Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Co zrobić z tematem POLITYKA? (https://forum.cdrinfo.pl/f10/co-zrobic-tematem-polityka-86470/)

ed hunter 13.08.2010 01:18

Trzeba natychmiast zamknąć. Rządzi jedyna słuszna partia, wybrana demokratycznie, wszelkie dyskusje straciły sens. Na wieki wieków amen.

Kogoro 13.08.2010 06:08

Faktycznie czasem robi się trochę Hyde Park.
Czy może być tylko merytorycznie. Pewnie nie.

andrzejj9 13.08.2010 07:00

Cytat:

Napisany przez Banana Coctail (Post 1112228)
@andrzejj9 na mysli mialem problem natury semantycznej, mianowicie nie wszyscy maja jeden i ten sam desygnat dla danego slowa, szczegolnie w polityce czy socjologii, i stad moga sie brac oskarzenia o chamstwo, wulgarnosc jednego wzgledem drugiego, przykladowo: szafowanie okresleniami mason/zyd/komunista/sb itp - jak rozstrzygnac spor taki?

Poza tym:
1) laurke wystawia sobie piszacy slowa (niech inni widza i sami wnioski wyciagaja)
2) fluktuacje od dobrego poziomu zawsze beda

Myślę, że odpowiedź Prezesika dokładnie oddaje, jak należy do tego podchodzić:

Cytat:

Nie bądźmy takimi formalistami.
Do określenia chamstwa wystarczy zdrowy rozsądek.

Nie zastanawiajmy się czy mebel z czterema nogami i oparciem jest desygnatem słowa 'krzesło' czy nie...
Wszyscy wiemy jak wygląda krzesło i potrafimy odróżnić je od pufy.

Kiedy ktoś poczuje się urażony może wysłać priva do autora postu i wytknąć mu to, a sam post zgłosić moderatorowi jako nieodpowiedni.

Bartez 13.08.2010 08:02

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1112278)
Trzeba natychmiast zamknąć. Rządzi jedyna słuszna partia, wybrana demokratycznie, wszelkie dyskusje straciły sens. Na wieki wieków amen.

ed, nie obraź się, ale to między innymi "dzięki" Tobie ten temat. O ile w innych tematach da się z Tobą porozmawiać, to w tym wychodzi z Ciebie jakiś demon ;)

yahol 13.08.2010 08:10

Zdecydowanie brak opcji: Wisi mi to!
Zamykanie takich tematów jest dokładnie bez sensu.
Każdy ma, oczywiste, jak dla mnie, prawo do komentowania rzeczywistości, w taki sposób jak ja postrzega i interpretuje.
Ponieważ polska polityka osiągnęła kulturalne dno, TV, posłowie i Rząd zamiast merytoryką, zajmują się nieistotnymi bzdetami, to i dyskusje widzów zajmują się właśnie owymi bzdetami.
Ponadto - każdy ma wybór, jak nie chce - nie bierze udziału w dyskusji!, jak bierze, widać ma chęć, powody i może nawet coś mądrego do powiedzenia.
IMHO - zakaz jest nadmierna i nieuzasadniona forma ingerencji a nawet cenzury.

Chcę tylko dodać, ze zasada:
Vox populi, vox Dei
w państwie, a rozumiem tez ze na tym jakby nie było, demokratycznym forum, już nie obowiązuje!
W demokracji, obowiązuje zasada ograniczania praw większości, względem mniejszości
a nie jak sadza niektórzy nawiedzeni, przyznawania nienależnych praw owym mniejszościom!
Ergo:
- z punktu widzenia logiki, ankieta jest całkowicie zbędna.
Skoro chcemy zachować bezstronna zasadę swobody wypowiedzi.

ed hunter 13.08.2010 12:20

Też bym się tego chętnie to wchłonął. :>

Zetoxa 15.08.2010 11:46

ja bym nie zamykał,
dyskusje z Edim zwykle sięgają wyżyn intelektu :spoko:
to prawdziwa uczta dla ducha :spoko:

Stanley 16.08.2010 19:27

Wprowadzanie cenzury na niektóre tematy jest IMO głupotą, ale co kto lubi...

Patrix 16.08.2010 19:44

Bartez moim zdaniem powinien puścić globalne PW do userów np. mających powyżej 500 postów z datą ostatniego logowania nie większą niż 2 miesące...

Decyzja jest ciut poważna więc poinformować innych by wypadało.

Arepo 16.08.2010 21:20

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1112310)
Ponadto - każdy ma wybór, jak nie chce - nie bierze udziału w dyskusji!

Masz rację, tylko ignorancja nie zmienia faktu że coś jest złe, korridy też można nie oglądać a wszyscy wiedzą że cierpią zwierzęta, jak kogoś katują na ulicy też można się odwrócić i odejść. Tłumaczyłem niedawno dlaczego uważam, że polityka niszczy to forum. Fakt, że ignoruje temat nic tu nie zmienia.

