Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.05.2004, 17:52   #1
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Problem z dźwiękiem z kamery cyfrowej

Zrzuciłem materiał z kamery cyfrowej, materiał jaki otrzymałem zajmuje 15 GB i jest dobrej jakości lecz po skompresowaniu go programem Video editor traci bardzo na jakości dźwięk.
Sprawdzałem różne ustawienia kompresji dźwięku z maksymalnymi dostępnymi możliwościami jakości dźwięku oraz w formatach. Plik jaki potrzebuje powinien być w jakości dvd. Pomocy co mam zrobić
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.05.2004, 21:07   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie kompresuj dźwięku - zostaw go w postaci PCM WAV. jak masz 60 min. materiału na płycie to spokojnie się zmieści z wysokiej jakości obrazem. ja kompresuję audio do AC3 2.0 tylko jak nagrywam 120 min. materiału na płytę...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 23.05.2004, 21:18   #3
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja bym sie nie decydowal jak radzi CobraVerde na taki wielki plik jak pcm, ac3 (dwa kanaly bo z kamerki) przy bitrate min 384 jest imo naprawde wystarczajacy, chyba ze ktos jest audiofilem (moze Cobra tak, jak nie slysze roznicy na zadnym z dostepnych mi zestawow). moim skromnym zdaniem lepiej przeznaczyc miejsce na plycie na wyzszy bitrate obrazu (ustawiajac wysoki CBR video).
qfestia gustu moze, ale jakosc dzwieku z kamerki to i tak nie koncert nagrywany w studio Orkiestry Polskiego Radia.

co to za program ten "Video editor"? moze dzwiek robisz razem z obrazem do formatu mp3? tak robi np. Ulead Video Studio - moze to kwestia innego kodeka ale ja standardowo mialem (jak sie jeszcze nim bawielm) mozliwosc max 56 kbit, co jest wartoscia skandalicznie niska.
pykson jest offline  
Stary 24.05.2004, 00:13   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
ja bym sie nie decydowal jak radzi CobraVerde na taki wielki plik jak pcm, ac3 (dwa kanaly bo z kamerki) przy bitrate min 384 jest imo naprawde wystarczajacy, chyba ze ktos jest audiofilem (moze Cobra tak, jak nie slysze roznicy na zadnym z dostepnych mi zestawow). moim skromnym zdaniem lepiej przeznaczyc miejsce na plycie na wyzszy bitrate obrazu (ustawiajac wysoki CBR video)..
nie przesadzaj - przy 60 minutowym materiale z kamery i dźwięku PCM WAV można ustawić bitrate video w granicach 8200 kb/s czyli bardzo wysoko i nic się wtedy nie traci na kompresji audio a obraz jest wystarczająco wysokiej jakości. a jak zrobisz audio 384 kb/s (Mpeg albo AC3) to taka 4-krotna kompresja napewno się odbije na jakości, co przy dźwięku z kamery może być słychać.
moja rada: jak nie musisz to nie kompresuj

Cytat:
Napisany przez pykson
co to za program ten "Video editor"? moze dzwiek robisz razem z obrazem do formatu mp3?
DVD nie obsługuje MP3 audio, więc nie ma możliwości wyboru tego formatu przy tworzeniu DVD...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 24.05.2004 o godz. 00:18
CobraVerde jest offline  
Stary 24.05.2004, 16:54   #5
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jest problem do jak nagrywam w formacie wav to tez cos sie dzieje z dzwiekiem jest dardziej "syczacy" co moze byc problemem tak samo jest w przypadku ac3 i innych
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline  
Stary 24.05.2004, 17:52   #6
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dwa pytania:
1. Czy jak podepniesz kamerke do tv to jest ok?
2. Czy film sciagniety na dysk i odtwarzany na kompie jest ok?

Bo skoro zgrywasz film przez firewire to masz juz pcma, jezeli go nie ruszasz to nie powinien stracic na jakosci przy kompresji video. Chyba ze robisz mu jakas krzywde przeprobkowujac go z 48000 (standard w DV) na mniej.
pykson jest offline  
Stary 24.05.2004, 17:58   #7
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
film po sciagnieciu przez firewire jest ok dopiero jak po ingerencji cos sie dzieje z dzwiekiem nawet w formacie wav
porownuje wlasnie wersje zaraz po sciagnieciu i po obrobce
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline  
Stary 24.05.2004, 18:06   #8
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moja propozycja jest taka: obejrzyj sobie doladnie ustawienia exportu dzwieku (w tym Video editor) do tego wave'a, maj byc pcm 48000. sproboj pobawic sie jakims innym edytorem video, bo cos to dziwne wszystko...

pozdr
pykson jest offline  
Stary 24.05.2004, 18:17   #9
d@n_007
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: jaworzno
Posty: 155
d@n_007 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam plik audio w formacie DV audio pal 32 000 kHz 16 bitow stereo, ale ten jest dobry, czy moze to byc przyczyna ze po ingerencji cos sie psuje jezeli mozesz to podaj mi gg wtedy bede mial mozliwosc szybszego dostepu do kogos kto wie o co chodzi
__________________
d@n_007
d@n_007 jest offline  
Stary 24.05.2004, 19:20   #10
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na to wyglada, ze cos sie knoci przy przeprobkowaniu. nie wiem jak kiedys ale teraz kamerki maja 48000 kHz, moze da sie to ustawic? i w kamerze i w programie. standard dvd przyjmuje jedynie 48 lub 96 kHz. poustawiaj wszedzie gdzie sie tylko da 48 bo i tak do tego to bedzie konvertowane.

a jak to nie pomoze to:
Cobra pewno jest bardziej kompetentna osoba, jego nr 1161036 (sam podaje pod podpisem). Jak sam twierdzi, pomaga wielu osobom, moze i Tobie poswieci troche czasu.

pozdro
pykson jest offline  
Stary 24.05.2004, 22:58   #11
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez d@n_007
mam plik audio w formacie DV audio pal 32 000 kHz 16 bitow stereo, ale ten jest dobry, czy moze to byc przyczyna ze po ingerencji cos sie psuje jezeli mozesz to podaj mi gg wtedy bede mial mozliwosc szybszego dostepu do kogos kto wie o co chodzi
Problem zapewne leży w tym, ze audio jest 32000Hz 12bit - druga z dostępnych opcji audio standardu miniDV (stereo 1).
Widać program ktory używasz nie radzi sobie z konwersją tego dźwięku.
Żeby dźwięk działał poprawnie w standardzie DVD musi być 48000Hz 16bit i wtedy moze być używany tak jak napisał CV wprost lub z tego formatu konwertowany do AC3.
Tak więc rada na teraz - musisz skonwertować Twój dźwięk do odpowiedniego formatu (jakimś programem do obróbki audio - np. CoolEditem)
a rada na przyszłość - przełącz się w kamerze na dźwięk 16bit 48kHz.
Ten pierwszy wariant 12bit 32000Hz (stereo 1) uzyteczny jest tylko wtedy gdy chcemy wykorzystać drugą ścieżkę fonii w kamerze (stereo 2) o analogicznych parametrach do post-produkcji - nagrania dabingu, tła muzycznego, itp...
Korzystając z zewnętrznej aplikacji do post-produkcji (Adobe Premiere, itp.) wykorzystanie tej opcji fonii (32kHz, 12bit) jest mało uzyteczne...
1stwasp jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.