Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Co zrobić z tematem POLITYKA? (https://forum.cdrinfo.pl/f10/co-zrobic-tematem-polityka-86470/)

Arepo 18.08.2010 10:34

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1113216)
A to forum jest upolitycznione? Ze względu na jeden wątek?

Oczywiście że jest !, to bez wątpienia największy tutaj temat objętościowo. Powtarzam, że polityka z racji możliwości prezentacji niekończących się wywodów i budzenia ogromnych emocji potrafi wchłonąć szybko wszystko inne.

Naprawdę nie rozumiem tego przerażenia z powodu likwidacji tematu akurat tutaj. Cały dzień radio, telewizja, portale, wszelkie inne media i wszystko co możliwie zalewają nas tymi sprawami. Jak ktoś chce się wykazać to nie będzie miał z tym żadnego problemu.

Wiem, że w wielu osobach samo słowo "zakaz" budzi od razu złe nastawienie. Uważam jednak że wniósłby on wiele dobrego i w obecnych czasach byłby wręcz oryginalny. Jeszcze raz napiszę, że nie spowoduje to ruszenia innych dyskusji, co sugeruje kilka osób.


pozdrawiam

sobrus 18.08.2010 10:52

Ale ja nie jestem przerażony. Po prostu nie widze powodu dlaczego zakaz miałby objąć akurat tylko ten temat. To że jest największy objętościowo oznacza, że ktos jednak pisać tam chce.

Jakby jednak objętościowo wielki nie był, nie wkrada sie w inne działy. Nie widze więc tego zagrożenia, które niesie.

Arepo 18.08.2010 10:57

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1113223)
To że jest największy objętościowo oznacza, że ktos jednak pisać tam chce.

No i jaki z tego pożytek ?

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1113223)
Jakby jednak objętościowo wielki nie był, nie wkrada sie w inne działy. Nie widze więc tego zagrożenia, które niesie.

Nie zgadzam się, z moich obserwacji wynika zupełnie coś innego.

pozdrawim

Prezesik 18.08.2010 11:15

Cytat:

Napisany przez Arepo (Post 1113220)
Oczywiście że jest !, to bez wątpienia największy tutaj temat objętościowo. Powtarzam, że polityka z racji możliwości prezentacji niekończących się wywodów i budzenia ogromnych emocji potrafi wchłonąć szybko wszystko inne.

Naprawdę nie rozumiem tego przerażenia z powodu likwidacji tematu akurat tutaj. Cały dzień radio, telewizja, portale, wszelkie inne media i wszystko co możliwie zalewają nas tymi sprawami. Jak ktoś chce się wykazać to nie będzie miał z tym żadnego problemu.

Wiem, że w wielu osobach samo słowo "zakaz" budzi od razu złe nastawienie. Uważam jednak że wniósłby on wiele dobrego i w obecnych czasach byłby wręcz oryginalny. Jeszcze raz napiszę, że nie spowoduje to ruszenia innych dyskusji, co sugeruje kilka osób.


pozdrawiam

Upolitycznione, bo jest jeden temat o polityce? I co z tego, że jest największy objętościowo. Wrzuca się tam wszystko co można pod politykę podpiąć od zmian przepisów prawnych, gospodarki, po kwestie obyczajowe. Stąd jego objętość. Rozumiem, że za problem uważasz, to że tematy związane z IT nie są tak rozbudowane. To wynika z faktu, że one są po prostu bardziej podzielone, wyspecjalizowane. W jednym temacie nie rozmawia się o hdd, cd, dvd, blu-ray i innych cudach. Wszystko ma swój dział i do tego mnóstwo tematów o konkretnych problemach. W przypadku polityki wszystko jest wrzucone do jednego worka. I chyba dobrze, że nikt nie próbuje dzielić tego na mniejsze worki, bo wtedy by można mówić, że forum zaczyna być polityczne.

Mamy temat, który ma przypominać o klikaniu w pajacyka i tego typu strony. Czy forum przez ten temat zaczyna być forum o tematyce charytatywnej?

Ja nie rozumiem przerażenia z powodu istnienia jednego tematu, do którego ten kto nie chce zaglądać nie musi.

W polityce udzielają się często ci sami ludzie, wieloletni bywalcy forum.
Tu już się zawiązały fajne znajomości. Czemu mamy ciągle rozmawiać o tym samym. Czemu nie wymieniać się poglądami?
Kto nie chce, to nie musi tego robić, ani czytać tego co inni mają do powiedzenia.

Tu nie chodzi o słowo "zakaz". Bo można wprowadzić ścisły zakaz politykowania poza tym tematem.
W żadnym temacie technicznym nie zauważyłem, żeby kwestie polityczne były powodem niezgody. Jeśli Ty tak, to wstaw linka, bo aż jestem ciekaw. I zgłaszaj od razu takie posty.

A ten spadek poziomu technicznych działów nie rozwiąże się poprzez zlikwidowanie jednego tematu.
Sam mówisz, że humor czy coś tam to odskocznia. Dla niektórych odskocznią jest możliwość wyładowania na forum złości na koalicję bądź opozycję.

A jeśli kogoś denerwuje sama obecność tematu, można go przenieść do śmietnika. I niech sobie ktoś wyłączy widoczność śmietnika.

