Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 23.03.2005, 09:22   #1
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lightbulb CCE vs. ProCoder vs. HC

Chcialem sie podzielic moimi ostatnimi testami, jakich dokonalem na filmie "Mumia powraca". Testowalem tu trzy enkodery - komercyjne - ProCoder 2, CCE 2.67.00.23 oraz niekomercyjnym HC 0.01beta (ten ostatni dolaczony jest do wersji DVD-RB 0.78, a wiecej o nim mozna przeczytac na forum doom9.org)
Do rzeczy.

Dlugosc filmu = 124 minuty
Szerokosc = 5.49 GB (main movie only)
Stopien wymaganej kompresji = 76%
konfiguracja:
P4 2.4 HT
768MB (FSB800 Kingston)
reszta niewazna
Czas trwania:
- ProCoder (2 przebiegi, mastering quality, aktywny AutoParameters, 95 - 98% zuzycia CPU podczas pracy) = 323 min
- CCE (6 przebiegow, domyslna matryca, 95 - 98% zuzycie CPU podczas pracy) ) = 430 min
- HC (2 przebiegi, profil good, domyslna matryca enkodera (HC), 45 -50% zuzycia CPU podczas pracy) = 482 min

Efekty pracy zamieszczam w zalacznikach... bardzo mile widziane wasze spostrzezenia. Ciekawy jestem co myslicie o HC enkoderze. Wszelkie uwagi mile widziane
Dołączone pliki
File Type: rar 01cce.rar (387.2 KB, 123 oglądane)
File Type: rar 01hc.rar (380.7 KB, 92 oglądane)
File Type: rar 01pro.rar (372.5 KB, 83 oglądane)
File Type: rar 02cce.rar (312.5 KB, 72 oglądane)
File Type: rar 02hc.rar (320.4 KB, 66 oglądane)
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.03.2005, 09:25   #2
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
... cd ...
Dołączone pliki
File Type: rar 02pro.rar (324.8 KB, 76 oglądane)
File Type: rar 03cce.rar (334.4 KB, 63 oglądane)
File Type: rar 03hc.rar (337.1 KB, 61 oglądane)
File Type: rar 03pro.rar (315.3 KB, 69 oglądane)
File Type: rar 04cce.rar (266.4 KB, 54 oglądane)
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2005, 09:30   #3
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cd ...
Dołączone pliki
File Type: rar 04hc.rar (275.4 KB, 54 oglądane)
File Type: rar 04pro.rar (245.2 KB, 50 oglądane)
File Type: rar 05cce.rar (314.1 KB, 69 oglądane)
File Type: rar 05hc.rar (319.4 KB, 64 oglądane)
File Type: rar 05pro.rar (299.4 KB, 64 oglądane)
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2005, 09:32   #4
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cd
Dołączone pliki
File Type: rar 06cce.rar (308.7 KB, 65 oglądane)
File Type: rar 06hc.rar (299.6 KB, 69 oglądane)
File Type: rar 06pro.rar (293.5 KB, 62 oglądane)
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2005, 10:19   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
Wszelkie uwagi mile widziane
Niezła robota, z samych screenów zauwarzyłem nie wielkie różnice na niekorzyść nowego "HC" nie jestem wytrawnym testerem bo nigdy tego nie robiłem. To są tylko moje spostrzeżenia.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2005, 23:45   #6
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak ci się CPU "zużyło" w 98 % podczas kompresji pierwszym kodekiem to już nie wiele go zostało do następnej kompresji
he he
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2005, 18:00   #7
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kolejny fajny test, thx artoor
z pewnością większe różnice byłyby widzialne na dłuższym filmie, 2 godziny dla dvd to taka niepisana norma,
moje zdanie: wygrywa cce,
pro za bardzo zmiękcza obraz - np. na 5-tej fotce widać jak zepsuł wodę,
hc wyszedł całkiem przyzwoicie - na 6-tej fotce "rozwalił" prawy górny róg

Wątek trafił oczywiście do Przyklejonych Linków
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2005, 20:33   #8
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja uwazam ze jak na pierwsza zalozmy stabilna wersje to HC zapowiada sie calkiem przywoicie no i nie obciaza tak procesora - moze byc szansa dla starszych komputerow. Fakt ze niektore artefakty nadal pozostaja niewyjasnione, ale w scenie z samochodem (noc) rozlozyl procodera na lopatki. Prorokuje zatem : "Dobry ten nowy - trza go w morde loc!" ;-D.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.03.2005, 22:17   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja dalej swoje...

W scenie z wodą to chyba CCE coś właśnie nie za dobrze zadziałało, gdyż te niby detale na falach to są te same aryfikanty co wokół krawędzi drzew na tle nieba... To jest zdaje się coś czego w oryginalnym filmie nie ma, a jest uboczym efektem przeostrzania obrazu przez CCE, co zresztą widać na wszystkich zdjęciach z CCE. Żeby to właściwie ocenić trzebaby było mieć klatkę oryginalną, żeby zobaczyć czy to Procoder zmiękcza, czy CCE przeostrza, chać stawiam na to drugie...

