Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.10.2003, 22:45   #1
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem ze zgraniem VHS do kompa

Mam stosunkowo nowy sprzęt z katrą telewizyjną Leadtek Winfast 2000XP Deluxe i grafiką MSI GeForce4 TI 4200 128DDR z wejściem i wyjściem telewizyjnym. Nigdy nie zajmowałem się przegrywaniem filmów z kasety do kompa więc praktycznie nic o tym nie wiem. Ostatnio byłem z moją klasą na wycieczce i kumpel nagrał 20 minutowy film, który chciałbym wrzucić do kompa i ewentualnie skompresować go divx'em. Mam problem z przesłaniem obrazu do komputera. Być może źle podłączam wideo z kompem. Próbowałem połączyć sprzęt kablem, którego używam też do przesyłania filmów z kompa na TV. Wygląda on tak, że na jednym z końców jest wtyczka SVideo a na drugim wejście tzw Euro-złącze. Euro daję do magnetowidu a svideo do kompa na karcie tv i tak samo na grafice a obraz nie przesyła się. Proszę o opisanie w miarę prosty sposób co mam zrobić aby w końcu mieć filmik w kompie. Co myślicie o tej karcie TV Winfasta? Bo u mnie bardzo słabo spełnia swoje zadanie, np kiedy słucham radia występują kilkusekundowe przerwy w odbiorze a program do odbioru tv wiesza się kiedy próbuję znaleźć jakieś stacje pomimo tego że mam w miarę szybki sprzęt: Pentium 4 HT 2,6GhZ, 512DDR Dual Chanel. Używam Windows XP Home. Za wszystkie porady serdeczne dzięki!
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.10.2003, 08:51   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jakim softem próbujesz to przegrać ? o ile masz dobrze podłączone video do kompa, to jako źródło w tym programie na pewno masz podane S-video ?
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2003, 19:48   #3
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
próbowałem podejrzeć w progranie dołączonym do kary tv wybierając źródło s-video czy coś widać ale wyświetla tylko niebiestki ekran i nic. jaki dobry program mi proponujecie? Próbowałem też w windows movie maker 2 ale też widać niebieski ekran a obrazu nie przesyła
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2003, 22:32   #4
Intimo
średnio czytacz
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 156
Intimo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam

piszerz ze ma gf 4 ti vivo. Na twoim miejscu zajałbym sie wlasnie ta karta a nie tunerem. Osobiscie tez ma tego gf i tuner tv, zrezygnowalem z tego ostatniego jak nagrywam cos na kompa.
jak masz kabel vivo podlaczysz go do grafy, to do jednego z koncow (ma 3 lub 4 nie pamietam bo porzyczylem) podlaczasz wtyczke composite, najlepiej do IN
oczywiscie musisz miec zainsralowane stery do przechwytywania do gf, sa na plytce instalacyjnej.
Co do nagrywania to najlepszy (jak dla mnie, kazdy moze miec wlasne zdanie) jest video capture z uleada 7. mozesz tam ustawic dowolna rozdzialke, przechwytywac do avi i mpeg.
__________________
Pozdrawiam

intimo@autocom.pl
Intimo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2003, 15:44   #5
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
próbowałem przechwycić ten obraz programami virtual vcr i virtual dub ale nic z tego. czy to możliwe że ten kabel co mam tzn scart->svideo nie działa w drugą stronę tzn. przesyła obraz z kompa do tv ale nie potrafi w drugą stronę od np videa do kompa A sterowniki karty gf4 do przechwytywania chyba mam zainstalowane bo program przechwytujący wybiera sterownik nVidia WDM Video Capture (universal).

Ostatnio zmieniany przez Urelu : 08.10.2003 o godz. 15:58
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2003, 16:15   #6
Intimo
średnio czytacz
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 156
Intimo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no to stery masz, teraz tylko kabel. masz moze taki kabelek jak chinch (chyba tak sie pisze). to bedzie najprostsze podlaczenie widea (kamery) do kompa. kabel ten jest oczywiscie gorszy od svideo. musisz jeszcze dzwiek podpiac.
__________________
Pozdrawiam

intimo@autocom.pl
Intimo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2003, 21:07   #7
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dobra już to jakoś zgrałem kombinowanym sposobem tj. połączyłem zwykłym kablem wideo magnetowid z kartą telewizyjną do wejścia antenowego i dałem szukaj kanałów i znalazło. trochę ten filmik obrobiłem w windows movie maker. czy da się teraz zrobić konwersję z formatu movie makera do zwykłego avi?
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2003, 20:49   #8
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak możecie to opiszcie mi dokładnie jaki kabel muszę kupić jeżeli mam wideo bez svideo? coś mówiliście o jakiś chinchach? jak ustawić program przechwytujący aby dzwięk zapisał się dokładnie w tym momencie w któym ma się pojawić?
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.