Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.08.2004, 07:20   #1
Wojteck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Posty: 5
Wojteck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Procoder 2 - po co min. bitrate przy vbr

Witam wszystkich. Mam pewne pytanie: po co w Procoderze v.2 przy wyborze 2 pass variable, istnieje pole minimum bitrate, skoro jest już (jak w poprzednich wersjach) pole video bitrate i maximum bitrate. Domyślnie przy otwarciu jest ono ustawione tak: video bitrate 6000, maximum bitrate 8000, minimum bitrate 0.

Pytanie moje wynika stąd, bo kompresowałem ostatnio film 1,19 h zajmujący ok. 17 GB i po kompresji przy video bitrate 6000, max. 8000 (minimum nie ustawilem, więc było 0) skompresował mi plik video do wielkości 3,5 GB. Gdy później podpatrywałem jak kształtował się bitrate w Power DVD, to balansował on praktycznie już od 3000 do 7900, więc czy nie lepiej było ustawić jednak jakiś minimalny bitrate? No i, czy w ogóle plik wynikowy video m2v o wielkości 3,5 GB może być zadawalający. Dziękuję i pozdrawiam
Wojteck jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.08.2004, 10:21   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak, "plik wynikowy video m2v o wielkości 3,5 GB może być zadawalający", bo przy srednim 6000 mozna procoderem zrobic filmy bardzo dobrej jakosci, zostaje jeszcze miejsce na dzwiek, moglbys podciagnac sredni do 6800 to sie tez dzwiek zmiesci przy dobrej jakosci w ac3 (384kbit). niektorzy zalecaja zostawic nieskompresowany dzwiek, ale to juz chyba audiofile, dyskusyjna sprawa.

co do faktu ze ustawiles min 0 a procoder nie zszedl ponizej 3000 to wytlumaczyc mozna go tak, ze po prostu sredni bitrate byl na tyle wysoki, by algortym kompresji mogl przydzielic prostym scenom nawet minimum 3000 zapewniajac dobra jakosc. jezeli filim bylby dluzszy to wowczas musialby oszczedzac miejsce i zszedlby w tych latwych scenach do np. 1000, co mogloby nie wygladac najlepiej, stad mozliwosc wymuszenia minimalnego bitrate. to tak na chlopski rozum.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.08.2004, 09:12   #3
Wojteck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Posty: 5
Wojteck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo Ci dziekuję za pomocne informacje ...mogę teraz juz spokojnie wypalać moją płytkę. Pozdrawiam serdecznie!
Wojteck jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.