Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2003, 19:13   #1
art12345
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.12.2003
Posty: 2
art12345 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Fiksacja - raz a dobrze rozwiazmy ten problem...

Witam! Na forum pojawilo sie mnostwo postow ktore dotycza bledu podczas nagrywania co konczy sie komunikatem "Nie mozna wykonac polecenia fiksacja" lub podobnie. Maja ten problem uzytkowinicy roznych nagrywarek (samsung, lg, teac itp.) na roznych plytach, nawet tych droszych tpyu TDK czy Verbatim. Nie pomagaja drivery ASPI, zmiana programu do nagrywania, firmware'u do nagrywaki oraz systemu operacyjnego. Maloprawdopodobne jest tez aby dwumiesieczna nagrywarka lub taka ktora nagrala tysiac plyt konczyla swoj zywot. Z czyszczeniem tez nie wychodzi za bardzo. Po za tym takie nagrywaki oddane do serwisu wracaja jako sprawne. Jesli ktos ma jakas sensowna koncepcje rozwiazania tego problemu niech napisze. Oby tylko nie pisal po raz 20 ze trzeba zmeinic plyty, system, bios itp. poniewaz to nie pomaga. Rozwiazmy jakos ten problem raz na zawsze. Pozdrawiam.
art12345 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.12.2003, 06:57   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zmien plyty, bios, wyczysc laser, wymien nagrywarke taka jest kolejnosc postepowania w domu (z grubsza ofkorz bo kazdy problem jest inny) a blad polecenia fiksacji jest spowodowany niedokalibrowaniem mozy lasera do plyty i predkosci
nimal jest offline  
Stary 08.12.2003, 17:41   #3
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
a ja jak zwykle swoje, bo mialem ten problem i minelo troche czasu, zanim doszedlem jak go rozwiazac

usun kontroler, na ktorym jest zainstalowana nagrywarka, restart komputera, pozwol windowsowi wykryc urzadzenie

u mnie pomagalo, czasem jeszcze potrzebne jest ASPI + fixASPI dla XP (jezeli posiadasz XP)
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 21.12.2003, 21:56   #4
ooplicz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.12.2003
Posty: 2
ooplicz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ludzie napiszcie prosze od poczatku do konca jak to zrobic na Xp bo robie i dalej nie idzie moze cos zle robie :/
ooplicz jest offline  
Stary 22.12.2003, 00:37   #5
phestor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2003
Lokalizacja: Koszalin
Posty: 3
phestor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja Mialem identyczny problem pytalem sie wszystkich dookola i niestety nikt nie byl w stanie mi pomoc wiec kupilem nowa nagrywarke LiteOn no i co... to samo tylko inne komunikaty np. -przerwano polecenie SCSI, niewlasciwy stan zapisu, nie mozna wykonac polecenia Zakoncz Sciezke no i stoje i nie wiem
phestor jest offline  
Stary 23.12.2003, 10:09   #6
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A czy macie wszyscy zainstalowane drivery do płyty głównej?

Czasami grzebie w kompach kumpli z roboty i to co widze woła opomstę do nieba. Przeważnie twardy i cd wiszą na jednej szelce, brakuje sterów do płyty głównej, nawet na bardzo starym sprzecię instalują najnowsze sterowniki (co nie zawsze jest dobre, patrz detonatory NVidii), powyłączane DMA itp itd.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Stary 28.12.2003, 14:53   #7
silent22
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 26.12.2003
Posty: 531
silent22 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Juz mam dość , doprowadza mnie to do szału

Cytat:
Napisany przez Legam
A czy macie wszyscy zainstalowane drivery do płyty głównej?

