Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2005, 22:14   #1
Bobby B.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 6
Bobby B. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Kilka VCD na DVD-R z Menu

Witam!
Jestem pod wrażeniem storny i przydatnych na niej wskazówek, artykułów.
Nasunął mi się pomysł i nie wiem czy idzie go zrealizować. Jest stacjonarny odtwarzacz DVD. Na kompie mam rpzygotowane na twardym dyski filmy, kilka filmów w formacie VCD wcześniej przerobionych z DIVx'ów. Czy dałoby radę nagrać załużmy na przykład trzy różne filmy VCD na DVD-R i zrobić Manu, w którym można by było wybrać, który film chce się obejrzeć, tak by to działało na wspomnianym wcześniej odtwarzaczu DVD stacjonarnym? Proszę o ewentualne wskazówki jak to zorbić i co jest potrzebne (skąd wziąść programy do tego)?
Pozdrawiam.
Bobby B. jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.01.2005, 17:45   #2
Adam.Kar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 3
Adam.Kar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest taka możliwość i bardzo dobrze robi się to nero vision expres.Można tam dodać filmy oraz zrobić bardzo fajne menu. Ale są też inne programy w których można przygotować taki projekt a potem go nagrać.
Adam.Kar jest offline  
Stary 05.01.2005, 18:23   #3
Bobby B.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 6
Bobby B. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale czy rzeczywiście fizycznie taki projekt jest możliwy, wiesz to z doświadczenia?

Jeśli Nero sobie radzi, to ok, myślę, że tam jakos powkładam kilka filmów i dostosuje Menu. Tylko małe "ale"... Jak tworzyłem Menu do VCD płyty z filmem, to przy odtwarzaniu jej w komputerze, Menu się ładuje, a na stacjonarnym odtwarzaczu DVD ładuję się odrazu film z płyty. Jak sprawidź by Menu było widoczne w nim też? Jeśli stworzę to Menu na DVD-R i podczepię pod przyciski konkretne filmy, to jak załaduje płytke, wówczas może okazać sie, iż Menu będzie nie widoczne i załaduje jakiś pierwszy film z brzegu albo w ogóle zgłupieje:-) Jak to zrobić by wszystko działało jak trzeba?
Bobby B. jest offline  
Stary 06.01.2005, 14:15   #4
szoszon
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika szoszon
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 20
szoszon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
vcd na dvd

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/ tu jest wszystko opisane program mogesz zassac z http://soft-best.net/search.php
szoszon jest offline  
Stary 06.01.2005, 21:52   #5
Bobby B.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 6
Bobby B. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, dzięki... dużo mi to rozjaśniło, w Weekend powinienem to przećwiczyć, choć nie kumam jeszcze do końca jak to jest z tymi ścieżkami i ty podobnymi by dać oddzielne filmy..., jakby co to zapytam.

Mam jeszcze jeden problem. Ściągnąłem film w forcmacie VCD. Sa to dwa obrazy, które po "zamontowaniu" są w postaci dwóch płyt VCD (czyli te różne katalogi...). Jest to film w języu angielskim, bez menu, bez napisów, bez tłumaczenia. Jak sadzę do programu, który wyżej został mi polecony, nie pasuje ten format - musiały by byc przynajmniej pliki z rozszeżeniem mpg. Czy istnieje możliwosć by to jakoś przerobić do postacji z rozszeżeniem rozpoznawalnym w tym programie? No i drugie pytanie, jak zrobić by film miał tłumaczenie? Istnieje możliwosć by dokoptowac napisy polskie jakoś w to? Gdybym miał ten film w plikach mpg, to pewnie bym sobie poradzil, byłaby to kwestia znalezienia odpowiednich napisów, ale w takiej sytuacji jestem bezradny.
Bobby B. jest offline  
Stary 07.01.2005, 11:56   #6
szoszon
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika szoszon
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 20
szoszon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
vcd---napisy

http://www.cdrinfo.pl/vcd/video/how2txt2vcd.php Wwszystko opisane
szoszon jest offline  
Stary 07.01.2005, 12:01   #7
szoszon
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika szoszon
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 20
szoszon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wyciaganie pliku MPEG

***8226; [22-10-04] Tworzenie pliku mpg z płyty (S)VCD / z plików obrazu bin i cue




Pewnie każdy z nas miał kiedyś do czynienia z materiałem (S)VCD prezentowanym przez plik obrazu bin oraz plik pomocniczy cue. Za pomocą tych plików możliwe jest "wypalenie" materiału (S)VCD na płycie CD. Czasem jednak możemy dla różnych celów (np. authoring) potrzebować pliku video w formacie mpg. Możliwe jest zatem uzyskanie takiego pliku, kiedy tylko dysponujemy plikami bin oraz cue. Możliwe jest też uzyskanie pliku mpg bezpośrednio z płyty, na której nagramy jest już materiał (S)VCD. Oba procesy (pozyskiwanie pliku mpg z plików obrazu oraz pozyskiwanie mpg z płyty (S)VCD) przedstawię na przykładzie pracy z programem IsoBuster.
IsoBuster (pobierz program. IsoBuster)
Po odpaleniu programu mamy możliwość wyboru języka, w jakim komunikować się z nami będzie ta aplikacja. Klikamy Options, a następnie Language, jak na rysunku poniżej i wybieramy nasz ojczysty język.

