Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.08.2004, 14:20   #1
KP.SZWED
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Posty: 4
KP.SZWED w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MPEG4 w Premiere Pro

Kto wie co jest grane ???
Po zmontowaniu filmu w Adobe Premiere Pro chciałem exportować go na życzenie klienta do mpeg4 bezpośrednio z Premiera ale ku pojemu zaskoczeniu plik wyjsciowy miał sporo błędów (mało czytelny obraz ...). Tych problemów nie było we wcześniejszej wersji (6.5). Ponadto z mpeg1, mpeg2 ... nie ma problemów.
(System XP)
KP.SZWED jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2004, 20:59   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie wiem czy to moze byc przyczyna ale wersja pro 1.0 byla tak zabugowana ze adobe szybko wypuscil poprawke, moze powinienes korzystac z wersji 1.5.

napisz do jakiego mpeg4 wyrzucasz ten film, xvid ewentualnie divx5 sie licza w tej branzy, moze tez malo czytelny obraz to wina zbyt malego bitrate, od 1800 przy CBR mozna zaczac mowic o jakosci moim skromnym zdaniem, chociaz skoro w 6.5 bylo ok to pozostaje tylko sprobowac premiere pro 1.5

p.s. kiedys bylem wielkim fanem premiera, ale po przesiadce na pro zobaczylem jaki jest niestabilny i zasobozerny, wzialem sie za canopus ediusa i juz go nie opuszcze. goraco polecam, chociaz pewno sam wiesz co jest najlepsze - jak sadze zajmujesz sie filmami zawodowo.

powodzenia
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 07:54   #3
KP.SZWED
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Posty: 4
KP.SZWED w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdzone na A.P. Pro 1.0 i 1.5.
Sprawdziłem na xvid, divx oraz na MS mpeg4 vki (ok 2400 bitrate). Na np. huffyuv jest Ok.
Brakuje mi fachowego słownictwa aby to co się dzieje opisać - po prosty piksele "szaleją", losowo fragmenty obrazu zatrzymują się- bałagan.
Puki mam troche czasu to radze sobie nagywając w formacie DV - potem inne programy robią reszte.
Który z kodeków można alternatywnie stosować zamiast DV(tzw. jest prawie bezstratny) i mało zajmuje miejsca na HD. Przy filmach 1-3h zaczyna to mieć znaczenie gdy trzyma się w tym samym momencie orginalne sceny i zmontowane.

p.s.
Czy do A.P. Pro (1 lub 1,5) można wrzucić codec MP3 (LAME i ...), w systemie (XP) jest a w A.P. nie.
KP.SZWED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 11:39   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nie radzilbym zamieniac kodeka DV na inny, jak juz cos jest zapisane w DV avi to bez sensu zeby to konwertowac do innego formatu i potem do mpeg4, bo to o jedna kompresje wiecej niz przy zapisie DV do DV - wtedy czesc niezmienionego materialu jest praktycznie jedynie kopiowana (bezstratnie dla jakosci).

nie mam pojecia dlaczego problem wystepuje przy kazdym kodeku mpeg4, wynika z tego ze to wina premiere'a, moze poszukaj czegos na forum adobe.com, tam ludzie z calego swiata zglaszaja problemy i czesto znajduja sie na nie rozwiazania, tyle ze po angielsku.

co do mp3 w premierze ja mialem (jak jeszcze na ap siedzialem) mozliwosc kodowania dzwieku do mp3 ale z jakoscia tylko do 54 kbit/s co jest wartoscia zenujaco niska i absolutnie nie do przyjecia. na pewno sa pluginy do premiera z kodekami mp3, ale nie wiem gdzie je mozna znalezc, ja wyrzucalem zawsze do wave'a a potem kodowalem do mp3 zewnetrzym kodekiem, to nie zajmuje wiele wiecej czasu niz przy bezposrednim kodowaniu dzwieku do mp3, ale trzeba potem trzeba polaczyc wizje z fonia.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 13:04   #5
KP.SZWED
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Posty: 4
KP.SZWED w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zawsze co dwie głowy to nie jedna.
Nie jestem co prawda biegły w angielskim ale na forum Adobe coś na ten temat znalazłem. Może znasz jakieś inne pogaduszki w PL na ten temat.
Pozdrawiam

p.s.
DV - DV : czy przy exporcie odznaczyć opcje 'recompres' aby ponownie nie bawił się z fragmentami pozostającymi bez zmian.

Zobacze na ile pozwoli moje połączenie aby poczytać forum adobe.com
KP.SZWED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2004, 13:27   #6
KP.SZWED
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.08.2004
Posty: 4
KP.SZWED w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dodatkowe pytanka:
-Czym (za free) przerobić AVI (np. DV, MPEG4...) na VOB. W drugą strone znalazłem wiele. (Artykuł, Link ...)
-Program tworzący wirtalną nagrywarke DVD - w XP programy powinny ją widzieć (np A.P. Pro ...) - wynikiem posłania na nią materiału mógłby być plik obrazu. Czy jest, Gdzie znaleść.
KP.SZWED jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.08.2004, 17:06   #7
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przy exporcie nie zaznaczaj recompres, chyba ze powstaja jakies bledy przy tworzeniu avi dv, jak nie to nie ma takiej potrzeby.

za free ciezko bedzie uzyskac satysfakcjonujaca jakosc voba (czyli pliku mpeg2 w standardzie dvd), polecam canopus procodera 1.5 albo 2, ewentualnie CCE ale z nim czesto sa problemy (stabilnosc + troche sie trzeba w skrypty pobawic)

nie bardzo rozumiem po co Ci ta wirtualna nagrywarka dvd, przeciez majac juz material wyeksportowany do mpeg2 trzeba zrobic authoring (np. dvdLAB www.mediachance.com), w wyniku czego otrzymasz strukture plytki DVD. teraz albo ja przenosisz z dysku na plytke (nagrywasz), albo tworzysz wirtualny naped (mp. daemon tools do sciagniecia z www.cdrinfo.pl) i montujesz w nim obraz plyty dvd (obraz tworzy sie np. w nero ze struktury plytki dvd utworzonej przez program do authoringu).
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.08.2004, 09:40   #8
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
AVI do MPEG2 możesz przerobić przy pomocy QuEnc'a, FreeEnc'a, ffmpeg'a (ten ostatni potrafi wyprodukować VOBy -- przynajmniej w wersji pod linuxem). Authoring możesz zrobić jednym z windowsowych portów DVDAuthor'a
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.