Arepo 18.08.2010 11:38

Nie sama objętość jest problemem a zwykłe marnowanie czasu i energii na głupoty. Jak już pisałem tutaj, nowych osób nie mamy i wiele mieć nie będziemy. Gdy nowych ciekawych dyskusji jest jak na lekarstwo, a ludzie wolą się obrzucać wyzwiskami niż zrobić coś ciekawego to właśnie głównie mnie martwi. To jest przykre i to jest problem ... ale jak ktoś trafnie zauważył taka teraz tendencja w narodzie.

Gdybym uznał że poziom forum mi wisi to bym tego wszystkiego nie pisał, ale tak nie uznałem.

Pozdrawiam.

ps. nie mam czasu wyszukiwać Ci teraz kto gdzie wypowiadał się politycznie poza głównym tematem bo jestem w pracy ;), zapewniam jednak że jeśli chcesz bez problemu mogę wysłać wiele przykładów w wolnej chwili

Banana Coctail 18.08.2010 16:20

@Arepo z punktu widzenia ewolucjonizmu wszelka dzialalnosc inna niz majaca za zadanie przedluzenie zywotu jednostki i podtrzymania gatunku jest bezsensowna.
Ludzie maja ten przywilej, ze wzgledu na taka a nie inna organizacje SNC i ladu spolecznego, ze mozemy 'marnowac' czesc czasu.

ed hunter 18.08.2010 17:02

Przeciwnikami dyskusji o polityce są zwolennicy jedynie słusznej akurat władzy, Wcześniej nie mieli problemów z wylewaniem wiader pomyj. Jak jedynie słuszna władza zaczyna śmierdzieć, to mają problem i nie chcą o tym mówić.

Patrix 18.08.2010 17:30

coś w tym jest @ed, jeszcze nie tak dawno nie było żadnego pomysłu zakazu polityki na forum :]

andrzejj9 18.08.2010 17:36

Jak już nawet w czymś takim dopatrujecie się ataków politycznych to chyba faktycznie nie powinno tu być miejsca na takie rozmowy...

Patrix 18.08.2010 17:38

Tu nie chodzi o ataki @andrzejj9 ataki były i są dalej - w obie strony, tylko temat zaczął pewnym osobom przeszkadzać :>
Nawet wyniki sondy na tą chwilę są proporcjonalne do wyników wyborów :]

Bartez 18.08.2010 17:43

Proponuję zobaczyć na datę tego wątku: http://forum.cdrinfo.pl/f10/zakazac-...a-forum-75169/

W dziale moderatorów temat ten jest poruszany już od dawna. Od jakiegoś czasu doszło do tego, że żaden z moderatorów nie chce moderować tego wątku, bo w niektórych momentach 90% postów nadaje się do usunięcia. Stąd prosimy użytkowników o opinię, co na ten temat sądzą.

Impulsem do tego były również wypowiedzi Arepo, z którym w wielu miejscach muszę się niestety zgodzić.

Prezesik 18.08.2010 17:51

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1113329)
Przeciwnikami dyskusji o polityce są zwolennicy jedynie słusznej akurat władzy, Wcześniej nie mieli problemów z wylewaniem wiader pomyj. Jak jedynie słuszna władza zaczyna śmierdzieć, to mają problem i nie chcą o tym mówić.

Ed, takimi wypowiedziami szkodzisz sobie i swojej słusznej partii...
Właśnie przez takie coś pojawił się temat, w którym teraz dyskutujemy.

Jakbyś poczytał, to byś zauważył, że wśród "obrońców" || tematu są ludzie o różnych poglądach. W tym ja, który wręcz brzydzę się partią, której Ty hołdujesz.

Moderatorzy boją się moderować, żeby zaraz nie być o coś posądzonym...
Takie wypowiedzi, jak ta dowodzą, że mają się czego obawiać, a wręcz upewniają w tym.

Patrix 18.08.2010 17:55

Cytat:

Napisany przez Bartez (Post 1113346)
Proponuję zobaczyć na datę tego wątku: http://forum.cdrinfo.pl/f10/zakazac-...a-forum-75169/

O !
Jaka piękna sonda. Kto to rządził w 2007 ? :]
I tylko 4 głosy aby zakazać :haha: A przeciw zakazowi łącznie 37 głosów, popatrz jak to się zmienia :>


Tak jak to ktoś mądrze napisał:
Cytat:

Napisany przez Qbi@k (Post 862627)
Glosowanie musi odbyc sie przy odpowiedniej frekwencji :)

Zgadzam się.

ed hunter 18.08.2010 17:59

Cytat:

Napisany przez Prezesik (Post 1113349)
Ed, takimi wypowiedziami szkodzisz sobie i swojej słusznej partii...
Właśnie przez takie coś pojawił się temat, w którym teraz dyskutujemy.

Jakbyś poczytał, to byś zauważył, że wśród "obrońców" || tematu są ludzie o różnych poglądach. W tym ja, który wręcz brzydzę się partią, której Ty hołdujesz.

Moderatorzy boją się moderować, żeby zaraz nie być o coś posądzonym...
Takie wypowiedzi, jak ta dowodzą, że mają się czego obawiać, a wręcz upewniają w tym.

Bredzisz w gorączce, czy tak na poważnie. Poważnie pytam, bez złośliwości.

Prezesik 18.08.2010 18:05

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1113356)
Bredzisz w gorączce, czy tak na poważnie. Poważnie pytam, bez złośliwości.

Dziękuję.
Teraz mnie przekonałeś do zamknięcia tematu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.