Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.11.2003, 22:07   #1
mcx997
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2003
Posty: 3
mcx997 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Toshiba SD-M1802 nie czyta plyt z Lite-On LDW-411S

czesc wszystkim

moj problem jest nietypowy, chyba

w weekend kupilem czytnik DVD Toshiba SD-M1802 i nagrywalem u kumpla plyty DVD -R na nagrywarce DVD Lite-On LDW-411S. Problem jest tego typu iz plyty nagrane na w/w nagrywarce DVD nie sa odczytywane (Esperanza, Akoss) w ogole, a system (ME i XP) widzi je jako Audio CD Tymczasem nagrany DVD -RW Verbatima chodzi ok. Nie wiem gdzie tkwi problem. Dodam iz te same tanie nosniki Esperanzy i Akossa nagrane u innego kumpla, ktory ma nagrywarke LG -/+ x4 sa odczytywane przez system poprawnie. NIe wiem dlaczego tak sie dzieje Nadmienie tutaj iz kumpel, ktory ma nagrywarke Lite-On LDW-411S aktualizowal BIOS w swoim sprzecie, ktory ma ulatwiac sprzetowi rozpoznawanie wiekszej ilosci plyt DVD -R. Zmarnowalem 10 plyt DVD. Wszystkie, ktore nagrywalem na w/w Lite-Onie nie sa odczytywane w moim czytniku DVD Toshiby, tymczasem w nagrywarce drugiego kumpla (LG) plyty dzialaja bez problemu. Plyty nie byly robione jako wielosesyjne. Ktos pomoze ? Moze trzeba jakis BIOS do mojego czytnika ? W koncu to w miare swiezy model. A moze kumpel (ten od Lite-Ona) popelnil blad aktualizujac BIOS w swojej nagrywarce ?

UPDATE: w NERO Express 6.0.0.19, wlaczone sa opcje:

"Generic write control włączone"
i
"Tryb wysokiej zgodności z DVD (zapis conajmniej 1 GB)" - zapisalem 4 GB na DVD

czy to ma znaczenie

Nagrywalem w tym Lite-Onie Akossy x2 i Esperanze x4 i mimo tego moja Toshiba widzi te plyty jako CD Audio (1 sciezka) A tymczasem nagrana Esperanza DVD -RW x1 dziala dobrze w moim czytniku. Czy to znaczy, ze w takim razie winna jest predkosc zapisu ? Chyba nie, w koncu to nowy czytnik

Ostatnio zmieniany przez mcx997 : 05.11.2003 o godz. 00:12
mcx997 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.11.2003, 07:09   #2
zpstaniow
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Posty: 11
zpstaniow w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Re: Toshiba SD-M1802 nie czyta plyt z Lite-On LDW-411S

Witam
Tez mam podobny problem ale z napędem DVD Asus E616 płyty DVD-R nagrane na nagrywarce DVD Lite-On LDW-411S nie są przez napęd asusa widziane natomiast DVD+R i DVD+RW bez problemu, DVD-RW nie testowałem
Macie jakieś doświadczenia w tej materii
DVD Lite-On LDW-411S bios E07
DVD Asus E616 bios 2.2


Cytat:
mcx997 napisa***322;(a)
czesc wszystkim

moj problem jest nietypowy, chyba

w weekend kupilem czytnik DVD Toshiba SD-M1802 i nagrywalem u kumpla plyty DVD -R na nagrywarce DVD Lite-On LDW-411S. Problem jest tego typu iz plyty nagrane na w/w nagrywarce DVD nie sa odczytywane (Esperanza, Akoss) w ogole, a system (ME i XP) widzi je jako Audio CD Tymczasem nagrany DVD -RW Verbatima chodzi ok. Nie wiem gdzie tkwi problem. Dodam iz te same tanie nosniki Esperanzy i Akossa nagrane u innego kumpla, ktory ma nagrywarke LG -/+ x4 sa odczytywane przez system poprawnie. NIe wiem dlaczego tak sie dzieje Nadmienie tutaj iz kumpel, ktory ma nagrywarke Lite-On LDW-411S aktualizowal BIOS w swoim sprzecie, ktory ma ulatwiac sprzetowi rozpoznawanie wiekszej ilosci plyt DVD -R. Zmarnowalem 10 plyt DVD. Wszystkie, ktore nagrywalem na w/w Lite-Onie nie sa odczytywane w moim czytniku DVD Toshiby, tymczasem w nagrywarce drugiego kumpla (LG) plyty dzialaja bez problemu. Plyty nie byly robione jako wielosesyjne. Ktos pomoze ? Moze trzeba jakis BIOS do mojego czytnika ? W koncu to w miare swiezy model. A moze kumpel (ten od Lite-Ona) popelnil blad aktualizujac BIOS w swojej nagrywarce ?

