Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 20.05.2005, 19:07   #1
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niewidzialne pliki na DVD

Witam po raz pierwszy.
Mam nadzieję, że nie dałem ciała, ale po dwóch dniach bezskutecznego szukania na forum postanowiłem wreszcie poprosić o pomoc.
Mam stacjonarną nagrywarkę Panasonica. Jak wiecie nagrywa ona płyty DVD-RAM i DVD-R (finalizowane i nie).
Mój sprzęt w kompie (LG i NEC) "odczytuje" (odpowiednie napędy) DVD-RAM i niesfinalizowane płyty DVD-R w sposób następujący: płyty są pokazane (np. we właściwościach) jako zapełnione w całości (niezależnie ile na nich nagrałem), ale podgląd np. w Total Commnaderze (czy Eksplorerze Windowsa) nie ujawna plików (niby nic na nich nie ma). Próby importu płyty przez Nero Vision Expres (i zabiegi DVD Shrinkiem) kończą się informacją o wadliości płyty (chyba).
Czy mogę liczyć na jakąś pomoc?
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.05.2005, 19:11   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
możesz.

pierwsza zasada finalizować płyty na stacjonarnej nagrywarce.

będą widziane przez nagrywarki komputerowe.

edit: a Witaj na forum
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.05.2005, 23:10   #3
qfir
_____________________
 
Avatar użytkownika qfir
 
Data rejestracji: 03.01.2005
Posty: 714
qfir zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Elo @Papametro

Oczywiscie, ze mozesz liczyc na pomoc
qfir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 07:12   #4
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiem o finalizacji płyty DVD-R (i wiem, że wówczas pliki są widoczne DVD Shrink itd), ale dziękuję za radę. Sądziem jednak, że niesfinalizowane DVD-R będzie widoczne w kompie tak samo jak niesfinalizowane DVD-RAM (to taki eksperyment). Ze sfinalizowanymi płytami DVD-R nie mam problemów (innych - poza DVD-RAM ten model Panasonica - jak wiecie - nie zapisuje).
Ale wracjając do tematu: nagrana płyta DVD-RAM nie da się sfinalizować w Panasonicu (stacjonarnym e85h) - przynajmniej ja tego nie umiem i w instrukcji też nie ma na ten temat ani słowa - co najwyżej zabezpieczyć. Przeczytałem na forum m.in. coś takiego:
Mam nagrywarkę stacjonarną Panasonic. Postanowiłam zrzucić parę rodzinnych filmów, ale wiadomo jak one są nagrywane (bez obróbki się nie obejdzie ). Problem w tym, że po nagraniu tego na DVD RAM i znalezieniu odpowiedniego napędu, który to przeczyta i umożliwi przegranie na dysk. Nie mogę nic z tym dalej zrobić. Podobno trzeba to zripować, ale Decrypter nie widzi danych na tym dysku (mimo iż np. Total Commander je widzi). Chciałabym obrobić ten film np. w Adobe Premiere, ale on nie odczytuje tego formatu. Utknęłam w martwym punkcie. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o pomoc.
Dziękuję.

oraz
Mam płytę DVD-RAM, z filmem, nagraną na stacjonarnej nagrywarce DVD Panasonic, po przeczytaniu w komputerze zapis na niej ma postać:
katalog: Dvd_rtar
pliki: Vr_movie.vro 4.057.663.488
Vr_mangr.bup 36.127
Vr_mangr.ifo 36.127
czy ktoś wie czym rozłożyć główny plik z danymi, na strumień audio i video w celu utworzenia normalnej struktury płyty dvd złożonej z plików .vob ?

