Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Forum sie psuje :D a dokladniej kodowanie (https://forum.cdrinfo.pl/f10/forum-sie-psuje-d-dokladniej-kodowanie-96750/)

DarkSlide97 23.10.2020 21:49

Tak się dzieje jak piszę długo posta, minie pewien czas i mnie wyloguje. Po zalogowaniu post automatycznie się dodaje, tyle że z "krzaczkami".

misiozol 24.10.2020 09:28

Mi sie wydaje ze po trzech latach raczej nie naprawia, olej ogonki i problem z glowy :P

grzeniu 24.10.2020 10:40

To jest celowa atrakcja, żeby nie było nudno :D

Arepo 24.10.2020 12:34

Wystarczy pisać krótkie posty i problem z głowy :D

grzeniu 24.10.2020 13:14

albo kopiuj tekst przed wysłaniem :taktak:

Arepo 15.10.2021 18:20

Ilość załączników: 1
Czy ktoś z kolegów wie, czemu w starszych postach kompletnie zepsuło się kodowanie tekstu? U mnie wygląda to tak:

Załącznik 179790

i link do tego przykładowego posta.

Potrzebowałem wysłać znajomemu rozwiązanie problemu, które było u nas na forum i człowiek nie może odczytać co jest napisane ;)

Może da się to jakoś naprawić ?

Arepo 17.10.2021 17:38

Ilość załączników: 1
Widzę, że nie ma odpowiedzi, więc sytuacji jak rozumiem nikt nie opanuje ;)

Proponuję zatem może przenieść tak uszkodzone posty do jakiegoś archiwum, aby chociaż Google do nich nie kierowało. To raczej nie daje dobrego obrazu dla forum.

Teraz efekt wyszukiwania wygląda tak jak poniżej, jest tam cała masa niepotrzebnych informacji i naturalnie po przejściu do posta widzimy co widzimy.

Załącznik 179853

Te posty i tak są zupełnie nieprzydatne w obecnej formie.

misiozol 17.10.2021 17:42

@Arepo, bede szczery na moje oko forum umiera a wlasciciele lataja co sie da bo szkoda kasy na upgrady, jesli o mnie idzie to kwestia czasu zanim wszystko pierd.... i beda tylko wspomnienia ;)

Arepo 17.10.2021 17:54

Trudno tego nie zauważyć. Nadal jednak jest to duża skarbnica wiedzy, z której ktoś próbuje skorzystać, a podobne wyniki są bezużyteczne. Szkoda, że starsze rzeczy uległy takiemu uszkodzeniu. No nic, jest jak jest.

grzeniu 17.10.2021 18:12

Posta z linka @Arepo poprawiłem ręcznie. Dało się zrozumieć przy odrobinie wyobraźni, co wcale nie umniejsza problemu.
Temat dawno zgłoszony w kolejce do Barteza, którego....nie ma z przyczyn różnych. A chyba tylko on jest w stanie się rozeznać w tym co sam modyfikował i nadzorował.

Nie za bardzo da się pochować takie posty w jakimś archiwum, bo nie wiadomo wg jakiego klucza ich szukać. Zacząłem takich szukać w tematach sprzed lat i nie tak łatwo. W sumie pewnie jest ich niemało, ale weź to poznajduj. Poza tym wiele z nich jest wartościowych i zwyczajnie szkoda.

Arepo 17.10.2021 18:39

Dzięki za poprawienie.

Problem jest duży i często gdy czegoś szukam dla siebie lub kogoś innego trafiam na uszkodzone posty. Jednym z najbardziej "popularnych", o który jestem pytany to usuwanie klików z pliku dźwiękowego, który jest tutaj. Ogólnie musiałem sobie zrobić poprawionego pdf'a i do niego odsyłam, gdyż ten na forum jest również uszkodzony.

Wygląda, że to się dzieje od jakiegoś konkretnego czasu. Teraz jak patrzę to rok 2006 i wcześniej ma uszkodzenia, jeśli ktoś byłby chętny się tym zająć to mogę posprawdzać kolejne lata, ale nie wiem czy jest sens nad tym siedzieć.

grzeniu 17.10.2021 18:44

No właśnie, ręcznie to robota głupiego. Niemniej co ważniejsze w wolnych chwilach mogę korektnąć. Jakby co, to śmiało, najwyżej nie wyrobię :D

Misiek4 17.10.2021 19:10

Problem jest raczej trudny do rozwiązania z automatu. Bo jak widać "zepsute" jest kodowanie niektórych postów. I nie ma reguły na podstawie której dało by się stwierdzić które są złe a które dobre.

grzeniu 17.10.2021 20:28

Proszę zgłaszać te walnięte posty, przynajmniej co ważniejsze. Niech moderacja zarobi na coś, bo ostatnio pali głupa :haha:

Patrix 22.10.2021 22:12

Co by nie mówić, to forum ma ze 20 lat. Powstało jak jeszcze interię w htmlu pisali... :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.