Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.03.2004, 15:05   #1
Di@blo
Nygus
 
Avatar użytkownika Di@blo
 
Data rejestracji: 31.03.2004
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 6
Di@blo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Konwersja DVD NTSC na PAL

Witam wszystkich na Forum, jestem poczatkujacym jzeli chodzi o nagrwanie plyt DVD. Posiadam stacjonarny odtwarzacz SONY DVP-NS305 (wg Instrukcji obsługuje PAL i NTSC) i telewizor Philips (Made in Europe, obsługuje tylko PAL). Mój problem polega na tym, że Tv nie odbiera w kolorach filmów nagranych w systemie NTSC co jestsprawą oczywistą, lecz na wymianę TV narazie mnie nie stać. Jednakże mam wiele filmów w tym formacie i chciałbym je przerobić na PAL. Czy ktoś byłby tak miły i powiedział mi czy jest jakis soft do konwersji NTSC na PAL ? Szukałem na różnych stronach ale nic nie znalazłem..... Myslę, że istnieje taki program, wówczas mógłym pozgrywać obrazy filmów, przekonwertować na PAL i następnie wykonać backup moich filmów w systemie PAL

Ostatnio zmieniany przez Di@blo : 01.04.2004 o godz. 16:03
Di@blo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.03.2004, 15:58   #2
Ticom
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2003
Posty: 18
Ticom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cosik mi sie wydaje, że w CopyDVD2 widziałem taka opcję, ale nie jestem pewien. Pozdrawiam.
Ticom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2004, 21:50   #3
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawa nie jest prosta, nie ma softu typu "one click", który by Ci to zrobił...
Ale można to zrobić w spośób następujący (w bardzo dużym skrócie)

Wpierw musić rozmultipleksować swój film na ścieżki elementarne video, audio, napisy, następnie
Jakims porządnym encoderem musisz przerobić framerate swojego video z 23,796Hz na 25Hz, czyli jakby na nowo wyprodukować swój film w PAL... i jeszcze ciutke przerobić rozdzielczość z 720x480 na 720x576 - polecam TMPGEnc...
Następnie BeSweet zmienic framerate audio jw
i napisów (np. Subtitle Workshop).
i potem to zmultiplexować, np. IfoEditem tudzież Maestro...
Powodzenia!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2004, 22:27   #4
Di@blo
Nygus
 
Avatar użytkownika Di@blo
 
Data rejestracji: 31.03.2004
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 6
Di@blo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za wskazowki 1STWASP !!! Domyslalem sie, ze sprawa nie bedzie latwa.
Odszukałem softu który wymieniłeś, jednak nie wiem jakim programem rozmultipleksowac film, TMgeEncoder przyjmuje nastepujace formaty video *.avi *.ppm *.tga *.mpg *.mpeg *.avs *.vdr *.d2v *.tpr *.asf *.bmp *.jpg, jezeli chodzi o audio to oprocz powyzszych *.wav.Jakim programem uzyskam pliki z tymi rozszerzeniami skoro pozgrywam sobie tylko *.vob *.bup *.ifo np dvd shrinkiem lub DVD Decryptorem ? Sorry ze pytam o byc moze takie blache sprawy ale jestem nowicjuszem ....

Ostatnio zmieniany przez Di@blo : 31.03.2004 o godz. 22:36
Di@blo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2004, 22:37   #5
budasty
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Opole
Posty: 94
budasty zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aby otrzymać osobne sciezko video, audio i napisy uzyj program Vobedit - nastepnie otrzymany materiał mozesz poddac dalszej obrobce.
__________________
Dawniej DVD2DVD-R + DVD Verbatim x2 + Lg GMA 4020B = brak problemow howgh. Teraz Pioneer 111D@111L.
budasty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2004, 01:59   #6
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ktorys tam raz roxio emc7

troszeczke cirpliwosci i jest/ mozna wybierac PAL/NTSC
tutaj PAL
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2004, 02:02   #7
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
emc7

i ntsc
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2004, 19:13   #8
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@zorg:
z tego co widzę, z załączonych przez Ciebie obrazków nie wynika, że program ten może zrobić konwersję całego filmu ze standardu NTSC na PAL... tylko, że program ten może transkodować i standard PAL i NTSC a nie z NTSC na PAL i vice versa...
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.04.2004, 19:50   #9
Di@blo
Nygus
 