Zgrywanie materiału mpg z płyty (S)VCD.
Po włożeniu płyty do stacji CD/DVD program automatycznie odczyta materiał.
1 - rozwijamy gałąź ISO
2 - klikamy na folder MPEG2 (lub MPEGAV w przypadku VCD)
3 - klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku (lub zaznaczamy wszystkie pliki, jeśli jest ich więcej) z rozszerzeniem MPG (lub z rozszerzeniem DAT dla VCD)
4 - z rozwiniętego menu wybieramy opcję, jak na obrazku poniżej

Po wybraniu powyższej opcji program zapyta nas gdzie chcemy umieścić nasz plik mpg (klikamy Zapisz), a wtedy rozpocznie się ekstrakcja naszego pliku mpg. Proces będzie widoczny, jak na rysunku poniżej.

Po kilkuminutowym kopiowaniu otrzymamy w wybranym miejscu docelowym gotowy plik mpg.


Tworzenie materiału mpg na podstawie plików obrazu bin oraz plików pomocniczych cue.
Po odpaleniu programu klikamy na ikonkę oznaczoną na poniższym zrzucie numerem 1.
< P>>
Pojawi nam się nowe okno, w którym:
1 - Wybieramy plik pomocniczy cue.
2 - Klikamy na Otwórz

Po tych czynnościach znowu jesteśmy w głównym panelu. Teraz postępujemy, jak poniżej:
1 - rozwijamy gałąź ISO
2 - klikamy na folder MPEG2 (lub MPEGAV w przypadku VCD)
3 - klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku (lub zaznaczamy wszystkie pliki, jeśli jest ich więcej) z rozszerzeniem MPG (lub z rozszerzeniem DAT dla VCD)
4 - z rozwiniętego menu wybieramy opcję, jak na obrazku poniżej

Po uaktywnieniu opcji w pkt 4 podajemy programowi miejsce do zapisu naszego pliku mpg, klikając Zapisz. Zobaczymy wtedy postęp tworzenia pliku mpg, jak na poniższym zrzucie.

A na koniec otrzymamy gotowy plik mpg powstały z plików obrazu bin i cue.



przygotował: Prozac





Prawa autorskie &copy; www.divx.howto.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
szoszon jest offline  
Stary 07.01.2005, 12:12   #8
szoszon
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika szoszon
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 20
szoszon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
obrazki do tekstu

http://www.divx.howto.pl/modules.php...owpage&pid=141 inne tematy zwiazane z VCD http://www.divx.howto.pl/modules.php...egories&cid=13
szoszon jest offline  
Stary 09.01.2005, 21:42   #9
Bobby B.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 6
Bobby B. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Super, dziękuję za te wskazówki, z których się wiele nauczyłem i sobie z tym poradziłem.

Napotkałem jednak po drodze na pewien problem... Niekiedy jak konwertuję film z AVI na VCD za pomocą programu TMPGEnc, to tworzy się MPG bez dźwięku i zatrzymuje się na ostatniej scenie, a czas leci dalej. Podczas tworzenia właśnie tak to wyglada, że dochodzi obraz do końca, on konwertuje jeszcze jakiś czas i wyskakuje jakiś błąd na około 39%. Sa filmy, które idealnie się konwertują i dźwięk jest też, a tu taki ZONK. Od czego to zależy i jak sobie z tym poradzić?
Bobby B. jest offline  
Stary 09.01.2005, 22:25   #10
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@szoszon
tu jest wszystko opisane program mogesz zassac z http://soft-best.net/search.php[/QUOTE]

Za tego linka to możesz dostać
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 10.01.2005, 07:20   #11
Bobby B.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 6
Bobby B. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No dobra, ale co ktoś mi poradzi odnośnie mojego poprzedniego posta?
Bobby B. jest offline  
Stary 10.01.2005, 14:16   #12
szoszon
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika szoszon
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 20
szoszon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tmpgn bez dzwieku

aby uzyskac dzwiek musisz uzyc VirtualDub----nalezy film wczytac do Virt uruchom program--file---open video wybierz film program go sprawdzi moze pojawic sie komunikat nacisnij ok --wejdz jeszcze raz do file--Save WAW nacisnij i zacznie ci sie zapisywac sciezka dzwiekowa ---wskaz gdzie ma sie zapisac--potem wczytujesz film w TMPG i osobno dzwiek i napewno dziala-------a ztad program zassij http://divx.pl/download.php?id=003001
szoszon jest offline  
Stary 16.01.2005, 23:00   #13
Bobby B.
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 6
Bobby B. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok...

Czy istnieje możliwość jakoś automatycznego dopasowania napisów? Mam pewną wersje filmu i naisów, ale nie pasuja do siebie. Czy jest możliwość by przekonwertować te napisy do tej wersji filmu co mam?
Bobby B. jest offline  
Stary 16.01.2005, 23:20   #14
zYxMa
[Member of Mayday]
 
Avatar użytkownika zYxMa
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Lokalizacja: EU
Posty: 627
zYxMa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepiej skombinuj sobie filmy z lektorem teraz chyba wszystkie nowe filmy na DVD są robione z polskim lektorem. A co do zrobienia fajnego Menu to polecam Ci Ulead DVD Movie Factory
zYxMa jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.