Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.07.2004, 09:49   #1
andriu37
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 9
andriu37 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nagrywanie DV-->PC

mam kamere nv-ds60 firmy panasonic, chcialbym za pomoca portu IEE1394 przeslac zapisany na niej obraz do komputera, podlączam kabelek wlaczam capturing na pinnacle studio 9 i ...ZONK pojawia sie komunikat ze nie podlaczono zadnych uządzen i sprawdz ustwienia, kamera wg producenta obsluguje standard dv wiec nie powinno byc problemow z przesylem miedzy urzadzeniami cyfrowymi, da sie przesylac stopklatki ale rowniez nie za pomoca dv tylko specjalnego kabla i wyznaczonego dla niego wyjscia w kamerze, spotkal sie ktos juz z takim problemem ?? konfiguracja: WingrozaXP, kontroler IEE1394, kamera NV-DS60 PANASONIC...:-)
__________________
cogitationis poenam nemo patitur
veni, vidi, C++ :-)(
andriu37 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.07.2004, 10:39   #2
Patrixs
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Patrixs
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 1,702
Patrixs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poszukaj w ustawieniach, powinno się wybierać źródło skąd ma być zgrywany materiał, osobiście do zgrywania poleciłbym jednak Ulead Media Studio.

Pozdrawiam
__________________
e-m@il
Patrixs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 10:46   #3
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez andriu37
mam kamere nv-ds60 firmy panasonic, chcialbym za pomoca portu IEE1394 przeslac zapisany na niej obraz do komputera, podlączam kabelek wlaczam capturing na pinnacle studio 9 i ...ZONK pojawia sie komunikat ze nie podlaczono zadnych uządzen i sprawdz ustwienia, kamera wg producenta obsluguje standard dv wiec nie powinno byc problemow z przesylem miedzy urzadzeniami cyfrowymi, da sie przesylac stopklatki ale rowniez nie za pomoca dv tylko specjalnego kabla i wyznaczonego dla niego wyjscia w kamerze, spotkal sie ktos juz z takim problemem ?? konfiguracja: WingrozaXP, kontroler IEE1394, kamera NV-DS60 PANASONIC...:-)
Przede wszystkim podłącz kamerę przed uruchomieniem programu. Po drugie wcześniej ustaw ją w tryp VCR, czyli odtwarzania - tak mam moje SONY i podobnie jest z aparatami fotograficznymi - muszą być ustawione w tryb odtwarazania. Oczywiście musisz też ustawić źródło na kamerkę która masz ;-)
Pozdrufka
Łukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 11:04   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie zgodze sie z Łukaszem, kamera nie musi byc ustawiona w tryb odtwarzania, w trybie nagrywania capturing dziala rowniez (przynajmniej na wszystkich panasonicach i paru nowszych soniakach, ktorymi sie bawilem).

sprawdz ustawienia kontrolera (brak konfliktow i czy jest prawidlowo wykrywany w menadzerze urzadzen). przy wlaczaniu kamery (czy to w trybie rec czy play) winda powinna cie powiadomic, ze wykryto nowy sprzet (ikonka kolo zegara + dzwiek). jezeli wykrycie sprzetu nie ma miejsca to nie masz co zgrywac, skoro kamery nie widzi przez firewire. tamten drugi "specjalny kabel" to jest zabawka, szkoda na to czasu, bezstratna jakosc to firewire.

do zgrywania z kamery polecalbym scenalyzer - prosty, duze mozliwosci, nieduzy, szybki, nie obiaza systemu jak duzy kombajn, pozwala wybrac typ docelowego pliku avi dv (1 czy 2).
zgrywac sugerowalbym wlasnie w takim malym sofcie, a do obrobki uruchomic juz cos wiekszego. na poczatek pinnacle studio 9 z pewnoscia wystarczy.

BTW. zanim zaczniesz zgrywac zainstaluj jakikolwiek kodek DV zamiast standardowego kodeka microsoftu, to tolany szajs, poszukaj kodeka DV canopusa, chyba jest darmowy nawet. kodek nie ma znaczenia przy wykrywaniu sprzetu oczywiscie, ale zaistalowanie czegokolwiek zamista MS DV rozwiazuje wiele problemow na przyszlosc, uwierz mi bo ja te problemy mialem.

tyle ode mnie, postepuje tak jak napisalem i dziala, mam panasonica GS1, (bardzo podobny do Twojej kamerki),
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 11:22   #5
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
nie zgodze sie z Łukaszem, kamera nie musi byc ustawiona w tryb odtwarzania, w trybie nagrywania capturing dziala rowniez (przynajmniej na wszystkich panasonicach i paru nowszych soniakach, ktorymi sie bawilem).