Avatar użytkownika Di@blo
 
Data rejestracji: 31.03.2004
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 6
Di@blo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widz,ze nie bedzie latwo z konwersja NTSC ---> Pal, moze ktos zna jeszcze jakis soft, ktorym mozna by zrobic to w prosty spsob?
Di@blo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2004, 10:09   #10
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zrobi to np. Mainconcept Mpeg Encoder i Canopus ProCoder, ale niestety nie obędzie się bez reencodingu. musisz wyciągnąć z DVD audio i video, wgrać do programu, w ustawieniach wybrać PAL + pozostałe opcje i gotowe - ale za jakość obrazu nie ręczę

można też spróbować inaczej - wyciągasz z audio i video z DVD za pomocą DVD2AVI i korzystając z opcji Force Film zapisujesz materiał z FPS 23.976 (zamiast standardowego 29,97). potem zmieniasz FPS video na 25 za pomocą ReStream, audio za pomocą BeeSweet i ewentualnie napisów za pomocą dowolnego dobrego edytora. dalej standard czyli authoring nowego DVD i wypalanie... oczywiście jeżeli oryginalne film był zapisany na 2-warstwowym DVD, trzeba skompresować obraz, żeby film wszedł na DVDR. jeżeli wykorzystasz CCE masz gwarancję wysokiej jakości. więcej na temat szczegółow takiej operacji znajdziesz na forum Doom9.org. teoretycznie jest to szybsza i lepsza metoda konwersji NTSC->PAL ale jej nie próbowałem więc, mogą być nieprzewidziane problemy o których nie wiem...

i jeszcze jedna ważna uwaga - takie amatorskie konwersje z dużymi zmianami FPS sprawiają wiele problemów i powodują straty jakości audio/video więc nie warto się za to brać... chyba, że nie mamy innego wyjścia albo mamy naturę badacza
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 02.04.2004 o godz. 10:23
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.04.2004, 15:19   #11
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
uzyj, dvddecryptera,a nstepnieroxio go zmieni na ten jaki chcesz
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2004, 10:20   #12
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Diablo zamiast przekodowywać filmy ustaw sobie w odtwarzaczu dvd system PAL (nie AUTO). Wiele telewizorów radzi sobie z tzw pseudoPAL 60 półobrazów w PALu
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2004, 11:00   #13
Di@blo
Nygus
 
Avatar użytkownika Di@blo
 
Data rejestracji: 31.03.2004
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 6
Di@blo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety gdyby była mozliwosc takiego przlaczenia na moim odtwarzaczu to nie zawracalbym nikomu glowy.Mój odtwarzacz nie ma zadnego przelacznika ani tez funkcji zmiany z NTSC na PAL. Przeszukałem dokladnie cala instrukcje i opcje w odtwarzaczu.......
Di@blo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2004, 11:06   #14
Di@blo
Nygus
 
Avatar użytkownika Di@blo
 
Data rejestracji: 31.03.2004
Lokalizacja: Włocławek
Posty: 6
Di@blo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki wszystkim za dobre wszkazowki, mysle ze najlepiej bedzie tak jak napisal Zorg, jednak najpierw musze sciagnac soft. Easy cd & dvd creator full platinium zajmuje okolo 473 MB, wiec zanim go sciagne i wyprobuje - troszke minie , bo lacze sie tylko na 128kb/s
Di@blo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2004, 14:09   #15
JacekPara
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2004
Lokalizacja: vIRGINIA
Posty: 2
JacekPara w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich na Forum, jestem poczatkujacym jzeli chodzi o nagrwanie plyt DVD. Posiadam stacjonarny odtwarzacz nieznanej firmy ktory gra wszyskie formaty video ale nie gra AVI.Dostalem niedawno przesylke z Polski z filmami wlasnie w tym formacie,chcialbym je ogladac na telewizorze a nie na komp.Te plyty sa w systemie pal ale muj odtwarzacz gra takie plyty.Jak mogl bym je przekonwertowac na jakis inny format zeby nagrac z tego video cd??
JacekPara jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.