Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.03.2005, 13:50   #466
Michal
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.12.2004
Posty: 78
Michal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VANTWG - tu nie chodzi o płyty, ale o napędy Że co trzecia, piąta sztuka ( loteria ) np. 4163B nie będzie czytała dvd-rw.
Ale o czym my tu gadamy...Przecież kolega pietia04 napisałem że zmienił płytki i wszystko ok, tak więc zamykamy wątek
Michal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.03.2005, 14:54   #467
Lopik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2005
Posty: 4
Lopik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tylko u mnie nie jest ok, na 4 kupione plytki dwie mialy ten problem, i to nie byl problem plytek bo inne napedy nie mialy problemów. Dziwne jest natomiast to ze nagrywarka 4163 mogla nagrac plytke, plytka była czytana przez wszystko oprócz 4163. Jako palnik jest ok, ale jako czytnik do kitu. Nie polecam jej nikomu.
Lopik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.03.2005, 15:46   #468
AssAssin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.03.2005
Posty: 4
AssAssin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
JeZeli to bedzie off top to mnie o******cie >> ale powiedzcie jak najlepiej sprawdzic nagrywarke od razu po zakupie >zeby pozniej sie nie okazalo ze dziad jakis>> chodzi mi o glowne programy..
AssAssin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.03.2005, 16:04   #469
mariano b
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Posty: 42
mariano b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ooo. NIe zgodze sie i protestuje. Napęd czyta bardzo dobrze. Mam tą nagryware i nie mam z nią rzadnych problemów. Czyta wszystko co nagra i nawet czyta to co inne nie mogą.
mariano b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.03.2005, 16:29   #470
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli chodzi o korekcje to w tej chwili jeden z lepszych napedow - ten drugi to Benek

@Lopik
Jestes osamotniony ze swoimi problemami
Zmien plyty lub reklamuj naped - sprzedalem juz 17 i zadych zwrotow do tej pory 8 )
kataryniarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.03.2005, 20:30   #471
Lopik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2005
Posty: 4
Lopik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A naped mialem nowy z serwisu i nic sie nie zmienilo. (Leży tam juz od 3 miesiecy.)
Zreszta co mialo sie zmienić skoro ten sam autoryzowany serwis potwierdził moje spostrzerzenia, i potwierdził ze problem jest we wszystkich napedach 4163b. Dowiedzialem sie rownież od nich ze nie jestem jedyny ktory mial takie problemy. Proponuje jednak dla posiadaczy tego napedu sprawdzanie wypalonych plytek DVD+RW - bo pewnosci nie ma.
Lopik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2005, 20:47   #472
mariano b
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.03.2005
Posty: 42
mariano b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Jestes osamotniony ze swoimi problemami
Zgadzam sie. Mam DVD+RW Verbatima i Platinium. Kilkadziesiat razy nagrywane i chodza bez najmniejszycch problemów u mnie jak i u kumpla. Gdyby nie Wy czyli to forum pewnie bym kupil litka.. Jak dobrze że jesteście...
mariano b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2005, 23:53   #473
jaskier
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.03.2005
Posty: 1
jaskier w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z testem jakości dysku pod nero

mam problem jak w temacie...wczoraj kupiełem nagryware dvd lg gsa 4163 i kilka dysków różnych firm,by sie przekonac które są najlepsze do niej...no niestety nie moge tego zrobic,bo wywala mi cos takiego:

Błąd!!!

invalid command operation code (052000)

dzieje sie to zaraz po "rozpedzaniu napędu"

wie moze ktos co z tym fantem zrobic,bo ja juz trace cierpliwosc...probowałem z roznymi dyskami i wszędzie jest to samo,co ciekawe, zwykłe cd-r odpala bez problemu....
mam jeszcze w kompie zwykły sam dvd...ale na nim nawet nie mam mozliwosci wcisniecia :"początek",bo ten button jest niepodswietlony....

jakby ktos mógł mi popc to byłbym bardzo widzeczny...

ps.oczywiscie typ nośnika, id ,date i label wykrywa bez problemu,poprostu nie chce zacząc testu z powodu tego błędu...

pozdrawiam

Jaskier
jaskier jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.03.2005, 19:09   #474
Cooper
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Cooper
 
