Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.02.2003, 21:04   #1
lukash2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2003
Posty: 2
lukash2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie bez przerw - PROSZE O POMOC

Wymieniam sie koncertami muzycznymi.

Kazdy utwor danego koncertu jest w formacie mp3. Chcac nagrac go bez jakichkolwiek przerw uzywam trybu DAO w najnowszej wersji programu Nero. teoretycznie juz po nagraniu do audio przerw nie slychac, ale jednak sa takie lekkie "stukniecia" miedzy utworami..
tak nagrany koncert nie ma prawa bytu..

kolega poradzil mi sciagniecie starszej wersji programu Easy CD Creator, podobno ten program pozwala na super plynne przechodznie miedzy utworami, bez jakichkolwiek stukniec. czy to prawda?

moze mial ktos z was podobny problem? jakie programy polecacie?

z gory bardzo serdecznie dziekuje za pomoc.

pozdrawiam,
lukash2
lukash2 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.02.2003, 21:21   #2
kepin
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika kepin
 
Data rejestracji: 26.10.2002
Posty: 101
kepin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak ci bardzo zalezy to mozesz w jakims programie do obrobki muzykipolaczyc wszystko w jednego łejwa i wypalic.
__________________
szarym człowiekiem jestem
kepin jest offline  
Stary 28.02.2003, 21:23   #3
lukash2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2003
Posty: 2
lukash2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
kepin napisa***322;(a)
Jak ci bardzo zalezy to mozesz w jakims programie do obrobki muzykipolaczyc wszystko w jednego łejwa i wypalic.
wlasnie nie moge, sprzet audio musi wyswietlac kazdy utwor z osobna.
a moze fuerio?

pozdrawiam,
lukash
lukash2 jest offline  
Stary 28.02.2003, 21:24   #4
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sprobuj nagrywac w Feurio, tam zrzeczywiscie mozesz przerwe zminimalizowac do praktycznie nieslyszalnej. To dobry soft do audio.Zreszta, jesli moge cos sugerowac, to wczesniej przerzucilbym mp3 do wava, np. EAcem, a potem dopiero nagrywal. Feurio jest do wziecia wraz polska nakladka ze strony cdrinfo, a drobiazg potrzeby do instalacji - jesli sam nie znajdziesz napisz -chyba bede ci mogl pomoc
bgn jest offline  
Stary 18.04.2003, 21:44   #5
jaszczur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 15
jaszczur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Mam mix w mp3. 21 utworków w zasadzie bez przerw.Ale niestety stosując sie do opisanych metod, aby uzyc programu Fuerio by wyelimnować przerwy pomiędzy nagraniami. Niestety mam taki dziwny trzask pomiędzy utworami. czy ktos wie jak sie go pozbyć?
jaszczur jest offline  
Stary 18.04.2003, 22:31   #6
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Nagrywanie bez przerw - PROSZE O POMOC

Cytat:
lukash2 napisa***322;(a)
Wymieniam sie koncertami muzycznymi.

Kazdy utwor danego koncertu jest w formacie mp3. Chcac nagrac go bez jakichkolwiek przerw uzywam trybu DAO w najnowszej wersji programu Nero. teoretycznie juz po nagraniu do audio przerw nie slychac, ale jednak sa takie lekkie "stukniecia" miedzy utworami..
tak nagrany koncert nie ma prawa bytu..

kolega poradzil mi sciagniecie starszej wersji programu Easy CD Creator, podobno ten program pozwala na super plynne przechodznie miedzy utworami, bez jakichkolwiek stukniec. czy to prawda?

moze mial ktos z was podobny problem? jakie programy polecacie?

z gory bardzo serdecznie dziekuje za pomoc.

