Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.04.2005, 20:30   #1
radoslav111
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 6
radoslav111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy AUDIO CD - Nagrywanie bez przerw na poważnie.

Witam Cię Czytelniku.
Wiem,że takie posty już były jednak nie rozwiązują tego dość częstego problemu w sposób wyczerpujący.A problem jest taki : był sobie mix na płycie AUDIO CD,ale nie w postaci jednej ścieżki trwającej powiedzmy 67 : 03,tylko było sobie powiedzmy 17 utworków,które pięknie po sobie następowały przechodząc jeden w drugi,z możliwością przesunięcia do dowolnego miejsca w mixie.Ktoś ten mix zachował sobie w komputerze,precyzyjnie zripowany,ale w postaci 17 oddzielnych plików mp3 a nie jednego.A ty biedny użytkowniku,chcesz go równie precyzyjnie odtworzyć na innej płytce,tak aby
nie było słychać ani cienia przerwy między utworami.Jak tego dokonasz i którym softem ? Może ktoś wie jak to zrobić w Feurio! ?
Tracę już wiarę w te mistrzowskie programy do nagrywania...
Te programy są jakieś dziwne takie...daję opcje Bez Przerw Między Utworami,
a przerwy są...

PS.Próbowałem w Nero bez przerw,nie zaznaczając pierwszego utworu - słychać trzaski.Próbowałem w Acoustica MP3 CD Burner - słychać trzaski.
Nie umiem obsłużyć Feurio!,więc nie wiem czy będzie słychać.Niech ktoś to w końcu ostatecznie wyjaśni.
radoslav111 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.04.2005, 20:38   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,838
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Co do feurio to moze ktos inny ci podpowie, ja nie uzywam.

W nero sprobuj moze ustawic zerowe przerwy, ale nie w sekundach lecz w ramkach. Powinno byc lepiej, ale obawiam sie ze nadal nie idealnie.

Tak na marginesie to ripowanie takiej plyty w oddzielne tracki powinno byc Nagranie tego na powrot w postaci jak oryginal jest trudne, podejrzewam ze wprawne ucho zawsze wychwyci cos czego byc nie powinno.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 23.04.2005, 20:48   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
kurcze a jest taki fajny bezstratny format APE to się na mp3 nadal wszyscy uwzieli.
ed hunter jest offline  
Stary 23.04.2005, 21:00   #4
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez radoslav111
Witam Cię Czytelniku.
Wiem,że takie posty już były jednak nie rozwiązują tego dość częstego problemu w sposób wyczerpujący.A problem jest taki : był sobie mix na płycie AUDIO CD,ale nie w postaci jednej ścieżki trwającej powiedzmy 67 : 03,tylko było sobie powiedzmy 17 utworków,które pięknie po sobie następowały przechodząc jeden w drugi,z możliwością przesunięcia do dowolnego miejsca w mixie.Ktoś ten mix zachował sobie w komputerze,precyzyjnie zripowany,ale w postaci 17 oddzielnych plików mp3 a nie jednego.A ty biedny użytkowniku,chcesz go równie precyzyjnie odtworzyć na innej płytce,tak aby
nie było słychać ani cienia przerwy między utworami.Jak tego dokonasz i którym softem ? Może ktoś wie jak to zrobić w Feurio! ?
Tracę już wiarę w te mistrzowskie programy do nagrywania...
Te programy są jakieś dziwne takie...daję opcje Bez Przerw Między Utworami,
a przerwy są...

PS.Próbowałem w Nero bez przerw,nie zaznaczając pierwszego utworu - słychać trzaski.Próbowałem w Acoustica MP3 CD Burner - słychać trzaski.
Nie umiem obsłużyć Feurio!,więc nie wiem czy będzie słychać.Niech ktoś to w końcu ostatecznie wyjaśni.
dziwne u mnie w nero po zaznaczeniu ''crossfade ze sciezka wstecz'' niema przerw ,moze masz nagrana cisze na koncu utworow??
 