Czasami grzebie w kompach kumpli z roboty i to co widze woła opomstę do nieba. Przeważnie twardy i cd wiszą na jednej szelce, brakuje sterów do płyty głównej, nawet na bardzo starym sprzecię instalują najnowsze sterowniki (co nie zawsze jest dobre, patrz detonatory NVidii), powyłączane DMA itp itd.
Mam wszystko o czym tu napisano, tylko mam pytanie czy DMA ma byc włączone czy wyłączone?? bo tu pisze ze POWYŁĄCZANE nie wiem czy to przejezyczenie czy tak ma byc.Pozdrawiam.
silent22 jest offline  
Stary 28.12.2003, 15:47   #8
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Legam
Czasami grzebie w kompach kumpli z roboty i to co widze woła opomstę do nieba ... powyłączane DMA itp itd.
Juz wiesz jak powinno byc ??
Ale bez przesady - nie widze polaczenia miedzy DMA i sama fiksacja.
pawelblu jest offline  
Stary 29.12.2003, 14:19   #9
silent22
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 26.12.2003
Posty: 531
silent22 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Juz wiesz jak powinno byc ??
Ale bez przesady - nie widze polaczenia miedzy DMA i sama fiksacja.
No to co jest przyczyna bo ja juz sam nie wiem , a nie chce zeby 215 zloty poszło w błoto , firmware mi sie nie chce zmienic wyskakuje ze nie ma napedu , dostaje juz bialej gorączki a zona chce mnie z domu wyrzucic ze marnuje pieniadze na zepsuty sprzet, 2 płyty nagra 3 zepsuje i taka jest sytuacja myslalem ze jak odepne drugi naped Teac'a to wszystko bedzie grało, ale niestety tym razem nagrał tylko 4 plyty i znowu to samo ( I aż sie dziwie ze tyle ludzi posiada ten błąd i nikt nie wie jak pomóc dziwne moze to jakis atak RIAA
silent22 jest offline  
Stary 30.12.2003, 03:59   #10
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli uważasz, że ze sprzętem masz wszystko ok i masz blisko do sklepu tudziesz serwisu, to bierz kompa pod pachę i niech sprawdzą, od tego przecież jest gwarancja.

Może to wina tandetnych płytek, których jest ostatnio wysyp. Sam już nie wiem co kupować. Co kupie jakieś sprawdzone płyty, to się okazuje, że jest inny producent i kiszka total.

Ostatnio producenci nośników wolą zajmować się wprowadzaniem do produkcji nośników dvd (również tandetnych), niż pilnować jakości taniutkich płyt cdr.
__________________
Ciężko jest żyć lekko

Ostatnio zmieniany przez Legam : 30.12.2003 o godz. 04:03
Legam jest offline  
Stary 31.12.2003, 11:37   #11
silent22
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 26.12.2003
Posty: 531
silent22 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Legam
Jeżeli uważasz, że ze sprzętem masz wszystko ok i masz blisko do sklepu tudziesz serwisu, to bierz kompa pod pachę i niech sprawdzą, od tego przecież jest gwarancja.

Może to wina tandetnych płytek, których jest ostatnio wysyp. Sam już nie wiem co kupować. Co kupie jakieś sprawdzone płyty, to się okazuje, że jest inny producent i kiszka total.

Ostatnio producenci nośników wolą zajmować się wprowadzaniem do produkcji nośników dvd (również tandetnych), niż pilnować jakości taniutkich płyt cdr.
Nie no chyba ze sprzetem mam wszystko ok, a do serwisu mam około 30 km wiec nie chce mi sie za bardzo jechac a nagrywarka jest raczej ok. Nie wiem czego to jest wina moze płyta głowna juz sam nie wiem a próbowałem nagrywac na dysanach i TDK i to samo
Wiec to raczej tez nie jest wina płyt
silent22 jest offline  
Stary 02.01.2004, 20:16   #12
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam!
Jest to mój pierwszy post na forum. Długo zastanawiałem się nad tym czy włączyć się do dyskusji czy nie - ale w końcu postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami w kolejnych przegrywanych przeze mnie bitwach z weryfikacją nagrywanych kompilacji. Mówiąc ogólnie do tej pory nie poradziłem sobie z tym problemem korzystając z wszelkich dobrych rad znalezionych na forum.

Wymienię pokrótce co robiłem ażeby ten czerwony krzyżyk przestał mnie prześladować:

* odinstalowanie kontrolera podrzędnego na którym jako slave siedzał Teac W540E (master - Toshiba DVD SD-1712)
* zamiana master-slave ww napędów
* zmiana Nero w różnych ver. 5.x - 6.x
* instalowanie i de-instalowanie kolejnych wersji sterowników MOBO (Epox 8RDA+ na nForce2)
* palenie na różnych nośnikach: Samsungx16, MMOREx24, Esperanzax40, Sony Supremex40, TDK Mettalicx40,itd. z prędkością głównie x16 oraz CDRW Mediastorex12, X-DISCx12 z prędkością x10
* zabawy z ASPI (Adaptec 4.6-4.7.x, forceASPI 1.7 i 1.8)

A TERAZ NAJLEPSZE: MIAŁEM JUŻ DOŚĆ WIĘC ZMIENIŁEM NAGRYWARĘ NA LITEONA 52X32X52 I CO #$$#$^$$#%%$#%$#$!!! ....TO SAMO!!!

