Powrót   Forum CDRinfo.pl > Sprawy administracyjne > Propozycje, sugestie, błędy forum

Propozycje, sugestie, błędy forum Zauważyłeś błąd na forum lub serwisie a może masz jakąś sugestię? Podziel się tym z nami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.03.2010, 19:31   #1
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Notyfikacja gdy ktoś zacytuje naszą wypowiedź

Witam, czy jest możliwość wprowadzenia notyfikacji o postach, które zostaną zacytowane przez kogoś? Działało by to analogicznie do subskrypcji nowych postów.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.03.2010, 19:32   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Domyślnie w vB takiej opcji nie ma.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2010, 22:24   #3
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
jest hack, ale coś stary

dobre to byłoby
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2010, 07:57   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Przy naszej ilości postów niewykonalne, ze względu na obciążenie jakie to by generowało. I co znaczy "zacytować naszą wypowiedź"? Całość, fragment, jeżeli ktoś poda linka? Bo nie wiem, czy dobrze rozumiem, co macie na myśli.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2010, 08:43   #5
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
I co znaczy "zacytować naszą wypowiedź"? Całość, fragment, jeżeli ktoś poda linka? Bo nie wiem, czy dobrze rozumiem, co macie na myśli.
W tagach QUOTE będzie nasz nick np."QUOTE=Bartez"
Cytat:
Przy naszej ilości postów niewykonalne, ze względu na obciążenie jakie to by generowało.
Tak też myślałem..
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2010, 13:11   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A nawet jeśli, to nie dostałbyś powiadomienia gdyby ktoś cytował, jak Ty cytujesz.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2010, 13:39   #7
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
A nawet jeśli, to nie dostałbyś powiadomienia gdyby ktoś cytował, jak Ty cytujesz.
Zwykle kod klepie z palca i nie chce mi się wpisywać nicka..


Temat można zamknąć aby się offtop nie rozlał.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2010, 14:01   #8
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Przy naszej ilości postów niewykonalne, ze względu na obciążenie jakie to by generowało. I co znaczy "zacytować naszą wypowiedź"? Całość, fragment, jeżeli ktoś poda linka? Bo nie wiem, czy dobrze rozumiem, co macie na myśli.
Kod:
[QUOTE=Bartez;1087577]
Tu jest unikalny id cytowania, czyli teraz dostajesz notyfikację z linkiem do mojego posta.

Można by też dodać guzik "odnoszę się do tego postu", aby nie zmuszać do jawnego wstawiania QUOTE.
Guzik podobny do tego "zaznacz post do wielokrotnego cytowania".

Nie wiem o jakim obciążeniu myślisz. Jeśli o samym ficzerze, to chyba nie ma większego problemu (ale nie wiem na pewno, bo nie mam vb i nie mogę sprawdzić kodu - no ale wszystko da się zrobić lepiej lub gorzej).

A jeśli myślisz o mailach, to takie rozwiązanie raczej mogłoby ograniczyć wysyłanie maili, o ile konfiguracja byłaby taka, że albo jest powiadomienie o nowej odpowiedzi w wątku albo o cytowaniu - do wyboru w panelu przez usera.

Dla długich wątków typu "wyczytane, obejrzane" w off topic, można by z automatu wyłączyć notyfikację o każdej nowej odpowiedzi. Powiadomienia dostawaliby tylko cytowani użytkownicy, którzy włączyli chęć otrzymywania takich powiadomień.

Oglądalności by to raczej nie zmniejszyło, bo gdy dostaje się maila co chwila, to się go olewa, a maila o cytowaniu nikt nie oleje

Ja bym chciał takiego ficzerka, myślałem o tym, ale nie pisałem - bo wiem ile to roboty dla admina

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości

Temat można zamknąć aby się offtop nie rozlał.
Od... się
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.03.2010, 23:39   #9
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ok, teraz rozumiem. Problemów z tym jest kilka.
1. Baza nie trzyma informacji, które posty są cytowane w nowym poście. Trzeba byłoby więc parsować każdy nowo dodany post i wyszukiwać odpowiedniego wyrażenia.
2. Każdy cytat musiałby mieć id posta, do którego się odnosi. Podobnie jak andy cytaty zazwyczaj wpisuję z palca i w takim przypadku niestety nie ma opcji, żeby to działało.
3. Postów bezpośrednio pod tym na który odpowiadamy z reguły się nie cytuje, bo wiadomo, którego posta odpowiedź dotyczy lub jest zupełnie odrębnym zdaniem w dyskusji - w takim przypadku również mechanizm by nie działał, a wprowadzanie dodatkowych przycisków wprowadziłoby zamieszanie. Do tego informację o tym, że post jest cytowany trzeba byłoby umieścić gdzieś w bazie, a modyfikacja bazy vB to nie jest zbyt dobry pomysł Za chwilę wyjdzie oficjalna wersja vB 4 i ficzer przestanie działać

Punkt pierwszy jest do zrobienia i pomyślę nad tym, skoro piszecie, że nie ma gotowego plugina. W przypadku sytuacji 2 i 3 rozwiązanie to nie działałoby.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.