.
Do tego BD są nośnikiem nieorganicznym więc dane na nim nie wyparują?

Płyty DVD się rysują, ale są trwałe?
DVD nawet jak się się zarysuje to ma jeszcze sporo miejsca (do 0.6mm) do danych?

Na razie jak jeszcze jakiś czas temu kupowałem gry używane na PS2 i PS3,
to te na PS2 (DVD) były albo porysowane albo zregenerowane (białe "coś" niedaleko dziurki) (nie to nie to)

Płyty z PS3 na razie nie widziałem w złym stanie.

Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
PS: Potwierdzam, ImgBurn działa na Linuksie. Tam go sam używam bo Brasero i K3B to szajs.
Działa poprzez WINE, czy natywnie?
Też mi nie leży Brasero i K3B.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:

Ostatnio zmieniany przez Jolek : 18.12.2018 o godz. 17:43
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2018, 20:18   #35
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Bonusow jest sporo , poczynajac od regionu poprzez klucze i automatyczne wypluwanie ich oraz zmiany predkosci wymuszanie jej oraz dodawanie sobie nosnikow oraz wymuszanie overburningu to tak co mi przychodzi na szybko , co do wytrzymalosci w zasadzie ciezko powiedziec ale rysujac plyty 0.1mm vs 0.6mm odpowiedz sobie sam co z tego ze jest troche "twardsza" powloka, przejedziesz po podlodze na ktorej trafisz pare ziarenek piasku i te 0.1mm nie wyglada tak fantastycznie do polerowania, pomijam juz "twardosc" tej powloki
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2018, 12:04   #36
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@Jolek
Nie rysuj i nie będziesz musiał regenerować. Mnie się jeszcze nie zdarzyło w życiu nieumyślnie zniszczyć żadnej płyty.

Jeśli nic nie zniszczy dziurek (grzyby/bakterie), ani sam mechanicznie nie zabijesz nośnika (głębokie rysy od "strony czytającej" lub uszkodzenia górnej warstwy) to dane nie ulegną uszkodzeniu przez bardzo długie lata (ponoć dziesięciolecia). Ale to się tyczy wyłącznie BD-R HTL, uważaj żebyś nie pomylił z BD-R LTH. Co do CD i DVD to wszystkie jednokrotnego zapisu są organiczne za wyjątkiem DVD+M ("DVD M-Disc", w przeciwieństwie do "BD M-Disc", które to są BD-R HTL to jest zupełnie inna technologia). Dodatkowym plusem jest także ochrona górnej warstwy.

Z płytami wielokrotnego zapisu nie mam zbyt wielu doświadczeń, oprócz negatywnych. To jest, nie mogę potwierdzić trwałości bo używałem je wielokrotnie zapisując (DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM, BD-RE) i wszystkie po góra kilkunastu razach umierały (poza DVD-RAM).

Cytat:
były albo porysowane albo zregenerowane (białe "coś" niedaleko dziurki) (nie to nie to)
Nie rozumiem.

Cytat:
Działa poprzez WINE, czy natywnie?
To program dla Windows, więc nie może być natywny. Wine v1.6+.

Ostatnio zmieniany przez MajsterPopsuj : 19.12.2018 o godz. 12:06
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2018, 12:55   #37
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Rzeczywiście samemu rzadko zdarza się zniszczyć płytę. Mając na myśli osobę dorosłą dbającą o swoje rzeczy można przyjąć, iż takie przypadki są marginalne. Mi przytrafiało się to głównie w samochodzie, gdzie płyty nie mają odpowiednich warunków pracy i ochrony. Wrzucane do schowka rysują się, czasem nawet spadną i o coś poszorują. Dość szybko niszczy je też klimat w jakich są przechowywane, przestają działać i trzeba robić kopie jeśli jest to warte zachodu.

Co innego, gdy w domu są dzieci, które potrafią zniszczyć niemal wszystko. Nie każdą szafkę można zamknąć, ani schować rzeczy na wysokości. Płyta akurat zawsze interesuje młode pokolenie i wtedy łatwo może dojść do zniszczenia.

Jeśli chodzi o BD-R i barwnik nieorganiczny to sam nie wiem co o tym myśleć. Dość szybko przeszedłem na używanie chyba najdroższych na rynku płyt Panasonic, z którymi na razie nie mam problemu. Wcześniej nagrałem kilkanaście płyt FORTIS, niby w miarę dobrej jakości z barwnikiem nieorganicznym właśnie, żadne LTH. Niestety nie wytrzymały nawet roku, degradowały się w oczach i musiałem wszystko zgrywać i wypalać ponownie.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2018, 20:04   #38
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Dotarła do mnie nówka BDR-209EBK BOX. Co zwróciło moją uwagę, na pudełku jest dwukrotnie informacja o wsparciu tego modelu dla płyt QL. Jak już wiemy nie ma go