Mój sprzęt komputerowy (i kolegi też - m.in. LG z DVD-RAM) widzi tę płytę jako krążek CD (sic!) zapełniony w 100% np. 2 GB danych (może też być np. 100% 1, MB danych - zależy od długości fimu, kompresji, itp - wiecie lepiej ode mnie). Po kliknięciu (np. w TC, czy Eksplorerze) płyta się "otwiera", ale nie ma w nim widocznych żadnych plików czy katalogów (gdyby były, to bym sobie poradził). Wyspecjalizowane programy edycyjne (TMPEnc, NeroVision, DVD Shrink) też nie widzą katalogów i plików. Może to kwestia firmware cd-rom'ów, albo kwestia specyficznego oprogramowania koniecznego do otwierania takich płyt? A może popełniam jakiś oczywisty błąd?

P.S.
ed hunter i qfir<--dziękuję za dobre słowo i przywitanie. Jestem wdzięczny.

P.S. II (dodane ca h: 8,20)
Spróbuję dziś ca 10.00 upewnić się w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym, czy nie jest to wina napędów (sprzętu lub firmware). Dam znać.

Ostatnio zmieniany przez Papametro : 21.05.2005 o godz. 07:21
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 09:24   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja mam pomysł, aby dać sobie spokój z DVD-RAM i nagrywać na RW
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 10:11   #6
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ja mam pomysł, aby dać sobie spokój z DVD-RAM i nagrywać na RW
Niestety, kula w płot ;-): ten model Panasonica obsługuje nagrywanie tylko DVD-RAM i DVD-R.

W zaprzyjaźnionym sklepie/serwisie na razie nie mają pomysłu: płyty DVD-RAM są mało popularnie i nie mieli kiedy nabrać doświadczenia.