pozdrawiam,
lukash2
Jeżeli ten koncert został zripowany do osobnych plików (track=1 osobny mp3) to stanowi to problem. Wynika on z niedokładnej ekstrakcji tracków z oryginalnej płyty gdzie koniec jednego utworu nie koniecznie jest w tym miejscu gdzie początek następnego. Z praktyki wiem iż za pomocą EACa z prawidłowo ustawionym offsetem udało mi się kilka razy zripować koncertówkę z podziałem na osobne mp3 gdzie po wypaleniu z tych plików (Feurio) efekt drobnej przerwy lub "pykniecia" nie występował.
W tym przypadku, jak to sugerował kolega wyżej można spróbować połączyć wszystkie pliki mp3 w jeden za pomocą edytora i ręcznie usunąć drobne przerwy między utworami jeżeli oczywiście nie mają postaci drobnego przeskoku z zazębieniem. Następnym krokiem będzie podział utworzonego wczesniej dużego pliku na poszczególne tracki.
Najłatwiej jest to moim zdaniem zrobić faktycznie za pomocą Feurio i jego funkcji "wstaw indeks" lub "podziel nagranie z połączeniem". W tym celu dobrze byłoby znać strukturę czasową płyty, w przeciwnym razie plik indeksujemy na tracki "pi x oko".
Niestety dość nagminne jest ripowanie poszczególnych utworów z koncertówek na osobne pliki mp3 - jeżeli zależy nam na skompresowanej wersji płyty do formatu mp3 to przecież za pomocą EACa i być może innych programów których nie znam, można utworzyć skompresowany obraz płyty (mp3) z plikiem cue, a następnie bez problemu wypalić w polecanym przezemnie Feurio.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 18.04.2003, 22:38   #7
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
jaszczur napisa***322;(a)
Witam. Mam mix w mp3. 21 utworków w zasadzie bez przerw.Ale niestety stosując sie do opisanych metod, aby uzyc programu Fuerio by wyelimnować przerwy pomiędzy nagraniami. Niestety mam taki dziwny trzask pomiędzy utworami. czy ktos wie jak sie go pozbyć?
Napisz coś więcej. Masz mix w jednym pliku mp3?
Sprawdź czy w tym pliku występują przerwy lub trzaski między utworami.
Jeżeli nie to po prawidłowej indeksacji lub podziale pliku za pomocą Feurio, trzaski nie powinny wystepować (cecha charakterystyczna dla trybu TAO lub żle zripowanego materiału) - Feurio pali w DAO jako trybie najbardziej odpowiednim dla CD-DA.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 18.04.2003, 23:06   #8
jaszczur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 15
jaszczur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może to i kwestia nagrywary. Mam starą poczciwą Mitsumi 4802TE z Biosem 2.1D. W nero zawsze mam kłopoty z DAO. Wywala Error i kicha. Wobec powyższego może Fuerio nagrywa mi w TAO. Jak to sprawdzić? Co do pliku to podejrze go jeszcze dokładnie w edytorze.
jaszczur jest offline  
Stary 18.04.2003, 23:12   #9
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
jaszczur napisa***322;(a)
Może to i kwestia nagrywary. Mam starą poczciwą Mitsumi 4802TE z Biosem 2.1D. W nero zawsze mam kłopoty z DAO. Wywala Error i kicha. Wobec powyższego może Fuerio nagrywa mi w TAO. Jak to sprawdzić? Co do pliku to podejrze go jeszcze dokładnie w edytorze.
Być może faktycznie jest to problem starej nagrywarki.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 18.04.2003, 23:31   #10
jaszczur
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 15
jaszczur w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mAM JESZCZE JEDNO PYTANKO. Jak zgrac te mp3 do jednego pliku. Nie za bardzo wiem co to za skrót programu EAC.
jaszczur jest offline  
Stary 19.04.2003, 09:36   #11
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
jaszczur napisa***322;(a)
mAM JESZCZE JEDNO PYTANKO. Jak zgrac te mp3 do jednego pliku. Nie za bardzo wiem co to za skrót programu EAC.
EAC = Exact Audio Copy. Niestety tym programem nie połączysz plików w jedną całość, ponieważ program ten służy do rippowania (ekstrakcja i zapisywanie w odpowiednim formacie)zawartości CD-Audio.
To tego celu musiałbyć uzyć edytora dzwieku. Mógłbyś to zrobić nawet Wave Editor w Nero poprzez utworzenie nowego projektu, nastepnie kolejne otwieranie poszczególnych mp3, zaznaczanie ich spectrum, kopiowanie i następnie wklejanie zawartości do nowego projektu.

Oczywiście polecałbym użycie np. CoolEdita Pro i jego wielośladu.
Za jego pomocą można poszczególne utwory wczytać jako osobne tracki w nowym projekcie i tracki te w postaci bloków dowolnie przesuwać co pozwoli na dokładne określenie wyglądu przejścia utworów z zachodzeniem na siebie włączne (crossfade).
Praca w tym programie wymaga maleńkiej wprawy, ale nie jest to trudne, a możliwości i efekty pracy są bardzo dobre.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV

Ostatnio zmieniany przez paput2000 : 19.04.2003 o godz. 09:54
paput2000 jest offline  
Stary 19.04.2003, 11:31   #12
tomall0
karpiarz:)
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 404
tomall0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
paput2000 napisa***322;(a)
EAC = Exact Audio Copy. Niestety tym programem nie połączysz plików w jedną całość, ponieważ program ten służy do rippowania (ekstrakcja i zapisywanie w odpowiednim formacie)zawartości CD-Audio.
To tego celu musiałbyć uzyć edytora dzwieku. Mógłbyś to zrobić nawet Wave Editor w Nero poprzez utworzenie nowego projektu, nastepnie kolejne otwieranie poszczególnych mp3, zaznaczanie ich spectrum, kopiowanie i następnie wklejanie zawartości do nowego projektu.

Oczywiście polecałbym użycie np. CoolEdita Pro i jego wielośladu.
Za jego pomocą można poszczególne utwory wczytać jako osobne tracki w nowym projekcie i tracki te w postaci bloków dowolnie przesuwać co pozwoli na dokładne określenie wyglądu przejścia utworów z zachodzeniem na siebie włączne (crossfade).
Praca w tym programie wymaga maleńkiej wprawy, ale nie jest to trudne, a możliwości i efekty pracy są bardzo dobre.
Witam ja do tego typu rzeczy używam, podobnie jak wspomniał paput2000, Cool Edit 2 Pro, świetne narzędzie choć dość skomplikowane
__________________
W życiu piękne są tylko chwile...
tomall0 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.