UPDATE: w NERO Express 6.0.0.19, wlaczone sa opcje:

"Generic write control włączone"
i
"Tryb wysokiej zgodności z DVD (zapis conajmniej 1 GB)" - zapisalem 4 GB na DVD

czy to ma znaczenie

Nagrywalem w tym Lite-Onie Akossy x2 i Esperanze x4 i mimo tego moja Toshiba widzi te plyty jako CD Audio (1 sciezka) A tymczasem nagrana Esperanza DVD -RW x1 dziala dobrze w moim czytniku. Czy to znaczy, ze w takim razie winna jest predkosc zapisu ? Chyba nie, w koncu to nowy czytnik
__________________
Zibi
zpstaniow jest offline  
Stary 06.11.2003, 11:19   #3
mcx997
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2003
Posty: 3
mcx997 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zauwazylem iz plyty Verbatim DVD +RW, zapis 2.4x Certified dzialaja OK, po wypaleniu w w/w Lite-Onie, a tymczasem wszedzie czytalem iz ta Toshiba 1802 nie czyta plyt Plusowych, a Minusowe. Moim rozwiazaniem jest to, ze pozycze od kumpla nagryware LG +/- bo w inny sposob chyba tego sam nie rozwiaze
mcx997 jest offline  
Stary 15.12.2003, 20:25   #4
Lookas
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 50
Lookas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja walczę z firmami wrocławskimi już jakiś czas, bo chcę Toshibę 1712 a nie 1802. 1712 jest na chipie TOSHIBY a nie VIAcośtam. Ja chcę starszą Toshibę!
Dziwi mnie, że w teście na CDRInfo napęd czytał DVD-RAMy, mimo że producent się tym nie chwali na stronie...

Dlaczego na stronach WWW sklepów wszędzie jest 1712 a jak stoję w Prolinie 2 godziny w pie... kolejce do magazynu z paragonem na którym wyraźnie napisane mam 1712, szczęśliwy, że zaraz bedę miał świetny napęd w rękach, to gość z magazynu wynosi 1802 mówiąc, że przecież jest nowszy...

Drugi raz w Age'u. Zamówiłem przez internet. Powinni się skontaktować... stwierdziłem, może nie muszą. Pojechałem do salonu. Pomijam fakt, że moje zamówienie gdzieś się zapodziało, ale zapytałem żeby dokładnie powiedzieli czy to 1712 czy 1802... no oczywiście że ten nowszy...

Zwiedziłem jeszcze kilka firm, ale aż tak się nie zawiodłem na nich, bo w ogóle Toshiby nie mięli

No i narazie czytnika DVD nie posiadam
__________________
pozdrawiam

lookas

Ostatnio zmieniany przez Lookas : 15.12.2003 o godz. 20:33
Lookas jest offline  
Stary 16.12.2003, 08:03   #5
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To ze ta Toshiba nie czyta plyt z liteona to nie wina toshiby tylko liteona bo on tak badziewni nagrywa te plyty ze czasem nawet sam nie moze ich odczytac Szczegolnie ma problemy ze slabymi i sredniej jakosci plytami, kiedy inne nagrywarki nagrywaja na nich bez problemu. Poprostu ten LiteOn jest niedorobiony. Pomaga tutaj (choc nie zawsze) zaktualizowanie firmware w liteonie.

A co do 1712 tez ostatnio szukalem tego, niby maja, ale nie maja, a jak jest to sie okazuje ze to 1802 ("nie chce pan? przeciez to nowszy model..." ) heh... obdwonilem juz 12 sklepow i lipa

A co do plusowych plyt to toshiby (napewno modele 1612, 1712, 1802) je czytaja i to rownie dobrze jak miunusy, choc firma sie do tego oficjalnie nie przyznaje.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you

Ostatnio zmieniany przez Martin_TP : 16.12.2003 o godz. 08:31
Martin_TP jest offline  
Stary 16.12.2003, 09:01   #6
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Abstrahując lekko od tematu LiteON-a...
Czy zdarza się, że update BIOS w DVD-ROM pomaga na "nieczytanie" niektórych plytek DVD+RW, przy czym inne DVD+RW zawsze są czytane?

Mam DVD-ROM Pioneer 117 i właśnie taka sytuacja jest. Chętnie to sprawdzę, ale na razie nie znalazłem nowego BIOS-u.

Pozdrawiam,

latet
latet jest offline  
Stary 16.12.2003, 12:31   #7
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moze te ktore sie nie czytaja sa slabej jakosci? Jakiej marki te plyty co sie czytaja, a te co sie nie czytaja? A update moze pomoc, choc wydaje mi sie ze to moze byc wina plyt. Firmware raczej powinno byc.. hymm..
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 16.12.2003, 12:34   #8
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Juz mam.. napewno sa wersje przerobionego firmwaru (czyli bez blokady regionalnej)

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=149
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.