Stary 23.04.2005, 21:25   #5
radoslav111
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 6
radoslav111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cóż,rzeczywiście nie wypróbowałem jeszcze opcji Crossfade with previous track w Nero,może dlatego,że nie znam dosłownego znaczenia słowa crossfade (intuicyjnie domyślam się znaczenia,w moim mikserze wiem do czego służy główny suwak lewo-prawo 8 ) ,ale tutaj na błędy nie ma miejsca...).Tak na pierwszy rzut oka Feurio! wydaje się softem o dużych możliwościach,ale jest nieco skomplikowany i używam go od niedawna.
Format APE ? Piękna idea z tą bezstratnością,ale wszyscy użytkownicy
na DC jak na złość mają same mp3.Chyba nie jest to jeszcze popularny format.
radoslav111 jest offline  
Stary 23.04.2005, 21:43   #6
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez radoslav111
Cóż,rzeczywiście nie wypróbowałem jeszcze opcji Crossfade with previous track w Nero,może dlatego,że nie znam dosłownego znaczenia słowa crossfade (intuicyjnie domyślam się znaczenia,w moim mikserze wiem do czego służy główny suwak lewo-prawo 8 ) ,ale tutaj na błędy nie ma miejsca...).Tak na pierwszy rzut oka Feurio! wydaje się softem o dużych możliwościach,ale jest nieco skomplikowany i używam go od niedawna.
Format APE ? Piękna idea z tą bezstratnością,ale wszyscy użytkownicy
na DC jak na złość mają same mp3.Chyba nie jest to jeszcze popularny format.
po zaznaczeniu Crossfade with previous track napewno niema przerw a co do ape to poczekaj jeszcze rok moze 2, bedzie tak poularny jak mp3
 
Stary 23.04.2005, 21:59   #7
radoslav111
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 6
radoslav111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Fajnie,skoro tak mówisz Yarozelsky,będę musiał spróbować,tylko chwilowo nie mam czystej płyty,zaczekam do jutra i opiszę czy się udało.Nie ma speców od Feurio! ? Byłby komplet informacji dla przyszłych pokoleń pytających...

Dzięki za dotychczasowe porady !
radoslav111 jest offline  
Stary 23.04.2005, 22:51   #8
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W Roxio Easy Media Creator 7 , dokładniej w Creator Classic po wybraniu projektu Audio CD i przeciągnięciu plików mp3 jest opcja edit track transitions,tutaj możesz wykasować przerwy między utworami,wykonać płynne przejścia itp. przed nagraniem można "sprawdzić" efekt i ewentualnie poprawić.
peterka jest offline  
Stary 24.04.2005, 09:09   #9
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Ponieważ ten temat powraca jak bumerang, coś mnie ruszyło i postanowiłem napisałem krótki poradnik dotyczący możliwie najdokładniejszego łączenia plików audio przy pomocy programu Adobe Audition 1.5. Od razu napiszę, że jest to metoda najlepsza z możliwych i nie zastąpi jej nigdy soft Nero podobny.

Zapraszam wszystkich na moją stronę http://www.teoma.neostrada.pl/1/Art.html

Na razie jest to wersja beta i może zawierać błędy. Liczę na pomoc i uwagi z waszej strony.

Co do funkcji Cross-fade to nie jest ona dobrym rozwiązaniem, gdyż nie łączy ona tracków tak jak miało to miejsce w oryginale. W czasie ustalonym w Nero (np.: 3 sekund) następuje wyciszenie odgrywanej ścieżki podczas gdy leci już kolejny utwór (nachodzą na siebie). Ma to niby symulować płynne przejście, ale czasem wychodzi wręcz tragicznie. Jeśli np.: nałożą się na siebie słowa wychodzi totalny bełkot . Jedyny plus to to, że rzeczywiście nie ma żadnej przerwy.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 18.10.2021 o godz. 10:18 Powód: aktualizacja linka
Arepo jest offline  
Stary 24.04.2005, 12:43   #10
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Arepo
Witam

Ponieważ ten temat powraca jak bumerang, coś mnie ruszyło i postanowiłem napisałem krótki poradnik dotyczący możliwie najdokładniejszego łączenia plików audio przy pomocy programu Adobe Audition 1.5. Od razu napiszę, że jest to metoda najlepsza z możliwych i nie zastąpi jej nigdy soft Nero podobny.

Zapraszam wszystkich na moją stronę http://www.arepo.republika.pl/1/Art.html

Na razie jest to wersja beta i może zawierać błędy. Liczę na pomoc i uwagi z waszej strony.

