Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Nośniki optyczne

Nośniki optyczne Testy nośników CD/DVD/Blu-ray/HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2022, 23:14   #31
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
...
PS. Wiecie że w zeszłym roku zamknęli portal "Nasza Klasa"?
Raczej znaczna większość wie... mała strata. Mniej się patologii z domu wylewa (przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale sami wiecie jak co niektórzy [-które] mają.

"Och... usunę i wrzucę jeszcze raz tę samą sweetfocię bo za mało "lajków"
prawdziwa strata to zamknięcie digart.pl
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.05.2022, 13:24   #32
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Część osób dowiedziała się po fakcie. O tym digiart.pl akurat nie słyszałem, ale z tego co teraz patrzę,zarówno digiart jak i NK jak i hosting republika.pl w ostatnich latach życia należały do Onetu natomiast onet należy do jakiejś podejrzanej niemieckiej firmy Ringer Axe Springer. Widać od dawna kolaborowali z "ruskimi" przeciwko Polsce. Chyba będę muisał zrezygnować z poczty na Onecie
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2022, 21:59   #33
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Kto wie, to wie...



Przez to że kiedyś trochę pracowałem w czymś co przypominało odrobinę internetowe wydawnictwo, zawsze patrzę skąd jest wydawnictwo i co autor ma na (niejawnym) celu. Tutaj informacja jest tylko narzędziem, a nie celem samym w sobie...
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2022, 00:53   #34
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety to już jest sprawa związana z polityką. Tylko niech nikt nie myśli czasami że jestem zwolennikiem obeznego rządu bo nie jestem. Raz na nich zagłosowałem, zrobili swoje, 500+ wcale nie brałem, bo nie mam dzieci i czekam już od paru lat aż prezes wreszcie przejdzie na emeryturę :-) Onet niby jest za opozycją ale likwidacja NK innych stron czy absolutne wyłączenie możliwości komentowania artykułów na stronach Onetu bardzo źle o nich świadczy. Inne portale ograniczają się "tylko" do mniejszej lub większej cenzury (inna sprawa to wojna na Ukrainie, bo podobno zatrudniają trolli żeby siali zamęt, ale kto ich tam wie)

A wracając do archiwizacji nagrałem trochę płyt Bluray metodą z tego artykułu:

https://www.dobreprogramy.pl/@berion...ane,blog,63063

(Odtrzegam: metoda 3x bardziej czaso- i pracochłonna.)
Czy warto? Przekonam się za kilka lat. Oprócz tego mam kopię na zewn. hdd. oraz częściowo na pendrivie i nagranych 10 lat temu płytach DVD.
O dziwo nadal działają mimo że są jakiejś podłej firmy (może dlatego że odpowiednio przechowywane w ciemnej i suchej szafie?).

Ja dostrzegam następujące zalety nagrywania płyt o których nikt nie mówi:
1. Nagrywanie płyt uczy cierpliwości, wiadomo dlaczego :-)
2. Uczy też podejmowania nieodwołalnych decyzji (pomylisz się - zmarnujesz płytę, tracisz 1zł)
3. Nagrywanie płyt daje dodatkowy powód do... leniuchowania. Robisz sobie kawę włączasz nagrywanie, siadasz i pilnujesz komputera. Ktoś Ci mówi "weź się do roboty", Ty mówisz "właśnie pracuję. Nagrywam ważne dane na płytę i muszę dopilnować żeby się poprawnie nagrały.

Ostatnio zmieniany przez Klakier : 16.05.2022 o godz. 01:18
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.12.2022, 01:12   #35
PhiLiXer
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.09.2022
Posty: 8
PhiLiXer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A by to szlag trafił... Ja już zamówiłem Pioneera BDR-S09XLT i 25-pak Verbatimków, raczej do archiwizacji, a tu się okazuje, że lipa . Mimo wszystko spróbuję, i tak ta nagrywarka mi się przyda też do CD i DVD, bo ta w moim laptopie (DVD) to żal tchu na nią. Żaden verbatim nie podejdzie, tylko najtańsze Omegi i to nie zawsze nawet te chce wypalać. A te płyty to znowu nie był jakiś wielki wydatek... Dobrze, że więcej nie kupiłem. Chyba jednak zbuduję ten serwer NAS i walnę RAIDa na starych, dobrych HDDkach... A blurej na jakieś ważniejsze dane jako dodatkowa ochrona. Nigdy nie podobała mi się idea chmury.

Ostatnio zmieniany przez PhiLiXer : 04.12.2022 o godz. 01:17
PhiLiXer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2023, 00:52   #36
mich_kr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.06.2004
Posty: 11
mich_kr zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moja przygoda z wypalaniem blu ray jest krótka, bo dopiero jakieś półtora roku, ale mam już pewną obserwację - mało kto o tym wspomina, ale płyty blu ray są bardzo wrażliwe na wszelkie brudki, paprochy i odciski palców. Tzn. dużo bardziej wrażliwe niż dvd i cd. Wystarczy niewielki ślad od zwykłego dotknięcia palcem przed wypalaniem, żeby po wypaleniu w tym miejscu były problemy z odczytem danych, a potem po wyczyszczeniu tego miejsca widać gołym okiem ślad, że w tym miejscu płyta ma permanentnie inny kolor w kształcie pierwotnego śladu. Dlatego nauczyłem się już, że zawsze przed wypalaniem płytę dokładnie oglądam pod światło i w razie potrzeby czyszczę, żeby nie było najmniejszych zabrudzeń - zwykła szmatka lub nawet czysta koszula wystarczy. Jak ktoś nie zwraca na to uwagi to może bezwiednie skazywać swoją pracę na niepowodzenie.

Póki co wszystkie moje płyty są czytane bezbłędnie z wyjątkiem kilku najtańszych dwuwarstwowych od Ritek, gdzie najczęściej druga warstwa się wolniej odczytuje, a w jednym wypadku nie dała się odczytać. W przypadku lepszych Verbatimów takich problemów nie mam. No ale to na razie nowa kolekcja, więc trudno coś mi z tego wnioskować.

Z wypalaniem DVD miałem bardzo dobre doświadczenia, 99% płyt nawet po kilkunastu latach dała się odczytać, a okazjonalne problemy miałem tylko z najtańszymi nośnikami z dolnej półki, co zwykle wychodziło już przy weryfikacji. Może mi się trafiły dobre wypalarki, że mi to dużo lepiej działało niż innym, co mają złe doświadczenia z płytami?
mich_kr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
bluray, kilka, nowicjusza, przesiatka, pytań

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.