-p1.jpg
-p2.jpg
-p3.jpg
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2018, 20:38   #39
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Dotarła do mnie nówka BDR-209EBK BOX. Co zwróciło moją uwagę, na pudełku jest dwukrotnie informacja o wsparciu tego modelu dla płyt QL. Jak już wiemy nie ma go
To samo jest przy innych modelach Pioneer, np. slim BDXL, niby go wspierają, ale w tabeli wspieranych nośników QL jest pusto i tylko notka, że jeśli nie ma strategii, to nagrywarka nie nagra nośnika. Inne rodzaje nośników przy braku strategii zapisywane są z ograniczoną prędkością. Całe szczęście dla Pioneer'a, że BDXL QL nie jest dostępne masowo na rynku, bo można by oddawać sprzęt ze względu na niezgodność ze specyfikacją
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2018, 10:02   #40
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zobaczymy jak się Pioneer zachowa ... wie już o tej sytuacji .
Technicznie wszystkie konstrukcje BD-R XL są przygotowane do zapisu BD-R QL XL 128GB ..
Kwestia tylko dodania strategii zapisu w aktualizacji firmware dla Sony BD-R XL QL 128GB MID:SONYNQ1 bo na dziś to jedyny MID QL jaki jest na rynku ..

Opracowane są jeszcze konstrukcje BD-R XL QL 128GB MID: SONYNQ2 i TDKBLDROC ale nie wiadomo czy zobaczą światło dzienne


Strategie w firmware dla nie rozpoznanych nośników są tylko dla CD i DVD , DVD DL , DB , BD DL

-2018-12-20_10-54-16.png



Nie ma dla BD-R XL TL i QL i dla tego nie rozpoznaje czystych nośników

-2018-12-20_10-55-15.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2018, 11:40   #41
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Zobaczymy jak się Pioneer zachowa ... wie już o tej sytuacji .
Technicznie wszystkie konstrukcje BD-R XL są przygotowane do zapisu BD-R QL XL 128GB ..
Kwestia tylko dodania strategii zapisu w aktualizacji firmware dla Sony BD-R XL QL 128GB MID:SONYNQ1 bo na dziś to jedyny MID QL jaki jest na rynku ..
Dokładnie, zakładam że dodadzą strategię do wszystkich napędów mających w specyfikacji BD-R XL QL.

Ty znasz japoński ;-) czy Sony rekomenduje jakieś konkretne napędy do swojego nośnika?
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2018, 12:31   #42
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
Dokładnie, zakładam że dodadzą strategię do wszystkich napędów mających w specyfikacji BD-R XL QL.

Ty znasz japoński ;-) czy Sony rekomenduje jakieś konkretne napędy do swojego nośnika?
Jest tylko lakoniczna informacja że ... napędy muszą obsługiwać zapis tego nośnika.... .

Trudno powiedzieć jak się Pioneer dokładnie zachowa ... ale wątpię ....musiałby dodać strategie dla dawno wygaszonego wsparcia np. dla niektórych modeli BDR-206M XL \S06J XL \207M XL \S07J XL \ 208M XL \ S08\S08J XL


Zobacz że BDR-206M ma tylko obsługę z BDR-TL XL 100GB ..MID : TDKBLDRNC i
BD-RE XL 100GB MID: PANEC2


Nie dostał już aktualizacji do BD-R TL XL MID: VERBATIMk i MID: PANRC4 ani do BD-RE XL 100GB MID : SONYET2 ...



-2018-12-20_13-23-08.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2018, 20:25   #43
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Bonusow jest sporo , poczynajac od regionu poprzez klucze i automatyczne wypluwanie ich oraz zmiany predkosci wymuszanie jej oraz dodawanie sobie nosnikow oraz wymuszanie overburningu to tak co mi przychodzi na szybko
Może kiedyś sprawdzę. Ale wolałbym to zrobić po okresie gwarancyjnym.

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
co do wytrzymalosci w zasadzie ciezko powiedziec ale rysujac plyty 0.1mm vs 0.6mm odpowiedz sobie sam co z tego ze jest troche "twardsza" powloka, przejedziesz po podlodze na ktorej trafisz pare ziarenek piasku i te 0.1mm nie wyglada tak fantastycznie do polerowania, pomijam juz "twardosc" tej powloki
No dobra to są uszkodzenia mechaniczne, jest jeszcze wytrzymałość.
Czyli np. jak 10 lat temu wypaliłem jakąś płytę to czy jest duże prawdopodobieństwo
że uda mi się ją odczytać?
Dlatego też napisałem o tym, co w tym "wyścigu" wypada najlepiej.

Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
@Jolek
Nie rysuj i nie będziesz musiał regenerować. Mnie się jeszcze nie zdarzyło w życiu nieumyślnie zniszczyć żadnej płyty.
Przecież nie będę robił tego umyślnie.
Swoją drogą napisałem tylko jak to często wygląda z używkami na PS2 i PS3.

Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
Jeśli nic nie zniszczy dziurek (grzyby/bakterie), ani sam mechanicznie nie zabijesz nośnika (głębokie rysy od "strony czytającej" lub uszkodzenia górnej warstwy) to dane nie ulegną uszkodzeniu przez bardzo długie lata (ponoć dziesięciolecia). Ale to się tyczy wyłącznie BD-R HTL, uważaj żebyś nie pomylił z BD-R LTH. Co do CD i DVD to wszystkie jednokrotnego zapisu są organiczne za wyjątkiem DVD+M ("DVD M-Disc", w przeciwieństwie do "BD M-Disc", które to są BD-R HTL to jest zupełnie inna technologia). Dodatkowym plusem jest także ochrona górnej warstwy.
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Jeśli chodzi o BD-R i barwnik nieorganiczny to sam nie wiem co o tym myśleć. Dość szybko przeszedłem na używanie chyba najdroższych na rynku płyt Panasonic, z którymi na razie nie mam problemu. Wcześniej nagrałem kilkanaście płyt FORTIS, niby w miarę dobrej jakości z barwnikiem nieorganicznym właśnie, żadne LTH. Niestety nie wytrzymały nawet roku, degradowały się w oczach i musiałem wszystko zgrywać i wypalać ponownie.
Będę potrzebował trochę czasu na przetworzenie tego.
Aczkolwiek dzięki, za te informacje.

Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
Z płytami wielokrotnego zapisu nie mam zbyt wielu doświadczeń, oprócz negatywnych. To jest, nie mogę potwierdzić trwałości bo używałem je wielokrotnie zapisując (DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM, BD-RE) i wszystkie po góra kilkunastu razach umierały (poza DVD-RAM).
Też miałem ten problem, nawet pełne formatowanie nie pomagało.
Próbowałem tylko DVD-RW, DVD+RW).

Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
Nie rozumiem.
Nie wiem czy kiedykolwiek oddawałeś płytę do regeneracji?!
Ale jak ona wraca z powrotem to ma wokół dziurki, jakąś pozostałość.
Nie wiem czy jest to chłodziwo, czy coś co pomaga w polerowaniu, ale jest to widoczne.
Z mojego kartofla zdjęcia wychodzą nieostre, ale... mniej więcej będzie wiadomo o co chodzi:


Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
To program dla Windows, więc nie może być natywny. Wine v1.6+.
Jak będę miał czas to sprawdzę na Wine 3.0.4.

Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Dotarła do mnie nówka BDR-209EBK BOX. Co zwróciło moją uwagę, na pudełku jest dwukrotnie informacja o wsparciu tego modelu dla płyt QL. Jak już wiemy nie ma go
Cytat:
Napisany przez zenonz Podgląd Wiadomości
To samo jest przy innych modelach Pioneer, np. slim BDXL, niby go wspierają, ale w tabeli wspieranych nośników QL jest pusto i tylko notka, że jeśli nie ma strategii, to nagrywarka nie nagra nośnika. Inne rodzaje nośników przy braku strategii zapisywane są z ograniczoną prędkością. Całe szczęście dla Pioneer'a, że BDXL QL nie jest dostępne masowo na rynku, bo można by oddawać sprzęt ze względu na niezgodność ze specyfikacją
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Jest tylko lakoniczna informacja że ... napędy muszą obsługiwać zapis tego nośnika.... .
Czyli powinna być
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:

Ostatnio zmieniany przez Jolek : 20.12.2018 o godz. 22:45 Powód: dodano "zdjęcie"
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2019, 22:49   #44
Stager
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.01.2019
Posty: 15
Stager zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
PS: Potwierdzam, ImgBurn działa na Linuksie. Tam go sam używam bo Brasero i K3B to szajs.
Brasero może tak ale K3B to bardzo fajny program do nagrywania. Bardzo często go używam do cd i DVD.
ImgBurn mi nie działa najnowsza wersja pod Mina 18
Jest jeszcze stary burrrn. Tez działa przez Winie.

A co do rozpoznawania napędów w linux minut 18 nie ma problemów poza plextor px 712 którego system raz widzi raz nie i potrafi przerywac wypalanie...

Ostatnio zmieniany przez Jolek : 04.01.2019 o godz. 07:44 Powód: dodano "link" do cytatu
Stager jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2019, 07:53   #45
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Stager Podgląd Wiadomości
Brasero może tak ale K3B to bardzo fajny program do nagrywania. Bardzo często go używam do cd i DVD.
ImgBurn mi nie działa najnowsza wersja pod Mina 18
Jest jeszcze stary burrrn. Tez działa przez Winie.
Dzięki

Cytat:
Napisany przez Stager Podgląd Wiadomości
A co do rozpoznawania napędów w linux minut 18 nie ma problemów poza plextor px 712 którego system raz widzi raz nie i potrafi przerywac wypalanie...
Mi nie chodzi o rozpoznawanie napędów przez system, tylko przez konkretny program.
Nero Linux 4.0.0.0b widział napędy do LM 17-17.3, przynajmniej u mnie.
Od 18 jest\mam problem.
Bardzo lubię (teraz to chyba lubiłem) ten program bo jest dla mnie w miarę prosty i czytelny bez zbędnych bajerów.

A ten Plextor PX-712A to nawet na najnowszym FW ma problemy z LM 18?
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 11:30
Nagrywarka na USB, Benq 1650, Problem luk-a-sz Napędy optyczne DVD 15 31.03.2006 13:20
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20
teac czy liteon? nagrywarka na dluzej marx Napędy optyczne CD 22 03.01.2003 08:00


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.