Cytat:

Napisany przez Stanley (Post 1112938)
Wprowadzanie cenzury na niektóre tematy jest IMO głupotą, ale co kto lubi...

To nie cenzura, są odpowiednie miejsca, w których rozmawia się na dany temat lub nie. Tak rozumując, równie dobrze można zarzucić cenzurę na lekcji matematyki, bo akurat nie można sobie pogadać o biologii. Chcesz polityki ?, nikt Ci nie broni ***8211; udaj się na forum o polityce.

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1112942)
Bartez moim zdaniem powinien puścić globalne PW do userów np. mających powyżej 500 postów z datą ostatniego logowania nie większą niż 2 miesące...

Tak tak, na pewno te osoby które nie zajrzały na forum w trakcie trwania sondy będą załamane ;).


pozdrawiam

yahol 16.08.2010 22:07

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112967)
Masz rację, tylko ignorancja nie zmienia faktu że coś jest złe, korridy też można nie oglądać a wszyscy wiedzą że cierpią zwierzęta, jak kogoś katują na ulicy też można się odwrócić i odejść. Tłumaczyłem niedawno dlaczego uważam, że polityka niszczy to forum. Fakt, że ignoruje temat nic tu nie zmienia.

To nie ignorancja, ani ignorowanie.
To nie polityka niszczy forum i nie tylko.
To nie corrida i cierpienie zwierząt.
To poziom dyskutantów i dyskusji wyznacza standardy.
Chętnie wezmę udział w dyskusji, ba nawet kłótni, ale pod jednym warunkiem:
-będzie merytoryczna, pozbawiona agresji, ale z emocjami,
-będzie sie kierowała faktami, a nie zmyśleniami i plotkami
-będzie wysuwała odważne tezy, ale nie odkrywała światowych spisków..
w sumie, będzie kulturalna, emocjonalna dyskusja w granicach zdrowego rozsądku.
Wobec tego - wybacz, ale to ja będę decydował, o tym czy wezmę w niej udział, czy nie.
Nie zgadzam się na to, aby decydował o tym, za mnie ktoś inny.
To właśnie demokracja i świadomość obywatelska.

Wziąłem udział w dyskusji o katastrofie smoleńskiej, zadałem pytania które mnie nurtowały, poddałem pewne problemy pod dyskusje.
Ludzie olali, chcą dyskutować o chamach, insynuacjach i bzdurach - ja nie.
Ale nie odbieram im tego prawa i nie chce żeby odbierano go mnie.

Arepo 16.08.2010 22:34

Niezwykłe ożywienie jak na osobę, której brakowało opcji "Wisi mi to!" .

Myślę, że wypowiedziałem się bardzo merytorycznie w innym temacie, w którym brałeś udział, nie mam już wiele do dodania.

Jak widzisz tu jakiś spisek a moje argumenty do Ciebie nie trafiają to już Twój problem nie mój.

Nikt nikomu nie zabiera prawa do wypowiedzi, ale tak jak zostało już napisane: fora IT to nie fora o polityce. Nie pójdziesz do kościoła rozprawiać o zaliczaniu panienek jak z kumplami na piwie (tak wiem forum to nie kościół). Ludziom się teraz wydaje, że wszystko im wszędzie wolno, w swoich domach proszę bardzo ***8211; na forach publicznych nie.

Skoro tak ważna jest dla Ciebie demokracja to uszanujesz wynik tej sondy.

pozdrawiam

yahol 16.08.2010 22:39

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112981)

Skoro tak ważna jest dla Ciebie demokracja to uszanujesz wynik tej sondy.

pozdrawiam

Tak, to jest akurat dla mnie oczywiste.
Mimo, ze mogę się z decyzja nie zgadzać!

Arepo 16.08.2010 22:58

Cytat:

Napisany przez yahol (Post 1112983)
Mimo, ze mogę się z decyzja nie zgadzać!

Oczywiście że nie, czy ktoś twierdził inaczej ?. Wychodzi na to, że jednak nie wisi ... ;)

pozdrawiam

yahol 16.08.2010 23:23

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1112989)
Oczywiście że nie, czy ktoś twierdził inaczej ?. Wychodzi na to, że jednak nie wisi ... ;)

pozdrawiam

A jednak - wisi mi to!
Wisi z powodu jakości i poziomu dyskusji.
Miałkości i głupoty.......
Albowiem, jeżeli prawidłowo mnie zrozumiałeś - nie zamierzam brać w niej udziału!
Wobec tego, czy dział "Polityka" będzie, czy tez nie - jest mi zupełnie obojętny.
Rozumiesz te drobna i dyskretna różnice?
Mogę dać "Ignoruj" i ...........rozumiesz.
A inni mogą się wypowiadać do upojenia.
Jeżeli już dopuszczono do powstania problemu, nie należy rozwiązywać go siłowo.
Tu l'as voulu, George Dandin!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.