Czy ktoś się zetknął z takim problemem, może na innym nośniku?
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 21:30   #7
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jeżeli możesz nagrać na DVD-R to nagraj na DVD-R, i po problemie. Shrink widzi takie płyty, taki zapis. Natomiast Adobe Premier wymaga formatu AVI-DV
janulek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 22:43   #8
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dziwna sprawa
skoro obsługuje DVD-R to dlaczego nie ma obsłużyć DVD-RW?
próbowałeś czy sugerujesz się instrukcją?
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 23:21   #9
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...&highlight=VRO Mogę tylko przypuszczać, ale płyta chyba musi być sfinalizowana zeby można było ujrzeć pliki.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 21.05.2005 o godz. 23:23
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2005, 02:51   #10
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
janulek-->Sfinalizowane DVD-R widzi, ale chodzi o to, aby nie marnować płyt jednorazowych, np. w przypadku konieczności edycji nagrania.
Mirek-1977-->dlatego nie posługuję się DVD-RW (i DVD+RW), bo nagrywarka Panasonic e85h nie nagrywa na takich płytach (pisałem o tym). W instrukcji do sprzętu, Necie, itd. tak piszą, ale sam sprawdziłem i to jest fakt - inaczej nie zawracałbym głowy.
PIOTR34-->właśnie ten wątek cytowałem powyżej. Mój problem polega na tym, że komp nie widzi tych plików na płycie DVD-RAM. Jeśli wiesz, w jaki sposób sfinalizować płytę DVD-RAM w stacjonarnej nagrywarce DVD (płytę DVD-RAM, a nie DVD-R), to napisz.
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2005, 09:29   #11
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Papametro
janulek-->Sfinalizowane DVD-R widzi, ale chodzi o to, aby nie marnować płyt jednorazowych, np. w przypadku konieczności edycji nagrania.
Mirek-1977-->dlatego nie posługuję się DVD-RW (i DVD+RW), bo nagrywarka Panasonic e85h nie nagrywa na takich płytach (pisałem o tym). W instrukcji do sprzętu, Necie, itd. tak piszą, ale sam sprawdziłem i to jest fakt - inaczej nie zawracałbym głowy.
PIOTR34-->właśnie ten wątek cytowałem powyżej. Mój problem polega na tym, że komp nie widzi tych plików na płycie DVD-RAM. Jeśli wiesz, w jaki sposób sfinalizować płytę DVD-RAM w stacjonarnej nagrywarce DVD (płytę DVD-RAM, a nie DVD-R), to napisz.
Niestety nie mam takiej nagrywarki i mogę się jedynie domyślać. Na tej stronce jest napisane http://www.beiks.pl/nagrywarki/DMR-E85H.html (Nagrywanie wspomagane (koniec płyty - automatyczne przełączanie na twardy dysk) być może musisz nagrać płytę na full żeby móc zobaczyć zawartość płyty.
Spróbuj użyć programu Isobuster , służy on do tworzenia obrazów płyt CD/DVD nawet jeśli nośnik jest uszkodzony.
Inne wyjście:
Jeśli masz kamerę i możliwość zrzucenia materiału do kamery z nagrywarki Panasonic'a e85h na komputer, za pomocą karty FireWire. Godzina tak zrzuconego materiału zajmuje ok. 13GB na dysku.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2005, 14:16   #12
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Piotr34-->Nagrywanie płyty DVD-RAM na full nic nie da/daje. Dzięki isobusterowi (dzięki za radę, skuteczna) wiem już, że pliki są na płycie, gdybym miał wersję płatną tego programu byłbym w stanie je wyciągnąć. Obraz płyty jest czytany przez PowerDVD - można sobie pooglądać film nagrany na DVD-RAM, ale pliki nie są widoczne. Przypuszczam, że mój system (Win'98) i zainstalowane oprogramowanie widzi DVD-RAM jako niesfinalizowaną płytę wielosesyjną.
Czy ktoś ma jakieś dalsze propozycje?
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2005, 14:21   #13
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zainstaluj XP i najlepiej z systemem plików NTFS. Sprawdź czy isobuster nie wypakuje Ci plików bo niektóre programy mogą wypakować dane z obrazu natomiast mają ograniczenia do tworzenia tych obrazów.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 22.05.2005 o godz. 14:24
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2005, 14:56   #14
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety, WinXP odpada. Isobuster w wersji zarejestrowanej najwyraźniej poradziłby sobie ze skopiowaniem plików, po prostu w mojej wersji jest to opcja zablokowana: pojawia się stosowny komunikat.
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.05.2005, 23:02   #15
Papametro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.05.2005
Posty: 12
Papametro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i po problemie: wielkie dzięki dla PIOTRa34 za pomoc oraz wsparcie logistyczne i koncepcyjne (górnolotnie ;-)).
Dla następnych pokoleń: przypuszczam, ze płyty DVD-RAM nagrane na wspomnianym Panasonicu są traktowane przez napędy komputerowe jako wielosesyjne niesfinalizowane. Tak więc - zgodnie z radą PiOTRa34 - otworzyłem płytę Isobusterem. Potem skopiowałem ścieżkę/katalog z trzema plikami: Vr_movie.vro, Vr_mangr.bup oraz Vr_mangr.ifo. Potem znowu rada PIOTRa34 i pliki zostały otwarte i przekopiowane za pomocą Ultraiso.
Pozostał problem niestandardowego pliku *.vro, który powinienem zgodnie z radami z forum (wcześniejsze posty w innych wątkach) przekonwertować na plik *.vob np. przy użyciu Movie Factory 2, DVD Workshop (działa także NeroVision Express 3, TMPGEnc). Proces ten trwał w NeroVison Express ca 2,5 godziny (film ma 1,5 h, procesor Athlon 2,4) i zakończył się zwiechą pod sam koniec. Z głupia frant załadowałem te trzy pliki do TMPGEnc DVD Author i mimo komunikatu o nieprawidłowym standardzie plików po kilkunastu minutach miałem działający obraz płyty DVD.
I jeszcze ciekawostka: stary napęd combo LG GCC-4320B czyta płyty DVD-RAM, mimo że oficjalnie nie powinno się tak dziać (vide opisy sprzętu).

Jeszcze raz: bardzo dzięuję PIOTRowi34.

P.S. www.chip.pl/arts/archiwum/kth/kthar_42360.html - oto jeden z opisów tego napędu LG.

Ostatnio zmieniany przez Papametro : 22.05.2005 o godz. 23:06
Papametro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.