Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2004, 14:00   #1
Sbsz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Posty: 17
Sbsz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lite On 811S i nagrywanie DVD-R - problem!

Witam wszystkich!
Przepraszam, jeżeli to juz gdzieś było i zawracam głowę , ale nie mogę sobie poradzić z nagrywaniem płyt DVD-R.
Dostęp do komputera mam okazjonalnie, dlatego też nie mam mozliwosci przejrzenia całego forum w tym temacie.
Bedę wdzięczny za wszelkie uwagi, wskazówki i odnosniki do tego zagadnienia.

Nagrywarka ma tydzień, pali dobrze płytki CD, DVD+R i DVD+RW, ale za to przy nagrywaniu DVD-R w trakcie nagrywania pojawiają się błędy i to niezależnie od tego jakim programem nagrywam (Nero, Alcoholem, CopyToDVD, Sonic My DVD - był w komplecie z nagrywarką).

W kompie mam świeżo zainstalowany WINXpProPL, nagrywarka jest ustawiona na drugim kanale jako Master i podłączona kablem 80-cio żyłowym.
Zastanawiałem się, czy przyczyną nie jest kabel, ale wtedy powinna się sypnąć też przy nagrywaniu "plusów" i zwykłych płyt ??!

Aha próby robiłem na nośnikach jednorazowego zapisu Dysan, innych nie próbowałem, ale kupiłem sobie płytkę DVD-RW EMTEC-a, bo za chwilę zbankrutuję.

Co zrobić ? Firmware jakie jest w nagrywarce, to HS0E.
Sbsz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2004, 14:08   #2
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najnowszy dla tego napedu to chyba 2004/02/05 HS0P
http://www.liteonit.com/ODD/English/...e_dvd%20rw.asp
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline  
Stary 05.03.2004, 14:14   #3
Sbsz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Posty: 17
Sbsz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re

Dzięki - sprubuję to przetrawić, ale słyszałem, że z niektórymi wersjami jest problem (mają błędy) - tylko którego nie należy instalować, a które można bezpiecznie ?
Sbsz jest offline  
Stary 05.03.2004, 18:43   #4
joseph233
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.11.2003
Posty: 4
joseph233 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Mam to samo zniszczyłem 9 płyt dvd tdk-r byłem z nagrywarką w serwisie i gościu z serwisu przymnie podłączył nagrywarke do komputera i nagrał 2 płyty dvd-r i stwirdził że nie ma podstaw do wymiany nagrywarki na nową bo ta co mam jest dobra. Z tego wniosek że jest jakaś niekompatybilność NAGRYWARKI i KOMPUTERA , bo gdy wruciłem z serwisu zainstalowałem na nowo WIN XP HOME SP1 i Nero 6.3.0.3 i nic więcej i odrazu ****ałem 2 płyty DVD -r jedna Tdk a druga dysan . plusy nagrywają sie bez problemu .
joseph233 jest offline  
Stary 05.03.2004, 22:02   #5
outsider
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 4
outsider w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to troche dziwne, rowniez mam ten model nagrywarki z biosem w wersji HSOP - to chyba najnowszy choc oryginalnie byl HSOJ ktory faktycznie sprawia problem - op przeinstalowaniu nie ma zadnych klopotow - chociaz ja mam moj stacjonarny odtwarzacz nie czyta zrobionych przezemnie kopi bezpieczenstwa(a inne tansze odtwarzacze czytaja moze znacie lekarstwo) ??
outsider jest offline  
Stary 05.03.2004, 23:17   #6
Sbsz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Posty: 17
Sbsz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re

Ściągnąłem ze strony podanej przez "grz3si3ka" najnowszą wersję firmwaru (thanx za link), która aktualizuje nagrywarkę bezpośrednio pod Windowsem.
Rozpakowałem zzipowany plik i uruchomiłem programik. Wyswietlił się komunikat o wyłączeniu zbędnych programów i zapewnieniu ciągłości zasilania i po kilkunastu sekundach miałem zaktualizowany firmware do wersji HS0P, restart kompa i sprawdzenie w Nero - OK! - aktualizacja przebiegła pomyślnie.

Spróbowałem nagrać płytkę "z minusem", ale najpierw DVD-RW (jak sie skopie, to wymarzę) - nagrało bezbłędnie, potem drżącą ręką włożyłem DVD-R i ...udało się ! Filmik nagrał się bezproblemowo, odtwarza się w stacjonarnym odtwarzaczu. HURA !

Joseph223: spróbuj zaktualizować firmware i zmienic taśmę do nagrywarki, ustaw ją jako master na drugim kanale - może pomóc.
Ja nagrałem DVD-R firmy DYSAN, a DVD-RW firmy EMTEC, spróbuj może z płytkami innych firm (najlepiej "-RW" - jak taką nagra, to dopiero wkładaj"-R"
Sbsz jest offline  
Stary 06.03.2004, 18:04   #7
pysio78
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 40
pysio78 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pytanko!

Mam Lite ona 811 i chciałem aby mi ona nagrywała z prędkościa 1x gdyż w wiekszej jak nagram to mój stacjonarny sobie nie radz.Jednak gdy w cloneDVD ustawie 1x to płyta nagrywa sie około 25 min co sugeruje ze nagranie idzie szybciej.Natomiast w nero moge wybrac miedzy 2x a 4x (DVD-R). Używam płytek TDK! Może ktoś wie jak to ominąć?? Mam bios HS0P!
pysio78 jest offline  
Stary 13.03.2004, 11:14   #8
paulos
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2004
Posty: 3
paulos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja również jestem świeżym posiadaczem LiteOn 811 OEM, tylko mam problem z nagrywaniem z DVD-R Esperanza i Magnetics. Wgrałem nowy firmware, ale to nic nie pomogło, z tego co się dowiedziałem po stronkach, to istnieje jeszcze firmware specialnie do nagrywarek OEM LDW-811S_HSTQwin.zip to trochę starsza wersja niż HS0P i HS0K bo HSTQ jest z grudnia 2003. Z tego co czytałem istnieje jeszcze kilka mitów odnośnie wgrywania firmware na sterownikach IDE firmy nVidia (nForce).
Całości jeszcze nie testowałem, ale może się powiedzie.
paulos jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.