sprawdz ustawienia kontrolera (brak konfliktow i czy jest prawidlowo wykrywany w menadzerze urzadzen). przy wlaczaniu kamery (czy to w trybie rec czy play) winda powinna cie powiadomic, ze wykryto nowy sprzet (ikonka kolo zegara + dzwiek). jezeli wykrycie sprzetu nie ma miejsca to nie masz co zgrywac, skoro kamery nie widzi przez firewire. tamten drugi "specjalny kabel" to jest zabawka, szkoda na to czasu, bezstratna jakosc to firewire.

do zgrywania z kamery polecalbym scenalyzer - prosty, duze mozliwosci, nieduzy, szybki, nie obiaza systemu jak duzy kombajn, pozwala wybrac typ docelowego pliku avi dv (1 czy 2).
zgrywac sugerowalbym wlasnie w takim malym sofcie, a do obrobki uruchomic juz cos wiekszego. na poczatek pinnacle studio 9 z pewnoscia wystarczy.

BTW. zanim zaczniesz zgrywac zainstaluj jakikolwiek kodek DV zamiast standardowego kodeka microsoftu, to tolany szajs, poszukaj kodeka DV canopusa, chyba jest darmowy nawet. kodek nie ma znaczenia przy wykrywaniu sprzetu oczywiscie, ale zaistalowanie czegokolwiek zamista MS DV rozwiazuje wiele problemow na przyszlosc, uwierz mi bo ja te problemy mialem.

tyle ode mnie, postepuje tak jak napisalem i dziala, mam panasonica GS1, (bardzo podobny do Twojej kamerki),
Nie dyskutuję ;-). Moja sonka DCR-TRV 355 tego wymaga. A używam Sony VegasVideo 4 - zarówno do zrzutu, jak i obróbki - polecam, bo jet intuicyjny, a możliwości ogromne.
Pozdrufka
Łukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 12:32   #6
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Łukasz
A używam Sony VegasVideo 4 - zarówno do zrzutu, jak i obróbki - polecam, bo jet intuicyjny, a możliwości ogromne.
tez siedzialem troche na vegas, ale skoro uzywasz tego softu to moze napisz, czy jest mozliwosc przesuwania kursora na timeline z podsluchem (czyli przesuwam mysza i slysze co jest w danym miejscu).

nie znalazlem tej funkcji w vegas, a ze jest mi bardzo potrzebna, przesiadlem sie na premiere pro 1.5 i ediusa 2.0.

rzeczywiscie mozliwosci vegas sa bardzo duze, przy tym jest niewiarygodnie szybki (dorownuje ediusowi), ale brak funkcji "podsluchu" dyskwalifikuje ja dla moich zastosowan.
no chyba ze mnie uswiadomisz, ze jednak mozna to zrobic w vegas.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2004, 12:44   #7
Łukasz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Łukasz
 