HC jeszcze dużo brakuje do konkurencji - najgorsze efekty na każdym obrazku i właściwie możemy zaobserwować pełną gamę zniekształceń...

Nocna scena z deszczem - hmmm... w mojej opinii, żaden koder się nie popisał i trudno mi to jednoznacznie ocenić - wydaje mi się, że to zależy jak na to spojrzymy - czy na ilość detali, czy na ogólny odbiór sceny. Przy tej ilości szczegółów, które są drugorzędne (krople ulewnego deszczu) maskowane jest przeostrzenie, przez co mozna odnieść wrażenie, że te dwa kodery dają lepsze efekty, choć z drugiej strony płaszczyzny przedmiotów wyglądają lepiej w Procoderze...

Ale to moja opinia, ja mam uczulenie na CCE, czego nawet szczególnie nie ukrywam, więc moja opinia nie jest i nie musi być obiektywna. Po prostu do screenów z CCE bliżej przykładam oko

Z drugiej strony wkraczamy na cieńką ścieżkę dyskusji o postrzeganiu pewnych historii jakościowych, które podlegają ocenie subiektywnej każdego widza, tego co kto woli i co mu się podoba. To jest trudna dyskusja i jak wiadomo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania :-)

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.03.2005, 07:23   #10
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Juz na ta chwile wielkie dzieki za wszelkie wypowiedzi... co do dlugosci filmu - fakt 2h to nie jest wiele Jakos zawsze bronie sie przed kompresja filmow wieksza niz 70%, aczkowlwiek nie o dlugosc chodzi przeciez ani o stopien kompresji, a raczej o bitrate pliku wynikowego. Osobiscie powiem, ze dziwne mi sie wydaje zeby sredni br filmu wynosil ponizej 3500kbps... takie moje odczucie ze ponizej tej granicy to juz jest "zbyt malo" choc z drugiej strony wszystko zalezy od dynamiki filmu Ja to filmy DVD ogladam na monitorze komputera LCD zatem juz przy bitracie 3500 cos w oczy boli, pomimo ze w dziedzinie obrobki DVD jestem raczej nie za dobrze rozwiniety (w porownaniu z Wami koledzy, ktorzy potraficie wypowiedziec sie sensownie w tej kwestii). Jesli bedzie okazja (w przyszlosci) to chetnie zrobie podobny test dla dluzszego filmu, moze to pozwoli dostrzec inne plusy, badz minusy danego enkodera
Jeszcze raz dziekuje za wyrazenie swojej opinii

Pozdrawiam!
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.03.2005, 08:41   #11
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@artoor - z części Twojej wypowiedzi bije przesadna skromność - wykonałeś na prawdę kawał dobrej i cholernie pracochłonnej roboty...

Ja chyba najniższy bitrate z jakim robiłem film to było około 2950kbps... Faktycznie na monitorze LCD było widać wszystko...

Standardową jakość DVD otrzymujemy dla bitrateu 4000kbps - wtedy jest wszystko OK. Poniżej tej prędkości bitowej zaczyna juz być widać coraz więcej artyfikanów kompresji...

By the way - da się jakoś zorganizować klatki oryginalne?? Tak to trochę dyskutujemy bez odniesienia...

Choć na tym poziomie abstrakcji, szczególnie CCE, Procoder to bardziej jest to dyskusja o upodobaniach, bo jakość jest w obu przypadkach najwyższa, tylko efekt wygląda nieco inaczej...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.03.2005, 11:44   #12
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Choć na tym poziomie abstrakcji, szczególnie CCE, Procoder to bardziej jest to dyskusja o upodobaniach, bo jakość jest w obu przypadkach najwyższa, tylko efekt wygląda nieco inaczej...
Tak masz rację,
możliwe, że moje zdanie na temat cce wynika własnie z takiego, a nie innego upodobania, dla mnie lepiej wypadają sceny "przeostrzone" (nawet jesli takie są) niż "zmiękczone"
Oczywiście domyślałem się, że 1stwasp napisze to co napisał i chwała mu za to, bardzo fajnie, że ktoś ma swoje zdanie na dany temat i jeszcze lepiej, że się z nim dzieli

Dla ludzi: wcale nie jest tak że do stawiam cce ponad wszystko i podejrzewam, że wcale nie jest tak, że u 1stwasp to cce przegrywa.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.03.2005, 15:48   #13
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
(...)By the way - da się jakoś zorganizować klatki oryginalne?? Tak to trochę dyskutujemy bez odniesienia...
no i wlasnie widzisz w tym problem... nie mam juz zrodla. Bije sie w piers, bo sam (pamietam) przy jakims tescie proponowalem zeby zamiescic klatke zrodlowa, a teraz mi sie zapomnialo Mam nadzieje ze w wolnej chwili zrobie test na dluzszym filmie i ze zrodlowymi *.bmp... tylko nie moge powiedziec kiedy... jak sami wiecie taki tescik jest czasochlonny a kompa nie mam na wlasnosc...
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.