Data rejestracji: 28.06.2002
Posty: 21
Cooper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chciałem podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat DVD-RAM. Posiadam nagrywarkę LG GSA 4160B oraz płytkę DVD-RAM dwustronną Panasonic. Na jednej stronie (stona A) wypalałem dane z zainstalowanym InCD. Dane były wypalane pakietowo bez potrzeby formatowania jej. Drugą zaś stronę płyty (strona B) sformatowałem w czystym systemie (po formacie całego twardego dysku) do FAT32 bez zainstalowanego InCD ani żadnego programu do wypalania płyt. Formatowanie strony przebiegało długo około 30min ale za to istniała możliwość używania tej stony płyty (strona B) w systemie bez żadnych sterowników i możliwość wypalania na niej danych za pomocą drag&drop. Stronę płyty zaś wypalaną za pomocą InCD wcześniej (czyli strona A) można było tylko odczytać w "świeżym" systemie XP bez możliwości zapisu na niej danych. Morał z tego nasówa się taki, że lepiej jest poświęcić te 30min czasu na sformatownanie płyty do FAT32 aby móc bez problemów wypalać na niej dane w różnych systemach i bez insalacji sterowników. Dodam jeszcze że mając zainsalowane InCD nie ma możliwości sformatowania płyty DVD-RAM do FAT32 gdyż zawsze wtrynia się InCD ze swoim UDF. Aha i jeszcze tylko to że pojemność płyty jest taka sama w UDF i FAT32.

Pozdrawiam DVD-RAMowiczów
Cooper jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.03.2005, 19:16   #475
Cooper
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Cooper
 
Data rejestracji: 28.06.2002
Posty: 21
Cooper w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
I o jeszcze jednym zapomniałem dodać, że płytkę DVD-RAM sformatowaną do FAT32 można defragmentować zapisane na niej dane.
Cooper jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.03.2005, 23:07   #476
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Cooper
Chciałem podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat DVD-RAM. Posiadam nagrywarkę LG GSA 4160B oraz płytkę DVD-RAM dwustronną Panasonic. Na jednej stronie (stona A) wypalałem dane z zainstalowanym InCD. Dane były wypalane pakietowo bez potrzeby formatowania jej. Drugą zaś stronę płyty (strona B) sformatowałem w czystym systemie (po formacie całego twardego dysku) do FAT32 bez zainstalowanego InCD ani żadnego programu do wypalania płyt. Formatowanie strony przebiegało długo około 30min ale za to istniała możliwość używania tej stony płyty (strona B) w systemie bez żadnych sterowników i możliwość wypalania na niej danych za pomocą drag&drop. Stronę płyty zaś wypalaną za pomocą InCD wcześniej (czyli strona A) można było tylko odczytać w "świeżym" systemie XP bez możliwości zapisu na niej danych. Morał z tego nasówa się taki, że lepiej jest poświęcić te 30min czasu na sformatownanie płyty do FAT32 aby móc bez problemów wypalać na niej dane w różnych systemach i bez insalacji sterowników. Dodam jeszcze że mając zainsalowane InCD nie ma możliwości sformatowania płyty DVD-RAM do FAT32 gdyż zawsze wtrynia się InCD ze swoim UDF. Aha i jeszcze tylko to że pojemność płyty jest taka sama w UDF i FAT32.
Pozdrawiam DVD-RAMowiczów
Wszystko potwierdzam!

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 17:43   #477
inuq
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika inuq
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Posty: 6
inuq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nowy bios A104 do LG GSA-4163B

LG opublikowało program do automatycznej aktualizacji różnych napędów cd i dvd.
http://cdrinfo.com/Sections/News/Det...x?NewsId=13224
Dzieki niemu dowiedziałem się o nowym biosie A104 do nagrywarki LG GSA-4163B

Na dowód zrzuty z ekranu









Pozdrawiam , to mój pierwszy post
inuq jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 17:48   #478
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
witam
jakie sa zmiany w stosunku do a103 ??
czy na tym biosie sie jakos lepiej nagrywa czy cos ?? moze jakies wykresy czy cos ?
pozdrawiam
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 17:59   #479
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
http://www.lge.com/support/software_gcsc.jsp
na stronce producenta ani widu ani slycho o tym biosie....
ja narazie nie ryzukuje ...i zostaje na a103
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.04.2005, 18:29   #480
inuq
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika inuq
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Posty: 6
inuq w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
UWAGA ten program zbiera informacje o komputerze i przesyła je na serwery LG. Szybko, szybko i nie przeczytałem tego dokładnie . Jest to jak wół napisane http://cdrinfo.com/Sections/News/Det...x?NewsId=13224
Podczas instalacji też coś ostrzegało ale nie chciało mi sie tego czytać, mój błąd. Jeżeli cenicie prywatność to zastanówcie sie, czy chcecie wyrazić zgodę na szpiegowanie komputera. Ja już nigdy nie będę korzystał z tego programu

Ostatnio zmieniany przez inuq : 06.04.2005 o godz. 19:15
inuq jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
NEC ND3500\3520\3530\3540 A VIZZARD Napędy optyczne DVD 3165 01.02.2016 19:31
Informacje o bananach IceManSpy Propozycje, sugestie, błędy forum 27 14.07.2005 20:19
Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x oxygene Napędy optyczne CD 2 26.06.2005 17:53
Lg 48 16 48 -> Lg 52 24 52 rafi127 Napędy optyczne CD 1 05.03.2003 17:16
LG lub LG lub TEAC - czyli co mam kupic :-) choodyp Napędy optyczne CD 8 09.05.2002 16:05


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.