Z tą wypalarą dokładnie te same czynności i jeszcze kupę innych typu:
* zmiana softu na Padus Disc Juggler, NTI CD&DVD Maker, Roxio WinOnCD
* bluzganie ile wlezie
* zabawy z ASPI + fixASPI
* zabawy z DMA
* zmiana kabli - zabawy na taśmach 40 i 80 żyłowych
* wiele innych bzdetów

Jakieś pomysły?
Mam WinXP Pro + SP1
VIZZARD jest offline  
Stary 02.01.2004, 20:25   #13
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
To jest bardzo interesujące, nawet sam nie wiem d końca co jest powodem. Ja zawsze stawiam na zmiane plyty, przeczyszczenie optyki i jak to nie pomoże to wymiana sprzętu.
Twój przypadek jest bardzo interesujący. Albo trafiłeś znowu na wadliwy sprzęt, albo coś w Twoim komputerze przeszkadza nagrywarce.
Jeśli możesz to sprawdź nagrywarkę w innym komputerze; dowiemy sie po której stronie leży problem.
SEBAW jest offline  
Stary 02.01.2004, 21:07   #14
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAw
To jest bardzo interesujące, nawet sam nie wiem d końca co jest powodem. Ja zawsze stawiam na zmiane plyty, przeczyszczenie optyki i jak to nie pomoże to wymiana sprzętu.
Twój przypadek jest bardzo interesujący. Albo trafiłeś znowu na wadliwy sprzęt, albo coś w Twoim komputerze przeszkadza nagrywarce.
Jeśli możesz to sprawdź nagrywarkę w innym komputerze; dowiemy sie po której stronie leży problem.
Dzięki za zainteresowanie. Całkiem zapomniałem napisać o innych doświadczeniach z moim byłym Teacem. Mianowicie w Nero CD Speed jest opcja
w dodatkach - Test jakości CD. Przy odczycie z Teaca było w cholerę błędów C2. Poczytałem trochę o "syndromie rocznego Teaca" i zacząłem się zastanawiać co z tym zrobić. O opcji tej przeczytałem jak mój Teac wywalił mi mój pierwszy komunikat o nieweryfikacji. Sprawdziłem W540 na dwóch różnych kompach - jeden na chipsecie KT400 (MSI), drugi na nForce (Epox 8RDA+ rev. 2.1). W obydwu przypadkach diagnoza była taka sama:
* płyta nagrana w moim Teacu odtworzna w Teacu sypała błędami C2
* ilość błędów zmniejszała się jeżeli na taśmie do IDE podpięty był tylko Teac
* płyta nagrana w moim Teacu odtworzna w nagrywarkach Liteon 52x32x52 i jakiejś innej Liteon 48x?x? wypadała bezbłędnie (dlatego m.in. zmieniłem na Liteona)
* na obydwu kompach nie wystąpił błąd weryfikacji !!!
* w moim DVD Toshiba SD-1712 płyta na C2 chodzi bezbłędnie

cZYLI CHYBA COŚ W MOIM KOMPIE?
Powiem jednak że trzeba nagrać kilka płyt aby to stwierdzić. Mój Liteon też nagrał na początku kilka płytek dobrych i co którąś pali dobrze

Planuję jeszcze włożyć dodatkowy kontroler IDE/RAID, podpiąć dyski pod niego - 2xWD800JB, a napędy optyczne osobno na kanałach IDE MOBO. Ciekawe tylko kto mi pożyczy taki kontroler
VIZZARD jest offline  
Stary 03.01.2004, 17:01   #15
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Post

No i zabawy ciąg dalszy. Na razie nie sprawdzałem mojego Liteona 52x32x52 na innych kompach, ale zakupiłem kontroler Raid iDE 133 (był w dobrej cenie) - dwa HDD na Raida Liteon Primary Master Toshiba Primary Slave - i co? To samo!!!
Odinstalowałem całkowicie NERO i na NTI CD&DVD Maker zauważyłem że weryfikacja sypie się zazwyczaj w okolicy 18%. Jakiś bufor cy cuś?

Niedługo czeka mnie Format HDD - bo bajzel już niemiłosierny. Może to coś pomoże. Jakieś uwagi?

Jak tak dalej pójdzie, to sprzedam PCta i kupię Amigę

Ostatnio zmieniany przez VIZZARD : 03.01.2004 o godz. 17:10
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.