Co do funkcji Cross-fade to nie jest ona dobrym rozwiązaniem, gdyż nie łączy ona tracków tak jak miało to miejsce w oryginale. W czasie ustalonym w Nero (np.: 3 sekund) następuje wyciszenie odgrywanej ścieżki podczas gdy leci już kolejny utwór (nachodzą na siebie). Ma to niby symulować płynne przejście, ale czasem wychodzi wręcz tragicznie. Jeśli np.: nałożą się na siebie słowa wychodzi totalny bełkot . Jedyny plus to to, że rzeczywiście nie ma żadnej przerwy.
niezgodze sie z toba bo w nero po zaznaczeniu funkcji cross fade mam domyslnie ustawione 0 sekund,i po nagraniu takiej plyty niemam przerw tracki nienakladaja sie .nagralem sporo audio z cross fadem i wszystkie sa ok
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Yarozelsky : 24.04.2005 o godz. 14:29
 
Stary 24.04.2005, 14:35   #11
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yarozelsky
niezgodze sie z toba bo w nero po zaznaczeniu funkcji cross fade mam domyslnie ustawione 0 sekund,i po nagraniu takiej plyty niemam przerw tracki nienakladaja sie .nagralem sporo audio z cross fadem i wszystkie sa ok
pozdrawiam
Użycie funkcji Cross-fade z czasem trwania 0, da identyczny efekt jak zwykłe ustawienie przerwy między ścieżkami na 0. Nie jest powiedziane, że tak nagrane pliki nie połączą się prawidłowo . Zależy to od dokładności zgrania ścieżek z płyty źródłowej. Jeśli byłeś zadowolony z efektu to znaczy, że trafiłeś po prostu na dobrze przygotowane pliki mp3. Oznacza to, że nie trzeba było wcale ustawiać Cross-fade, a zwykłą przerwę o długości 0 ramek i efekt byłby identyczny. Jeśli jednak odsłuchując kawałki np.: w winampie, przy przejściu utworów słychać wyraźny trzask, albo kawałek ciszy tam gdzie nie powinno go być, to nic nie da wybranie tej opcji, gdyż na wypalonej płytce usłyszysz dokładnie to samo .
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline  
Stary 24.04.2005, 14:35   #12
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
W furio zaznaczasz tracki i ustawienia jesli mp3 lub wave sa OKI
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-przechwycenie_feurio.jpg  
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline  
Stary 24.04.2005, 14:41   #13
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Arepo
Użycie funkcji Cross-fade z czasem trwania 0, da identyczny efekt jak zwykłe ustawienie przerwy między ścieżkami na 0. Nie jest powiedziane, że tak nagrane pliki nie połączą się prawidłowo . Zależy to od dokładności zgrania ścieżek z płyty źródłowej. Jeśli byłeś zadowolony z efektu to znaczy, że trafiłeś po prostu na dobrze przygotowane pliki mp3. Oznacza to, że nie trzeba było wcale ustawiać Cross-fade, a zwykłą przerwę o długości 0 ramek i efekt byłby identyczny. Jeśli jednak odsłuchując kawałki np.: w winampie, przy przejściu utworów słychać wyraźny trzask, albo kawałek ciszy tam gdzie nie powinno go być, to nic nie da wybranie tej opcji, gdyż na wypalonej płytce usłyszysz dokładnie to samo .
hmm.. zaraz zabieram sie do testow jak to jest z tym crossfadem a utawieniem 0 ramki w odtepie miedzy sciezkami,mam pare plytek ktore w orginale sa bez przerw.

edit
czego to sie czlowiek jeszcze w zyciu dowie ! niby jest tak jak mowisz pzryznaje bo wypalalem audio cd na hdd i niema roznicy miedzy crossfadem a ustawieniem 0 ramki . ale bede kombinował...
pozdrowienia

Ostatnio zmieniany przez Yarozelsky : 24.04.2005 o godz. 15:23
 
Stary 24.04.2005, 16:33   #14
radoslav111
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 6
radoslav111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdziłem funkcję Crossfade with previous track w Nero z ustawieniem 0 frames,niestety przerwy między utworami są słyszalne dość wyrażnie,na tyle,że dla mnie nie do zaakceptowania.Miałem nadzieję,że uniknę grzebania się w programach do edycji audio typu SoundForge i analogicznych .
Ciężka sprawa z tymi przerwami.Pliki mp3 miałem dobre,od dobrego teamu ripującego.Zamierzam teraz przetestować wspomniany Adobe Audition,byleby nie był zbyt wysofistykowany,ehhh... .
radoslav111 jest offline  
Stary 24.04.2005, 17:28   #15
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Uwaga

Wprowadziłem bardzo poważną korektę do punktu drugiego poradnika czyli - Tworzymy główny track i ustawiamy przerwy.

Baaaaardzo przyspiesza to tworzenie całego projektu.

Zapraszam więc ponownie : http://www.teoma.neostrada.pl/1/Art.html

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 18.10.2021 o godz. 10:18 Powód: aktualizacja linka
Arepo jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.