Data rejestracji: 30.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
Łukasz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety - podgląd jest głuchy - przynajmniej w wersji 4, a przynajmniej nic o tym nie wiem ;-).
Pozdrufka
Łukasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2004, 12:41   #8
andriu37
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 9
andriu37 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co zrobic jezeli : ;-) po wlozeniu kontrolera IEEE 1394 pierwszym razem Wingroza eXPert stwierdzila ze wszystko jest OK ze wlasnie znalazla kontroler IEEE 1394 VIA zgodny z OHCI i ze sprzet zostal zainstalowany i jest gotowy do uzycia natomiast kiedy dalem odswierzenie listy urzadzen okazalo sie ze urzadzenie jest zainstalowane ale jest blad instalacji (kod 10) i od tamtej pory juz nie idze go poprawnie zainstalowac (stery uniwersalne windy) nie pomaga rowniez zmiana pozycji w szynach PCI. Spotkaliscie sie juz z czyms takim??
__________________
cogitationis poenam nemo patitur
veni, vidi, C++ :-)(
andriu37 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2004, 14:03   #9
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nigdy nie mialez zadnych problemow z karta firewire, ale na Twoim miejscu usunalbym ja z manadzera, wylaczyl kompa, przelozyl karte w inny slot i uruchomil winde. jezeli nie wykryje zainstalowalbym ja recznie, "na sile". jezeli jest to jakas markowa karta to powinny byc do niej stery w pudle, jezeli to sprzecik za 100 zeta to pewno ich nie dostales, ale moze jezeli znasz producenta, da sie sciagnac jakies stery do tej karty z neta. chociaz watpie ze to kwestia specjalnych sterownikow, jako ze te karty z reguly sa na identycznych chipach (te tanie). sprobuj, nie masz wyjscia za bardzo, jak nie pojdzie to sprawdz na innym kompie czy ja winda widzi poprawnie, jak nie to zwroc ja do servisu
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2004, 17:45   #10
andriu37
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 9
andriu37 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wlasnie ten sposob opisywalem, zmiana szyny PCI (czyli przelozenie slotu) i zwiazane z tym wywalenie z menadzera, karta jest z tych tanszych zostaje mi wiec sprawdzenie na trzecim blaszaku na ktorym mam XP z SP1 moze to pomoze bo na zwyklym xp nic nie dzieje sie nowego ani na jednym ani na drugim kompie, co ciekawsze sama karta ani chipset nie sa opisane:-) tzn. jedyne co na nich jest to 3 numerki serii ani producenta ani jakichkolwiek podpowiedzi wskazujacych na niego, kiedys widzialem ze jakas polska firma zaczynala sie bawic w produkcje podzespolow elektronicznych i drukowali swoje uklady na niebieskich plytkach (a ta wlasnie taka jest) moze poszukam jeszcze w ich specyfikacjach, chociaz widzialem juz multum plytek niebieskich made in china wiec watpie zeby pomoglo
__________________
cogitationis poenam nemo patitur
veni, vidi, C++ :-)(
andriu37 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2004, 19:45   #11
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
tez siedzialem troche na vegas, ale skoro uzywasz tego softu to moze napisz, czy jest mozliwosc przesuwania kursora na timeline z podsluchem (czyli przesuwam mysza i slysze co jest w danym miejscu).

nie znalazlem tej funkcji w vegas, a ze jest mi bardzo potrzebna, przesiadlem sie na premiere pro 1.5 i ediusa 2.0.

rzeczywiscie mozliwosci vegas sa bardzo duze, przy tym jest niewiarygodnie szybki (dorownuje ediusowi), ale brak funkcji "podsluchu" dyskwalifikuje ja dla moich zastosowan.
no chyba ze mnie uswiadomisz, ze jednak mozna to zrobic w vegas.
W Vegas 5.0 też nie ma takiej opcji... a by się przydała Bo program wg mnie jest fajny.
pykson pytanko: czy ten cały Scenalyzer ma opcję która zatrzymuje zgrywanie podczas zgubienia klatki? I czy używasz Scenalyzer czy ScenalyzerLive?
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.07.2004, 01:02   #12
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
uzywam ScenalyzerLive, polecam jest naprawde zafajnisty.

tak, ma opcje zatrzymywania capturingu przy utracie klatki, tylko ze on raczej nie gubi klatek...

sprobuj, nie pozalujesz!
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 09:14   #13
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
uzywam ScenalyzerLive, polecam jest naprawde zafajnisty.

tak, ma opcje zatrzymywania capturingu przy utracie klatki, tylko ze on raczej nie gubi klatek...

sprobuj, nie pozalujesz!
Napewno wytestuję Powiedz mi tylko jeszcze jedno: czy on dzieli filmy tak jak były nagrywane na kamerze, czy zrzuca cały materiał z kamery w jeden plik? Bo Sony Vegas 5.0 dzieli sobie pliki a dla mnie taka opcja jest o wiele wygodniejsza niż cały materiał w jednym pliku.
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2004, 10:20   #14
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jasne, ze dzieli na sceny, moze to robic na rozne sposoby (kilka metod rozpoznawania zmiany sceny)
standardowo chyba taka opcja jest wlaczona, jak nie to trza to zrobic w ustawieniach.
ScenalyzerLive rules!
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2004, 12:42   #15
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
jasne, ze dzieli na sceny, moze to robic na rozne sposoby (kilka metod rozpoznawania zmiany sceny)
standardowo chyba taka opcja jest wlaczona, jak nie to trza to zrobic w ustawieniach.
ScenalyzerLive rules!
Właśnie wróciłem z gór i zaraz sprawdzę ten program. Dzięki na info


Więc sprawdziłem programik i rzeczywiście jest świetny Pykson to może polecisz mi jeszcze jakieś inne progsy które używasz przy obróbce DV->DVD.
__________________
Odszedł i już nie wróci

Ostatnio zmieniany przez Wiadro : 14.07.2004 o godz. 10:45
Wiadro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.